poster

Obléhání základny Gloria

 • anglický

  The Siege of Firebase Gloria

 • slovenský

  Obliehanie základne Glória

Válečný

Austrálie / Filipíny, 1989, 97 min

 • MartinezZ
  **

  Kromě toho, že mi to připomínalo děsně nepovedenou nízkorozpočtovku, tomu dodal trpkou pachuť ještě zprzněný český VO dabing u Vietcongů ani neodpovídající HC anglickým titulkům a bez jakéhokoliv pokusu o nějaký alespoň základní lipsync. Když už po filmu budete toužit, NIKDY si jej neshánějte s českým dabingem - NIKDY!(9.8.2015)

 • drankeryth
  *****

  Tak takto ma vyzerat poriadny vojnovy film, kde sa to len hemzi nepriatelmi a kvantom vystrielanych nabojov je tiez neurekom. Nonstop akcie na zakladnu Gloria je plna adrenalinu, nasledkom coho mi tento film ubehol extremne rychlo a ani som sa nenazdal a uz bol coskoro koniec filmu. Ziadna nuda nehrozi a preto mu davam len to najvyssie hodnotenie, ake sa tu len da dat.(13.12.2012)

 • Big Bear
  ****

  Pilot Hueye nedaleko LZ - Glorie: ,, Kurva už jsme asi tu, kerý sou naši? '' Druhý pilot: ,,Ti uprostřed!'' ------------------------ Naprostý souhlas s Chupacabre. Obléhání základny Gloria patří k tomu lepšímu z válečných filmů z Vietnamu. Nazvat tohle béčkem je pořádný flusanec do ksichtu Chucku Norrisovi ztracenému v akci a to bych si být vámi kurva rozmyslel.... :-). Australáci dost překvapili a jelikož nejsou tak korektní jako šlechetní Amíci (bohudík), uvidíme ve filmu i dobíjení zraněních Vietcongů, chladnokrevnou eliminaci sjetého velitele základny a další celkem ojedinělé a běžně nevídané kousky... R. Lee Ermey byl jako vedoucí serža boží. Dobře zakopaná jednotka v podobné bázi jako Gloria mohla skutečně velmi dobře a s dostatečnými zásobami i nějaký čas odolávat útokům a držet si z dosahu nepřítele. Komu přopadá béčkové kosení Vietcongů, tak si představte, že jste sami po mušku a helmu zalezlí v systémů okopů a hlídáte si perimetr vykácené a vypálené zeleně v úseku desítek metrů před vámi. Kolem vás všude maníci z vaší čety a za vámi další okopy a palposty kam se můžete stáhnout a stále budete krytí. A samozřejmě jste zahrabaní na kopci nebo na vyvýšeném místě. Oproti tomu, rákosníci na posledních desítkách metrů zcela nekryti mohli pod palbou jen velmi těžko naplno útočit... Nicméně pár výtek mám. Za prvé - hudba. Ten syntetyzátorový hudební doprovod byl věru strašný a to už teda radši Míšu Davida hrajícího na Kásia... Za druhé, při nočních útocích na základnu obránci nepoužívali světlice a pálili na slepo do tmy... Za třetí, na základně byla dokonce lehká děla, ale nikdo je nepoužíval. Za čtvrté, hodně výbuchů bylo jak já říkám kapslíkových, zejména po raketách z Hueyů. Rána, ohnivá koule a za dvě vteřiny nevíte, že někam vlétla raketa..(pokud to nevlétlo do rákosové chatrče, která začala hořet). V souhrnu - u tohohle neočekávejte nějakou větší filozifii či protiválečný tón. Tady je to prosté. Během ofenzívy VC jednotka mariňáků brání svou bázi. Buď to dají, nebo ne. Přesně tak, jak se to dělo ve skutečnosti. Mně to bavilo a moc. Dávám 4 plné zásobníky do M16. * * * *(26.8.2012)

 • FIBO
  ****

  Nejsem zrovna vyznavačem válečných filmů, ale toto mě bavilo. Krom velmi zdařilé výpravy (na tu dobu) si člověk prostě musel vypěstovat sympatie k hlavním postavám. Přestože naprostá většina filmu se odehrává na bitevním poli, tak hercům nechybí hlášky a repliky, které člověka prostě rozesmějí aniž by znevažovaly vážnost situace. Starý dabing působí vážně a současně i komicky, když jeden dabér dabuje dvě vedle sebe stojící postavy a to takovým tím monotónním nezaujatým hlasem. Je to jeden z ne moc velkého počtu válečných filmů, u kterých nebudu mít problém si je pustit znovu.(22.7.2015)

 • Campbell
  ***

  Docela zdařilá válka, která sází na akční scény a ty se povedly. Sice jsme už podobných filmů viděly nemálo, ale člověk si prostě sedne i tohle překousne. Ale film má Ermeyho což je sympaťák a jako voják má prostě koule. A navíc co by jste čekaly od Trencharda smithe? Něco velkolepého? Je to prostě béčko ale zábavné.(26.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace