V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

C0r0ner

Velmi dobrý film z Divokého Západu, kde se sjede skupina pistolníků, kteří se navzájem pěkně zostra vytřískají. Námět tedy velmi originální a velmi dobře uchopený. Vadily mi ale dvě věci. Mohlo to být kratší, protože někde za půlkou už se to začne malinko vléct. A vadilo mi porušování zákona akce a reakce. Když jeden člověk vystřelí a pistole mu lehce trhne s ramenem, je to v pořádku. Ale když cíl kulky udělá díky zásahu salto vzad, tak už to v pořádku není. To by ten první musel střílet z děla... 75% ()

Phos4rus

Moderni western se neobejde bez mnoha hereckych hvezd, i drive to tak bylo, ale drive byly westerny o neco lepsi. Sharon Stone je fakt kocka, ale do tohohle filmu mi proste nesedne, opak je Leonardo DiCaprio. Mam pocit, ze mu role byla psana na telo... ()

Fallen_One

Dobře udělaný western s ještě lepším hereckým obsazením. Skoro každému jsem jeho postavu věřil, dokonce i DiPstruhovi. ()

gabin(a)

Ty jo, ta Sharon je táááák drsná:-) A co teprvá božský Leo! Taková jména a takový čistý průměr! Vyčnívá jenom Gene Hackman, ale u něho jsme na výborné výkony zvyklí a možná tady připadá výborný jenom mě - nevím. Každopádně mi to celé připomíná různé italské filmy, které byly evidentně natočené jen jako oslava krásné herečky. Na vlně podle mě těžce přeceňovaného Základního instinktu se tu emancipovaná Sharon vezla zcela zbytečně, podle mě to klidně mohl být film bez bab, když už se tu sešlo tolik hvězdných jmen (Crow, Hendriksen, Sinise). Ale abych pravdu řekla, z filmu si pamatuju fakt málo, nejvíc to, že je zbytečný, sorry. ()

pakobylka

Jsou zpátky ... jako věčná inspirace ... alespoň na 103 minut ... nesmlouvavé časy Západu, který si vysloužil přívlastek "divoký". Myslím, že pokud by tehdy ženská OPRAVDU chtěla obstát jako pistolnice ... mezi samými chlapy ... musela by být tvrdá jako kámen a chladná jako led ... bez sebemenšího náznaku slabosti ... alespoň navenek. Což Sharon Stone tak docela nesplňuje. Kromě toho základ zápletky zbytečně okatě odkazuje na filmovou klasiku "Tenkrát na Západě" (1968) a logicky tak vybízí ke srovnání, které prostě nemůže ustát ... ať se snaží sebevíc. Nelze mu upřít novátorské nápady, nadbytek energie, charismatické hrdiny ani impozantní finále, přesto mu něco schází. Možná větší hloubka ... možná závan osudu ... nebo tlukot srdce ... 3,5* ()

Juto

Aj keď bola zápletka absurdná, nikdy neexistovala línia Hackmanovho dialógu, ktorá by neznela, akoby tomu veril. To isté sa, bohužiaľ, nedá povedať pre Sharon Stone, ktorá zjavne verila, že keby svoju postavu hrala ako tichú neprístojnú a tajomnú, považovali by sme ju za zaujímavú. 7/10 ()

Ice123

O westerny se většinou vůbec nezajímám a nemám je moc rád (hlavně se za to zapříčinil otec, který na ně koukal kdykoliv k tomu byla příležitost), ale tento jsem si sehnal sám a se směsicí pocitů, že je to žánr, který zrovna nemusím, ale je obsazen tak výjimečně, že ho vidět musím, jsem se na něj vrhl. A pokud pominu pár kiksů, které jsou stejnak zapříčiněny tím, že je to z roku 1995, tak to byla naprosto skvostná podívaná. Herecké výkony byly přesně takové, jaké jsem od Genea Hackmana, Sharon Stone, Russella Crowea a Leonarda DiCapria očekával, tedy naprosto úžasné. Plus režie a děj filmu je neokoukaný a chytře vymyšlený. 85% ()

majo25

Nie zle natočený western s hviezdnym obsadením. Ale na môj vkus príliš štylizovaný. Obsadiť do role pištolníka ženu je totálna kravina, ktorá nemôže utiahnuť príbeh. Síce madam Stonová ukáže párik stojatých prsíčok, ale ako postava oničom. Nie je preto divu, že film skončil ako prepadák. Byť nasilu originálny sa neopláca. Zbytočná bola postava vtieravého zeleného ucha DiCapria. Ešteže to naprával Hackman so svojim "sympatickým" úsmevom. Crowe síce nijako nevynikol, napriek tomu sa asi touto rolou dostal do výraznejšieho povedomia. Pár scén bohužiaľ vyšlo nechcene komických - ako prestrelenie pištolníka, ktorému bolo vidieť dieru v tele či strely z pištole, ktoré mali silu hodiť telo saltom dozadu, ktoré čiastočne znižujú celkový dojem. ()

Šimpy

Mám rád Sama Raimiho, mám rád westerny, ale tohle mi prostě nějak nesedlo. Herecké obsazení slušné, Gene Hackman brilantní (obvzlášť s dabingem Vladimíra Brabce), ale to přehrávání, nájezdy kamer, zpomalené záběry apod. mi dost kazily zážitek. No a závěrečný přemet i s průsvitnou dírou si mohli odpustit. (I když rozstřelená hlava vypadala dobře). ()

AdaMM

Já se díval na Sharon, přítelkyně na Rusella - láhev vína už jsme měli v sobě, takže proč ne... Stylové, víc se k tomu asi říct nedá. Jako jemná parodie - budiž. ()

tomeek

Sharon jsem tu postavu vůbec nevěřil, celé to bylo jakési divné a ten konec... no nezlobte se na mě. Salto vzad po zásahu do oka? (počkat, ono je to podle komiksu??) ()

otík

Podařený western s tvrdými hochy a něčím mezi mužem a ženou - Sharon Stone. Být místo ní pořádný chlap, bylo by to za 100%. ()

Langsuyar

Tak takto ne. Takhle western vypadat rozhodně nemá! Co to mělo byt ty rychlé přibližováky kamerou? Dostat kulkou a udělat kotrmelec dozadu? "Romantická" scéna Stone a Crowe? Proč? Abychom se podívali na vnady hlavní představitelky? Asi. Film působí režisérsky neangažovaně, Raimi šlápl mimo, scénaristé se podívali na Once Upon a Time in the West, něco z toho tam hodili a zybtek slátali tak, aby to vydalo na celovečerák. Dobrou práci si tak odvedli pouze kostyméři a maskéři a za zmínku stojí skvělý DiCaprio z bezchybným Hackmanem. A ještě Sislvestri nezklamal. Za to ty 2 hvězdičky. Jinak největší westernový průser, jaký sem kdy viděl. 4/10 ()

fantoci

Docela fajn westerňáč. Jeden z těch filmů co se úspěšně vracejí ke starým žánrům. Hackman tam hraje fakt drsňáka ale dírku do hrudníku mu stejně nikdo neodpáře ()

maxxxim

Všetko bolo stráviteľné ako celok alebo aspoň ako sústo až na poslednú scénu. V nej stojí Sharon proti Genovi v súboji na život a na smrť. V inkriminovanej chvíli si Sharon začína premietať jednu zo spomienok, ktorá jej ostala na otca stojaceho na štokrlíku s rukami zaviazanými a krkom omotaným konopným lanom zarezávajúcim sa do kože, pričom drží v ruke kolt a starý dobrý Gene ju núti k jasnej vražde, keď ju presviedča aby otca vyslobodila jediným výstrelom do napnutého lana, to sa jej aj nakoniec podarí. Lenže v trochu nepodarenom prevedení končiacom tunelom v otcovej hlave o priemere 11,4 mm. To ju nazlostí natoľko, že s Genom nemá zľutovanie a keď zaznie signál obaja vystrelia, on ani ona neminú. Sharon je škrtnutá , ale Gene má ako sa povie ľudovo prevzdušnené pľúca, inými slovami prefukovalo cez neho a slnečný svit si tiež našiel cestu na druhú stranu. No hlavná scéna ešte len príde a to vtedy keď Sharon dáva istiaci výstrel končiaci v Genovej hlave resp. oku, rana bola taká silná, že Gene urobil salto mortale okolo svojej osy, dve mlynské kolesá, obletel okolo rovníka, potom pozdĺž západného pobrežia Spojených štátov, v tej dobe ešte riedko osídleného, čo promptne využil a neváhal pozakládať niekoľko kolónii a nakoniec sa úspešne vrátil na námestie, kde inkasoval onú guľku a spokojne dopadol na prašnú zem. A práve toto posúva film do úplne inej roviny, ako tej, ktorá bola proklamovaná na začiatku a v priebehu deja, teda do fantasy oblasti. Bez urážky jej fandov!!!!! ()

COF_666

Po velmi dlouhé době opět skvělý western. Hackman je vynikající a film má výbornou atmosféru. Moc fajn film! ()

chelseaman22

Učiněná katastrofa s famózním obsazením! Vše začíná nevěřícným pohledem na Sharon - je celá v kovbojském a co krok to rachot rolniček. Leo má šátek od Vuittona a jeho kvér stahuje jeho asketickou třicetikilovou postavu k zemi. V hostinci visí tabule, na níž je rozkreslen pavouk osmifinále LM, což zásadě nekoresponduje s motivem divokého západu. Russel opět nezklamal - zas ten samý účes. Negramotní kovbojové pálí v hostinci směr Měsíc, což hostinský pocítí především v době El Niňa. Každý druhý kauboj nosí brejličky by Ozzy, včetně kauboje jménem STRAKATÝ KŮŇ. Ten o sobě durch tvrdí, že Strakatého koně nelze zabít, pět minut na to se již válí v loužičce své indiánské krve na prašné cestě maloměsta. Dějí se tu tak absurdní věci, že i Expendables jsou vysoce uvěřitelní - průstřel 9 mm kulkou způsobí průhlednost těla v místě projektilu a kulka do hlavy způsobí salto mortale vzad. Jakého debila tohle napadlo stvořit?! 20% ()

Motinski

Herecký koncert všetkých hlavných protagonistov (Gene Hackman sa mi páčil najviac), jedno mesto, jedna súťaž a veľmi zaujímavou formou podaný western na ktorý ale rýchlo po pozretí zabudnete. A to je aj jeho najväčšia slabina. Tuctová zápletka kde prestrelky pôsobia až moc obyčajne a emócie medzi postavami boli pre mňa nulové. Že by som ale film pozeral s nechuťou alebo sa vyslovene nudil, nemôžem povedať. Raimi vie byť dravý aj v takomto žánri a dokonca som cítil aj miernu inšpiráciu od Leoneho (hlavne pri kamere). ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)