Hon na uprchlíka z vězení, připomínající lov divoké zvěře... Z věznice malého texaského městečka uprchl vězeň Bubber Reeves. Jeho cesta ke svobodě není jednoduchá. V patách má místního tvrdého a rozhodného šerifa Caldera. Naftařský a dobytkářský baron Val Rogers by chtěl mít Bubbera z cesty, aby zakryl milostnou aféru, svého syna Jasona a Bubberovy manželky. Na uprchlíka, jenž příliš nevoní místním obyvatelům, se tak doslova rozpoutá drsný hon mající blízko k lynči… Akční příběh, podle scénáře Lillian Hellmanové, vyprávějící o jasných postojích ve vypjaté životní situaci, natočil uznávaný režisér Arthur Penn. Ten do hlavních rolí obsadil přední hollywoodské herce Marlona Branda, Roberta Redforda, Jane Fondovou, stejně jako využil fyzický zjev tehdejší atraktivní televizní hvězdy Angie Dickinsonové. Do děje působivě zapojil atmosféru horké letní noci a maloměsta, plného obyvatel s předsudky, nudou a skrytými frustracemi. Všemu vtisknul až drásavé napětí, které v závěru úmyslně zpomalí, aby o to více dosáhl zamýšleného dramatického vyznění. (Česká televize)

kotrlak

Miluju am.filmy z těchhle let. Hvězdný obsazení, celkem kvalitní drama. Nicméně - tohle je přesne ten typ filmu, kterej komunisti kdysi zbožňovali. A taky si tenhle film pamatuju že se tu za komárů promítal. Film co "nastavuje zrcadlo" vážným sociálním a jiným problémům zkažené konzumní burzoažní společnosti, která je jednoduše řečeno "navrch huj, vespod fuj". Takže zatímco my jsme si mohli užívat výdobytků moderní socialistické společnosti, jako např. dát si pivo za 2,50 v zahuleným lokálu, nebo si šetřit 10 let na embéčko, tak v rozežraný Americe mlátili negry a taky místní šerify jak na běžícím páse - nakonec viděli jste to ve filmu, tak o čem pochybujete? (A my jsme tyhle filmy žrali a záviděli jim tam za velkou louží, a taky bysme radši jezdili v těch jejich pohádkovejch kárách a klidně i mlátili šerify než si užívat skvostnýho života v zajetí bolševismu.) Filmy jako 'The Chase' je poplatný dobový am. kinematografii, a je to typ filmu kde se dramatická situace vyhrotí mimo realitu - viz závěrečnou scénu lidskýho stampede na vrakovišti aut. Zkrátka, já za tímhle filmem furt vidím ty soudruhy a jejich pokřivený zrcadlo.... ()

revere

Takovéhle filmy se už snad ani netočí. Tím myslím dramata, kde se namísto Světa zachraňuje lidská čest a důstojnost. A kde největším zlem nejsou ani drogové mafie, ani teroristické gangy, ale obyčejná špína lidských povah. Skvělý snímek na základech skvělé divadelní předlohy Hortona Footea. ()

Dixie_Cara

Krutý snímek zpestřený neuvěřitelně silnou atmosférou. Hodně se mi libí, že kromě hlavní dějové linky, neváhá Štvanice nabídnout pohled i na ostatní členy komunity. Máme tu například magnáta, který si může a taky kupuje vše a všechny jeho nepochopeného syna, nerozhodnou, ale milující krásku, či poctivého šerifa ctící zákon. Pozadí filmu nejvíce ale vykreslují lidi, kteří se k příběhu dostanou dalo by se říct jen náhodou a jejích hlavním motivem k činnosti je buď nenávist, vztek či pocit moci. Anebo přišli jen proto, že se chtěli pobavit a zjistit, jak to celé dopadne. Ukázkou toho budiž takřka divadelní scéna, kdy "zločinec" utíká a obecenstvo posilněné alkoholem vesele hraje na kytaru a vyzývá utíkajícího k dalším "kouskům." Za zmínku stojí také perfektní herecké výkony a především postava šerifa v podání Marlona Brando. ()

gizi

Kdo vydrží aspoň 2/3, které jsou takové pomalé a skoro až nudné, je odměněn dramatickým vyvrcholením, které stojí za to. 70% a 4*. ()

Vlkopec

Film, který dnes působí jako divadelní hra. Zkratkovitost a schematičnost, která se na divadle snese tady docela bije do očí. Nicméně i přesto, že film působí zastarale, jistou působivost neztrácí. Nevím přesně proč, ale připomínal mi Vávrovu filmovou verzi Hrubínovy hry Srpnová neděle. ()

Pavelkedar

Otřesný čs dabing, zejména Marlona. Celkově velmi zajímavý a koukatelný film poplatný své době. Bez "tahouna" Branda by to nebylo ale "ONO"...... ()

BGH

Pomalý nájezd. Už jsem si říkal, že je hodnocení na CSFD hodně nadsazené na takový šedesátkový slaďák, ale pak se to začalo rozjíždět a konec nabral podobu strhující antické tragédie... Velmi povedený film na stále aktuální téma, neb lidé jsou stále lidmi. Několik lidí, kteří si jdou za svým viděním světa (ať už klaďáci nebo záporáci) a k tomu pokrytecká "mlčící většina"... Hvězdička dolů za počáteční rozvleklé tempo... ()

bambiz

Ta houstnoucí atmosféra by se dala krájet a ve mně narůstal jen pocit bezmoci, že je tenhle film stále tak aktuální. Marlona nemusim, přijde mi příliš kamenný, ale ostatní postavy a postavičky byly vystihnuté dokonale! ()

Ajbell

Pekná dráma, ktorá vám ponúkne verný obraz na množstvo zla, ktorého sú ľudia schopní, keď im je daná priveľká voľnosť. Jedna osoba, v prevedení Marlona Branda, sa márne snaží udržať spravodlivosť. Ústredná línia sa tak neorientuje na samotného Redforda na úteku, ale na ľudí okolo neho. Neodporúčam pozerať v starej českej verzii. ()

Filooos

Příběhem naivní 60. léta. Český dabing s katastrofálním šišláním šerifa.....no, z úcty k umělcům, kterých je zde řada 3*...................ne, spletl jsem se, ten závěr je vyloženě směšný 2* ()

horskejvlk

Pomalá stopáž, rozjeli se to svižně a pak se to začlo šourat chápu je to nastavené zrcadlo jižanské- texaské maloměšťácké společnosti, jde poznat že je to především zfilmované divadelní drama. ()

milos.bradik

Velmi silný příběh, výborní Marlon Brando i Robert Redford, ale strašně se to táhlo a neprospělo tomu ani neustálé omílání stále stejných motivů nevěry a vztahů mezi postavami. Nezachránil to ani působivý závěr. ()

PORTER44

Uprchlí vězeň R.Redford a proti němu spravedlivý šerif M.Brando,sice se tam toho upřostřed filmu moc neděje ale začátek a hlavně poslední část filmu to podržela,herecký výkon M.Branda není co vytknout,měl tu opileckou bandu co mu dala nakládačku odprasknout,na tu dobu dobrá krimi. ()

JohnnyV

Debilnější obyvatelstvo jednoho texaského městečka abyste pohledali. A Brando měl tuhle roli zřejmě za trest. ()