Držitelka Oscara Emma Stone září v celovečerním filmu Cruella od společnosti Disney. Film se odehrává v době londýnské punckrockové revoluce 70. let a sleduje vzpurné počátky nechvalně proslulé módní darebačky, Cruelly de Vil. Mladá, chytrá a kreativní podvodnice Estella je odhodlaná se prosadit ve světě módy. Spřátelí se s dvojicí mladých zlodějů, kteří oceňují její zálibu v rošťárnách. Jednoho dne se Estelle podaří zaujmout pozornost ohromně šik a děsivě haute módní legendy, baronky von Hellman, jenž ztvárnila dvojnásobná držitelka Oscara Emma Thompson. Jejich vztah však uvádí do pohybu souhrn událostí a odhalení. Estella se rozhodne přijmout svou temnou stránku a stává se drsnou, módní a pomstychtivou Cruellou. (Falcon)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Disney Villain Origin Cruelly a je to překvapivě velká stylovka.Žánrově je to zcela něco jiného než běžně sleduji a vyhledávám, ale nutno říct, že na fakt, že to má 140 minut a film neobsahuje akci ani násilí, tak jsem se bavil nadprůměrně.Cruella má svůj vlastní xicht, hezké prostředí Londýna, působivou Emmu Stone, která si celou show krade pro sebe a její nástupy na scénu jsou vždy epické i poutavé a potěší i fakt, že zde neustále hraje fajn retro muzika. Na druhé straně potěší i Emma Thompson, která baronku hraje na skvělé úrovni, jde z ní respekt a mrchu hraje obstojně. Tyhle vzájemné střety mezi oběma hlavními hrdinkami jsou nejsilnější z celého filmu.Potěší i pejsci, občasné humorné vložky, pár fajnových zvratů byť některé jsou očekávané a funguje to i jako Heist žánrovka s Revenge tématikou v jednom. Velkým plusem je i módní prvek, kde z některých šatů se zatajuje dech. Ženy orientované na módu, zde budou nejspíš žasnout.Příjemný hezký a zábavný film. 7.5/10. ()

tron

Asi nebudem jediný, kto Cruelle neveril, ale napokon je to pecka za 4*. Scenár nie je žiadny extrémny (ani neextrémny) zázrak, ale veľmi veľa mu dáva prepracovanosť postáv a to samozrejme v čele s diabolskou Emmou Stone (výborná je však i Emma Thompson v úlohe barónky, ktorú som vôbec nespoznal). Film je ohromne štýlový, od kamery a opulentné kostýmy, cez výpravu, až po pasáže s neskutočným soundtrackom. Cruella obsahuje medzititulkovú scénu, ktorá snímku šikovne prepája s „nasledujúcimi“ 101 dalmatíncami. Režisérovi sa podaril husársky kúsok: natočil výborný film, u ktorého absolútne neviem povedať, komu (napr. akej vekovej kategórii) je určený. Pikoška: snímku okrem Emmy Stone produkovala aj Glenn Close (predstaviteľka starej Cruelly zo 101 dalmatíncov z r 1996). Vo filme sa udeje viacero wtf udalostí (úvodný pád z útesu), ale neskôr sú logiky vysvetlené. ()

Rimsy

K tomuhle vcelku divnému projektu jsem si až do konce titulků nedokázal úplně najít cestu. Origin disneyovské záporačky je prostě vcelku zbytečný, a kdyby se jednalo o svébytný film o tom, kterak si outsider v jokerovském duchu navzdory společnosti vydobude cestu k sobě samému, nepříjemně vtíravých otázek by razantně ubylo. Jenže se tak nestalo, a tak se ptejme: Dává smysl svět, v němž se nahodile mísí až dickensovská sociální realističnost s komiksově přepálenými charaktery? Je možné prodávat směs seriózně se tvářícího psychologického dramatu, odlehčeného heistu, rodinného dojáku a disneyovského technologického dema s digitálními psy? A proč postava Paula Waltera Hausera fandí zrovna Tottenhamu? Karikaturní figury Emmy Stone a Emmy Thompson samozřejmě hrají jako o život a hází expresivní grimasy na všechny strany, stylizovaný Londýn 70. let se otřásá pod náloží dobového soundtracku a propracované kostýmy udrží pozornost; jenže zároveň je příběh velmi průhledný a předvídatelný (a tam, kde není, tak prostě nedává smysl), zajímavá témata rozpadu osobnosti či sněhurkovského generačního střetu jsou opuštěna skoro rychleji, než se vůbec vynoří, a vzhledem k vcelku temné atmosféře je otázkou, pro jaké diváctvo je snímek vlastně určen. No, já to každopádně nejsem. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $86,103,234 ║ Tržby Celosvetovo $233,274,812 ▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Veľmi svieže podanie, miestami slušný ale náležitý bizard ale v únosnej miere. Emma Stone si to užíva, mohlo to byť ale bez toho transáka, toho si mohli odpustiť. /80%/ ()

MrHlad

Craig Gillespie je hodně šikovný režisér a Cruella to potvrzuje. Nesmyslně přepálená stopáž mě sice zpočátku trošku děsila, ale tenhle disneyovský origin šlape až nečekaně dobře. Emma Stone je většinu času velmi sympatická, až se člověk diví, že má hrát vlastně záporačku, ale ty momenty, kdy se změní v sociopatku toužící po (oprávněné) pomstě, vlastně i díky tomu fungují tak dobře. Emma Thompson si svou prvotřídní svini taky užívá a Gillespie sype z rukávu jeden vizuální nápad za druhým, sem tam vyzobne něco z Jokera, sem tam z Burtona a na jeho stylový Londýn sedmdesátých let se zatraceně dobře kouká. Vlastně jako na celý film. Až mě docela mrzelo, že se tvůrci museli občas očividně trošku držet na uzdě. Celkově je to ale zatraceně zábavná a audiovizuálně našlapaná podívaná, která funguje jako drama, komedie, rodinný film i heist. Nevím, jestli bych podepsal tvrzení, že ze všech těch hraných návratů k disneyovským klasikám je Cruella nejlepší, rozhodně je ale nejosobitější a nejodvážnější. ()

• Pri prvom strete Cruelly a Barónky na večierku si môžete všimnúť, že v scéne, keď stoja oproti sebe a konverzujú, Cruella pri strihu často mení pozíciu rúk. Raz má pravú ruku pri vlasoch, po strihu ju má pri páse a pri opätovnom zábere ju má zase pri vlasoch bez predchádzajúceho pohnutia. (Johnny.ARN)