Z Olmerovy filmografie je Tankový prapor jeden z mála filmů, který je koukatelný. Samozřejmě se mi knižní předloha líbila víc než film, přeci jenom jsem jeden čas Škvoreckého knihy hltal, ale i tak si myslím, že filmové zpracování nedopadlo vůbec špatně. Hodnocení by v porovnání bylo jasné: knižní předloha - silných 5 hvězdiček x filmové zpracování - slabé 4 hvězdy.(2.5.2008)

• Davson

Knihu jsem četl dříve a tento film jen udělal hrubý výcuc, nic nepřidal a zabalil se do úděsného kabátu. Některé nádherné dialogy a scénky z knihy ve filmu totálně vyšuměly, vůbec už nejsou vtipné, ani lehké usmání se na mém obličeji neobjevilo. Navíc Olmerova režie je nulová a "hudba" ještě horší - trapné pokusy o imitaci amerického country či co to vůbec mělo znamenat neladí se scénami a jako kontrast to je ještě horší. Co jde na filmu ocenit jsou některé herecké výkony, obvzlášť Donutilův výkon. Ostatně za ty herce dávám tu jednu ušmoulanou hvězdičku.(25.8.2004)

• Peytl

Při vší úctě k panu Škvoreckému (zvlášť teď) si pamatuji, když prohlásil po premiéře Olmerovo pokusu o zfilmování jednoho z jeho románů, že takhle to v té knize nějak myslel a že je to to pravé. No, devadesátá léta byla hodně zvláštní. Knihu jsem v tom případě pochopil úplně jinak. Snad jen abych nekřivdil, Lukáš Vaculík byl vybrán, dle mého soudu, dobře, jako představitel mladého Smiřického, Škvorecký zamlada jak vyšitej. Z filmu si pamatuju jen uřvaného a přehrávajícího pana Skamene, nějaký kozy frajtryně (kurva, to je slovo) Babinčákový a Donutila na tankový věži....jinak nic. Kniha pro mě výborná záležitost, ostatně jako vše od pana Škvoreckého. Olmer naproti tomu filmová katastrofa, která od dob filmu Bony a klid, filmu v ČR jen škodí. Howgh(6.1.2012)

"Kanón máte špinavý, posádka vám vyzerá jak umatoro, ten kanón budete všetci čistiť do rána!!!!" Adaptácia samizdatového románu Josefa Škvoreckého je miestami až mrazivou satirou temných 50tých rokov. Mladí tankisti musia čeliť tlupe vymletých lampasákov a švejkovským spôsobom sa snažia prežiť vojnu. Vtipné hlášky, skvelí herci, mnoho nezabudnuteľných situácií a odvážné erotické scény. Posledný kvalitný film natočený Vítom Olmerom než padol medzi trashových režisérov.(21.7.2015)

Lidštější, vážnější a ne tak ad absurdum protiklad Černých baronů. Jakožto první československý soukromý film nám to (snad v rámci propagandy či seznámení se Škvoreckého dílem) pustili už na základce. Chápete? Na základní škole nám patrně vštípili základy pirátství a znectili naši morálku filmem, v němž se souloží a děvy tam jsou v rouše Evině. Co by na to asi řekli dnešní zapálení ctitelé a zarytí obránci morálky našich dětí. Stejně jako u Černých baronů film zaujme a potěší hlavně skvělým obsazením. Skamene předvádí svůj životní výkon, Adamcovou jsme si užívali plnými doušky, je skvělá a já ji mám dondes hrozně rád, Simona Chytrová je nádherná (a taky skvělá), Milan Šimáček je naprosto úžasný, škoda že moc nehraje a Jandákův Nikitiščenko mě drtí dodnes.(2.2.2015)

• - Radek John napísal scenár k filmu za neuveriteľných 14 dní. (Raccoon.city)

• - Než sa Vít Olmer pustil do natáčania filmu, dostal ponuku režírovať Obecnú školu (1991), ktorú Zdeněk Svěrák napísal priamo pre neho. Olmer sa však rozhodol pre román z pera Josefa Škvoreckého. (Raccoon.city)

• - Filmovalo se v Nové vsi pod Pleší. Kasárny, kde se točilo, najdeme v Berouně. (M.B)