Chlap na střídačku

Již patnáct let št'astně vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá a rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální. Navrhne jí totiž, že si rozdělí péči o Jirku a udělají z něj tak chlapa na střídačku. Lenka nakonec souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc. Co se všem zdá zpočátku jako perfektní plán, tedy jeden týden se svou ženou, ten druhý zase s milenkou, se nakonec může ukázat jako noční můra pro všechny. (Bohemia MP)

dopitak

Existují horší věci.. klobouk dolů před Ivanou Chýlkovou, vypadá fakt skvěle! Nebyla to nuda, ani Babovřeskov. Ale na kvality těch nejlepších komedií posledních let to nedosahuje ani z půlky. ()

Arsenal83 odpad!

Langmajer podvádza Chýlkovú so Žáčkovou, pritom paradoxne Chýlková vyzerá asi dvakrát lepšie než mladšia milenka. Už som sa bál, že labužník Langmajer skočí aj na Janžurku. Samozrejmosťou musí byť zakomponovanie homosexuálnej postavy do deja lebo to je IN a hihihihahaha také vtipné! Pritom je to len dehonestácia inej orientácie, pretože normálny človek sa nedefinuje len svojou sexualitou a nekričí na verejnom priestranstve, že konečne bude šukať. Veď to nie je normálne ani u heteráka. Dostali sme ďalšiu domácu „komédiu“, ktorá je celá postavená len na nevere a sexe. Najhoršie je, že texty so sexuálnym podtónom už dávajú deťom – čo je na tom vtipné, že 5-ročné decko sa pýta otca či bude „strkať pindíka do pipinky té paní“? Ale zjavne si to svojho jednoduchého diváka nájde. ()

Marze odpad!

Jeden hezký vtip , kdy sms zprávy nevěrníka jeho manželka zveřejní na jeho přednášce o milostné poezii. Ženy se pak dohodnou, že budou proutníka každý lichý týden půjčovat. Pak následují nudné postelové scény a hrdina je sexuální chudák. Objeví se dva vtipy „tvrdne mi kašpárek“ a „vlhne mi mušlička“. Záhadou je pro obě ženy soupeří o vypelichaného samce s nímž je nuda. Další mužské postavy se prakticky nevyskytují. Sponzorských výrobků je ve filmu opět hodně. Pak se komedie přesune do melodramatu. ()

Chrustyn

České peklo, kde je veškerá legrace založená na tom, že se manželka s milenkou dohodnou na upíchání svého chlapa. ()

marhoul

Nemuselo to tak dopadnout, ale dopadlo. Proti lehkým vztahovým komediím nemám nic, často odpouštím prvoplánovost, jednoduchost, beru to jako odpočinkovou disciplínu. Tady bylo z čeho vařit, námět nebyl zlý, obsazení fajn, ale výsledek nedopadl. Režijní a scénáristické tlačení na pilu do čehosi, na co se mi nechtělo dívat. Závěr na ránu. ()

honajz

Tvl, tohle fakt ne. Bakalářská povídka roztažená na dvě hodiny, subjektivně na tři hodiny, kde si dělám vážné obavy o duševní zdraví všech zúčastněných a furt se na něco ptám (Proč on na to přistoupil? Proč ta milenka ji neposlala razantněji do pérdele? Proč on hned, jak zjistil nevýhody, z toho nevycouval? Proč tam zas musí být dva homosexuálové? Z čeho ta knihovnice platí drahé bydlení na Jánském vršku, když jí do obchodu nepřijde ani noha? Atd., atd.). Natočené je to strašně televizně, což filmu taky nedodává nějakou dynamiku. Sice se to odněkud někam snaží jít - a chtěl jsem tedy aspoň trochu pochválit scénář, než jsem si všiml, že jde o remake francouzské komedie, ale třeba postava milenky je trpná postava (čeká, co s ní kdo udělá a jak s ní manželka zamete), u manželky netušíme, jestli jenom chce návrat chlapa, nebo také pomstu, a popravdě jsem čekal, že v určité chvíli manžel zosnuje sám svůj plán, jak se manželce pomstít, a ne že bude furt kňučet a něco předstírat. Navíc tak, jak je tady Langmajerova postava podaná, o takového chlapa by si rozumná ženská kolo neopřela. Konec je zcela bezradný, protože vlastně se nic nevyřešilo. Vy byste chtěli žít takový život? Ale žena se u toho párkrát zasmála, takže určitou svoji cílovku to některými vtípky má. ... Btw, nápad dělat si screenshoty (!) manželových rok starých (!) SMSek a ty pak tisknout na tiskárně (!) - geniální. ()

Necrotongue odpad!

Už jsem si, bohužel, zvykl na to, že mi žánr komedie uvedený u českých filmů zpravidla garantuje velice nudný zážitek. Ani v tomto případě tomu nebylo jinak. Tvůrci se tradičně rozhodli věnovat product placementu před filmařinou, a ani se jim nedivím, tyto snímky se přece točí kvůli sponzorům, tak proč myslet i na diváky? U mě to už po několikáté v řadě svou "nenápadností" vyhrála něžně do děje zakomponovaná reklama firmy Bandi, ta psala. Jinak to už byla tradice tohoto žánru: žádná sympatická postava, naprosto zoufalé pokusy o vtip, homosexuálové- splněno (i když mám pocit, že se k nim tvůrci zachovali značně nekorektně, tady vidím šanci na žalobu), námět ucházející- provedení děsné. Jen mi bylo líto paní Janžurové. ()

Morholt

Chýlková ne, Žáčková ne, Langmajer ano. Ale i kdyby byl casting sebelepší, tady by to ničemu nepomohlo. Tenhle film totiž absolutně postrádá vtip. Potenciál tu samozřejmě byl, ale Zahrádka ho zcela promrhal. Postupem času bych vzal zavděk i tím nejstupidnějším z kýčovitých fórků, které téma nabízelo, ale kde nic, tu nic. Režisérova ordinační průprava tu je bolestně znát a obávám se, že lepší už to nebude. 25% ()

Marsik

KINO BENEŠOV - Nejsou 3* jako 3*, toto jsou vymodlené 3*. Humor dost divný, zejména v závěru jak JL předstírá mrtvici. 50% ()

Lukrecie odpad!

Primitivní, nízká ubohost nad ubohost. Tak na takový kraviny v podstatě s nulovým scénářem typu Věčně tvá nevěrná, Chlap na střídačku peníze jsou a na kvalitní, hodnotné filmy, které mají dopad a obstály by v mezinárodní konkurenci se musí horkotěžko shánět často s doživotním zadlužením po všech čertech nebo pomocí hithitu? 😭🤔🤨☹️ Bída českého filmu nezná mezí! Filmařskou velmocí již asi nikdy nebudeme..... ()

blackrain

Na tenhle film jsem byla hodně zvědavá. Ze začátku to bylo celkem i vtipné, ale s postupem času se to zvrhlo v jednu velkou trpanost. Původně jsem si myslela, že se manželka manželovi chce dost zákeřným způsobem pomstít. Byla jsem brzy vyvedena ze svého omylu. V podstatě jsem pak čekala na to, co jedna nebo druhá Jirkovi provede. Bavila jsem se poznáváním míst, kde se v Praze natáčelo. Konec filmu mě nepřekvapil. Dvě hvězdy dávám za odvahu herců jít do takového filmu jako je tento. ()

slunicko2

Žánrově neurčitá komedie. 1)  Snímek doplácí na nedostatek žánrového coming outu. Na crazy komedii je málo veselý, na úsměvnou českou ironii příliš bláznivý a neuspořádaný._____ 2)  Dialogy nepostrádají vtip a nápaditost, kterým ale hodně ubírá na působivosti povrchnost a plytkost díla._____  3)  Herecké obsazení funguje na první dobrou. Typický sukničkář 54letý Jiří Langmajer (Jiří) v asexuálním sestřihu vousů se v podobných rolích už předvedl vícekrát, stejně jako 57letá Ivana Chýlková (Jiřího žena, která je rádoby nad věcí). 46letý Martin Pechlát (Jiřího homosexuální kolega z fakulty) pak silně přehrává spolu s 41letým Andrejem Polákem (další gay, pracuje v knihkupectví) a oba působí dojmem, jakoby jejich postavy byly přítomny jen proto, že to je dneska in._____ 4)  Původní film, jehož je Zelenkovo dílo remakem, jsem neviděl a nemohu tudíž soudit. Nejsem si ale jist, zdali přesadit toto typicky francouzské téma do českých rybníčků byl dobrý nápad. O důvod víc nebýt k tvůrcům příliš shovívavý._____ 5)  Výstižný koment: castor**. ()

kajas

Velice by mě zajímalo, co za účinkování v téhle... věci Langmajerovi, Chýlkové a paní Janžurové slíbili. Jestli populární a skutečně dobré herce zaujala možnost vyzkoušet si remake francouzské komedie, nebo spíš možnost totálně se odvázat a improvizovat na vděčné téma milostného trojúhelníku. Tohle přece nemohlo mít opravdový scénář. Tak amorální bizár, že jsem se několikrát zasmála nahlas. ()

sofiapetra

I přes strašné recenze jsem to zkusila, pevně rozhodnuta vnímat to jako komedii. A začátek fakt vypadal slibně, ale bohužel to neudrželi - po dvacetí minutách jsem se místy rděla za herce (hlavně za Chýlkovou - že do takové role vůbec šla), zkrátka mohlo to být lepší, samotný nápad docela ftipný byl. Tři hvězdy jsou sice trochu nadsazené, ale ve srovnání s jinými současnými českými komediemi to bylo celkově o prsa lepší. ()

M.i.k.e

zhruba do poloviny je to taková typická česká novodobá komedie.Dalo by se jí toho spoustu vytknout a o spoustě věcí pochybovat,ale v rámci toho všeho dokáže nabídnout i pár vtipných momentů.Pak ovšem přijde zlom a z občas vtipné skorokomedie se stane těžko definovatelné něco,kdy se hlavní postavy (primárně ty ženské) začnou chovat jako psychicky labilní svině (přičemž muž je zde zobrazen jako někdo kdo se nechá dobrovolně vláčet čímkoliv a není schopen nic udělat) a vše vyvrcholí tím - spoiler - že hlavní hrdina má infarkt/mrtvici a oběma hlavní hrdinkám to přijde k smíchu.Načež hlavní hrdina skončí jako zelenina a obě jeho "lásky" si ho pouští na rybníce na lehátku.Jenže aby toho v už tak dementním konci nebylo málo,ukáže se,že Langmajer to celé jen hrál,aby měl od obou žen pokoj,takže vlastně není o nic menší svině.Už sem si to říkal u mnoha českých filmů a ani tady to nebylo jinak - opravdu si tvůrci českých "komedií" myslí,že publikum (tady asi primárně ženské) chce od filmů tohle?Že je ok,předávat zprávy typu - chlapi jsou jen podvodnící a nesvéprávní idioti a ženy jsou naopak labilní megery? Evidentně ano,ale za mě je to úplně mimo a ty dvě hvězdy dávám vlastně ani nevím proč.Asi za tu první půlku,kdy sem se chvílemi i bavil...40% ()