poster

Obléhání základny Gloria

 • anglický

  The Siege of Firebase Gloria

 • slovenský

  Obliehanie základne Glória

Válečný

Austrálie / Filipíny, 1989, 97 min

 • Shakers
  ***

  Nakoniec celkom fajn valečňák. Jasné, Amíci sú tu zas za najväčších frajerov, ale bavilo ma to. Hlavne piloti helikoptér predvádzali dobrú show, či už vo vzduchu, za guľometom alebo vtipnými poznámkami. Ty sú to bohužiaľ len ako podpora, ktorá fajn funguje vo filme aj na bojisku. Nie je nič svetoborné, ale pri akcii sa minulo pár zásobníkov a pár bendžaminových dolaroviek a vo filme je to našťastie aj vidieť. 70% - 3*(12.10.2015)

 • Žralok
  ****

  Poměrně zdařilý válečný snímek. Popisující boje o základnu Gloria, během ofenzivy Tet, za Vietnamské války. Bohužel poměrně neznámý film, který se ke mě dostal spíše náhodou. Při sledování jsem se dobře bavil. Velkým plusem filmu je pohled na boje z obou stran. Jak seržanta US mariňáků, velícího obráncům. Tak důstojníka Vietcongu jež se snaží Gloriu dobýt. A Vietcong není zobrazen jako prvoplánově zlý. Naopak jsou to vojáci plnící rozkazy.(18.11.2012)

 • kkarx
  ***

  První minuty až hororové, vyvražděná vesnice, hlavy napíchnuté na kůlu, děti naházené na hromadu mrtvol. Tahle brutalita zůstává až do konce a o roztrhaná těla a plazící se těžce raněné není nouze. Po chvíli se ukáže, že do toho namíchali i populárního Ramba II. Je to zvláštní mix akčního a válečného žánru, plus drama. Docela nešťastná kombinace, protože na to užívat si akci jako v Rambovi je to extrémně brutální a na válečný snímek se zase nešetří prvky A-Teamu. Mohli zůstat u hororu a bylo by to totální peklo.(15.2.2018)

 • drankeryth
  *****

  Tak takto ma vyzerat poriadny vojnovy film, kde sa to len hemzi nepriatelmi a kvantom vystrielanych nabojov je tiez neurekom. Nonstop akcie na zakladnu Gloria je plna adrenalinu, nasledkom coho mi tento film ubehol extremne rychlo a ani som sa nenazdal a uz bol coskoro koniec filmu. Ziadna nuda nehrozi a preto mu davam len to najvyssie hodnotenie, ake sa tu len da dat.(13.12.2012)

 • Big Bear
  ****

  Pilot Hueye nedaleko LZ - Glorie: ,, Kurva už jsme asi tu, kerý sou naši? '' Druhý pilot: ,,Ti uprostřed!'' ------------------------ Naprostý souhlas s Chupacabre. Obléhání základny Gloria patří k tomu lepšímu z válečných filmů z Vietnamu. Nazvat tohle béčkem je pořádný flusanec do ksichtu Chucku Norrisovi ztracenému v akci a to bych si být vámi kurva rozmyslel.... :-). Australáci dost překvapili a jelikož nejsou tak korektní jako šlechetní Amíci (bohudík), uvidíme ve filmu i dobíjení zraněních Vietcongů, chladnokrevnou eliminaci sjetého velitele základny a další celkem ojedinělé a běžně nevídané kousky... R. Lee Ermey byl jako vedoucí serža boží. Dobře zakopaná jednotka v podobné bázi jako Gloria mohla skutečně velmi dobře a s dostatečnými zásobami i nějaký čas odolávat útokům a držet si z dosahu nepřítele. Komu přopadá béčkové kosení Vietcongů, tak si představte, že jste sami po mušku a helmu zalezlí v systémů okopů a hlídáte si perimetr vykácené a vypálené zeleně v úseku desítek metrů před vámi. Kolem vás všude maníci z vaší čety a za vámi další okopy a palposty kam se můžete stáhnout a stále budete krytí. A samozřejmě jste zahrabaní na kopci nebo na vyvýšeném místě. Oproti tomu, rákosníci na posledních desítkách metrů zcela nekryti mohli pod palbou jen velmi těžko naplno útočit... Nicméně pár výtek mám. Za prvé - hudba. Ten syntetyzátorový hudební doprovod byl věru strašný a to už teda radši Míšu Davida hrajícího na Kásia... Za druhé, při nočních útocích na základnu obránci nepoužívali světlice a pálili na slepo do tmy... Za třetí, na základně byla dokonce lehká děla, ale nikdo je nepoužíval. Za čtvrté, hodně výbuchů bylo jak já říkám kapslíkových, zejména po raketách z Hueyů. Rána, ohnivá koule a za dvě vteřiny nevíte, že někam vlétla raketa..(pokud to nevlétlo do rákosové chatrče, která začala hořet). V souhrnu - u tohohle neočekávejte nějakou větší filozifii či protiválečný tón. Tady je to prosté. Během ofenzívy VC jednotka mariňáků brání svou bázi. Buď to dají, nebo ne. Přesně tak, jak se to dělo ve skutečnosti. Mně to bavilo a moc. Dávám 4 plné zásobníky do M16. * * * *(26.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace