Venom 2: Carnage přichází

• USA Venom: Let There Be Carnage (více)

Na filmová plátna se vrací Tom Hardy jako Venom, jedna z nejlepších a nejkomplexnějších comicsových postav společnosti Marvel. (Falcon)

BROKEN_

Je to horší než jsem si myslel. Neuvěřitelně jednoduchý scénář a k tomu krátká stopáž celému snímku jenom podraží nohy. A přitom je tady zajímavý záporák, který s přehledem strká do kapsy Riota z předchozího dílu. Tom Hardy s Venom má zase dobrou chemii a díky nim jsem se zvládal na film dívat ( v jednu chvíli se přiznám že jsem u toho sledování usínal). Woody je jako vždycky skvělý a jde vidět, že si roli Cletuse užil. Jenže jeho interakce s Carnagem byla za mě mimo. Vizuálně a kamerově je dvojka lepší než jednička. Po hudební stránce jsem párkrát něco zaslechl, ale jinak to byla bída. Pár vtipných momentů je vážně dobrých a zasmál jsem se, jenže Venom by neměl být vtipný, ale drsný krvavý Erko. Už u jedničky mi to vadilo a u pokračování je to horší skrz Carnage, který si přímo říká o Erko. Finále nebylo pro mě zklamání, jelikož mě film ani trochu nezajímal, tak mi vlastně bylo jedno co se komu stane. Suma sumárum pokračování Venoma je v něčem lepší a horší než jednička. Pokud se vám jednička líbila budete u dvojky spoko. Vy ostatní raději zbytečně neztrácejte čas tímto hodinu a půl dlouhým filmem. P.S. Post-credit scéna je za mě shit, a vůbec se ani trochu netěším na budoucí projekty, kde by měl být Venom. Ale dokud ho bude hrát Tom Hardy, tak se stejně podívám, jelikož ho mám rád. 4/10 ()

Tosi

Jediným plusem byly paruky Woodyho, jinak z toho byla přeplácaná nechtěná (nebo chtěná?) komedie. ()

Ryuuhei

Abych pravdu řekl, na druhého Venoma jsem šel jen kvůli cameu Spider-Mana (o němž jsem se dozvěděl až po jeho zhlédnutí). Samotný film byl dost slabý, až mě to nemile překvapilo. Nebýt Toma Tvrďáka a jeho lav-hejt vztahu s Venomem, šlo by o naprostý průšvih. Carnage neoslnil, záporák byl klasický psychopat bez lepších motivů a zbytek se utopil akorát v docela zábavných soubojích dvou symbiontů. Ale jinak? Nebudu hodnotit tak ostře, jako ostatní, no nebyl jsem daleko od dvouhvězdičkového hodnocení. Jednu hvězdu za Hardyho, druhou za Venoma a třetí za parádní mezititulkovou scénu. Víc nedám ani náhodou. ()

Mrkvič

Při závěrečných titulcích a jménu Andy Serkis na režisérské židli jsem pochopil, proč film působil jako trailer k nějakému béčkovému seriálu. Když se vždy posune děj o světelné roky během pěti minut, nevěřil jsem svým očím, že docela áčkový titul může být takhle moc lajdácky natočený. Ale zdárně tomu zrychlení sekundují strašlivě klišojdní hlášky (hlavně z úst záporáků). Akce je zase jen cgi, takže pro mě nijak zajímavá. Malinko mi tak snad jen nevadily dialogy hlavního hrdiny se svým simbiontem. Ale nedokážu posoudit, zda je to proti jedničce nějaký posun. Vtipné nebyly a na oslíka ze Shreka Venom prostě nemá, ale v tom zbytku působily aspoň trochu zajímavě. ()

oveckaoa

Tak asi takhle film má lepšího záporáka než ty naplaveniny co byly v jedničce což se , ale dalo čekat jelikož Carnage bohužel Shriek má málo prostoru. Naopak má horší humor Michelle Williams opět zbytečná jako v jedničce ten doktor škoda slov navíc film nevysvětlí jak to, že neví, že je v Eddiem Venom což by měl vědět jelikož ho v jedničce objevil a takovým scénaristických a filmových chyb je film plný .  Plusové body za akci z 3 marvelovek Black Widow, Shang Chi a tohle má tento film nejlepší akci a navíc to není žádný podělaný digibordel. 60 procent ()

Zek

Určitě lepší než první díl a to hlavně v tom, že nezajímavého záporáka z prvního dílu, nahradil daleko zajímavější Carnage. Woody Harrelson se na Masakra parádně hodil a hlavně, byl určitě lepší než Venom, který mi už přišel, že nemá moc co nabídnout. Další plus bylo i to, že film hrozně rychle uteče. Celkově bych dal jen ty tři hvězdy, ale za tu podtitulkovou scénu musím dát o hvězdu víc. ()

Dreaker.24

akční scény jsou digitálně docela i dobře udělané, ale zbytečně moc přehnané, výkon Hardyho a Herrelsona byl přijatelný a příběh byl vcelku slabý, celkově bych dal asi tak 45% ()

YumiOkami

(spoiler) při sledování na mě padla únava z těžkého dne plného testů, takže buď si nepamatuju děj nebo to byla sračka, co nedávala smysl??? ok, venomův “coming out” byl celkem legendary, ale ten zbytek… sériový vrah záporák byl nudnej a to jsem se na něj nejvíc těšila. jeho girlfriend mě zajímala víc, pak ale zemřela, lol. a ten konec ani nekomentuju. pořád si myslím, že tenhle film je jenom prank…. ()

MikyAff

Na úrovni prvního dílu, ale hvězdu musím ubrat. Jednička byla přeci jen lepší. Vztah mezi Eddiem a Venomem už je o něco vyvinutější a dodává filmu hlavně tu humornou jiskru.. Která moc nejiskří, ale snaží se. Bohužel ani Woody Harrelson, díky kterému jsem se vlastně na film těšila nejvíc, to úplně nezachránil. Holt blbý scénář nepřehraješ. ()

ondraondra

Tak tohle byla fakt bída. Horší komiksárnu jsem už dlouho neviděl. Když si vzpomenu na tenhle film, vybaví se mi slovo "brak". Postavy jsou nezajímavé a vůbec mi na nich nezáleželo, a povrchní příběh tomu moc nepomáhá. Ani ten Woody Harrelson není nic extra. Humor tady taky moc nehledejte. Venom se sice snaží, ale je to málo. Ze všeho nejvíc mě ale srala ta estetika. Tenhle film je zkrátka hnusný na pohled. A to nemluvím o efektech. Po celou dobu sledování jsem jenom čekal, až uvidím tu záhadnou potitulkovou scénu, o které všichni mluví a můžu vypadnout pryč. Ještě že to má tak krátkou stopáž. Mít to o půl hodiny víc, asi bych se na místě zabil. Ale hudba byla celkem fajn. 4/10. ()

hroubek

Au, tohle dost bolelo. Myslím, že je to jeden z nejhorších filmů, který jsem letos viděl. Nedává to moc smysl od dialogů přes vyprávění až po jakoukoliv práci s postavy a nedej bože motivace, je to špatně sestříhané, nudné, herecky tak špatně zahrané, protože to všichni dělali jen pro prachy a celkově nijaké. Film má pár nápadu (kresby, odvyprávění originu o Cletusovi, závěrečná bitka v kostele - ta se mi líbila, to musím uznat). Přesto 86 minut se neskutečně vleče, nudí a za pár dní na to zapomenu. Vidět to v kině, tak bych hodně naštvaný. PS: Ty digitální triky jsou krom konce hodně tragické. ()

Timak

Opravdu jsem chtěl dát odpad. A proč teda tu jednu *? No, asi vážně jen za Michelle Williams a za Venoma bez Eddieho. Ale vážně to stačilo?! Nevím, je to prostě sračka nad sračky. ()

Sany33

Príbeh: Venom a Eddie sa spolu učia žiť aj keď to nie je nič jednoduché. Venom pomôže Eddiemu vyriešiť prípad masového vraha čím si ten vrah vyslúži trest smrti pred smrťou sa ale stihne nainfikovať symbiontom a môže sa začať bordel plný siláckych rečí, bývalých priateliek a rozbitých kostolov. Prevedenie: Obsadenie Toma Hardyho (nar. 1977, Velká Británie) som vychválil už pri prvej časti. Na druhej strane kasting na Masakra sa sakra nepodaril. Woody Harrelson (nar. 1961, USA) je vynikajúci herec ale na túto úlohu sa vôbec nehodí a ani mu neverím tú lásku k tej jeho vysnívanej. jednoducho mi to dosť kazilo dojem z filmu. Prevedenie: Vrcholom celého filmu bolo keď venom pripravoval večeru pre Eddieho a rozprskol kečup. To asi aj dosť vypovedá o obsahovej stránke celého filmu. Samozrejme že tam bolo množstvo efektov a výbuchov ale to už je zo strany Marvelu obohratá pesnička. Pocity: Asi nikto nečakal, že týmto filmom Marvel dáko zaboduje alebo zmení taktiku cieliť to konečne na trocha iný typ divákov. Zas na druhej strane Ja som od toho nič iné ako nenáročnú zábavu nečakal. V tomto smere mi bolo vyhovené. Ale miestami som sa aj napriek tomu nudil. Pridaná hodnota: Antihrdina s vtipom sebe vlastným. 57% ()

JohnSmith

V poslední době se nějak neztotožňuji s názory většiny. Buď se mi horší vkus a nebo, což je pro mě přijatelnější, ostatní už roupama neví coby a čím větší ujetost, tím je to pro ně lepší. Druhý Venom je komiksová jednohubka, která sice není tak dobrá jako jednička, ale mě se moc líbila. Hodinka a půl, triků, akce, humoru a uteče to jako voda. Opravdu nemám nutkání sedět u komiksové zábavy, která má bavit, víc jak dvě hodiny, když se stejně dobrá hodina zbytečně prožvaní a melou se hovna. A právě Sony se svou odnoží Marvelu na to káplo. Stejně tak jako s krátkým, ale slušným Morbiem, který byl sice slabší, ale nenudil a taky utekl jak voda. Na tyhle filmy se koukám proto, abych se bavil a vypnul a ne abych přemýšlel a filozofoval. Takže, za mě super. ()

lykan9

Jsem zklamaný. Přesto, že jednička měla mnoho chyb, tak byla ve své podstatě skvělá a mě jako fandovi Venoma dala přesně to, co jsem chtěl. Carnage přichází je však slátanina, která si myslí, že stačí dát dohromady charismatického hrdinu Venom/Hardy a skvělého herce do role padoucha Carnage/Harrelson a je vymalováno. Bohužel opak je pravdou. Venomovi 2 prostě chybí nápad a pořádně promyšlená zápletka a dokonce ani ten Woody nebyl v nejlepší formě. Dialogy mezi Brokem a Venomem stále fungovaly a závěrečná bitka byla fajn. Díky ještě dalším pár drobnostem, které se ve filmu občas objevily, se tato Marvelovka dostala aspoň do průměru. ()

VanTom

Krvežíznivý Carnage je skvěle nadesignován a Woody Harrelson zábavně přehrává vraždícího psychopata. Přestože tato spotřební komiksovka drhne ve vícero ohledech (nesouvislé střihy, ale též sitkomově nucené hlášky nebo základní "buddy-manželské" soužití zapuzovaného Venoma s troubovitým Eddiem), rychle uteče a povedená závěrečná bitka v katedrále má slušné grády i digitriky. ()

LizianShaw

Jednička se mi dost líbila, ale tenhle film se jí asi ani nevyrovná. Nejvíc mě zklamal Harrelsonův Carnage. Smířil jsem se s tím, že nemůže být Rkový, ale z Cletuse udělali fakt divného cheesy padoucha, který jen recituje básničky (který mají nějaký unikátní význam pro publikum) a kreslí vyzrazující obrázky, když se nudí. Prostě film jde poznat jako cheesy, kdy se snaží v jednu chvíli být humorný (vztah Eddieho a Venoma), ale ve většině případech se mu to nedaří. Pozitivem je krátká stopáž, kdy kvůli hodině a půl film rychle odsýpá. Akční scéna s Venomem je tam vlastně jen jedna, ale je gigantická a zaslouží si pochvalu. Pak je tu ještě obsazení, které tvoří asi 4-5 postav, ale prostor dostávají jen Brock a Cletus, což nevím jestli je dobře nebo špatně, každopádně ostatní postavy jen plní roli damsel in distress a z toho jsem si myslel, že komiksový průmysl vyrostl. 7/10 P.S. ta kýčovitá svatba vypadala jak z nějakého komiksu minulého století a takhle zneužívat Requiem je u komiksových snímků dost časté (FaWS), avšak já to povoluji jen Watchmenům, kde to krásně sedí! ()

drackula

Venom: Let There Be Carnage sa poučil z chýb svojho predchodcu. Prináša dominantného záporáka, jednoduchší, ale zaujímavejší príbeh a finále, ktoré zaujme, keďže je vidieť. 70% Cinemacity Vivo ()

blackJag

Nebyl jsme nijak zvlášť odvázaný z jedničky, takže ani nemohu mluvit o zklamání. Přístupnost tomu amputovala nohy - máme tu mrzáka, co se pohybuje na prkně na kolečkách a žebrá o pozornost. Kdyby to ještě nastříhali na 5minutový seriál a každý díl vypointovali dle Venomovy svérázné interakce s okolím, ok, to by mohlo fungovat, ale jako film je to koláž tu vtipnějších, tu méně vtipných scének, lepených dohromady řádně vyčpělým příběhem. Carnage/Harrelson a jejich rudá čupřina/tupé laskavě odpustí... 50% ()

dragon94

Jo ten film je fakt špatný, ale řekl bych, že díky krátké stopáži bez hluchých míst. Což z toho dělá lehce snesitelnější film než jakým byla jednička. Každopádně jsem si opravdu zamiloval Venomův humor. Což je taky jediná povedená věc na tomto filmu. Naštěstí je jím celý film takřka protkaný. A tak jen díky němu nakonec hodnotím celkem vysoko. 3* 60% ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (více)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)