Přísaha

The Pledge

Prísaha

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2001, 119 min

Film mě zklamal. Jedná se o zdlouhavou nudu a způsobuje to především Pennova režie. Hlavní postava jednala nelogicky a ostatní tam jsou naházeni tak nějak bez rozmyslu. Sean Penn se nám snaží ukázat, jak se má točit inteligentní thriller, ale na mě si nepřišel. Zajímavý je akorát námět a fakt, že tam má hlavní roli Jack Nicholson - proto jsem si také tento film půjčil. Jack nehraje špatně, ale já ho zkrátka chci vidět v jeho "tradičních" rolích. A co si budeme povídat: Nicholson s vousy zůstává starým dobrým Nicholsonem, ale Nicholson s knírkem už není tím pravým Nicholsonem. To mě zarazilo už na obalu filmu, ale od půjčení mě to samozřejmě neodradilo. Ale je to stejné jako holohlavá Sigourney. A podobně nemyslitelně by s knírkem působil např. Dustin Hoffman. Jack tady vypadal jako starší Joe Pantoliano v Mementu... První film s Jackem Nicholsonem, který mě nepotěšil. 50% - jistou úroveň to má.(27.2.2008)

Chcete film který zaručeně sklidí úspěch? Nechte Nicholsona na obrazovce od začátku až dokonce a stane se. Přísaha je toho geniálním příkladem. Jedině Jackův herecký koncert z tohoto rádoby "dramatu" udělal poutavý snímek, který Vás sice nesrazí do kolen, ale ani na okamžik nezapochybujete o tom, že ho dokoukáte až do konce.(13.3.2006)

Treba oceniť snahu Seana Penna, ktorý usadol na režisérsku stoličku, ale jeho réžia nedosahuje kvalít jeho herectva. Zápletka filmu mi prišla až príliš obyčajná, niečo čo ani nie je hodné zúčastnených osôb a tak som si myslel, že nás aspoň prekvapí nejaká záverečná pointa. Tá síce neprišla, ale aj tak sa záver filmu líši od mnohých krimi príbehov. Ešteže je tu Jack Nicholson, inak by ani nebolo čo pochváliť.(3.8.2004)

Ze uačátku jsem si řkal, že to je poněkud rozvláčně vyprávěné, ale film mě s postupem času do sebe vtáhl a ony pro hodně lidí určitě "záběry o ničem" podmalovávané pěknou hudbou a vytvářející zvláštní poněkud poetickou atmosféru jsem si neskutečně vychutnával. Jack Nicholson výborný, ke konci byl film velmi depresivně napínavý a vysoce originální konec. Určitě nadprůměrné.(7.9.2004)

Pledge nie je thriller alebo kriminalka, ta je iba zasterkou filmu. V prvom rade je to drama a psychologicky pohlad do duse starsieho policajta, vyborne natoceny Seanom Pennom /aj ked ho osobne nemam rad/. A tento psychologicky uhol pohladu do vnutra starsieho policajta funguje u mna naplno, hlavne v podani vyborneho Nicholsona : 88 %(12.2.2013)