Reklama

Reklama

Obléhání základny Gloria

  • Austrálie The Siege of Firebase Gloria (více)

Jedna americká jednotka se ocitla v obklíčení Vietkongu a toto je jejich příběh. V lednu 1968 začala Tetova ofenzíva Vietkongu. Během ní Vietkong zaútočil zcela nečekaně na všechny americké vojenské základny po celé zemi. Hodně amerických jednotek bylo odříznuto od světa. Na předsunuté základně Gloria byla obklíčena jedna z nich. V oslabení bojovala tato jednotka o životy svých mužů a toto je příběh seržanta Hafnera Narrator a Cpl. Joseph L. DiNarda ´Nard, kteří se snaží se svou četou udržet demoralizovanou základnu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

kkarx 

všechny recenze uživatele

První minuty až hororové, vyvražděná vesnice, hlavy napíchnuté na kůlu, děti naházené na hromadu mrtvol. Tahle brutalita zůstává až do konce a o roztrhaná těla a plazící se těžce raněné není nouze. Po chvíli se ukáže, že do toho namíchali i populárního Ramba II. Je to zvláštní mix akčního a válečného žánru, plus drama. Docela nešťastná kombinace, protože na to užívat si akci jako v Rambovi je to extrémně brutální a na válečný snímek se zase nešetří prvky A-Teamu. Mohli zůstat u hororu a bylo by to totální peklo. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Nakoniec celkom fajn valečňák. Jasné, Amíci sú tu zas za najväčších frajerov, ale bavilo ma to. Hlavne piloti helikoptér predvádzali dobrú show, či už vo vzduchu, za guľometom alebo vtipnými poznámkami. Ty sú to bohužiaľ len ako podpora, ktorá fajn funguje vo filme aj na bojisku. Nie je nič svetoborné, ale pri akcii sa minulo pár zásobníkov a pár bendžaminových dolaroviek a vo filme je to našťastie aj vidieť. 70% - 3* ()

Reklama

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Kromě toho, že mi to připomínalo děsně nepovedenou nízkorozpočtovku, tomu dodal trpkou pachuť ještě zprzněný český VO dabing u Vietcongů ani neodpovídající HC anglickým titulkům a bez jakéhokoliv pokusu o nějaký alespoň základní lipsync. Když už po filmu budete toužit, NIKDY si jej neshánějte s českým dabingem - NIKDY! ()

FIBO 

všechny recenze uživatele

Nejsem zrovna vyznavačem válečných filmů, ale toto mě bavilo. Krom velmi zdařilé výpravy (na tu dobu) si člověk prostě musel vypěstovat sympatie k hlavním postavám. Přestože naprostá většina filmu se odehrává na bitevním poli, tak hercům nechybí hlášky a repliky, které člověka prostě rozesmějí aniž by znevažovaly vážnost situace. Starý dabing působí vážně a současně i komicky, když jeden dabér dabuje dvě vedle sebe stojící postavy a to takovým tím monotónním nezaujatým hlasem. Je to jeden z ne moc velkého počtu válečných filmů, u kterých nebudu mít problém si je pustit znovu. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Pilot Hueye nedaleko LZ - Glorie: ,, Kurva už jsme asi tu, kerý sou naši? '' Druhý pilot: ,,Ti uprostřed!'' ------------------------ Naprostý souhlas s Chupacabre. Obléhání základny Gloria patří k tomu lepšímu z válečných filmů z Vietnamu. Nazvat tohle béčkem je pořádný flusanec do ksichtu Chucku Norrisovi ztracenému v akci a to bych si být vámi kurva rozmyslel.... :-). Australáci dost překvapili a jelikož nejsou tak korektní jako šlechetní Amíci (bohudík), uvidíme ve filmu i dobíjení zraněních Vietcongů, chladnokrevnou eliminaci sjetého velitele základny a další celkem ojedinělé a běžně nevídané kousky... R. Lee Ermey byl jako vedoucí serža boží. Dobře zakopaná jednotka v podobné bázi jako Gloria mohla skutečně velmi dobře a s dostatečnými zásobami i nějaký čas odolávat útokům a držet si z dosahu nepřítele. Komu přopadá béčkové kosení Vietcongů, tak si představte, že jste sami po mušku a helmu zalezlí v systémů okopů a hlídáte si perimetr vykácené a vypálené zeleně v úseku desítek metrů před vámi. Kolem vás všude maníci z vaší čety a za vámi další okopy a palposty kam se můžete stáhnout a stále budete krytí. A samozřejmě jste zahrabaní na kopci nebo na vyvýšeném místě. Oproti tomu, rákosníci na posledních desítkách metrů zcela nekryti mohli pod palbou jen velmi těžko naplno útočit... Nicméně pár výtek mám. Za prvé - hudba. Ten syntetyzátorový hudební doprovod byl věru strašný a to už teda radši Míšu Davida hrajícího na Kásia... Za druhé, při nočních útocích na základnu obránci nepoužívali světlice a pálili na slepo do tmy... Za třetí, na základně byla dokonce lehká děla, ale nikdo je nepoužíval. Za čtvrté, hodně výbuchů bylo jak já říkám kapslíkových, zejména po raketách z Hueyů. Rána, ohnivá koule a za dvě vteřiny nevíte, že někam vlétla raketa..(pokud to nevlétlo do rákosové chatrče, která začala hořet). V souhrnu - u tohohle neočekávejte nějakou větší filozifii či protiválečný tón. Tady je to prosté. Během ofenzívy VC jednotka mariňáků brání svou bázi. Buď to dají, nebo ne. Přesně tak, jak se to dělo ve skutečnosti. Mně to bavilo a moc. Dávám 4 plné zásobníky do M16. * * * * ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama