Nový thriller ze současnosti od režiséra Sametových vrahů je příběhem policisty protikorupčního útvaru Tomáše Krásy, pro kterého není idea právního státu jen frází. Dvoudílný televizní film, který byl inspirován románem Václava Lásky, vychází z několika konkrétních kriminálních kauz, které nejsou dodnes právně dořešeny a jejichž pozadí je mnoha občanům neznámé. Míra drzosti jejich aktérů je úměrná výši zisku, ve filmu stejně jako ve skutečnosti. Odvážný policista a sebevědomá novinářka mají v rukou silné karty v podobě velmi podezřelé smlouvy a několika fotografií nezvyklé sestavy hráčů golfu kdesi v Jižní Africe. Proti nim ale stojí falešní hráči, rozhodnutí udělat cokoliv pro miliardovou výhru. Sledování a odposlechy jsou jen střípkem v mozaice jejich hráčské strategie. Je to jako v životě, kde není jisté, kdo koho sleduje a proč. Režisér J. Svoboda obsadil do hlavní role svého filmu R. Krajča, který se před časem vzdal filmového herectví a několik let nabídky na role ve filmu nepřijímal. Jeho partnerku v boji s korupcí hraje A. Fixová a v dalších, neméně výrazných a významných rolích se můžeme těšit kupříkladu na O. Vetchého, M. Donutila, T. Töpfera a řadu dalších hereckých osobností. Hlavním kameramanem filmu je V. Smutný. (Česká televize)

5Se

Celkom ma to bavilo a som zvedavá ako to dopadne. S korupciou sa stretávame na najvyšších miestach a bojuje sa s ňou ťažko. Miestami som niektorým veciam nerozumela, ale to sa zrejme vysvetlí v druhej časti. Musím ale povedať, že komédie vedia Česi robiť lepšie... ()

tuzemsky_um

Film na mnohokrát opakované téma. Z perel kinematografie na toto téma bych připomněl Krutý Řím (1975), Policie děkuje (1972). Byly jich desítky, spíše stovky. Boj, který nelze vyhrát a pokud by ho bojovník vyhrál, neměl by komu výsledek své práce předat. Když vidím na ulicích protesty lidí proti korupci toho či toho politika nebo strany, je to vždy buď na objednávku jiné strany nebo jiného politika, ale NIKDY pro férovost nebo, dokonce spravedlnost. Naivní loutky pochodují za změnu ke stejnému. Takovéto filmy vyučí skepsi, možná zachrání pár životů "spravedlivých", než si o systém rozbijí hlavy. Corrado Cattani není postava z masa a kůže. Politické chobotnice jsou nesmrtelné. Zaujaly mne dva komentáře: Korbitch Paktovač s Burešem hraje policajta, co jde těmhle šmejdům po krku. Česko 2020. a odpověď "Korbichu, Korbichu, motat do všeho politiku a kydat hovna, může jen šulin"...... První si myslí, že odstraněním jednoho politika nebo jedné strany a jeho náhradou za jiného politika a jinou stranu zmizí tyto situace v politice. Druhý si ani nevšiml, že celý film je výhradně a pouze o politice a politicích. ()

pupidup

No..tak úplně fiktivní to teda zas není.. celkem je nám jasné, oc běželo. My,generace, která zažila ve svých mladých letech rádoby revoluci, máme zvláštní pozici. Můžeme říci, že jsme tenhle hnus zažívali na vlastní kůži.. dnes je to jiné jen v tom, že už není tolik příležitostí krást. Ono už je totiž skoro vše rozkradené. Jinak to bylo natočené fajn, až tak,že se mi z toho chtělo blít. ()

Kralovna.Noc

Velmi povedený a napínavý krimi film. Konec vyzněl ale velmi depresivně stejně jako podstatná část filmu, tím spíš, že realita není zřejmě daleko. ()

Wolv3rine

Kryštofovi Krajčovi sem toho čestnýho, neúplatnýho a každýhodoprdele posílajícího macho policajta nevěřil ani vteřinu. To, že se tam všichni chovali jak neschopní snadno kompromitovatelní idioti už je jen třešnička na dortu, s timhle přístupem by dneska Bureš dělal vrátnýho někde ve fabrice v Horní Dolní. ()

v.pohode

Jako jo, chytlo to a všem jsem na to skočil. Jak Vetchýmu, tak i třeba Fingerovi, překvapila velmi příjemně Anička Fixová a dokonce i na Donutila se dalo koukat. Všem jsem to jako žral, teda až na toho koblihonosiče Krajča. Ten prosím fakt ne. Jestli si ten cyp myslel, že si vylepšil morální profil, když si zahrál poctivýho policajta, tak se šeredně zmýlil. Navždycky to bude řitní alpinista Bureše. Svoboda se šeredně seknul, když toho prdelolezce navezl do hlavní role. Kdyby tam byl kdokoliv jinej tak dám hvězd víc. ()

negativ

Moc špatné... a koblížek tomu dal korunu. Ta jeho postava byl mimochodem z pohledu scénáře velký průser. V podstatě nepřišel sám vůbec na nic, při tom jakože byl všem hrozně nebezpečný... tyto filmy neumíme. ()

GrooteLulu

Průměrný námět v příběhu průměrně záhadného policajta alá Cattani, Belmondo, nebo slečna Marplová. Obsazení Donutil, Vetchý a Krajčo slibovalo víc než se nám dostalo. Tento příběh se hodil jistě do let minulých, nicméně v dnešní době působí s odstupem zločinnosti v nejvyšších sférách až nechtěně servilně jako doktor Martin a Lucifer. ()

jouluputilla

Režie vlastního scénáře skrývá nebezpečí přehlížení vlastních chyb, kterých scénář nabízí nepřeberné množství. Sledování tak na jednu stranu vyžaduje velké úsilí chápat místy překombinovaný děj, na druhou stranu je potřeba vypnout celé ratio a nevnímat věcné záseky. Atmosféra je po tomto zásahu do přijímání televizní nabídky dostatečná. Bohužel soudruh Svoboda neudržel na uzdě své osobní názory a Haló noviny z toho dost častou vyčuhují až trapně (počínajíc velkobratrovskou paranoiou a úzkostlivými tanečky kolem aktuální politické reprezentace). Nějaký přínos tohoto filmu? Snad aspoň nasrání pivních štamgastů, kteří si po vykecání mohou pochvalovat, jakou že to máme demokracii, že si tohle může někdo dovolit vysílat. ()

adaben

Nic proti tomu, že režisér Svoboda vede svou polemiku s polistopadovým režimem (a že mafiánské struktury u něj spíš míří na západ, oproti realitě), a Krajčo hraje většinou zdařile civilně, Vetchý snad hledal dokonce nové výrazivo svého herectví a Finger, Donutil, Dulava jsou také herecky zdařilí, ale ve výsledku mi z toho vyšla zase jen jedna z řady kriminálek, které se u nás nyní točí dokola. Navíc ve druhém dílu se až přehnaně moralizuje a herci mají už trochu problém ty výkladové dialogy uhrát, Topferova postava se nám příliš vytratila, a také Krajčovi protivníci jsou příliš jednostrunní, a závěr mohl odkazovat k některým filmům s Delonem v sedmdesátých letech, ale na ty se podívám radši. K dobru lze přičíst, že Svoboda šetřil násilím. ()

KITTbx

Rozhodně s přehledem za 4*, osazenstvo z Ulice ukázalo, že nejsou jen banda z Ulice, muž v pozadí v podání pana Vetchého (neboť on byl ten ďábel a našeptávač) byl správně pojatý a pan Donutil, no prostě Pan Donutil. Pár postav jako gen. PČR nebo ministr vnitra to bylo zahrané tak nějak moc komicky, ale podezřívám scénáristu a režiséra, že schválně. Richard Krajčo hrát umí a né, že né! Zpěvák je asi lepší, ale když dostane správnou hereckou příležitost tak je to fajne a pěkne. No a co se týče uvěřitelnosti, tak nás, kteří víme a věří to nepřekvapuje a ti co si myslí, že je to blbost a nic takového se neděje, no k těm není co dodat… Díky ČT. ()

kinoholik

Tohle opravdu není film k žehlení. Ne protože nikdo nevydrží žehlit skoro tři hodiny. Protože nutnost soustředění je naprosto nezbytná, jinak se divák do té pavučiny zamotá. ()

quido.morava

Moderní technologie, velký bratr o vás ví všechno, je třeba se umět v tom pohybovat a přesto... Perfektní příběh pro napínavý trhák však skončil jako promarněná šance - natočeno způsobem i obsazením tak, že se z toho vyklubal kýčovitý, málo uvěřitelný a poněkud zprzněný český "Bourne". Je mi smutno více z toho zpravování, něž z toho příběhu, a mělo by to být naopak. ()

McGuffin

Scénář Jiřího Svobody pro film Vysoká hra je tradiční český chcípácký model vyšetřování zločinu v politice. Hlavní postava, policista, boj prohraje. Scénáristu baví klást mu takové překážky, které mu zabrání dosáhnout zdaru. Bloňdatá učitelka z mateřské školky t.č. na mateřské, převážející politické milionové úplatky, vždy po jednom použití zahazuje mobilní telefony, aby zabránila svému sledování a odposlouchávání. Policista ne, má stále jeden mobil, a jeho zlovolným prodejným kolegům tak nic nebrání ho sledovat. Policie má nad zločinem převahu ve sledovací technice. Hrdina policista patrájící už na vlastní pěst techniku sice nemá, ale má svého hackera, který mu takovou převahu zajišťuje. Jenže scénárista mu ho z filmu odvelí. Policista dostane v práci přes uši a z práce vyhazov s poučením, ať se politickým případům vyhne. Když se do práce s odhodláním vyšetřovat politický zločin vrátí, nepoučí se a nepřipraví se na další vyhazov: nenachystá si žádný záložní byt, žádnou záložní techniku, auto, mobily, zbraně, spolehlivé lidi doma nebo v zahraničí. Scénárista mu zkrátka nedá žádnou únikovou cestu. Je bez šance ten nerovný boj ve zdraví přežít. A chcípácké sdělení, že mocní vždycky vyhrají, policie nepolicie, je hotové. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

jethrotull

Velke sklamanie a nevyuzita prilezitost urobit z toho dobry film.Tie kamery totalna kravina,na ulici ano,ale aj na ARE,niekde pod mostom,vlastne vsade,ale ked ide hlavny hrdina do banky pre dolezite papiere tak sa nic nedeje a potom si ich pridu pytat k nemu domov.To Vam zozerie len tupec ako ten co pisal ten scenar. ()

ORi_SV

Je to dost paradox, že zrovna Krajčo (dřívější podporovatel největšího zloděje, kříváka a mafiána) hraje hlavní roli, ve kterém právě proti takovým bojuje a snaží se je usvědčit. To už z principu je nehorázně vtipné. Ale politiku stranou... Podobně jako Kmotr Mrázek, je film výborně pojatý a poukazuje na mnohé reálné kauzy českého (nejen politického) podsvětí. A Vetchého a Donutilův opět bravurní herecký výkon tento film neskutečně pozvedl. Krajčo, ač s ním mám lehký osobní problém, svou roli ztvárnil však až překvapivě na výbornou, ač jeho role dostala až zbytečná superlativa. Ale ten kluk opravdu umí hrát. Režijně to už však bylo o poznání horší místy dost nuda a zbytečně zdlouhavé scény a stříhy. Což je škoda... Ovšem už jen Vetchý a výkon samotného Krajča udělal jednu hvězdu navíc, jinak by to asi byly jen tři. ()