Je tomu už dávno, co hvězdný motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavřel smlouvu s ďáblem, aby tak dokázal ochránit lidi, ke kterým má nejblíže - svého otce a dětskou lásku Roxanne (Eva Mendes). Nyní si však ďábel přišel vybrat svůj dluh. Přes den Johnny zůstává špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, jehož údělem je lovit rebelující démony. I přesto, že je nucen bezvýhradně plnit ďáblovy rozkazy, rozhodne se se svým osudem bojovat a využít své prokletí a nově nabyté síly k tomu, aby ochraňoval nevinné. (HBO GO)

WoWoW

Sakra!!! Lovec démonů to zní skvěle, ale film stojí za ... Mám tři hlavní problémy, první jsou efekty, které vyrobí kde jaký trochu obstojný grafik v programu od Adobe za pár hodin. Druhý problém je scénář a dialogy, které jsou vážně strašidelně strašidelné. Poslední problém je v hercích. Záporák je nevýrazný a nudný, jeho poskoci jsou parta idiotů a Nicolas měl problémy s tím, kdy hraje kostru a kdy člověka. A tak je Eva Mendes jediná přijemná postava a to ne jen za to jak vypadá. ()

Attta

Zde jde spíše o dívákuv přístup k filmu a ne naopak, protože dívák nesmí brát film tak vážně jako třeba když se díváte na Kmotra. Je to prostě taková akční mašinka na zvýšení testosteronu a pobavení a to se mi líbilo. Když teď zpětně hodnotím tento film tak chci třeba poukázat na nadhodnocenou Fast five, která je podle mě daleko větší slátaninou než právě todle. ()

Crawler-D

"Čau, vole, Johnsone, je my fakt líto, že ti nepovolili ten sequel k Daredevilovi, ale co. Teďkonc jsem zjistil, že je volnej Ghost Rider. Zase komiksová ptákovina, neměl bys zájem?" "Hmmm...tak jo!" "A nemáš zase nějakej supr nápad jako u Daredevila, aby to bylo origoš." "Hmmm...a co kdyby mu hořela hlava!" "Ta mu už hoří." "Oki....tak dobrá...musí tam bejt ženská, kterou miluje, ale má s ní složitý vztah kvůli svému alter egu, a tu pak unesou a budou mu s ní vyhrožovat." "Tý jo...supr. A co zloduši. Kolik jich tam chceš? Dva?" "Poslyš, Raimi tam má tři, takže my musíme dát aspoň pět. A budou stát proti sobě!" "Wau...tak to bude jízda." "Jízda? Jestli to má být jízda, tak mi to dej a za dva týdny to máš natočený." "Supr, já to pak hodim programátorům aspoň na ten rok, ať ty triky stojej za to." ....a jak dopadla pohádka? Špatný scénář, průměrné výkony, hrůzostrašná režie a nic moc triky...btw: ispirace Constantinem a Spider-manem a dalšíma jen čistě technicky náhodná ()

baaaja

Nic moc, Nicolas Cage by si rozhodně zasloužil lepší scénář, kvalitnější efekty, no prostě lepší film.. tohle bylo dost ubohý a nevěrohodný.. ()

DruidKarel

742. hodnocený film: Ani jsem si nedával nějakou větší naději, že by tenhle film mohl stát za něco. Ale jo, stál za shlédnutí a za ten čas, po který jsem se díval (převážně ale jenom na překrásnou Evu Mendes). Ta stála opravdu za to, ale jinak film, nic moc. Přehnaná vážnost filmu a už postarší Nicolas Cage, to je už docela stará známá. Film jinak disponuje vynikající hudbou. No a pak tou Evou Mendes. Sice nění bůhvíjakou herečkou, nicméně umí prodat svůj sexapeal. Je dokonalá a je jednou z nejkrásnějších hereček, co jsem kdy viděl. 3* jsou pro film maximem. 3* ()

enjoi

Škoda, že Cage hraje už jenom v takovýhle béčkách. Scénář prakticky o ničem, triky špatné (na to, že tam jsou jakýsi vyslanci pekla, tak jsem předpokládal, že se mám aspoň jednou leknout, což se bohužel nestalo :D). I přesto si Ghost Rider zaslouží 55 %, docela jsem se u toho totiž bavil. ()

C0r0ner

Stoprocentní béčko (Cage povinností), které ve své jednoduchosti a hlouposti dává divákovi přesně to, pro co si přišel. Snadnou zábavu, při které nejde nevypnout hlava. Scénář samozřejmě neexistuje, režie je průměrná stejně jako herci a tak jsem celou dobu jenom koukal na ty veselé plamínky a masakrování zloduchů. 50% ()

Dannysek4U

Proti tomuhle dreku je Daredevil opravdu veledilo. Blaze a jeho nacviceny pozy vam zlechtaji branici az na dren, jakakoli promluva hlavnich hrdinu vas porazi na kolena, vsude patosu ze by z toho jeden zesinal, badguyove jak ze spatnyho argentinskyho serialu, do toho country (proti samotnymu stylu nic, ale v kombinci s timhle je pisnicka Ghost Riders in the Sky fakt uder), pri pohledu na Cageovu prehazovacku se vam z nosu rine krev, za kamerou musel sedet slepec, protoze kompozici tyhle zabery nevidely ani z rychliku... a ty dialogy, no to je masakr. Vazne skoda, ze to dopadlo takhle utrpne smesne. Protoze jinak to neni trikove zas tak spatny a postava Ghosta je vyslovene sympaticka. Jen by ji nesmel velet Johnson. Jedna hvezda za triky a jedna za dva tri zertiky, jimz vevodi horici leguan :o) P.S. - Videno po ctyrech letech a ukrutne jsem se bavil. Jo, tohle je guilty pleasure a velky:o))) ()

lakikaki odpad!

Myslel som si, že Catwoman je najhoršou komiksovou adaptáciou. To bolo predtým, než som videl Ghost Ridera. Ghost Rider je druhým fimom, ktorému dávam "honosný" titul odpad!, ale výčitky svedomia nemám žiadne. Fakt, že Johnsonovi dovolia (aj keď to nechápem) režírovať film (?), z neho ešte nerobí režiséra. A to, že k filmu napíše scenár (?!), z neho ešte nerobí scenáristu. Rád by som našiel na Ghost Riderovi aspoň jednu pozitívnu vec, aby som ho nemusel hodnotiť odpad!-om, ale nejde to. Réžia debilná, scenár debilný, strih debilný (a to som si myslel, že strihať sa zle nedá), digitálne efekty debilné, herci otrasní, zábava nulová (najviac som sa pobavil pri sledovaní zverečných titulkov, keď som sa dozvedel, že jedna z piesní na soundtracku sa volá Satan's Penis), finálne zúčtovanie (ak sa to vôbec dá nazvať zúčtovaním) s hlavným zloduchom najhoršie, aké som kedy videl a úplne najlacnejší, najtrápnejší, najdebilnejší a najodpornejší záber v dejinách kinematografie na konci filmu (asi to mala byť čerešnička na torte, ale mne to pripadalo skôr ako zhnitá čerešnička na kope lajna). A ešte jednu vec nechápem: akého idiota napadalo, že Matt Long sa čo i len trochu podobá na Nicolasa Caga?! ()

Martrix

Nicolas Cage se v poslední době objevuje ve spoustě filmů, které mají společné to, že jsou plné akce, mají prvky fantasy, nebo sci-fi a oscilují na hraně béčka. Podle mě není špatný herec(i když je to mistr v přehrávání), ale někdo by ho už měl zastavit a zařvat mu do ucha něco jako: přestaň hrát v idiotinách a když už ti dají roli v něčem slušném, tak jim to nepras!!! Takže doufám, že až si toto milý Nicku přečteš, dáš napříště ruce pryč od podobných projektů, jako je Ghost Rider. Jinak by sis měl spolu s Travoltou pořídit restauraci s názvem Planet Goodbye and Nevermore a raději podnikat v pohostinství. Ghost Rider je zbytečnost, která není ani dost pitomá na to, aby se tomu člověk zasmál. Ďábel je trapák, Johny je trapák a Roxanne je...pěkná. A to by bylo vše k hereckým výkonům. Triky. Triky tam jsou. Kdyby nebyli, dívali bychom se jen na pěknou Evu Mendes a pár opravdu vydařených kaskaderských kousků. Jestli jste teď nabyli dojmu, že je ten film špatný, tak jsem si neotloukal prsty nadarmo. ()

Pajky3

Co jsem vlastně chtěl od spojení Cage - Mendes - komiksová variace? Ani jedno z toho není zrovna v kolonce nejpopulárnější. Už od začátku to na mě působilo hodně zvláště, efekty se mi fakt nelíbily. Takže ve chvíli, kdy přišel na scénu Rider začal jsem uvažovat o vypnutí. Protože hořící lebka... Na odrelaxování a odpočinutí po práci se na to koukat dalo. ()

pakobylka

Na temnou a osudovou atmosféru raději rychle zapomeňte - nenajdete nic, čeho byste se měli bát nebo nad čím by se vám mohl tajit dech. Adrenalinu si taky moc neužijete, neboť příběh je vcelku dobře čitelný a z velké části předvídatelný. Z tématu se dalo při troše snahy vytřískat NEPOROVNATELNĚ víc (a to jak ve vážné, tak třeba i v komediální poloze) - a "Ghost Rider" nemusel sklouznout k tuctové, nedomyšlené akční jízdě s nechtěně (?) parodickými prvky, s nijak zvlášť ohromujícími triky a s mírně retardovaným dějem, který se plete pod nohy sám sobě. Ale taky si na nic nehraje a ve své prostoduchosti a upřímnosti si udržuje solidní tempo, přičemž proměna hlavního hrdiny je přiměřeně efektní, takže na 3* v pohodě dosáhne. ()

emo

Celkom pohodový komixový filmík, ktorý však ani zďaleka nevyužil ten obrovský potenciál. Najväčším problémom boli trápne dialógy a ultra-trápne ponaučenia a múdra... M. S. Johnson by nemal robiť všetko sám, hlavne scenáre by mal písať niekto, kto to naozaj vie... Inak hercov a celkové vizuálne spracovanie hodnotím vcelku kladne. Príjemná oddychovka na vypnutie a okamžité vypustenie z hlavy... ()

fars

Teda ja tusil podle recenzi ze to nebude zadna slava, ale ze se z Ghost Ridera vyklube az takova nehorazna blbost, to jsem teda necekal. Lidi co ten film strihali si asi predtim snupli koksu, protoze vysledek vypada jako by film proficel tryskovou turbinou, naporosty chaos. Vetsina dialogu byla na pokraji trapnosti, rikal jsem si ze to aspon zachrani akce, ale ani zde se zadne zazraky nekonaly. Podtrzeno a secteno dostavame jeden z nejhorsich filmu roku. ()

EstéCaňa odpad!

Z komiksových předloh se těžko dělají kvalitní filmy a dokážou to jen opravdový mistři svého řemesla. Mark Steven Johnson mě jen ujistil, že do této smetánky patřit nebude. Od samého začátku filmu jsem si myslel, že mě sleduje skrytá kamera, a že to bude jen kanadský žertík, opak se stal však pravdou. Při sledování filmu jsem se, ale místy dobře pobavil z špatných efektů, rádoby hororových prvků a občas zmatenou kamerou. 0/10 ()

animaxis

Hodně uvažuji o třech nebo čtyřech hvězdičkách.Nejdříve ale musím filmu vyčíst dvě věci.První je jen maličkost a to je vzhled Ghost Ridera.Myslím,že si na jeho lebce mohli dát více záležet a kdyby jí tady udělali stejně jako ve druhém dílu,tak snad ani nemám důvod se na druhý díl dívat.Druhá věc,kterou bych na filmu změnil je to,že bych se více zamířil na příběh Ghost Ridera a třeba příběh Satanova syna a tolik bych neřešil vztah mezi Cagem a Mandes.Chvíli mi přišlo,že Ghost Ridera špatně zfilmovali a to je vlastně pravda,ale jako film to je dobré a uvítal bych třeba remake se stejně temnou atmosférou.V tomto filmu jsou opravdu temné momenty pouze se synem Satana a s jeho démonickými kumpány,ale ty stojí za to.Nakonec dávám čtyři hvězdičky. ()

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

05.07.2018

Nicolas Cage (Skála, Tváří v tvář) už má s komiksovými filmy nemalé zkušenosti. Zahrál si Ghost Ridera, skvělou roli ztvárnil v Kick-Ass, a Tim Burton z něj kdysi málem udělal Supermana. A teď – teď… (více)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Kazatel je mrtvý

Kazatel je mrtvý

28.08.2008

Nelekejte se, tohle není další nekrolog. Neumřela žádná osobnost. Umřel projekt. Ultradrsná komiksová série Preacher (pár dílů vyšlo i v češtině) o odpadlickém knězi, který putuje Amerikou, válčí s… (více)