Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

anyonecek

Perfektní Česká komedie, u které jsem se velice pobavil a užil si tenhle celý ujetý příběh. Herecké výkony zde byly vynikající a to hlavně výkon Jiřího Macháčka, který byl suveréně nejlepší. Z tohodle filmu jsem si zapamatoval spoustu skvělých scének jako např. státní hymna, oheň a nebo přílet mimozemšťanů. Opravdu jeden z nejlepších Českých filmů, který diváka osloví a najde si k němu cestu. ()

kubilov

"Koukej na ty baráky, ne, koukám na ty baráky. Co to je za město, to je Dubrovník? To je skvělá muzika, ty jo, co to je za muziku? Jak to chce řídit zvenku, když volant má tady?" Jirka Macháček v roli věčně vypálenýho Jakuba je tou nejlepší postavou v české porevoluční kinematografii, bezpochyby. Sází geniální zkultovnělé hlášky, které je mu nutno věřit, protože vypadá, že se pro podobné role snad narodil, proto tedy ten naprosto oprávněný Český lev. Každá postava ze Samotářů má svůj minipříběh, které jsou složeny do celku, a které spolu klapou až nečekaně dobře. Mimo dokonalého Macháčka válí i neurotik Trojan, Makedonka Labina Mitevska nebo žena tří mužů, Jitka Schneiderová. ()

brzozin

Ve sve dobe doslova kultovlni film, na kterem se tak rikajic udelalo hned nekolik skvelych hercu. Predevsim duo Trojan, Machacek. Byt kazdy z nich predstavuje uplne odlisny typ herce. Vzniklo take nekolik slavnych hlasek, coz u ceslych filmu porevolucni ery byva vzacne. Samotari predstavuji v ceske tvorbe konce 90. let urcity paradox. Film o moralni a citove vyprahlosti metropolotni zlate mladeze, ktera je pateticka, sebestredna, hedonisticka a tak trochu sjeta, je opravdu odvazny. Kazda doba si totiz zada urcita temata. A toto bylo tak trochu proti mainstreamu. Navic herecky vyborne zvladnute, okorenene dokonalou hudbou. ()

Pitryx odpad!

Do půlky filmu jsem se nudil tak napůl. Pak už hodně. Z mého pohledu zbytečný film naprosto k ničemu. Netuším, koho mínili autoři oslovit. Pan Macháček hrál zhulence naprosto uboze, ostatní herci se také nějak zvlášť neexponovali. 2013121110115/10332 ()

Luuzyka

Kultovní český film s nepřekonatelnými hláškami a soundtrackem od Jana P. Muchowa. Jiří Macháček tady rozhodně sehrál nejlepší roli svojí kariéry. Film jsem viděla poprvé ve 12, kdy mi připadal jako cool komedie k popukání, postupem času ale zjišťuji, jak moc skutečný je :-) ()

Matte27

Samotáři. Krásnej, ale smutnej film. O nás, o lidech. O obyčejných, o slušných i o sviních. A všichni, úplně všichni (si) tam lžou. ()

ostravak30

Rozhodoval jsem se mezi 80 % a maximem. Nakonec jsem se rozhodl takto. Za prvé, skvělé herecké obsazení. Jiří Macháček či Ivan Trojan jsou pro mě prostě nadstandardní herci, k tomu Jitka Schneiderová či Hana Maciuchová. To jsou prostě herecká esa. Snímek rozhodně není nuda. Je to jedna ze sond, a Češi umí takové sondy vysílat hodně kvalitně, když chtějí, do duše běžných českých osob. Běžných a stejně trochu zvláštních. Pro mě je to psychologická komedie. Nebo by se dala říct psychologická tragikomedie. Člověk se rozhodně má nad čím zamýšlet, zároveň se však pobavíte. V hlavě mi zůstalo několik hlášek. Nejznámější asi, že "lidi málo hulej." Ty nejlepší filmy jsou ty, z nichž si něco odnesete, nějak vás poznamenají, nebo vás donutí přemýšlet. A pak samozřejmě ty další, patřící do různých typů žánrů. Tady se je nad čím zamýšlet, trochu se i pobavíte. Hodně kvalitní film. ()

vitac.

Ten scenar je topry. Ten film je velmi dobrý. Po letech opakování, poprvé s důstojnou úhlopříčkou (mimochodem, Samotáři jsou jedním z prvních filmů, ne-li vůbec úplně první, který jsem viděl na PC... jó, to se ještě kódovalo do DivX ;-) :)). A opět spokojenost. V tom filmu se prostě vše dobře sešlo, zapadlo do sebe funguje dál jako dobře promazané soukolí, které není rušeno žádnými zjevnými technickými nedostatky. Muchowovu hudbu nemusím, ale platí o ní totéž tvrzení:) Postavy nejsou zdaleka uvěřitelné, spíš bych je považoval za určité archetypy, ale každopádně jsou snad bez výjimky perfektně a přirozeně zahrané (krom těch - právem - do nebe vynášených v jiných komentářích bych zmínil třeba ještě šílenou matku Hanu Maciuchovou). Dokonce i product placement je vesměs nenápadný a nerušivý... Přestože převážně jde sice o legraci, tíha určitých okamžiků je tu také cítit a možná by mohla u někoho vést až k nějaké sebereflexi... No nic, já jdu krájet dál...:) ()

Xpojntman

Tady lidi málo hulej, kdyby vic hulili možná by přestali lhát, i se třeba opouštět. Hulení tady prostě eště nemá takovou tradici. ()

kslaww

Překonávat překážky ve vztahu vs překonávat je sám...David Ondříček je dobrá volba, stejně jako plejádu herců kterou vybral do filmu. ()

george82

TOP českého filmu od roku 2000. Nic ho od té doby nepředčilo. Macháček, Trojan, Schneiderová a další. Prostě TOP. ()

majky19

Vynikajícící snímek režiséra Davida Ondříčka, který patří jednoznačně na špici snímků, které v české kotlině vznikly na počátku nového milénia. Nechybí mu výborné herecké výkony, počínaje první velkou rolí Jiřího Macháčka (za níž mimochodem obdržel i Českého lva), přes Labinu Mitevskou, která ztvárnila roli Vesny a v neposlední řadě dnes již "barda" českého filmu a hvězdu první velikosti Ivana Trojana. Ve snímku zazní celá řada hlášek a gagů, které již dávno stačily zlidovět a které s oblibou používá celá řada lidí, nejen při komických situacích. Tohle se opravdu hodně povedlo a společně s filmy "Jedna ruka netleská" nebo "Horem pádem" se dle mého soudu jedná o nejlepší české filmy, které v tomto období vznikly. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová