Iron Man (TV seriál)

Iron Man

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1994, 26x30 min

Když jsem měla Fox Kids kanál, koukala jsem na to pořád i se Spider-manem nebo X-men... A velice mě to bavilo. Když přišel do kin hraný Iron man, zeptala jsem se bráchy : ,,Není to ten seriál, na kterej jsme se dívali?" ,,Jo to je von..... nepamatuješ si na to?" Ano... pamatuji. Hateři, vlezte mi na záda :)(8.1.2009)

• Divočák

Velká slabota, která nemilosrdně odhaluje největší slabiny celého komiksového Iron Mana jako takového - záporáky. Zatímco takový Spider-man bojuje s různými chemicky a technicky upragovanými vědci či zločinci, kteří by při přivření očí mohli v reálném světě klidně existovat, Iron Man musí čelit čínskému kouzelníkovi a létajícímu mozku:/. Chabí záporáci však rozhodně nejsou jedinou slabinou seriálu. Odhlédneme-li od chudokrevné animace, vyplave na povrch především nudný scénář, který navíc postrádá jakýkoliv náznak dějového posunu. Peter Parker alias Spider-man bojoval sám za sebe, podával si své nepřátele jednoho po druhém, vyvíjel svůj vztah ke svým blízkým, stejně jako jeho nepřátelé vyvíjeli vztahy mezi sebou. V Iron Manovi máte karty od začátku rozdané a nikdo se ani neobtežuje, aby se svým balíčkem trošku zamíchal. Iron Man a jeho zmatená partička šašuláků (Normálně neuvěřitelně sexy Scarlet Witch to tentokrát odnesla opravdu hrozivě) prostě v každém díle pomlátí Mandarina a jeho partičku šašuláků a tak se děje pořád dokola, jako podle kolovrátku. Díky bohu, že za 14 let přišel Jon Favreau a napravil Iron Manovi jeho pošramocenou reputaci.(24.5.2009)

• Marek1991

Na animovanú rozprávku, v ktorej opäť bojuje hrdina so zvláštnymi schopnosťami proti zlu to bolo tentokrát slabé. Vyzeralo to skôr ako ťaženie zo slávy iných príbehov a vyplnenie akejsi medzery vo fantázii tvorcov, ktorý urobili tentokrát príbeh spojený s vedou. Neprišlo mi, že si na tomto dal niekto záležať, lebo nič prevratné to neprinieslo.(22.4.2012)

v rámci animovaných serialů typu Spider-man a podobných, nejde o žádný nadprůměr, autoři totiž uplatňuní koncept "papírového komiksu" ve filmovém světě. Dialogy jsou komiksovou záležitostí: "Poznej moc Mandarina!" *BOOM* s kterou si scénáristi, narozdíl, třeba od již zmiňovaného Spider-mana moc práce nedali, navzdory tomu je zde skvělá porce kreslené akční zábavy a proto nejde o úplně špatný seriál.(22.6.2010)

• PanCitron

Hodnotit animovaného Iron Mana je podobně těžké jako v případě Fantastic Four. I zde se odrazila výměna produkce pro druhou sérii, a proto máme dvě naprosto odlišné série, jak po stránce kvality příběhů, tak i technickém zpracování. Zatímco první je ve většině...no teda spíš skoro ve všech ohledech příšerná, druhá to už je něco jiného. Lepší hudba, relativně lepší příběhy s nějakým tím slabším story arcem na pozadí a do toho i rozhodně hezčí animace. Hlavně za tuto sérii se nakonec hodnocení ustálilo na těch 2-3 hvězdách. Nejlepší epizoda: 2x07 - Distant Boundaries(16.8.2011)