Držitelka Oscara Emma Stone září v celovečerním filmu Cruella od společnosti Disney. Film se odehrává v době londýnské punckrockové revoluce 70. let a sleduje vzpurné počátky nechvalně proslulé módní darebačky, Cruelly de Vil. Mladá, chytrá a kreativní podvodnice Estella je odhodlaná se prosadit ve světě módy. Spřátelí se s dvojicí mladých zlodějů, kteří oceňují její zálibu v rošťárnách. Jednoho dne se Estelle podaří zaujmout pozornost ohromně šik a děsivě haute módní legendy, baronky von Hellman, jenž ztvárnila dvojnásobná držitelka Oscara Emma Thompson. Jejich vztah však uvádí do pohybu souhrn událostí a odhalení. Estella se rozhodne přijmout svou temnou stránku a stává se drsnou, módní a pomstychtivou Cruellou. (Falcon)

Trailer 2

Arsenal83

Už len referencia na 101 dalmatíncov mi dala znať, že to bude nejaký nepodarok. Nemýlil som sa. Niekto tvrdí, že možno deti do 12 rokov sa zabavia. Podľa mňa sa na tom nezabaví široké spektrum divákov, film je pozérsky a nudný. Jediným pozitívom je tu dobre vybraná moderná hudba, ktorá dáva tomu tempo a štýl. Ale celkov príbehovo nezaujímavé a najvtipnejší tu má byť akože nejaký transvestita, čo je už novodobý trápny trend. ()

JohnnyD

Aj keď ani zďaleka nejde o dokonalý film (má to dlhočizný voice-over v úvode, zišlo by sa to trochu prestrihať, soundtrack by mohol byť precíznejšie zameraný na rok, kedy sa film odohráva, a Emma Stone, hoc je skvelá, Cruellu nedáva až tak uveriteľne ako Estellu), ide ale o mimoriadne štýlovú žánrovku, ktorá unikátne mixuje motívy z pôvodného animovaného filmu (je tam fakt KVANTUM odkazov) do dospelo pôsobiaceho extrémne štýlového filmu. Zároveň prichádza so zaujímavým príbehom "vzniku" Cruelly so skvelou dynamikou s Barónkou (fantastická Emma Thompson). Pritom nejde o nejaké samúčelné temné spracovanie, film je stále vhodný aj pre deti, ale estetika nepodlieza najmenším divákom (podobne ako to platilo napr. pre detské filmy v 80tych rokoch), naopak hudba, kostýmy (motív módy Cruella využíva na 100% a z niektorých módnych kreácií nejde spustiť oči) a výprava sú geniálne nadizajnované a vytvárajú fantastickú atmosféru, pre ktorú sa diváci k filmu budú dozaista vracať aj o 30 rokov (čo si nemyslím, že platí pre verziu s Glenn Close). 9/10 ()

Xmilden

Překvapivě více než snesitelná Disneyovka, která v určitých momentech trošku připomene samotného Guye Ritchieho. Emma Stone zase jednou ukazuje, že je to velká herečka a roli Cruelly si neuvěřitelně užívá. Stejně tak se povedlo obsazení Emmy Thompson. Prakticky celému hereckému obsazení není co vytknout. U filmu s podobnou tématikou je pro mě maximum možného 65%. ()

TheEvilTwin

Cruella je za mnou a dopadla přesně tak, jak jsem čekal. Na dětskou pohádku je to místy až moc dospělé, a tudíž pro děti nezáživné, na dospělý film je to místy zase až moc přihlouplé a neseriózní. Výsledek je něco mezi a určitě to není špatné, jen Cruella prostě neví, čím chce být, a to ve finále degraduje film o něco níže. Hudba se bude líbit (ikdyž mě osobně přišla až moc muzikálová), extravagantní šaty a kompetice dvou návrhářek byla ve výsledku celkem zábavná podívaná (ikdyž jsem byl původně skeptický), celý film jede v komediální notě (ikdyž bohužel žádný humor či scéna nejsou nijak výrazné, kde bych se smál či si jej do budoucna pamatoval) a Emma Stone je v roli výborná. Po skončení filmu tedy nemám vyloženě negativní pocity, nicméně bohužel ani žádné výraznější pozitivní a přijde mi, že byl film možná trochu moc dlouhý a takový mdlý a nijaký na to, abych si jej pamatoval i po týdnu. Na obstojnou zábavu na večer ale nejspíš postačí. ()

EvilPhoEniX

Disney Villain Origin Cruelly a je to překvapivě velká stylovka.Žánrově je to zcela něco jiného než běžně sleduji a vyhledávám, ale nutno říct, že na fakt, že to má 140 minut a film neobsahuje akci ani násilí, tak jsem se bavil nadprůměrně.Cruella má svůj vlastní xicht, hezké prostředí Londýna, působivou Emmu Stone, která si celou show krade pro sebe a její nástupy na scénu jsou vždy epické i poutavé a potěší i fakt, že zde neustále hraje fajn retro muzika. Na druhé straně potěší i Emma Thompson, která baronku hraje na skvělé úrovni, jde z ní respekt a mrchu hraje obstojně. Tyhle vzájemné střety mezi oběma hlavními hrdinkami jsou nejsilnější z celého filmu.Potěší i pejsci, občasné humorné vložky, pár fajnových zvratů byť některé jsou očekávané a funguje to i jako Heist žánrovka s Revenge tématikou v jednom. Velkým plusem je i módní prvek, kde z některých šatů se zatajuje dech. Ženy orientované na módu, zde budou nejspíš žasnout.Příjemný hezký a zábavný film. 7.5/10. ()

• V hotelové scéně, kde Cruella (Emma Stone), Horace (Paul Walter Hauser) a Jasper (Joel Fry) vykrádají některé pokoje, můžeme vidět, jak se Cruella dívá na starý černobílý film s Tallulah Bankhead. Postava Cruelly a mnoho jejich osobnostních nálad bylo založeno na okázalosti Tallulah Bankhead. (lyukassza)
  • Název filmu se objeví až těsně před závěrečnými titulky. (noelcoward73)

Související novinky

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (více)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Vin Diesel a jeho gang dorazili do amerických kin zhruba měsíc po čínské premiéře, a nutno říct, že tak učinili s velkou parádou. Okamžitě totiž stanovili nový pandemický rekord, kdy za první víkend… (více)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (více)