Sedmnáctiletá Daphne Reynoldsová žije skromně s matkou, zpěvačkou Libby, v malém bytě uprostřed newyorské Čínské čtvrti. Odmalička má o narozeninách jediné přání - aby se objevil její otec, podle matčina vyprávění britský aristokrat Henry Dashwood. Vydává se proto do Londýna. Cestou se seznámí se sympatickým kytaristou Ianem Wallacem a zjistí, že se její otec chystá kandidovat do Dolní sněmovny a oženit se s Glynnis, dcerou svého poradce Alistaria Paynea. Přes plot se dostane do sídla Dashwoodových, vzápětí je však přistižena a považována za bulvární novinářku. Když prozradí, kým je, vyvolá rozlišné reakce. Zatímco Henry, který o dceři dosud neměl tušení, je nadšen, i když před snoubenkou předstírá, že s ní nechce mít nic společného, pro Glynnis a její dceru Clarissu je nečekanou překážkou na cestě za společenským postavením. Nevynechají jedinou příležitost, aby se ji pokusily znemožnit. Henry má však energickou dívku, která si rychle dokáže svou bezprostředností získat všechny upjaté britské aristokraty, stále raději. Když zjistí, že vinou Daphne a jejích drobných skandálů ztrácí volební preference, přesvědčí ji, aby se přizpůsobila novému postavení. Dívka se opravdu snaží a brzy se stane oblíbenou ozdobou společnosti. Pomalu však ztrácí sama sebe, což si uvědomí, když se s ní odmítne bavit Ian, který měl raději původní Daphne. Odhodlá se k radikálnímu kroku a je na Henrym, aby si uvědomil, co je pro něj v životě nejdůležitější. (TV Nova)

golfista

Není to úplná hrůza, ale fakt JENOM díky Colinu Firhovi, kterého mi dokonce chvílemi bylo líto, k čemu všemu se propůjčil. Z tohohle námětu se rozhodně dalo "vytřískat" víc (viz tématem blízký film "Past na rodiče")..... Jak propastný je rozdíl mezi 60% Cinemy zde a 60% Cinemy u "Lásky nebeské" posoudí divák sám. Hlavně nedoufejte, že vás tohle dílko pobaví byť jen vzdáleně stejně kvalitně (btw - tohle je názor filmového "starce" - pro některé náctileté to možná bude naopak..... ale spíš ne :) ()

Dever

Soundtrack Rupert Gregson-Williams: 1. Good Life - Leslie Mills [3:29] ,2. Out of Place - Gavin Thorpe [3:37] ,3. Crazy - Meredith Brooks [3:50] ,4. London Calling - The Clash [3:19] ,5. Who Invited You - The Donnas [3:29] ,6. Long Time Coming - Oliver James [3:45] ,7. Kiss Kiss - Holly Vallance [3:23] ,8. What's Your Flava? - Craig David [3:35] ,9. I Wanna Be Bad - Willa Ford [3:04] ,10. Half Life - Duncan Sheik [3:54] ,11. Somebody Stop Me - Erica Rivera [3:10] ,12. Rock and Roll, Hoochie Koo - Rick Derringer [3:42] ,13. Greatest Story Ever Told - Oliver James [4:09] ,14. What's Good For Me - Lucy Woodward [3:59] ,15. The Ride of Your Life - John Gregory [3:44], ()

tron

„Žiadne objatia, prosím. Som Britka. City prejavujem len psom a koňom.“ Mám rád pôvabnú Amandu Bynes, ktorá sama dokáže utiahnuť celovečerák + mám rád Veľkú Britániu, jej obyvateľov, ulice, budov, tú atmosféru. Bohužiaľ, scenár je jedno veľké klišé; od začiatku viete povedať, že skôr či neskôr bude Colin Firth (ktorého nemám rád, ale tu sa celkom dal) postavený pred dilemu kariéra/rodina. Našťastie, tvorcovia si sčasti uvedomovali, s akým predvídateľným príbehom pracujú a tak tony klišé jemne osviežujú (popolušovská hrdinka je síce terorizovaná „zlou sestrou“, ale miestami je to skôr naopak). Zľahka podpriemerná (ale milá, hoci mohla byť kratšia) komédia, ktorá kebyže nemá Amandu, tak neviem-neviem :-)) ()

movie

Minimálně jeden tah od producentů byl hodně chytrý - výběr Colina Firtha, který snímek zachraňuje od bolestivého krachu a jen a díky němu má smysl vydržet až do konce. Hlavní představitelka Amanda Bynes není sympatická a už vůbec dobrá herečka. Příběh se točí ne kolem stokrát, ale v tomhle případě už rovnou tisíckrát viděného. Otázkou zůstává výše Firthova honoráře, doufám že si za tuhle blbost nechal alespoň pořádně zaplatit. ()

Marius

Mne sa vlastne tento klišoidný slzopudný dojáčik celkom páčil. Napriek schematickým postavám rozdeleným na tábor prajníkov a neprajníkov z toho filmu vyžaruje niečo veľmi milé. Samozrejme je potrebné preniesť sa cez nánosy klišé a falošného sentimentu. Colin Firth a jeho matka zabavia hlavu, na Amandu Bynes sa dobre pozerá a pekne si zgustnete pri nadávaní na snobské dekórum šľachtických spôsobov. 5/10 ()

• Fotky v albu Daphne (Amanda Bynes), které prohlíží Henry Dashwood (Colin Firth), jsou skutečné fotky Amandy z jejího mládí. (KucC)
  • Studio Warner Bros. změnilo filmový plakát kvůli probíhající válce s Irákem. Původní plakát zobrazoval Daphne (Amanda Bynes), která ukazovala symbol míru "peace". Studio však nechtělo, aby vyobrazení evokovalo protest proti válce. (KucC)