Držitelka Oscara Emma Stone září v celovečerním filmu Cruella od společnosti Disney. Film se odehrává v době londýnské punckrockové revoluce 70. let a sleduje vzpurné počátky nechvalně proslulé módní darebačky, Cruelly de Vil. Mladá, chytrá a kreativní podvodnice Estella je odhodlaná se prosadit ve světě módy. Spřátelí se s dvojicí mladých zlodějů, kteří oceňují její zálibu v rošťárnách. Jednoho dne se Estelle podaří zaujmout pozornost ohromně šik a děsivě haute módní legendy, baronky von Hellman, jenž ztvárnila dvojnásobná držitelka Oscara Emma Thompson. Jejich vztah však uvádí do pohybu souhrn událostí a odhalení. Estella se rozhodne přijmout svou temnou stránku a stává se drsnou, módní a pomstychtivou Cruellou. (Falcon)

Trailer 1

Rimsy

K tomuhle vcelku divnému projektu jsem si až do konce titulků nedokázal úplně najít cestu. Origin disneyovské záporačky je prostě vcelku zbytečný, a kdyby se jednalo o svébytný film o tom, kterak si outsider v jokerovském duchu navzdory společnosti vydobude cestu k sobě samému, nepříjemně vtíravých otázek by razantně ubylo. Jenže se tak nestalo, a tak se ptejme: Dává smysl svět, v němž se nahodile mísí až dickensovská sociální realističnost s komiksově přepálenými charaktery? Je možné prodávat směs seriózně se tvářícího psychologického dramatu, odlehčeného heistu, rodinného dojáku a disneyovského technologického dema s digitálními psy? A proč postava Paula Waltera Hausera fandí zrovna Tottenhamu? Karikaturní figury Emmy Stone a Emmy Thompson samozřejmě hrají jako o život a hází expresivní grimasy na všechny strany, stylizovaný Londýn 70. let se otřásá pod náloží dobového soundtracku a propracované kostýmy udrží pozornost; jenže zároveň je příběh velmi průhledný a předvídatelný (a tam, kde není, tak prostě nedává smysl), zajímavá témata rozpadu osobnosti či sněhurkovského generačního střetu jsou opuštěna skoro rychleji, než se vůbec vynoří, a vzhledem k vcelku temné atmosféře je otázkou, pro jaké diváctvo je snímek vlastně určen. No, já to každopádně nejsem. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $86,103,234 ║ Tržby Celosvetovo $233,274,812 ▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Veľmi svieže podanie, miestami slušný ale náležitý bizard ale v únosnej miere. Emma Stone si to užíva, mohlo to byť ale bez toho transáka, toho si mohli odpustiť. /80%/ ()

Malarkey

Takhle nějak bych si představoval zábavný moderní film dnešní doby, kterému funguje všechno, na co šáhne. Proč ale s tímhle přišla až Cruella (film od Disney a s postavou, u které byste nikdy nečekali samostatný film) a ne třeba už série Kingsmanů, u kterých bych nějakou tu nápaditou zábavu očekával, to mi hlava nebere. Možná je to tím, že Cruella je postavou z dalmatinů a tak si s ní tvůrci vlastně mohli dělat, co chtěli. Díky tomu připravili příběh, který solidních 134 minut baví a ani jednu minutu neustoupí. Neskutečně dobrá Emma Stone, neméně výborný protivník Emma Thompson, k tomu další balík herců, kde nejvíc mě překvapil Paul Walter Hauser svojí udatnou angličtinou z podsvětí. Exkluzivní hudební soundtrack, kterému samozřejmě dominuje i parádní titulní píseň. Akce a napětí, které má nápad, spád, vtip a dominují v ní psi různých odnoží. Dokonce dojde i k automobilové honičce, která tu dobu 70. let tak krásně podpoří, že se Vám z ní nebude chtít odejít. Kdyby tady někdo přemýšlel nad pokračováním, vůbec bych se nezlobil. Jak jsem na začátku řekl, tohle je ta filmová zábava 21. století, na kterou jsem tak dlouho čekal. ()

MrHlad

Craig Gillespie je hodně šikovný režisér a Cruella to potvrzuje. Nesmyslně přepálená stopáž mě sice zpočátku trošku děsila, ale tenhle disneyovský origin šlape až nečekaně dobře. Emma Stone je většinu času velmi sympatická, až se člověk diví, že má hrát vlastně záporačku, ale ty momenty, kdy se změní v sociopatku toužící po (oprávněné) pomstě, vlastně i díky tomu fungují tak dobře. Emma Thompson si svou prvotřídní svini taky užívá a Gillespie sype z rukávu jeden vizuální nápad za druhým, sem tam vyzobne něco z Jokera, sem tam z Burtona a na jeho stylový Londýn sedmdesátých let se zatraceně dobře kouká. Vlastně jako na celý film. Až mě docela mrzelo, že se tvůrci museli občas očividně trošku držet na uzdě. Celkově je to ale zatraceně zábavná a audiovizuálně našlapaná podívaná, která funguje jako drama, komedie, rodinný film i heist. Nevím, jestli bych podepsal tvrzení, že ze všech těch hraných návratů k disneyovským klasikám je Cruella nejlepší, rozhodně je ale nejosobitější a nejodvážnější. ()

EvilPhoEniX

Disney Villain Origin Cruelly a je to překvapivě velká stylovka.Žánrově je to zcela něco jiného než běžně sleduji a vyhledávám, ale nutno říct, že na fakt, že to má 140 minut a film neobsahuje akci ani násilí, tak jsem se bavil nadprůměrně.Cruella má svůj vlastní xicht, hezké prostředí Londýna, působivou Emmu Stone, která si celou show krade pro sebe a její nástupy na scénu jsou vždy epické i poutavé a potěší i fakt, že zde neustále hraje fajn retro muzika. Na druhé straně potěší i Emma Thompson, která baronku hraje na skvělé úrovni, jde z ní respekt a mrchu hraje obstojně. Tyhle vzájemné střety mezi oběma hlavními hrdinkami jsou nejsilnější z celého filmu.Potěší i pejsci, občasné humorné vložky, pár fajnových zvratů byť některé jsou očekávané a funguje to i jako Heist žánrovka s Revenge tématikou v jednom. Velkým plusem je i módní prvek, kde z některých šatů se zatajuje dech. Ženy orientované na módu, zde budou nejspíš žasnout.Příjemný hezký a zábavný film. 7.5/10. ()

• Příběh je založený na pravdě. Film je natočen podle knihy „Sto a jeden dalmatinec“ od Dodie Smith. (Adi3434)
  • Natáčení bylo odloženo poté, co si Emma Stone na koncertě Spice Girls roku 2019 zlomila rameno. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v…

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Vin Diesel a jeho gang dorazili do amerických kin zhruba měsíc po čínské premiéře, a nutno říct, že tak učinili s velkou parádou. Okamžitě totiž stanovili nový pandemický rekord, kdy za první víkend…

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,…