Ten večer, kdy skončí ve funkci šerifa v Nevadě, přísahá Jerry Black matce zavražděné dívky, že vraha najde. Nevěří totiž, že policie zatkla toho pravého. Zjistí, že to je v poslední době v této oblasti už třetí případ, kdy oběti jsou mladé, blonďaté, hezké a na svůj věk malé. Kupuje proto starou benzínku v horách poblíž oblasti, kde se zločiny odehrály, a pátrá po vysokém muži s černým kombíkem, který rozdává hračky v podobě dikobraza a říká si čaroděj: to vyplývá z obrázku, který nakreslila zavražděná dívka. Jerryho osamělý život vystřídá přátelství s jistou ženou a její malou, blonďatou dcerkou. Není možné, že Jerry zanedbal něco, co může mít smrtelné následky? (Filmbox)

Dampfer

Pouštěl jsem si film s očekáváním napínávého krimi thrilleru, v tomto ohledu jsem byl však zklamán, naopak velmi překvapen klidným dramatem, s melancholickým podtónem a skvělým výkonem Jacka Nicholsna, který dokazuje, že je opravdu herecká třída. To, co však tenhle snímek vyzdvihne do čtyř hvězdiček a nenechá ho ve třech, odpočívat s ostatními filmy, jež jsou sice dobře natočené a neurážejí, avšak nepřínáší nic extra, je fakt, že u konce Přísahy jsem byl překvapen netradičním rozuzlením. Doufám že tenhle ne zrovna známý film shlédne více lidí, protože je škoda že zakotvil v modrém poli, aspoň dle mého názoru. ()

joelly01

Moc, ale opravdu moc fajn detektivka / drama. Jacka Nicholsona ve filmech bud hrube nesnasim (Few Good Men, O Schmidtovi) nebo ho silene miluju (Prelet nad kukaccim hnizdem, Osviceni). Nekdy se fakt nemuzu rozhodnout jestli jsem fanynka nebo ne, ale neco.. neco na nem je, tot vec je jista! Film ke kteremu se ob par let rada vracim (kdyz ho davaji kolem desitky v bedne, nikdy si ho nenecham ujit!) a ktery si vzdycky uziju. Napinava, atmosfericka detektivka. Za me palce nahoru a radost! Ja detektivky moc rada... ()

Anomiska

Predlohu som nečítala a keď som sa dívala na film, nevedela som, čo čakať. Sklamal ma, pretože až v koentároch som sa dozvedela, že to mala byť skôr štúdia posadnutosti. ()

Amonasr

Že nepůjde jen tak o běžnou krimi, mi bylo jasné už z toho, že film byl natočen podle knihy Friedricha Dürrenmatta. Přesto se snímek odvíjí téměř až do konce jako klasická krimi, a má i všechny potřebné atributy tohoto žánru, až na samotný překvapivý závěr. Právě ten mi zde ale připadá až příliš zkratkovitý. Knihu sice neznám, ale domnívám se, že právě to mělo být mnohem lépe psychologicky prokresleno, jak se vcelku sympatická posedlost hlavního hrdiny vyřešením vraždy malé holčičky a potažmo i dalších stejných "pomníčků" z předchozích let mění kvůli hloupé náhodě v jeho osobní tragédii. To dává celému příběhu další významný rozměr, který je ale ve filmu podle mne poněkud "odbytý". Nebýt toho, dal bych za jinak bezvadné filmové provedení i plný počet bodů. Skvělý výkon Jacka Nicholsona je ozdobou filmu sám o sobě. ()

papadoce

"Dal som sľub Eric. Hodlám ho dodržať. Si dosť starý na to, aby si si pamätal doby, keď to niečo znamenalo." Táto veta divákovi napovedala, že toto nemusí dopadnúť dobre a myslím, že Jerry to už vtedy vedel. Jack Nicholson perfektný herecky a Sean Penn výborný režisérsky. Navyše herci vo vedľajších úlohách hviezdili. Robin Wright pôsobila až neskutočne obyčajne (treba povedať, že šlo o zámer) a takí Eckhart, Rourke a Del Toro zahrali za krátku chvíľu presne to čo mali. Pre mňa tomu nechýbalo nič. Navyše záver bol smutne zdrcujúci a také ja vo filmoch môžem. ()

Bigfuckman

Dosluhující poliš Jack Nicholson se vydává pátrat po vrahovi na vlastní pěst což má za následek neobvyklé završení filmu. Benicio Del Toro zahrál retardovaného muže velice zajímavě. Ovšem už jsem mu nežral retardovaného indiána. Do toho má tento portorikánec hodně daleko. Celově dávám 75%. ()

nula87

Netradiční spojení kriminálky a psychologické studie starého policajta, který se kvůli vynucenému slibu stane doslova posedlým nalezením vraha malé holčičky. Penn je v režii precizní a hravý (záběry s houpačkou, detaily na pumpě). Vyvrcholení je zcela jiné, než byste asi očekávali, ale přesto k dokreslení psychologické roviny skvělé. ()

reygadas

Toto je najprekvapujúcejší zážitok vo filme, ktorý som v poslednej dobe zažil. Neviem ani čo si mám o tomto filme myslieť, ale dostal ma všetkým a hlavne Jack Nicholson so svojím, ako vždy skvelým výkonom. Atmosféra filmu bola strhujúca po celých takmer dvoch hodinách a doslova až hypnotická. Napätie sa dalo počas celého filmu krájať a samotný koniec a vyvrcholenie filmu bolo o to prekvapujúcejšie. Záverečná definícia je šialenstvo a to doslovné. Už ani nebudem evidovať hodnotenia čsfd, lebo to nemá význam. Toto môžem len vrelo odporúčať. ()

Joiner

Skvělý příběh, který střídavě mění tempo a rozptyluje myšlenky na to jak vlastně dopadne. Na konci filmu má člověk stejně rozporuplné pocity třeba jako v 7edm. Taky je to jeden z filmů, jehož uvěřitelnost vytváří herci, kteří působí civilně,obyčejně a stotožňují se s s prostředím, ve kterém se děj odehrává. Sean Penn umí a Nicholson ukazuje, že umí hrát nejen "raply" ;-) ()

epoh

Dneska viděno po asi 15 letech znovu a ten film si zaslouží doceneni, protože je to mistrovský psychologický drama o posedlosti... ()

SAINTS

Prisaha nie je klasickym thrillerom,v ktorom by sa super inteligentny detektiv pokušal na zaklade rôznych odkazov a mikroskopickych dôkazov odhalit uchylneho vraha.Pribeh natočeny podla literalnej predlohy Friedricha Durrenmatta nie je typickou detektivkou,ale skor sondou gradujuceho šialenstva posadnuteho človeka.Divak si tak múže klast otazky,či bLACKOV VRAH NAOZAJ EXISTUJE A NIE JE LEN VYPLODOM JEHO BUJNEJ FANTAZIE. ()

iz67

On ten film ničím neublíží. Resp ublíží tím, že takovouhle ptákoviny by tihle kluci neměli nikdy udělat. ()

Bilky

Prave som to dopozeral 2.krat a musim sa priznat ze pred rokmi som nedokazal docenit kvalitu tohto filmu. Film ktory sa mi zdal prilis natahovany ma teraz spolahlivo drzal v sachu az dokonca a to napriek tomu ze som poznal zaver! to hovori za vsetko. dviham o hviezdicku nielen kvoli atmosfere a sqelemu JACKOVI ale aj rezii,kamere,hudbe,castingu a exterierom. tesne pod 80% ()

lektvar

samoúčelné šialenstvo, nesympatické postavy, nepremyslené situácie, v podstate nič na tom filme nemám rada. No musím uznať, že nejaká atmosféra tam aspoň páchla. ()