Troja

Troy

Trója

Akční / Dobrodružný / Válečný

USA / Malta / Velká Británie, 2004, 157 min (Director's cut: 201 min)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Kostýmy(27.1.2005)

Limonádová prehliadka hviezd a efektných súbojov. Herci slušní, výprava pekná. Súboj Achillesa s Hectorom možno najlepší, aký som v rámci žánru videl. I keď s tým žánrom je to diskutabilné. Trója nedisponuje ani zlomkom kúzla filmov Williama Wylera a je len technicky brilantným popcornovým kalkulom. A to jej nemienim odpustiť.(13.5.2004)

Ambiciózní velkofilm, který dojíždí na svůj prachmizerný scénář a nenápaditou režii. Slet veskrze průměrných scén a ignorace mytologické stránky činí z Tróje nezajímavý pokus, který má blíže ke studiovým sandálovým historickým filmům než-li k moderní podívané patřící na velká plátna. ♫ Hodnocení OST: 2/5(29.1.2007)

6 / 10 Vykalkulované ako sa na poriadny stomiliónový veľkofilm patrí, jednoducho stráviteľné aj pre radového divák a plné Dionýzovsky dokonalých postáv. Tu by mohol môj komentár skončiť, no bol by to opis pomerne nepresný a obecný - pretože Trója nie je vyslovene zlý film. Je len ďalším z mnohých, ďalší, ktorý bezpodmienečne zapadne do zabudnutia. Dovtedy si však svoju dávku pozornosti určite zaslúži, minimálne kvôli slušným bojovým scénam a kostýmom - to však patrí k povinnej výbave a na štyri * to film určite nevytiahne. Škoda, ale ďalší Barry Lyndon či Gangs of New York sa jednoducho nekoná...(16.5.2005)

Na film jsem do kina šla dost dlouho po premiéře a tak jsem měla možnost slyšet mnoho názorů, které jistě ovlivnily mé očekávání a do jisté míry i tento komentář. Těch zklamaných hlasů bylo o něco více a tak sem raději očekávala od filmu méně. Ale docela příjemně mě překvapil. Až na opravdu nepovedenou hudbu a Orlanda Blooma (kterého prostě nemusim, i kdyby hrál bůhví jak) to byl docela příjemný (samozřejmě megakomerční) film. K dobru se mu musí přičíst, že Brad Pitt doslova neslezl z plátna a rozehrál na něm skvělý one man herecký koncert. Velmi příjemný byl i Sean Bean, který neměl, bohužel, tolik prostoru, kolik by on i jeho postava zasloužily. Takže hlavně za tyhle dva dávám 4*. P.S. Souboj mezi Achileem a Hektorem je fantastický, škoda, že tak nepůsobí i ostatní bitevní scény.(8.6.2004)

• - Kvůli scéně, kde hoří Troja, musel být pro štáb vypracován speciální evakuační plán. (HappySmile)

• - Na spálení města bylo potřeba 25 000 litrů benzínu a 350 rozbušek. (Specs)

• - Na filmové dekorace se spotřebovalo víc sádry než na Harryho Pottera a Gladiátora dohromady. (Specs)