Epizody(10)

Nic netušící šéfkuchař ze San Francisca se stává posledním ze starobylého rodu zabijáků, kteří jsou vyvoleni, aby tajemné síly Wu chránili před nepovolanými. (Netflix)

HenryIvan

Po pravde, Netflix by mal viac dohliadať na niektoré svoje projekty, lebo tu fungovali asi len bitky ( v ktorých vie asi každý nejaké tie základy bojových umení a stamina je azda nevyčerpateľná). Efekty a dej boli veľmi zlé a herci tu tiež veľa nezachraňujú. Sranda bola, že Iko Uwais znel, trochu vyzeral a aj sa hýbal ako Jackie Chan. ()

Hashirama

Tento seriál má dvě devízy, které mu ve výsledku sice nijak nepomáhají, ale rozhodně stojí za zmínku - Uja Auwajse, který se ubírá podobnými směry jako kdysi Tony Jaa, a nebudeme si nic nalhávat, jestli půjde dál po této cestě, ztratí se v poloamatérských béčkách úplně stejně. A Lagerthu! Dal bych malíček na levý noze, abych moh přelézt její štítovou hradbu. Ano, pokud jste fanatickými fanoušky těchto dvou jmen a nekriticky obdivujete vše, co dělají, tento seriál je pro vás správná volba, ovšem pokud máte alespoň bazální náročnost (například aby vám vyprávěný příběh dával smysl), vyhněte se této vietnamské večerce obloukem. Vizuálně Wu připomíná projekt nějaké čínské veřejnoprávní stanice, jelikož efekty jsou tak o dvě úrovně níž než v původním Mortal Kombatu, a rozhodnutí udělat z béčkové rádoby kriminální ságy, která ale mohla být alespoň akčně šťavnatá, nesmyslnou a místy vyloženě trapnou fantasy pohádku typu Poslední vládce větru, je mi záhadou. Nesmyslnou zápletku, nezajímavé postavy, klišoidní dialogy a halloweenskou výpravu, kdy při výpravě do minulosti vyloženě pláčete, by ovšem mohla bohatě vynahradit pořádná nálož bitek. Tak s tím ale nepočítejte, bitek není v celém seriálu ani 20 minut, a samy o sobě nejsou až tak raidózní, aby kvůli nim člověk vyloženě promrhal svůj čas tímhle dva týdny prošlým kung paem. Pokud vám před premiérou Vikings cuká v lokti či už jste dlouho neobdivovali Ujovi pohybové dovednosti, nejedná se o nic, co by nevyřešila nějaká kompilace na YouTube, ale pouštět se do tohoto FAMÚzního kimčiči vysoce nedoporučuji. ()

Tamten

Ač se dočkáme množství soubojů a mnohé z nich jsou poměrně zajímavé, děj je tak mizerný a nesmyslný, že se na to kouká špatně. Kombinovat ačkní detektivku s čínskou pohádkou (s mizernými triky) prostě nefunguje. ()

RedRose

Scénář je strašný! Ta mytologie je vysloveně směšná a nedává smysl! Od kdy je kov přírodní živel?? Dřevo je taky na pováženou, ale budiž... 1000 mnichů, které tě budou chránit? Za celých 10 dílů uvidíme symbolicky jen jednoho... Schopnosti zabijáka Wu? Jaké? Vždyť dostává na držku od kdejaké ochranky v celém seriálu !! Má to pár světlých momentů a bitky vypadají celkem dobře, ale dohromady je to strašná pitomost !! Vůbec se nedivím, že druhou sérii raději zrušili... ()

HanzoBureshi

Čekal jsem tedy více. Vždy když byl na scéně Iko Uwais, tak to klasicky zvládl na jedničku a ty všechny souboje byly super, ale to je tak asi všechno, co mi tato show mohla nabídnout, protože příběhově to za nic moc nestálo. Dám tomu ještě šanci, protože zanedlouho nám dorazí filmové pokračování a jsem zvědav, jak to dopadne. Tahle show si zaslouží slabších 55%. ()

argo.smile

Netflix ma zaskocil ked tento serial hned uviedol v CZ dabingu tak som sa hned odhodlal, ze si ho pustim. Dal som to naraz ale pretacal som to uz od 2hej ep. Dovod? Neskutocne blbe fantasy keci 1000 mnichov, vody, ohna, bla bla bla a tie hrozne efekty... Suboje boli fajn ale nic prevratne a inovativne sa nekonalo. Pre mna to je za velmi slabe 2*. ()

Rian_witcher

Překombinovaný mix fantasy, krimi a akce. Nakonec jsou všechny prvky nedotažené a nevyužité ať počáteční část točící se kolem Triády, tak i fantasy část věnující se čínské mytologii. Největším plusem seriálu tak jsou výborné souboje se skvělou choreografií. Ty samozřejmě Iko Uwais zvládá s přehledem, což se nedá říci o jeho hereckých kvalitách. Naštěstí se ale seriál hemží skvěle obsazenými herci počínaje skvěle bojující i hrající Katheryn Winnick, přes výborného Lewise Thana, Byron Manna a další... Potěšila i hostující Summer Glau jako vodní Wu. ()

kyrysar

Sice je to taková blbina, která hlavně ze začátku netuší jak začít, ač směr má. Snad se autoři postupem času najdou a potřebnou dějovou kvalitu přidají. Jinak bojovky jsou super. John Wick, ale rázně odmítá konkurenci, ovšem milovníci kung-fu si přijdou na své. A navíc je tam mnou oblíbený Indonésan a tahoun dvou Zátahů Iko Uwais, a ten fakt umí pacholek jeden :) Navíc je tam herečka z Vikingů Katheryn Winnick, která je hodně stylizovaná do Black Widow z Marvel Cinematic Universe a v některých záběrech bych fakt řekl, že je to Scarlett Johanson hadr. Ale to bohužel na totální pecku nestačí. Za mě lehký nadprůměr a snad to bude lepší, protože potenciál to má. ()

Grimaldi

Na začátek se sluší upozornit, že tady na vás nečeká vynikající seriál. Nebál bych se říci, že v některých momentech dostanete vyloženě pravý opak. Hlavním strůjcem takového pocitu je na prvním místě děj. Někdo si může říct, že jde o akční blbinu, a tak na něm nezáleží, ale opak je pravdou. Každá akce potřebuje zábavnou, nebo minimálně zajímavou „omáčku“ okolo a zdejší omáčka mě vyloženě iritovala.  Dalším negativem je celkově malý počet akčních scén, navíc zprasen levnými digitálními triky a natočený v lokacích připomínající kanadské lesy, tudíž nudných. Trochu záchrany pro projekt přináší Iko Uwais jenž je minimálně z počátku sympatický, ale časem se i jeho dva herecké výrazy okoukají a ukáže se, že minimálně v anglicky mluvících projektech jsou jeho herecké možnosti naprosto tristní. Pro jeho fanoušky možnost, ostatní se můžou v klidu vyhnout. ()

Predator77

No tak tohle bylo strašný až jsem tomu chtěl dát i odpad ale jediné co mě od toho odradilo byl iko uwais a celkem pár dobrých bojových scén, ale rozhodně uděláte líp když se tomuhle seriálu uplně vyhnete a neztratíte s ním čas jako já. ()

Tomulka

A máme tady další nevyužitý potenciál. Námět dobrý, ale zpracování o ničem. To zajimavé: mystika, bojové umění a zápletka v podobě velmi dobrého nepřítele společně s morálními dilematy zločinců a lidí kolem nich je velmi opomíjeno. A tak se ze seriálu stává hromada špatných dialogů, směšně zrežírované boje a spousty a spousty balastu. Celé to působí jako hodně špatně roztahaný film. ()

Tarlom

Digitální triky jsou přinejmenším podivné a herecké výkony mizerné. Postavy příliš mluví o své minulosti, někdy i když se jich na ni nikdo neptal. Kromě toho mi ne vše co se dělo dávalo smysl. Vlastně čím více nad tím přemýšlím, tím více nelogičností vidím (případně není uspokojivě vysvětleno, proč k něčemu došlo, i když by to vysvětlení potřebovalo). Akce je slušná, tedy aspoň pokud se při ní nepoužívá magie a relativně mě zaujala i postava „Uncle Six". Jako celek to ale moc nefunguje. ()

Ammit

Bohové, to je k breku. Kdo psal scénář?! Kdo psal dialogy?! Kdo dělal CGI?! Když to neumím, tak přece seženu někoho, kdo to umí. Celé to působí jako zfilmovaná fanfikce z AO3, nikdo nemá pořádnou osobnost oddělitelnou od ostatních, logika není (seznámíme se s ,,drsnou'' postavou, která - ač je typ mlčenlivého bručouna - si o minutu později vylejvá srdce, postavy se chovají, jak se komu zrovna zachce), efekty jak z bollywoodského trháku (když na to CGI nemám, tak jedu bez toho), scénář by se dal sestříhat na svižné tři hodinkové díly a když se něco děje, děje se to - nó, z nějakého důvodu určitě, jen nevím, jaký to je. Bojové scény rozhodně ujdou, i když jestli padesátikilová Asiatka dokáže sama složit tři nabušence, automaticky to spadá do žánru fantasy. Já jsem velká fanda magie, kouzelníků a všech spešl schopností, ale když už se rozhodnu o něčem točit, tak toho tam nandám pořádnou lžíci. Jak' koukat na Cake Boss, kde by celý díl žvanili o přípravě toho nejlepšího dortu na světě, ale ani jednou ho neukázali. ()

sh3riff

Trošku něco jako anime Avatar, ale s méně magie. Speciální efekty občas vypadají jak z 1950, bojové scény jsou málo trénované, často je vidět jak jeden druhému nastavuje. Občas atmosféra stojí za prd. Týpek se jde schovat před policií, doslova projde před policejním autem, schová se v křoví metr od silnice vedle nich, před nima a policie WTF .. mi připomíná plížení ve Skyrimu :) ()

JayJay5

Seriál jsem objevil náhodou díky účinkování Ika. Počáteční díly mě zaujaly po pár minutách. Všechno je sice přestilizované, ale hezky se na to kouká. Souboje jsou velice povedené, je vidět, že herci opravdu umí bojovat. Nejedná se tu o žádný rychlostřih. Dobrý nápad nebyl bohužel vzat za dobrý konec. Jako by od začátku bylo tvůrcům jasné, že další série už nebude a tak musí všechno nacpat do té první. Po pár dílech seriálu došel dech a konec nestojí za řeč vůbec. Seriál určitě není ztráta času, stojí za to. Ale mohl by stát za víc. ()