• Djkoma

Ne ne a ne. Prostě nemohu přijít Tankovému praporu na jeho tankovou příchuť a tak mi nezbývá než se dívat do prázdná, když některý milovník tohoto filmu začne hláškovat repliky herců, které jsou pro jedny kultovní a pro druhé zbytečnou záležitostí. Lukáš Vaculík za svých mladých let byl vycházející hvězda, která však vylétla do půlky své hvězdné cesty a pak začala pozvolna zase padat dolů. Ani plejáda skvělých herců pro mě nezachrání tento film.(4.6.2006)

Film splnil svoj účel len do polovice. Od podobného námetu som čakal viac a aj oprávnene. Lebo situácia vo vojenských oddieloch bola podobná dlhé roky a komedicko-parodické situácie sa dali rátať tisícmi a na podobné filmy sa čakalo dosť dlho a po revolúcii sa s nimi priam roztrhlo vrece. Nechápem, prečo sa pri tomto hereckom potenciáli nerozvil viac. 55%.(14.5.2007)

Nestárnoucí klasika a především ukázka (alespoň filmová), že i na vojně mohla být za určitých situací dobá prdel. Buzerace v podání Romana Skamene a především geniálního Miroslava Donutila (který patří k tomu nejlepšímu) mě dokáže pokaždé rozesmát znovu. Přestože jsem tento film viděl již mnohokrát, vždycky se na něj mrknu rád.(5.1.2012)

• pytlik...

Tomuto filmu jsem se léta vyhýbal, neboť jsem coby velký obdivovatel literární předlohy nevěřil, že by se dala nějak dobře přenést na plátno. Na rozdíl od takových Černých baronů totiž kniha obsahuje pouze několik málo příhod, ovšem podrobně popsaných neobyčejně vtipným způsobem. Proto, pokud by se měl snímek vyrovnat své předloze, musel by ve filmu nějaký herec slovo od slova knihu odvyprávět, což se nestalo. Anebo by musel režisér zaujmout vizuálním zpracováním, anebo přidat nějaké doopravdy dobré scény, které v knize nebyly. Olmer se vydal třetí cestou, ovšem prvky, které on a John do scénáře připsali, byly hodně tragické (předčasná ejakulace, lampasák prchající z latríny se spuštěnými kalhotami a ještě pár dalších, které se mi naštěstí už z hlavy vypařily). Jediným zajímavějším připsaným prvkem bylo závěrečné setkání Dannyho s npr. Pinkasem.(22.12.2014)

Není to úplně na 4*, ale tři by bylo málo. Film asi spíš pro chlapy a asi taky spíš pro nás starší, kteří totalitní vojnou prošli i když ne v tak příšerné době 50. - 60. let. Pro nás je to opravdu dost pravdivé a hořce úsměvné. Je to taky mimochodem poslední film Víta Olmera, na který se dalo koukat.(30.3.2003)

• - Slavnostní premiéry se zúčastnila i samotná Adina Mandlová, která se čerstvě vrátila z exilu. O premiéře, na kterou ji přišel pozvat sám režisér Vít Olmer, prohlásila, že to byl spíš binec. (krib)

• - Režisér Olmer navzdory velké divácké úspěšnosti na filmu prakticky nic nevydělal, protože podepsal nevýhodnou smlouvu a nakonec inkasoval jen asi 7 500 korun. (raininface)

• - Režisér Vít Olmer na vojne nikdy nebol, mal modrú knižku. (Raccoon.city)