Ojedinělý přesnější výstřel tankisty Olmera a spolu s Bony a Klid asi jediný autorův film, s kterým se mi podařilo částečně "navazat spojeni" - ostatní jeho díla mají pro kinematografii stejný přínos jako předčasná ejakulace Vaculíka pro kvalitní sex. I když přiznejme si, že bez Donutila by to celé možná bylo jen jako rezavý sovětský tank po 136 ofenzívách..(5.4.2009)

"Kanón máte špinavý, posádka vám vyzerá jak umatoro, ten kanón budete všetci čistiť do rána!!!!" Adaptácia samizdatového románu Josefa Škvoreckého je miestami až mrazivou satirou temných 50tých rokov. Mladí tankisti musia čeliť tlupe vymletých lampasákov a švejkovským spôsobom sa snažia prežiť vojnu. Vtipné hlášky, skvelí herci, mnoho nezabudnuteľných situácií a odvážné erotické scény. Posledný kvalitný film natočený Vítom Olmerom než padol medzi trashových režisérov.(21.7.2015)

• WANDRWALL

Šito horkou jehlou. Rychlá změna z komunistů na protikomunisty od lidí, co za komunismu hráli pro komunisty a náhle strašní trpitelé. Trapný film. Po čase ale i já své ostny zmírnil. Inu takový je člověk. Kdo skládal slib socialismu a vlasti, ten je u mě zbabělec, šašek, nevážím si ho! Nemusel na vojnu, ale šel! A od takového se vždy dočkám jen zrady!!!!!!!!!!(27.7.2010)

Baroni jsou fajn, ale co si budeme povídat, Tankový prapor je slabý odvar. Pořád je to hodně zajímavá výpověď o něčem, co nikdo z nás nezažije, ale že bych se nějak obzvlášť bavil? Mrzí mě, že tenhle průměrný film je mnohokrát známější než úžasná Tichá bolest, která vypráví v podstatě stejný příběh. 65%(8.8.2017)

Pro mne jednoznačně česká klasika. Jsme rád, že jsme vojnu nemusel absolvovat, ale jak to člověk sleduje a poslouchá od známých, tak tam bylo tolik skvělých vzpomínek... na stranu druhou i hromada buzerace a šikany což se zde bere humornou formou. Jsou tu scény, které mne do filmu nezapadaly (například pád do ,,jámy se zbytky z kuchyně,,), ale zase tu je mnoho scének na které člověk prostě nezapomene (,,K Poctě zbraň!,, ,,No jisťééé,, ,,Co žééé?,, ,,slepí střelec v tanku,, atd..). Naprosto zde exceluje Miroslav Donutil. Ve finále dávám slabší 4z5.(6.1.2012)

• - S použitím armádnej techniky bol problém, nakoľko sa parlament uzniesol, že armáda nesmie za peniaze robiť žiadne aktivity, až pokiaľ nepovolil výnimku samotný generál štábu. (Raccoon.city)

• - Autor předlohy Josef Škvorecký se svoji manželkou přiletěl na premiéru k Paláci kultury starým ruským vrtulníkem. (Jizni Tlapa)

• - Martina Adamcová (Babinčáková) prejavila záujem hrať vo filme u asistenta réžie. Nato ju v dabingovom štúdiu navštívil režisér Olmer a povedal jej: „Hledáme ženskou s velkýma ňadrama. Asi byste to mohla hrát, ale musím si sáhnout, abych měl jistotu." Režisér si ich ohmatal, povedal, že je to v poriadku a za desať minút už herečke volali z produkcie, že má rolu. (Raccoon.city)