Nový thriller ze současnosti od režiséra Sametových vrahů je příběhem policisty protikorupčního útvaru Tomáše Krásy, pro kterého není idea právního státu jen frází. Dvoudílný televizní film, který byl inspirován románem Václava Lásky, vychází z několika konkrétních kriminálních kauz, které nejsou dodnes právně dořešeny a jejichž pozadí je mnoha občanům neznámé. Míra drzosti jejich aktérů je úměrná výši zisku, ve filmu stejně jako ve skutečnosti. Odvážný policista a sebevědomá novinářka mají v rukou silné karty v podobě velmi podezřelé smlouvy a několika fotografií nezvyklé sestavy hráčů golfu kdesi v Jižní Africe. Proti nim ale stojí falešní hráči, rozhodnutí udělat cokoliv pro miliardovou výhru. Sledování a odposlechy jsou jen střípkem v mozaice jejich hráčské strategie. Je to jako v životě, kde není jisté, kdo koho sleduje a proč. Režisér J. Svoboda obsadil do hlavní role svého filmu R. Krajča, který se před časem vzdal filmového herectví a několik let nabídky na role ve filmu nepřijímal. Jeho partnerku v boji s korupcí hraje A. Fixová a v dalších, neméně výrazných a významných rolích se můžeme těšit kupříkladu na O. Vetchého, M. Donutila, T. Töpfera a řadu dalších hereckých osobností. Hlavním kameramanem filmu je V. Smutný. (Česká televize)

Hombre8

Pro většinu ovčanů záležitost, kterou nechtěla vidět. A když už viděla, tak stejně neví, o co se jedná. A když ví, tak tomu stejně nebude věřit, protože nechce. Blahoslavení chudí duchem, neb jejich je království nebeské. ()

jauahaoas

Stačilo trochu a mohlo být i 5*, jenomže ta trocha je ten obrovský rozdíl dokonale obsadit herce, doladit scénář a trikové sekvence. Jinak bordel v politice to celkem dokonale vyjadřuje. ()

JimWalker007

Keby sa v filme hovorilo slovensky, pokojne by sa dej mohol odohrávať na východ od rieky Moravy. Obe krajiny sa dostali do pazúrov mafie v bielych golieroch, ktorá odsáva zo štátu miliardy ročne... O tom svedčí aj špina, ktorá sa vyplavila na Slovensku a poukazuje na zapojenie polície a sudcov na organizovanom drzom zločine. ()

kodwin

Nadprůměrný televizní film. Svoboda mě překvapil, že i ve svém věku je schopen natočit něco takového. Děj je trochu děsivý, ale takhle podobně ten svět bohužel funguje. Jediné co bych vytknul, je poměrně zmatený začátek, kdy měl divák problém orientovat se ve všech postavách. ()

Naby

Klidne by se to veslo do jednoho dilu. Zacatek moc zdlouhavy a napeti dost vypadavalo, takze celkem nuda. ()

zekon

Sci-fi nebo realita? Mám mrazení, že šlo bohužel o relaitu. Určitě se spousta politiků pozná a nemyslím že by něco takového nebylo když ne naprosto běžné tak zcela možné. Jen ten Krajčo........proč??!!! Jinak ale skvěle natočeno. ()

ssarka

Viz. komentář Golfista.... Mrázek zuří v hrobě, jaký ksefty mu utíkají...do modrých čísel to určitě nepatří ač Krajča upřímně nesnáším,film je výborný ()

OtokPag

😂 to jsem zvědavej, co z toho vyleze... P.S.: poučení z bajky o velkých zvířatech - hlavně se nám do ničeho nepleťte! 🤮 ()

narenta

Matně přemýšlím, kdy jsem u nějaké premiéry 1,5 hod. ani nedýchal. Bravo Jiří Svoboda! Bravo Václav Láska! Zjišťuju, že Krajčo je neskutečně přirozený herec, škoda že netočí víc. To už tak neplatí o druhém dílu a vyústění zápletky, ale 5* nechám. ()

mil@n

Jako poradce režiséra je uveden v závěrečných titulcích bývalý traktorista a pučista Robert Šlachta, takže druhý díl už vynechám. ()

bonscott

ty kriminálky fakt neumíme, opět se vše dovysvětluje a nevěrohodné dialogy působí směšně, stejně tak herecké výkony - je to bída. a ještě: Kamery a její monitoring osob, aut je jak z Nepřítele státu :-) , budiž, ovšem odposlech rozhovoru z auta pomocí směrového mikrofonu do zavřené kavárny - to vymyslel kdo? To je tak blbý, že se to bude líbit? :-) ()

lineker

Politika byla, je a bude vždy svinstvo. Moc přináší touhu být vládcem všech a všeho. U prvního dílu jsem občas zažíval pocit na zvracení. ()

Hynais

Napadat Krajča za to, že hraje "ryzí charakter bojující proti mocným" je blbost: a) nehraje zrovna ryzí charakter b) hraje moc a moc dobře c) to, že jeho Kryštof-kempy podporoval Agrofert, neničí můj pohled na Krajča-člověka a už vůbec ne na Krajča-herce - prostě je to naprosto jedno. ()

clot odpad!

No zatím spíše hodně rozpaků. Nevím proč ale rozhodně mě v tom nesedí Krajčo a Jastraban působí hodně nepřirozeně . Naopak to sedí Fingerovi. Ale jinak to na mě nezapůsobilo. Nemá to tah na branku. Tak jsem protrpěl i tu druhou část a nemohu jinak. Ztráta času kdybych se díval na prima zoom nebo na dvojku na western udělal bych líp. ()