Hercule Poirot - Season 10 (2005) (série)

Rodinné sídlo (S10E03)

(epizoda)
  • Velká Británie After the Funeral (více)

Cora si nikdy příliš nedávala pozor na to, co říká. A zřejmě právě to se jí stalo osudným. Jenomže mohla mlčet, když jí cloumalo podezření, že její bratr, z jehož pohřbu se právě vrátili, byl zavražděn? Chudinka Cora netuší, že o způsobu její smrti, která má nastat dříve, než by kdo očekával, nebude pochybovat nikdo. Neboť v tomto případě nemůže být o přirozených příčinách ani řeč. A právě proto teď jede Hercule Poirot na rodinné sídlo Abernethieových. Protože jejich právník se nemůže zbavit dojmu, že za tou dvojí smrtí je něco většího a nebezpečnějšího. (Česká televize)

otík

Takový ten klasický Poirot, který potěší milovníky Suchetova Poirota, ale zároveň nějak extrémně nenadchne, je tak nějak bez emocí. Poirot svým "suchým" způsobem pátrá ve starém sídle, zda smrt starého pána byla či nebyla vražda, kdo stál za vraždou tety Cory a jak to vlastně je se závětí, která byla nalezena. Poirot to vše samozřejmě vyřeší, bohužel s hodně kamennou tváří. Hudba: Stephen McKeon ()

vesper001

Nemohu si pomoci, ale tento díl zdál se mi poněkud zmateným. Kdo je kdo a kdo není, kdo s kým a kdo proti komu a kdo se v tom má vyznat. Pobavilo mě ale slyšet pro změnu z Poirotových úst legendární větu: „Všichni lžou.“ ()

chelseaman22

Největší hádankou bezesporu bylo to, jestli ten štramák vychytralý je skutečně ten mučitel černouška Solomona Northupa z toho ověnčeného jižanského eposu. Až závěrečně titulky rozsekly ten uzel gordický. Mezitím Hercules opět definoval, co že je ONE MAN ŠOU. Věčná škoda, že slušňák Festbender po úspěchu výše uvedeného titulu zběhl k hollywoodským běhnám pro znatelně vyšší gáži! 76% ()

octopuska

David Suchet ve své životní roli, jeho Poirota mám nejraději, on se do něj snad převtělil. Za zmínku stoji v té době celkem neznámý Michael Fassbender, kterému typ rozervaných mužů sedí výborně a tady byl nepřehlédnutelný.Jako vždy skvěle natočeno, člověk se nenudí ani minutu. ()

Autogram

Nikam sa nevyvíjajúci príbeh a až záverečné odhalenie prinesie trochu života do siahodlhých konverzácií. Nečakanosť identity vraha som trochu očakával aj pri všetkých hereckých pretvárkach a klamstvách, ktorými sme boli zásobovaní po celý čas. (8.12.2013) –––– Na druhýkrát som si to vychutnal viac, našťastie po necelých dvoch rokoch som si už napamätal rozuzlenie, takže zvyšujem z 3* na 4*. (13.9.2015) –––– V zrkadle sa človek vidí ináč, ako ho vidia ostatní. ()

HiddenDragon

S10E03. Tohle je moc hezky dil, s mnoha rovinami a dobrou mystifikaci divaka od zacatku do konce. Nejvic si ho ale budu asi pamatovat tim, ze v nem hraje - tehdy jeste ne tak znamy - M. Fassbender, ktereho dnes samozrejme hlavne komiksovi fanousci znaji jako noveho Magneta ze serie X-Men :) Zde ale nikoho nezastinuje, je na urovni ostatnich hercu, i kdyz hraje pomerne ustredni roli. Vse zacina pohrbem bohateho vdovce Abernethieho a jak uz to tak na angl. sidlech byva, vsechno je o zaveti a kdo co zdedi. Tady dedi vsichni, prave az na Fassbendera. K tomu excentricka teticka placne do plena, ze byl stary Abernethie zavrazden a uz se to mele. Teticka je nalezena mrtva, dokumenty pro prodej sidla se nemohou najit a dalsi "nehody" na sebe nenechaji dlouho cekat. Vsechno je ale nakonec uplne jinak. Dostane se i na milostne linky uvnitr rodinneho klanu a vpodstate i na dusevni poruchu, ktera dela pachatele znepokojujicim i smutnym zaroven. Neni to sice tak proflakly dil, jako nektere jine, ale je opravdu ruznorody ve vsech smerech. ()

laepus

Příjemný díl na víkendové odpoledne - jeden z mála dílů, ve kterém alespoň jeden z "okolních" herců dokáže konkurovat Suchetovi - samozřejmě že je to Fassbender. Dalším plusem je pachatelův závěrečný "výlev" jako z Psycha. ()