Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

Carol Pifková

Pôvodne som mala na robote niečo iné ale zaujala ma veľmi dobrá a napínavá zvučka a tak som si povedala, že pozriem si čo je to za film. Jéé a ono sa vyplatilo dať bokom farbičky a skicár a pozerať tento super napínavý film podľa skutočnej udalosti. Veľmi dobrá hudba dodávala zimomriavky na chrbte napriek, tomu že film vysielali cez deň. Lenže potom ma skoro tresklo o zem keď v tom najlepšom sa mi na obrazovke zobrazilo ŽIADNY SIGNÁL. Za čo však film nemôže, tak som si ho stiahla, a pokračovala som v pozeraní so zimomriavkami na chrbte no a nakoniec som zistila, že druhá polka bola totálne na pitchu a nudná. A to nadšenie akosi zo mňa opadlo. Škoda prvá polka stála naozaj za to ale tá druhá nestojí za zmienku, nič sa tam poriadne nedialo. ()

Anderton

Najväčšou slabinou snímky je prepálená stopáž, vďaka ktorej vynikne chatrnosť zápletky. Na hodinu a pol by to bolo akurát a publikum by bolo určite spokojnejšie. Film je bohužiaľ mierne predvídateľný, takže záver vás najskôr ničím neohromí. Na druhej strane to má slušnú atmosféru, áčkovú produkciu a sľubný námet, ktorý ale nie je dostatočne využitý. No a zase tie šróby do hlavy v podobe sloganu "podľa skutočných udalostí".... ()

AppleCore

Jedinej film u kterýho je možný se bát a fakt, že je to podle skutečný události strach zvyšuje tak, že už si to víckrát nepustíte. ()

Kothy

Film s parádní atmosférou. O to zajímavější je, že je podle skutečné události. Trochu tomu ale ubírá konec. Richard Gere se po smrti své ženy náhodou dostane do malého města, kde se dějí divné věci. Postupně se tomu stačí přijít na kloub, ale moc se mu to nedaří. Spousta lidí zažívá divné situace, některé jsou dost děsivé. Po kontaktování údajného experta na tuto tématiku zjišťuje, že nejde pouze o lokální věc. Dostává různá upozornění před katastrofami, kterým nedokáže zabránit. Nakonec stoji před těžkým rozhodnutím. Podaří se mu zabránit poslední katastrofě? "Vzbuď se!" ()

swamp

The Mothman prophecies patří mezi lepší filmy Richarda Gerea. Nijak zvlášť nepřehrává a ani ostatní herecké výkony nejsou k zahození. Celý film připomíná lepší díly The X-files, což je jenom dobře. Výtvarně jsou krásně řešeny přechody i jednotlivé záběry..tipl bych, že většina denních záběrů byla natočena s modrou clonou na kameře, snímek tím dostal tajemný nádech. Celkové 'tajemno' podporuje i kvalitní scénář, ve kterém příjemně mrazivě graduje děj..ve finální dvacetiminutovce je sice vše tak trochu natahované, ale i tak se jedná o kvalitní film na sobotní večer. :) ()

teutates

Richard Gere a dej za jedna,ALE určite by to šlo natočiť aj oveľa lepšie!Pútavy príbeh,napiata atmosféra,ALE niečo tomu chýba!Mark Pellington sa mal očo oprieť(príbeh,herci),ALE nevyužil to!Je to škoda,mohlo ísť o vskutku dobrý film... ()

Campbell

Proroctví z pekla je pěknej film, to bez debaty, jen kdyby nebyl tak moc zdlouhavej. Pravda dávám mu 4* ale rozhodně to nejsou čistý 4. U filmu se mi líbilo to tajemno to se rejžovy více než povedlo, Gere to uhrál naprosto dokonale a občas jsem se i bál, ostatní herci byly též výborní(hlavně ještě musím zmínit skvělého Willa Pattona). Atmosféra filmu byla taky výborná a dlouho jsem takovouhle atmosféru nikde neviděl. A finální scéna na mostě byla geniální. ()

WANDRWALL

Hodně lidí odcházelo z kina a nemohli jinak, než přemýšlet o tom co viděli. Tak to mnozí tvrdí, ale bylo tomu skutečně tak? Hlavní postava taky zemře, takže pak se dozví jaké to je a nemusí zbytečně moc přemýšlet už dopředu.***(21. 10. 2010) ()

Rocky62

Konstrukčně jednodušší, avšak v tomto případě je to putna, neboť veškeré nedostatky zametá brilantně vykreslená atmosféra, jejíž chlad zamrazí víc, než noc na Sibiři. K tomu je nutno přičíst divákovo nutkání přemýšlet o paranormálních jevech a to mě jakožto zájemci o tuto oblast bohatě stačí. Ponuré, mrazivé, poutavé s několika pozoruhodnými záběry. Filmy tohoto typu "žeru". ()

iamek

Lehce nadprůměrně zpracovaný thriller s Richerdem Gerem. Ani jsem nečekal, že Gere natočí pořádný snímek jelikož je už za zenitem. Po dlouhé době jsem viděl dobrý atmosférický snímek. ()

Chrustyn

Po dlouhé době opravdu zdařilý thriller s vynikající atmosférou, velice dobrou hudbou, výbornou kamerou a zajímavými zvraty, které udrží diváka v pozornosti a napětí až do konce. Navíc se jedná o jednu z nejlepších rolí Richarda Gerea. ()

Arsenal83

Mysteriózna chuťovka a nepríjemne mrazenie na chrbáte najmä pri sledovaní osamote a v nočných hodinách. Podivné postavy na mňa pôsobili dosť strašidelne. Dojem zo spracovania na základe skutočnej udalosti tento pocit ešte znásobil. Považujem to rozhodne viac za horror ako za thriller. ()

heyda

Zajímavý mysteriózní počin, který se může pochlubit velmi mrazivou atmosférou, depresivní hudbou a dobrými hereckýymi výkony. Co se týče příběhu, těžko usuzovat do jaké míry je pravdivý, každopádně jsem si ho užíval. Přesto bych si to dokázal představit ještě o něco lépe sestříhané a kamerově vytříbenější. Celkově tedy 7/10 ()

Roman.Ticka

Už tak hutnou atmosféru doplňovala nervy drásájící hudba, aby se divák fuckt strachy pos... Asi jsem nebyla v patřičném rozpoložení dne, protože jsem o depresogeny ve filmové podobě vůbec nestála. Kdysi jsem to viděla zřejmě celé, netuším, jelikož podobná negativa zatím úspěšně eliminuji směrem do nevědomí, bohužel tentokrát jsem nenašla sílu dokoukat do konce. Autosugesce začala nabírat na obrátkách, a když se jeden má strach podívat do zrcadla, a to ještě navíc oproti běžnému dni, pak je něco fest blbě a začíná to být vážné. ;-) Na chvíli jsem se nabila opačným nábojem při gay scéně Bébela, ale když navázal další ještě hutnější soundtrack ke Gothice, bylo načase šáhnout po krizové intervenci. Buď jít ven mezi ztracené anděly a bloudící duše nebo do bezpečí postele. Volím si Tebe, hřejivá hmatatelná peřino! ()

anderson

Ak si náhodou kladiete pred zhliadnutím tohto filmu otázku, či je možné aby GERE účinkoval v trileri či (prepytujem) horore, odpoveď znie: ANI OMYLOM. A pritom námet filmu je sľubný a v rukách nemainstreamového remeselníka by sa mohol premeniť na skvost. Ibaže tento výsledok je invalidom s hlinenými nohami, ktorý opäť odkazujem do kategórie filmov pre ľudí, ktorí horory neznášajú ale radi by sa pred rovesníkmi pochválili, že aj oni už nejaký ten "majsterštyk" videli. CHA-CHA (9.10.2006) ()

SOLOM.

postava motýlího muže (Mothman) prý skutečně existuje. Na netu se dá nalézt spousta různých fotek, kreseb či rozhovorů z lidmi, kteří ho viděli. Údajně se objeví vždy u nějaké obrovské katastrofy. Jinak ted k filmu: docela se mi film líbil, měl zajímavý děj, který byl podtržený skvělým výkonem Gerea. I kritici dodnes říkají, že se jedná o jeho druhou životní roli, hned po Pretty Woman. Ovšem nesouhlasím s názorem autora recenze, že jde o duchařinu. Snímek je jistě mysteriozní- katastrofický, ale duchařiny jsou o něčem zcela jiném. Nejlepší z celého filmu je asi prostředek,ve kterém se dozvíme hodně informací a různobarevné scény nám nabídnou docela slušnou podívanou. ()

eraserhead666

Přidat k tomu pár lekaček a otevřeněji hororových situací a zdramatizovat ten konec, byl by to vynikající pětihvězdičkově děsivý a strašidelný horor s opravdu hustou atmosférou. Od samotného začátku si film dobrou cestou buduje vynikající napínavou atmosféru, kterou ale brutálním způsobem doslova zkurví nenápaditý, vyprázdněný a ploše natočenej konec. Celých 100 minut vás film připravuje a láká na něco velkého, aby pak předhodil pouhý drobek. Jako když se vám začnou plašit střeva, břicho se vám nafoukne, cítíte, jak se ve vás sbírá, kulminuje a sílí ten vzduchový tlak, už se připravujete na to, že až to půjde ven, urve vám to půlku prdele a ohluchne půlka ulice a pak se ozve je tichý nevýrazný pšouk. Kromě toho film ale obsahuje dobrou kameru, dobré scény, skvělé herecké výkony (Gere, Linney, Patton). ()

JASON_X

Z nedostatku nového materiálu se hrabu ve filmových análech a hle, tohle jsem viděl už kdysi hodně hodně dávno. To byly časy, když áčkoví herci hráli v pokleských oddechových béčkách... No umíte si dneska v něčem podobným představit třeba Pitta nebo DiCapria? Ale buddhista a kámoš dalajlámy Gere se za spotřební oddechovky nikdy nestyděl a po rolích různých erotomanů si střihl roli i v mysteriózním horrůrku, který je z dnešního pohledu šablonovitý a předvídatelný, ale tenkrát to byl určitě kinohit s překvapujícím a fascinujícím finále. Mě osobně nejvíc štvala smrtící stopáž, zvlášť když se ca polovinu času žvaní o pí... žvaní zbytečně. Ale hodnotím tak, jak bych hodnotil poprvé před dávnými roky, závěrečná čtvrthodinka na mostě je nadčasová. ()

Genero

Poměrně povedený biják o Muřím muži (ne, nejedná se o Bursíka), který po své půlce notně ztrácí dech a druhý den je vzpomínka na něj zaváta sněhem bílým jako Richardovi skráně. ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011