Troja

Troy

Trója

Drama / Historický / Romantický

USA / Malta / Velká Británie, 2004, 157 min (Director's cut: 201 min)

1. - nejprve mě vyděsil komentář k trajleru... 2. - vyděsila mě Mirka Spáčilová svou kritikou v MF DNES (ostatně jako vždycky)... 3. - dorazila mě recenze v Premiere... 4. - uznávám, není to film do klubu náročného diváka.. jen milostný příběh upravený pro duševně průměrného amíka a nic víc od toho nelze očekávat... 5. - pár herců v čele s Orlandem je dost prkenných... 6. - ale mně se ten film líbil a vůbec jsem neměl pocit zmařeného času.. :-)(29.9.2004)

Komerční zpracování jedné bitvičky v dávných dobách se povedlo. Povedlo se digitální vyloďování řeckých válečníků . Eric Bana v roli Hektora je král klaďasů . Pitt sice zde není v nej herecké kondici,ale svou úlohu plní dobře.Kdo je mě silně odporný je Orlando Bloom i když to možná je ta postava co ztvárnil teď vážně nevím.Vrchol filmu jednoznačně fight Achilles /Hektor. Jelikož na podobný druh filmu chodím s cílem :solidní zábava , nějakej ten fight, . Odcházím povětšinou plně uspokojen.(7.6.2006)

Film jsem videl poprve v kine a pak jsem byl nastvanej, ze jsem za nej vyhodil prachy, protoze se mi moc nelibil. Pak jsem ho videl znovu v kine, jelikoz jsem byl prinucenej tam jit a tudiz sem byl nasranej a film se mi libil jeste min. Takze nevim proc, ale potreti jsem si ho pustil na dvd s tim, ze stejne nemam nic lepsiho na praci a vim, ze od filmu nemusim nic moc ocekavat. Ale tentokrat to bylo jiny, ja se skvele bavil. Hlavni klad jsou jednoznacne triky, to je fakt parada, kdyz clovek vidi takovejhle film, je mu jasny, kam prachy sli. Dalsi klad jsou herci. Nikoho lepsiho nez Brada Pitta si do hlavni role nedokazu predstavit, byl fakt strasne hustej a i herecky to zvlad dobre, jen ten romanek s Briseovnou nebyl moc uveritelnej. Dalsi husty jsou Eric Bana a pekelne starej Peter O'Toole. Z ostatnich uz zaujme jen Diane Kruger svou krasou. Sean Bean ani Orlando Bloom mi do filmu moc nesedli. A ted kritika. Prevaznou cast filmu se mi nelibila hudba, i kdyz ma svy svetly momenty. A dal je tu asi nejvetsi problem a to je delka. Kdyby film zacal prijezdem do Troje, tak by mel prijemne dve hodiny, jenze takle to je cely trochu natahovany, protoze stejne kazdej vi, o co u Troje slo a tady byl ten zacatek navic trochu jinej, protoze se Petersen rozhod neukazovat bohy. Jelikoz kazdej vi, jak film dopadne, slo o to, jak se s dejem predtim Petersen popere a povedlo se mu to fakt dobre a stvoril ukazkovej velkofilm, kterej se ale mezi nejlepsi sveho zanru neradi i kdyz ma perfektni bitevni sceny.(15.5.2004)

Asi takhle: netěšil jsem se vůbec a teď jsem nepokrytě nadšený. Osobně mám radši jiný druh umění, než je to oslavované antické, takže pouhá inspirace velkým dílem mi nevadila. Jediné, co by se dalo vytknout, byla ta věc, že se o bozích ve filmu stále jen mluvilo (a proč tedy, když tam větší úlohu neměli?) a Bluma, jehož "plakátový" herecký výkon jsem však čekal. A dál...už je to všechno jen dobré. Herci, režie (dokonce jsem našel i pár dobrých nápadů!!! :-), kamera, výprava a dokonce ani ta zatracovaná hudba mi nepřišla nijak strašná. A vražedná stopáž utekla jako voda!!! SLUNCE ZÁŘILO, KDYŽ TĚ TVÁ ŽENA OPUSTILA!(16.9.2004)

• Dudek

Jedna vlaštovka jaro nedělá. Upřímně, nějak mi došla trpělivost a odmítám dávat filmům hvězdičku za určité prvky, když se ukazují jako celek absolutně nevydařené. Téměř tři hodiny dlouhá nuda o ničem. A hodnotit extra herce, vizuální stránku a hudbu, tak to pardon, ale od filmu tak nějak očekávám, že tohle všechno bude fungovat na jedničku. Scénáristický výkřik do prázdna, kterému ani Wolfgang Petersen nedodal grády.(25.6.2008)

• - Na filmové dekorace se spotřebovalo víc sádry než na Harryho Pottera a Gladiátora dohromady. (Specs)

• - Filmovou maketu Troji stavělo víc než 700 dělníků a řemeslníků. (HappySmile)

• - V traileru můžeme vidět, jak na Troju míří tisícovka řeckých lodí. Režisér Wolfgang Petersen byl nakonec ale přemluven, že to přece jenom nevypadá reálně, a ve filmu jich zůstalo jenom čtyři sta. (HappySmile)