Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však překupníky napálit falešnými bankovkami. Aby škodu, kterou svým kamarádům způsobil nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s Richardovou veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák a stane členem Richardovy party. Slibnou "kariéru" však překazí střetnutí s mnohem silnější a vlivnější skupinou překupníků, v jejímž pozadí stojí protřelý Karel. (Bontonfilm)

Pejda

Na tento film se podívám klidně znova a znova. Věrohodný popis jak to tady fungovalo v 80.letech s vekslákama, co si mohli dovolit a jak si žili. ()

Ajfist

Jo starý 80. léta.Bylo mi tak o dva roky míň co Potměšilovi,ale tahle zkušenost hlavně s tím kriminálem na konci mě naštěstí minula.Film bezvadně natočenej a hudba do něj seděla jak zadek na nočník.Divím se,že to vůbec tehdy Olmerovi pustili do kin.I když ono to mělo mít i ten výchovnej dopad,že každý kdo bude takto žít a porušovat zákon o devizovém hospodářsví a nebude chtít pracovat,na toho dopadne ruka zákona a skončí v base.No asi proto mu to prošlo,protože kdyby ukázal,že to tak ve většině případů tak neskončilo,protože soudci i prokurátoři byli podmazaní,tak by těžko takový film šel do kin,ale spíš do trezoru. ()

Hombre8

Myslím, že spoustě lidí tenhle film tenkrát v roce 1988 otevřel oči. Dnes by se takový zase hodil. Leč bohužel... Ve své době bomba po všech stránkách, dnes už samozřejmě, jako každá dobová a tendenční věc osloví jen pamětníky. ()

Sa.sa

Rozhodně 5 hvězd si zaslouží... Jj přesně taková byla doba plná podvodů, peněz, Bonů, Tuzexu, veksláků a života nad úrovní... Soundtrack mám ještě doma... Jj Frankie Goes to Hollywood a jejich písně "Relax" a "Power of Love" můžu dodnes... A navíc sex s Evičkou tričko či na té chatě by chtěl snad každý...!! Tak asi tak a "nechce Bony..? - - - tak co vlastně chcete..?!" ()

vikin

Ok, doba dávno minulá... Kdo nezažil, nerozumí..... Ovšem ten soundtrack je, troufnou si říct, 200%, film samotný 50% (ano, opět nostalgie), všeho všudy tři hvězdy, jen to práskne.  Precizní hudební doprovod dávkovaný tam kde má být, smekám. Přesný výběr herců, slušná režie a roztěkaná kamera na svou dobu "světová" ☺. Relax ()

Cesty timem

Dal bych i za 5*, protože jsem ho viděl x krát a to u mne hraje roli v hodnocení. Až ho uvidím po 106, tak mu tu pátou dám :-) Hudba se skvěle hodí k filmu a zvlášť pecka Relax. Divoká kamera by mi jinde vadila, ale tady to dává ten nejlepší význam a smysl... ALE mám k vám všem jednu otázku a podnět. Na začátku tam týpek promítá ty falešné sto/dvou dolarovky. Dvoudolarovku jsem tehdy nikdy neviděl a pochybuji o ní. Ale to by bylo možné, protože jsem obecně valuty viděl spíše "z vlaku". Ale nemohu podle toho, co je vidět při tom týpkově promítání, je najít ani na netu. A pochybuji, že by navíc byly nějak aspoň trochu podobné stodolarovkám. Samozřejmě vexla hráli na to, že si ničeho při tom tajném předávání nezkušený mladík, který třeba nikdy nepřišel s dolarama do styku, nevšimne. Ale moc se mi tato scéna a myšlenka podvodu v reálu nezdá. Mohl by se k tomu nějaký numismatik vyjádřit, prosím? Děkuji... Je zajímavé, že se toho nikdo tady zatím asi nevšiml a nekomentoval to ani v recenzích, chybách, zajímavostech... a přitom je to dost podstatná možná chyba ve filmu. Také jsem vznesl tento dotaz na některých diskuzních webech kolem bankovek. Třeba tady https://chcidoameriky.cz/americky-dolar-takto-vypadaji-bankovky-a-mince-kterymi-se-plati-v-usa#comment-205021 ()

NikiVai

Film, na který se jednou za čas ráda podívám. Vždy si říkám, jak odvážný a inovativní přístup byl tenkrát takový film natočit. Skvělá hudba výtečně podtrhuje atmosféru a drsnost veksláckého prostředí. ()

Declen

"Syrová" kamera, sychravé počasí, ošunťelé domy, 33 let poté z toho jde hrůza a čiší deprese. Svým způsobem zčínám  mít tyhle staré filmy rád. ()

Nick321

To si tedy Martin Holec z veksláckého žití moc neužil. Odhalení minulosti Evičky v tričku na závěr nemělo chybu. :D "Evičkooo, už spinkáte? Víte co jste mi slíbila. Aspoň šáhnout, nooo, Evičko.... tak vodevřeš nebo ne?! Takhle za prachy to jo, to bys přestala dělat fóry, že jo?" :DDD ()

Metuje

Děj je nejsilnější stránkou filmu. Absolutní fail je dokola se opakující skladba Relax od Frankie Goes To Hollywood, která navíc vždycky začne hrát na max bez jakéhokoliv přechodu. Stejně jako zvukař, i kameraman byl zřejmě na drogách. Gen Z asi dokáže přiblížit atmosféru tehdejší ČSSR, ale jinak nemá dnešnímu divákovi moc co nabídnout. ()

Džej Ár

Na svou dobu velmi odvážný film, jedna ze závěrečných scén, kdy hlavní gauner poklepává soudci na rameno byla opravdu nezvyklá. Také výborně vybraná hudba k filmu (Frankie Goes To Hollywood) neměla chybu. ()

Praso

Celkem pěkně vykreslující pohled na veksláky, jediný na co si pamatuju jsou ty dvě písnišky, který se střídaj The Power of Love, název tý druhý si nepamatuju... dodávám, jak sem si v jiném komentáři doplnil informace, tak ta druhá píseň je Relax :o) ()

JuliCsóka

Jko nechápu. Jesi ma don corleone pravdu jo, tak at mi vysvjetlí, v čem je to jako pro romskou komunitu kult, tam je to pro mě bez ambicí. ()

Amedeo

Tak tenhle film je strašně zajímavý a myslím, že Radek John má pravdu, že mu rozumí čím dál méně lidí, protože je vlastně o lidech, kteří už neexistují a málo kdo to může vůbec chápat. Já jsem ten film sledoval se svojí mamkou a ona mi objasňovala ty věci okolo veksláků, takže jsem tomu snáze porozuměl. Fakt bomba! a navíc na Romana Skameneho prostě nejde zapomenout, jinak ostatní herci jako např. Tomáš Hanák byli rovněž výborní...Musím ještě podotknout, že výběr hudby od skupiny Frankie Goes To Hollywood byl excelentní a celému filmu dodává na dynamice! Moc hezký film. ()

mfanta

85% - Myslím, že přestože se doba změnila, některé nešvary tepané tímto filmem stále přetrvávají, takže je do jisté míry stále aktuální. Připojuji se k většinovému hlasu, že Olmer uměl točit dobré filmy. ()

corax8

Myslím, že se jedná o jeden z nejlepších filmů konce komunismu. Sonda do podsvětí určitě zaujme. Příběh určitě nevypadá jako vycucaný z prstu a je celkem reálný. ()