Sedmnáctiletá Daphne Reynoldsová žije skromně s matkou, zpěvačkou Libby, v malém bytě uprostřed newyorské Čínské čtvrti. Odmalička má o narozeninách jediné přání - aby se objevil její otec, podle matčina vyprávění britský aristokrat Henry Dashwood. Vydává se proto do Londýna. Cestou se seznámí se sympatickým kytaristou Ianem Wallacem a zjistí, že se její otec chystá kandidovat do Dolní sněmovny a oženit se s Glynnis, dcerou svého poradce Alistaria Paynea. Přes plot se dostane do sídla Dashwoodových, vzápětí je však přistižena a považována za bulvární novinářku. Když prozradí, kým je, vyvolá rozlišné reakce. Zatímco Henry, který o dceři dosud neměl tušení, je nadšen, i když před snoubenkou předstírá, že s ní nechce mít nic společného, pro Glynnis a její dceru Clarissu je nečekanou překážkou na cestě za společenským postavením. Nevynechají jedinou příležitost, aby se ji pokusily znemožnit. Henry má však energickou dívku, která si rychle dokáže svou bezprostředností získat všechny upjaté britské aristokraty, stále raději. Když zjistí, že vinou Daphne a jejích drobných skandálů ztrácí volební preference, přesvědčí ji, aby se přizpůsobila novému postavení. Dívka se opravdu snaží a brzy se stane oblíbenou ozdobou společnosti. Pomalu však ztrácí sama sebe, což si uvědomí, když se s ní odmítne bavit Ian, který měl raději původní Daphne. Odhodlá se k radikálnímu kroku a je na Henrym, aby si uvědomil, co je pro něj v životě nejdůležitější. (TV Nova)

Trailer

Skuby47

Hravá, téměř pohádková oddechovka s námětem nikoliv originálním, ale velmi příjemným. Nevšední prostředí, zajímavá hudba, dobré herecké obsazení, romantika i humor. Herecké výkony sice nebyly na Oscara, ale i tak byl Colin Firth v roli zmateného otce jako vždy okouzlující. I když nejsem v té cílové divácké skupině, pro kterou byl film natočen, jsem ráda, že jsem si ho nenechala ujít. Klidně se s vnučkou podívám i příště, bude-li příležitost. Když vás unaví koukat na hlubokomyslná psychologická dramata, tak to je správná chvíle pro tento film. ()

amica

Přiznám se, že film jsem si oblíbila jen díky Colinu Firthovi. V roli aristokratického Angličana postupně rozbíjejícího svazující konvence svého postavení je prostě milý a okouzlující. Vím, že v tomto případě nejsem objektivní, pokud jde o samotný film, nicméně lord Dashwood (díky Colinovi) u mě má plné hodnocení (a sympatie). ()

Ilicka

Abych pravdu řekla, tak pouze Colin Firth to pro mě vytahuje z odpadu, protože na jeho lorda Dashwooda se narozdíl od jeho "dokonalé" dcery Amandy Bynes, která oplývá všemi vlastnostmi vzorového amerického teenagera, dalo koukat bez nepříjemného trnutí zubů. Korunu podprůměrnosti tomu nasazuje "bohémský" Oliver James, absolutně předvídatelný scénář a soundtrack složený z popíku. Nakonec mi bylo Colina Firtha upřímně líto, protože se musel vzdát lukrativních politických pozic a cílů, jenom aby zůstal se svou nesnesitelnou dcerou. ()

Jirka_Šč

Byl jsem to nucen shlédnout, protože nic lepšího v televizi nebylo a byl jsem překvapen, že to neurazí. Budu tu opakovat názory jiných, ale Colin Forth se mi líbil a na Amandu Bynes se dalo koukat. Slabších 60%. ■ P.S. Po přečtení různých názorů zjišťuji, že rozdíl mezi 40% a 60% způsobuje fakt, jak je komu protivná (případně, nakolik ji považuje kdo za roztomilou) Amanda Bynes. Mě se líbila její spontánnost, takže *** :). ()

rakovnik

Prvoplánová blbůstka, stavící na mnohokrát viděném, jen v jiném kabátku. Colin Firth je zde jediným opravdovým hercem, zbytek ansáblu jen tak přicmrndává a podivně se pitvoří. Hloupé zápletky měly být vtipné, ale u mě tedy rozhodně nebodovaly. Nepřál jsem té holce nic zlého, ale tohle opravdu ne. Američané se zde profilují jako trapní pitomci a angličany tento film vyloženě uráží. Každopádně, za několik slušných scén alespoň **. ()

• Studio Warner Bros. změnilo filmový plakát kvůli probíhající válce s Irákem. Původní plakát zobrazoval Daphne (Amanda Bynes), která ukazovala symbol míru "peace". Studio však nechtělo, aby vyobrazení evokovalo protest proti válce. (KucC)
  • Fotky v albu Daphne (Amanda Bynes), které prohlíží Henry Dashwood (Colin Firth), jsou skutečné fotky Amandy z jejího mládí. (KucC)