Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

movieband

"Když se s někým rozejdete, tak u toho člověka necháte kus duše. A ta bolest tady, to je, jak vám ta duše chybí. Jak bloudí, jak je u někoho jinýho. Ona se vám pak vrátí, ale to trvá dlouho. Kousky duší vidim na lidech, jako takový malý modrý světýlka. Kousky duší lidí, kerý vás měli rádi a už nemaj. Nebo to můžou být takový ty naděje, co do vás vkládali vaši rodiče. To je taková druhá varianta. Všichni na sobě máme spoustu světýlek. " Samotáři na plnou dějově nemají, protože některé části jsou utahané a bez ducha. Ovšem to je jen malé procento. Ten zbytek je perfektní hořkosladká jízda. Ta plná palba? Samotáři ve mě nechali, jak roztodivné, tak příjemné dozvuky. Macháčkovo filozofování a roztomilá Labina Mitevska táhnou celý film. Ještě že se scénáristi rozhodli jim dát tolik prostoru, kolik ve filmu měli. Delší dobu hledám film, který by na mě takhle zapůsobil a já vůl se kolem nich motal tak dlouho. Děkuju pane Ondříček a děkuju pane Zelenka za příjemnou sondu do lidskosti a do duše lidí. P.S. Jedna ruka netleská byla bomba, ale Samotáři vedou na plné čáře ve své ucelenosti, kterou jsem v závěru Jedné ruky postrádal. "Ty vole áu" Zajímavé komentáře: Galadriel, Tosim, DaViD'82 ()

Damiel

Nejlepší věc Davida Ondříčka. Plné skvělých hlášek, které zlidověly, a je mi jedno, že postavy jsou spíše figurky s jednou vyostřenou vlastností. Takové lidi asi normálně nepotkáte, ale právě proto jsou Samotáři bomba :-) ()

katuska138

To je tak extrémně divnej film. Nevím proč mi to trochu připomnělo Americkou krásu, když to s ní vlastně asi nemělo vůbec nic společnýho. Jeden psychouš vedle druhýho jejichž podivný osudy se ještě podivnějc začnou protínat. Jediný, co mu nemůžu upřít je to, že už několik hodin přemýšlím nad tím, co vlastně chtěl sdělit, možná jen to, že v šíleným světě můžou přežít jen šílenci? ()

JohnMiller

Na naše pomery ide o celkom podarený kúsok ktorý v sebe skrýva také to "Guy Ritchieovské" prerozprávanie príbehu plné dejových zvratov a rôznorodých zaujímavých postáv. Bavilo ma to, bola to zábava hoci nie moja šálka kávy ale rozhodne ma to nenudilo takže zaujatosť voči našej kinematografii prehĺtam. Jediné čo mi prišlo tak trocha čudné boli Japonský turisti na výlete do Čiech ktorý hrali všemožný čínsky či Taiwanský herci... Japonci to rozhodne neboli. Jiří Macháček to je pán herec. ()

marleyy

100% Hele to víš, že v Japonsku dýlujou vopice.. Jaký vopice? No giboni, předávaj zboží přesně tak jako to děláš ty. Počkej to jako že já sem vopice, jo? No.. :D ()

kajas

"Mám žízeň." "Máme výborný koláčky..." Geniální Jirka Macháček a jeho znalost hymny, začínající Trojan, skvělá hudba. Pro mě je ale srdeční záležitostí další Ondříčkův film, a to "Jedna ruka netleská". ()

L_O_U_S

Po hodně dlouhé době jeden z kultů, u kterých jsem zůstal na druhé straně barikády. Tedy ne mezi těmi, kteří ten film milují, znají ho nazpaměť a hláškují z něj, ale mezi těmi, kteří prostě nechápou, co na tom kdo vidí. Ani jedna postava mi nepřišla zajímavá, ani jedna scéna zábavná. Možná to je generační záležitost, kterou nemá smysl po letech dohánět. Bylo sice fajn vidět Trojana, který ještě nemá šedivé vlasy, ale jinak jsem nepochopil, o čem to vlastně celé mělo být a v čem spočívá ona genialita, která tenhle film pasuje na jeden z nejoblíbenějších porevolučních filmů. A Macháček je mi v roli zhuleného mimoně vyloženě protivný. Asi bych tohle nezatracoval úplně, Pulp Fiction, které se tady dost otevřeně cituje, taky muselo uzrát, ale prozatím ze sebe lepší hodnocení nevyškrábu – a to mám pocit, že jsem ještě hodný. (1 427.) ()

Anglie

Aspoň, že Zelenkův další špatný scénář natočil Ondříček. Další komedie v podstatě o ničem, která se snaží být vážná. Film zachraňují hlášky a některé herecké výkony(Macháček, Schneiderová). ()

Eldrick

Nejlepší český film od dob Formana. Tečka. Generační výpověď osamělých třicátníků, kteří řeší životní krizi a neví kudy kam. Film, který Vám přijde děsně vtipný očima puberťáka, ale jakmile dospějete do věku postav, najednou rozpoznáte onu hořkost a dokážete se konečně ztotožnit plnohodnotně se vším, čím si ony postavy prochází. Hořko-sladký, slzopudný a melancholický kult s dokonalým soundtrackem Honzy P. Muchova. Nesmrtelnost, na kterou nemám sílu se dobrovolně podívat, jelikož je mi právě oněch 30 let. ()

rastlinka

"Nenutím, chááápu." Nádhera. Po predlhom čase som sa opäť (asi po desiaty krát :)) pustila do tohto filmu a úplný balzam pre dušu. Komédia a tragédia v jednom, priestor pre úsmev aj zamyslenie. A áno, legendárne hlášky, pri ktorých sa neviete dosmiať. - "Ty vole, ty jsi nás zapálil! - Vůbec ne, jen se klidně posaď." ()

Petroff

Jakubova hláška: "Já spíš myslim, že tady lidi málo hulej.... Hulení tady prostě nemá zatím vybudovanou tradici!“, dnes už rozhodně neplatí... A ID Schuldiner má setsakra pravdu v tom, že nejde o komedii! ()

jezurka42

"Ty vole,co je to za muziku. Ta je fakt dobrá. Macháček je tahoounem celého filmu a mě nadobro utvrdil, že se nejlíp hraje úplné debily. :) ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová