V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

mcb

Vysoce stylizovaný western, kterému bohužel chybí onen přepálený nadhled Raimiho hororové trilogie. Kromě hezky natočených soubojů dohánějících ad absurdum Leoneho kamerové praktiky a slizkého Hackmana se tak jedná spíše o průměrně bavící žánrovou jednohubku, kterou si vlastně není proč zopakovat znovu. ()

sharky

Můj oblíbený western, konečně taky nosí kolty nějaká ženská (a jak pěkná!), která se s tím nepáře. Proti ní stojí ostřílený záporácký veterán hackman, který prostě nemůže být špatný a pak tu máme moderní kameru, která nabízí záběry skrz díru v těle po kulce a snímá celý film z monoha různých úhlů , což je příjemně svěží a nabízí tak nový pohled na starný žánr. ()

Pejpr

Už po prvních 10 minutách mi bylo jasné, že nebudu zklamaný. Vychutnával jsem si každou minutu filmu a odpustil jsem tvůrcům pár science fiction motivů... ()

Ivoshek

Ten film není špatný, jen není v ničem příliš originální. Co chvíli si při sledování budeet říkat "hergot, tohle už jsem někde viděl". A je to tak, viděl. Mr. Raimi kopíroval slavnější kousky o 106. Na druhé straně, na Sharon se kouká fakt dobře. A mrtvý DiCaprio je taky super. ()

anderson

Podľa tunajších komentárov je tento western absolútne nepochopený ... bodajby nie keď ide o divokú paródiu žánru, nabitú hviezdami v netradičných úlohách. Na pôdoryse "neľútostnej" streleckej súťaže sa Raimi naposledy (samozrejme limitovaný štúdiom) "vyřádil" aby navždy (?) upadol do odpadových vôd mainstreamu a pochoval tak svoj osobitý vizuálny štýl. Aj pre Sharon (mimochodom najnevýraznejšia postava celého filmu) to bola labutia pieseň, naopak zaskveli sa Gene Hackman, Russell Crowe, Lance Henriksen, dokonca i Leonardo. Apropo, Raimi film venoval legende žánru (už vidím ako užívatelia ČSFD "kulia" oči :-)) menom Woody Strode. (5.5.2005) ()

SOLOM.

Solidní western plný známých tváří a kvalitních přestřelek. Bohužel Raimi některé pasáže docela hnusně odflákl a přitom film trval zbytečných 103.minut. Kdyby to trošku sestříhal, vykašlal se na ty kecy kolem a ještě víc přitvrdil - mohl z toho být i mnohem lepší kousek, než jen průměrné dílo. ()

Ilicka

Svěží režie neobvyklého westernu s ubrečenou Sharon Stone v roli hlavní a spoustou slavných (nebo v budoucnu slavných) herců v rolích vedlejších. Zajímavé kamerové vychytávky (zpomalovačky, zrychlovačky aj.), příjemný spád a výborné Kidovy (DiCaprio) hlášky: We aim, we fire, you die! ()

Bauer

Jak jsem řekl, tak jsem udělal. Zkoukl jsem další western. Nadšení je však už menší. Je to především díky zručnému režisérovi. Sam Raimi je jeden z těch lepších režisérů, ale westernový žánr mu asi nesedne. Příběh o pomstě už je docela vyhaslý a předvídatelný, takže ve scénáři bych nějaké velké plus určitě nehledal. Velké plus má film díky dobré atmosféře. Atmosféra městečka Redemption je skvělá. Pistolnická soutěž je luxusní. To čekání, kdy konečně můžou pistolnící vystřelit bylo až neúnosné, takže napětí to má výborné. Herecké obsazní to je lahůdka. Parchant Gene Hackman. Sympaťák Russel Crowe v roli snad nejrychlejšího pistolníka nemá chybu. Mladý a namachrovaný (ve filmu) Leonardo DiCaprio. A hlavně Sharon Stone, která hraje rok po Specialistovi mstící se ženu a nutno podotknout, že ji ty role sednout. Potom samozřejmně další zvůčná jména Bell, Sinise, David a Henkriksen. Bohužel, pokud se zrovna nekonají pistolnické souboje, tak jsou zde hodně nudná místa, která mně opravdu nebavila. Určitě snímek má co nabídnout, ale čekal jsem něco lepšího! ()

Morholt

Asi Raimiho největší úlet. Při koumání jak moc inovovat westernovej žánr došel k názoru, že vyměnit ženskou za chlapa bude to pravý ořechový. No bohužel to zrovna moc nevyšlo a já se kolikrát sám sebe ptal, jestli je to celý myšlený vážně. Asi bylo. Ale tak abych zase tolik nekřivdil tak musím říct, že Hackman dobrý, Crowe dobrý, kamera dobrý a Sharon, jakkoliv byla její role legrační, je tady v éře, kdy dokázala nejednomu z nás nadzvednout spoďáry, takže nakonec taky dobrý. Každopádně jsem rád, že se Sam do dalších westernů už nepouštěl. A snad ani nepustí. A za to, co udělal s Henriksenem by zasloužil nakopat. :D30% ()

ScarPoul

V zásade dobrá žánrovka. Natočená efektne a štýlovo. Vidno, že Raimi vo svojom mladíckom veku mal ako režisér dravé tempo a bavilo ho experimentovať s formou. Osobnejšie mám ale radšej Raimiho ( až na Evil Dead) kedy dáva dôraz na emócie postáv a na tom necháva vystavať príbeh. V tom mi viacej lahodia filmy ako Simple plan a vyššie až po druhého Spider-mana. Westerny mám rád a téma je v tomto prípade zaujímavá. Dokonca aj finále. Ale čakal som väčšie emócie medzi postavami. Momenty, kedy mi ich bude trochu viac ľúto, alebo im budem držať trochu viac prsty. Rozhodne to nie je zlý film a určite ho neprepnem keď ho dakedy uvidím v telke Ale Raimi aj Silvestri majú na konte lepšie veci. That´s all. ()

Lacike

Tak aj po rokoch to je katastrofa. Raimi tento western natočil ako takú tupú arénovku s bláznivými cirkusantmi a humorom jak zo Xeny, Herkula a ďalších jeho infantilných seriálov, ktoré v tej dobe produkoval. Lenže k tej vážnej zápletke o pomste sa tento komediálny prístup vôbec nehodí. Postavy sú len komické karikatúry na ktorých zaujme len hviezdne herecké obsadenie. Niektorí svoje postavy akotak utiahnu aspoň charizmou (Hackman, Crowe, DiCaprio) ostatní sú len trápni. Hlavne Sharon Stoneová pôsobí celý čas vystrašene, nevierohodne a keď v prestrelke vyhrá, tak vyzerá prekvapene. Drsniačku jej nikto neuverí. Scéna, v ktorej si ju zmýlia s kurvou, je trefná. Na viac ako na kurvu nemá. Prestrelky zaujmú akurát všetkými tými šialenými kamerovými nájazdmi a zoomovaním, ale keď nefungujú postavy, tak je to prd platné a žiadne napätie sa nekoná. Raimi to stále kazí tlačením za hranu (pištoľník po zásahu robí absurdné premety), aby docielil humor. Za niečo stojí až finále v ktorom Raimi všetko vyhodí do vzduchu. Škoda, že ho to nenapadlo oveľa skôr. Výsledkom je netradičný experiment, ale v žiadnom ohľade nie je funkčný. 4/10. ()

PROROK14

Trápne až sa na to nedalo pozerať. DiCaprio ako 21 ročný pištoľník ktorý vyzerá ako malé decko. A ako tam začal rozprávať že koľko toho už prepadol, vykradol a zabil tak mi bolo až smiešne. ()

ProjectAlice

Jeden z najlepších westernov. Sharon Stone v rokoch, keď sa na ňu ešte dalo dívať a bola sexy. Ako cowboy (teda vlastne cowgirl) je nezabudnuteľná rovnako ako jej milostná scéna. Ďalej skvelý ešte mladý Leonardo DiCaprio a výborný Gene Hackman. Chválim teda obsadenie a scenár. Jeden z filmov, na ktoré sa dá pozerať znova a znova, bez toho aby film začal nudiť. ()

BoPo

Sam Raimi a jeho prvý pokus o áčkovú prácičku. Gene Hackman nebol áčková star, ale pre tento typ role hodne silné meno. Sharon Stone bolo v tom čase jedno z najviac žhavých mien v biznise. Leonardo DiCaprio a jeho rozkukávanie dva roky do Titanicu. A aby toho nebolo málo, tak Russell Crowe a jeho prvá väčšia USA šanca. Uňho zasa chýbali dva roky do L. A. - Přísně tajné. Najviac ma bavil určite prvý menovaný. Western, ktorý sa venuje tomu najviac typickému pre tento žáner, teda tasenie koltov jeden proti jednému. Znova a znova, a znova. Nuda nehrozí, pretože všetky tie rôznorodé ušpinené, dentálne zaostalé postavičky dostali dostatočnú starostlivosť. Na western vlastne inak netypické. Žiadne hodinové jazdenie na koňoch, žiadne pohľady zaviate rozfúkaným pieskom. Dostanete dobre obsadenú, nenáročnú, mierne štýlovo prestrelenú strielačku do živých terčov. ()

Terva

Sam Raimi natočil western a to slušný western. Řeknu vám, takový Lance Henriksen je fešák - sekne mu to. DIALOG - SCARS ( Jizva ) - Právě mně pustili dřív z vězení. Dostal jsem 35 let. ELLEN - Kolik sis odkroutil ? SCARS - Tři dny. Jsi pěkná. ELLEN - Ty ne.......... V 19 minutě začne spousta kovbojů střílet v salonu ze svých zbraní. Jen tak pro radost do stropu. Napadlo mně jak asi musí být ta střecha děravá. A co když bude pršet ? V 77 minutě je to poznat. Šestnáct střelců závodníků bojuje o 125 000 dolarů. Někteří však chtějí něco úplně jiného. Film je přehlídkou rychlých mužů i jedné ženy a hlavně nádherných střelných zbraní. Povedenou hudbu si zase vystřílel Alan Silvestri. V půlce soutěže je změněno jedno pravidlo - souboj nekončí, dokud jeden nezemře - pravidlo smrti. Kdo bude nakonec rychlejší než smrt ? Závěrečná výbušná scéna je parádním vyvrcholením tohoto snímku. CITÁT - Vrací se sem zákon......... Ve filmu hrají takový střelci jako třeba Ellen - Sharon Stone, Cort - Russell Crowe, Herald - Gene Hackman, Ace Hanlon - Lance Henriksen nebo Kid - Leonardo DiCaprio. ()

Nick Tow

Forma zachraňuje absenciu obsahu, ale herci (s výnimkou Hackmana) nezachraňujú absenciu plnokrvných postáv. Film, počas ktorého si môžete odbehnúť kúpiť do trafiky cigarety aj bez stlačenia "pause" na diaľkovom ovládači. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)