Danny Smiřický, hlavní hrdina povídek a románů Josefa Škvoreckého (Zbabělci, Prima sezóna), který má autobiografické rysy svého autora, prožívá základní vojenskou službu v letech 1953–54, za časů neblaze proslulého komunistického ministra obrany Alexeje Čepičky. Ve vojenském prostoru Kobylec probíhá výcvik tankistů. Danny v hodnosti rotného přitom s nevšední vynalézavostí bojuje s tupostí bolševických lampasáků. Myšlenky na civil, jídlo, ženy a alkohol mu pomáhají, stejně jako jeho spolubojovníkům, přežít absurdní dobu „služby vlasti"… Filmový přepis Škvoreckého díla natočil režisér Vít Olmer spolu se scenáristou Radkem Johnem. Vojenská komedie vstoupila do dějin české kinematografie jako první soukromě natočený celovečerní film od znárodňovacího dekretu v roce 1945. Čeští filmaři se tak vydali na novou cestu svobodného podnikání. V případě Tankového praporu se to určitě vyplatilo – film viděly v kinech dva miliony diváků. V roce 1991 tak snímek obsadil první příčku v návštěvnosti kin. (Česká televize)

JWK

Film který má geniální knižní předlohu, film který své knižní předloze nesahá ani po kolena. Najdou se zajímavé momenty, ale celkově je film opravdu spíš groteskní taškařicí, pel mel s dotekem Škvoreckého... Přesto jako odpočinková sprosťárna čas od času ok... Pochopitelně proti Černým baronům nesrovnatelné... ()

Dangerous2

Viděno v Letním kině v srpnu 1991...všichni se bavili výborně První soukromý film porevoluční ČSFR (nikoliv ČSFD) zaslouží jednoznačně 5* ()

BigJohn02

Mně tenhle film nějak... nesedí. Je to takové pomalé skládání útržků, někdy zábavných, někdy naopak, ale přijde mi, že to nějak nedrží pohromadě. Skamene skútr jak vyšitej, Jandák se pro ty debilní gumáky snad narodil, Donutil takováhle hovada umí, ale... ()

Kosir

Kdo byl ve správné době na vojně u tankistů, ten Omerovi, potažmo Škvoreckému toho moc vytknout nemůže. ()

gapa466

Kdo zažil povinnou vojenskou službu, tak si patrně zavzpomíná. Vše samozřejmě hozené do srandy. Vždy to taková prča nebyla a v padesátých letech patrně už vůbec. Dnes už kultovní film se spoustou hlášek. Nemohu jinak než 5*. ()

Korpy22

Jediná výhoda filmu je, že trvá jen hodinu a 17 minut. Jinak je to zmatený šum z prostředí tankového praporu a scénář, který nemá hlavu ani patu. Spousta pohybujících se postav, jejichž příběhy jsou vykresleny pouze po povrchu a tak nemáme s kým sympatizovat ani komu fandit. Doba vojny je zde vykreslena klasicky stereotypně jako buzerace, komunistický duch a lidová demokratická armáda. Věřím tomu, že kdyby film měl nějakou linku a nesázel jen na afektované výkony Donutila, dal by se považovat za zdařilý. ()

Aguirre

Zaujimave, ze Cesi dokazali tocit taketo filmy tesne po revolucii a vracajú sa k téme opakovane. Na SK nic podobne nikdy nevzniklo...ale hlavne nechapem, kde tolko funkcnych ruskych tankov T34 zohnali.. ()

Redyx1

Super film a lepši nez paskvily co dnes se točí  a za mě letí 5 hvězd a tupci pode mnou at si trhnou hnátou! ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků