Nový thriller ze současnosti od režiséra Sametových vrahů je příběhem policisty protikorupčního útvaru Tomáše Krásy, pro kterého není idea právního státu jen frází. Dvoudílný televizní film, který byl inspirován románem Václava Lásky, vychází z několika konkrétních kriminálních kauz, které nejsou dodnes právně dořešeny a jejichž pozadí je mnoha občanům neznámé. Míra drzosti jejich aktérů je úměrná výši zisku, ve filmu stejně jako ve skutečnosti. Odvážný policista a sebevědomá novinářka mají v rukou silné karty v podobě velmi podezřelé smlouvy a několika fotografií nezvyklé sestavy hráčů golfu kdesi v Jižní Africe. Proti nim ale stojí falešní hráči, rozhodnutí udělat cokoliv pro miliardovou výhru. Sledování a odposlechy jsou jen střípkem v mozaice jejich hráčské strategie. Je to jako v životě, kde není jisté, kdo koho sleduje a proč. Režisér J. Svoboda obsadil do hlavní role svého filmu R. Krajča, který se před časem vzdal filmového herectví a několik let nabídky na role ve filmu nepřijímal. Jeho partnerku v boji s korupcí hraje A. Fixová a v dalších, neméně výrazných a významných rolích se můžeme těšit kupříkladu na O. Vetchého, M. Donutila, T. Töpfera a řadu dalších hereckých osobností. Hlavním kameramanem filmu je V. Smutný. (Česká televize)

Inozuka

A opět mě napadá citát od Švejka: "Dejte si pár piv, nechte si zahrát rakouskou hymnu a uvidíte, co budete povídat." Tenhle film totiž jakoby vypadl z nějaké té hospody nižší cenové kategorie, kde se to po pár pivech konspiračními teoriemi jen hemží. A konzumaci po desáté hodině odpovídá i nasnímání filmu, herecké výkony a režie. ()

Trixinka

Dobré, ale.... Krajčo se hodí spíše do vedlejších rolí, hlavní role pro něj nejsou, neutáhne to. Donutil s Vetchým klasicky dobří, ostatní (až na Fixovou, tu fakt nemusím) taky ušli. Celkově bylo ovšem vše předvídatelné, od začátku jsem měla jasno, jak to asi skončí a ono jo :) Jinak byly trochu úsměvné ty kamery na každém rohu, pod mosty atd., Vetchého postava byla tajemná jak hrad v Karpatech a kde nic tu nic, otec v podání Töpfera taky zmizel docela brzo.... no škoda, mohlo to být lepší. ()

Marty7CZ

Velmi poutavý! Krajčo docela ušel, téma filmu je fakt děsivý.... ČT fakt umí a komerční tv se můžou stydět na entou za ty svý hnoje. 75% ()

milwaukee

Hodně dobrý, smutný a obávám se, že bude ještě hůř. Držet hubu, držet krok a do ničeho se nesrat. Už začínám chápat, proč v určitém období naší slavné demokracie, poměrně dost policistů páchalo takové zvláštní sebevraždy. A o armádních zakázkách taky něco vím, ale raději nebudu pokračovat, abych neskončil jako Krajčo, který to zahrál parádně ()

lucky.loo

Na České poměry dobře zvládnuto. Krajčo slušný herecký výkon. Občas chvílemi překombinované, ale i tak příjemné překvapení. ()

ostravak30

Vcelku stačí být stručný. Vysoká hra je celkem úspěšný thriller. V naší zemi se politické thrillery zvláště setkávají s úspěchy, protože jsme v minulosti byli svědky mnoha kauz propojených na politiku a není tomu ani dnes jinak. Korupce se bohužel stále nedaří kvalitně vyšetřit. Jednu z odpovědí na otázku proč dává právě tento dvoudílný film. Nedávám maximální hodnocení - přes vynikající herecké výkony právě proto, že ve snímku je spousta postav a jména se časem začínají plést. Navíc i to, kdo kde jak je s kým propojený a jaké to má souvislosti. Tím spíše, že od prvního dílu uplyne týden a člověk za tu dobu lehce zapomene. Proto třeba seriál Expozitura měl smysl právě hlavně tím, že seriál díl po dílu seznamoval s jednotlivými aktéry tak, aby člověk přesně věděl o koho jde a co má společného s tím vším. Tady na to pochopitelně nebyl čas, ale zase to ztrácí na přehlednosti. Závěr byl pak sice překvapivý, ale v mnohém toho divákům asi moc neosvětlil. ()

regentor

Spravedlivá, nezávislá a demokratická Česká televize nám nabídla snímek ze současnosti na téma moci, korupce a politických intrik. Je to trošku nošení dříví do lesa ale proti gustu žádný dišputát. Příběh trochu plochý a naivní.Myšlenka, že ti kteří společnost ovládají mají své lidi pouze u Policie,tajných služeb nebo v advokacii je nebezpečná iluze. Občané si tvoří názor ,alespoň mnozí určitě, podle toho co jim sdělí média.Co se bude vysílat a jak se daná informace bude prezentovat to je úplně jiná hra o které však ve filmu není nic...Investigativní novináři a média obecně by se klidně mohli zajímat o podivné hospodaření velkých pražských firem , v jedné z nich má tuším paní redaktorka Witowská příbuzného , to by však byl jiný příběh který musí natočit jiná tv než ČT.Udělat vlastně ze všech vysokých policejních důstojníků kteří ve filmu vystupují poskoky politiků je celkem nevšední pojetí.Naopak fízlování kohokoli odposlechy,kamerami a jinými prostředky je reálný hnus všedního dne.A tak zde máme politické drama které je celkem fádní i nudné aby si dělný lid měl myslet, že se někdy dozví pravdu .Celkový dojem je takový, že zítra není proč se k něčemu podobnému vracet.Bylo natočeno, odvysíláno.Honoráře se inkasovaly a karavana jde dál... ()

MartinTerran

Zajímavý, ale zároveň pochmurný příběh o tom, jak to na tom světě chodí. Skoro všichni berou a jen občas někoho "chytí". Konec smutný, ale asi se to dalo čekat a opět se nic nezmění. Herecké obsazení mi sedělo a jejich výkony byly fajn. Hodnocení: 76/100. ()

ESW

Jason Bourne v Čechách. Naše nebohý tajný služby! Vypadá to, že někdo v Český televizi trpí těžkým stihomamem a pomotanýma čakrama. ()

subic

Vysoká hra aneb zmatek nad zmatek. Tento 2dílný TV film je zahlcen tolika postavami, že se v tom těžko jeden vyzná zejména po prvním díle. V tom druhém si to pak trochu sedne, ale klidně to mohli natáhnout na 3 díly a některé věci ještě trochu dovysvětlit. Je to taková hra politiků s policií a kdo koho vlastně odposlouchává a sleduje a vítěz je vlastně předem daný. A nakonec hlavní postava mastňák Krajčo, nikdy jsem ho neměl rád, ale ta několikaletá přestávka mu prospěla. ()

Mamutol

Je to sci-fi nebo thriller ? Sledovací kamery jsou totiž všude. Dokonce kamery napevno přidělané ke sloupu dokážou sledovat plynule pohyb jedoucího auta. Kdo s nimi otáčí ? Opět tu máme neviditelné policajty v autě, kteří si v pohodě fotí a odposlouchávají kavárnu v domnění, že když někdo vyleze ven, tak se nekouká kolem sebe a tudíž je nevidí. Ale už se zlepšují, protože stojí autem o trochu dál oproti hovadině Princip slasti, kde stáli autem přímo před grázlama a v pohodě si je fotili obříma foťákama několik metrů od nich. ()

Honzulik

"Korbichu, Korbichu, motat do všeho politiku a kydat hovna, může jen šulin"...Pro mne velice slušný televizní film, kde se promítají některé známé kauzy. Dobré výkony Krajča a dalších... Škoda, že tam není také Krajčova hudba! ()

macco33

Naprostá trapárna. " Nasedl do sportovního automobilu a najel do betonové zdi ..." (Donutil). Zoufalý Krajčo, komický Jastraban, neherec Finger, ujetý šulin Písařovic... "Co se děje za jevištěm, by se vas netýkalo". Plné hloupých frází, přiblblých póz... Řeči o aféře Watergate a další zhovadilosti. To se teda ten zombie Svoboda vycajchnoval... Jste hajzlové, kteří se před ničím nezastaví... ()

Benjamin_L

Každý je zkorumpovaný a důležitě přednáší o systému, všichni se vzájemně sledují a odposlouchávají, dopravní kamery jsou snad i na hajzlu, do podivné sledovací místnosti chodí pro informace i sledovaný (LOL) a Svoboda se ve snaze strašlivě šokovat do toho úplně zamotal. Snaha působit světově vyzněla poněkud směšně. ()

PamelaJJK

Nepovedený pokus. Vynikající obsazení. Od Krajča, přes Donutila, Fingera, Jastrabana až po Vetchého. Celkem solidní hudební doprovod a šikovná kamera. Potenciál by to mělo, ale chtělo to investovat větší sumu peněz a udělat z toho minisérii tak na pět, šest dílů a všem hlavním postavám se podívat pořádně na zoubek a pod kůži. Takhle je to moc zkratkovité, někdy nelogické a náhodné, klouže to jen po povrchu a vzniklý chaos nezachrání nic a nikdo. Výsledkem je chaotický propletenec, kde "kope" každý s každým a proti každému a je to labyrint bez východu. Východ z toho mumraje nenašel ani pan Svoboda. Škoda, těšil jsem se. ()