Policejní inspektor Li se svou jednotkou rozpráší v přístavu bandu tajemného gangstera Čun-taa a zabaví rozsáhlou sbírku čínského umění, kterou chtěli propašovat z Hongkongu. Ten má za několik dnů přejít pod správu Číny. Druhý den se Li loučí na letišti s jedenáctiletou Su-jang, dcerou svého přítele Chana, který odlétá do Spojených států jako nový konzul. O dva měsíce později je však dívenka cestou do školy unesena Sungem, který chladnokrevně zastřelí její ochranku. Chan trvá na tom, aby byl k vyšetřování případu povolán také inspektor Li. Agenti FBI Russ a Whitney musí na podmínku přistoupit, přesto však nehodlají dovolit, aby se cizinec pletl do jejich vyšetřování. Pověří svérázného černého poldu Cartera úkolem, aby ho držel stranou od vyšetřování. To se mu však nepodaří, protože Li mu při první příležitosti uteče a pronikne ke konzulovi. A když mu Russ a Whitney vynadají, dosáhnou jen toho, že se ctižádostivý černoch pustí se svým nedobrovolným asijským parťákem do vyšetřování. Zjistí, že se v čínské čtvrti objevil nový zločinec z Hongkongu a že někdo skupuje zbraně a výbušniny. Stopa je postupně přivede až do Čun-taovy restaurace Foo Chow, kde se střetnou se Sungem a bandou zabijáků. Bitka skončí zkázou podniku a FBI má konečně záminku, aby se mohla zbavit obou nepohodlných policistů. Zklamaný Li se chce vrátit do Hongkongu, Carter ho však přemluví, aby pokračovali v pátrání. (TV Nova)

Razzor_82

"Neboj se, já tě nezabiju, jenom ti nakopu zadek!" U mě průměrná Buddy komedie, kterou zachraňuje vtipný Chris Tucker svými hláškami. Jackie Chan v dost generických kung-fu bojových scénách. Něco je už po letech na hranici trapnosti.  6/10 ()

Sosak

Docela osvěžující blbina na pomezí komedie a akčního filmu. Ústřední duo Jackieho Chana s jeho karatistickýma trikama a Tuckera, kterej nezavře hubu, je docela fajn. Nic intelektuálního, napínavýho ani zničujícně vtipnýho, ale i tak to kus času hezky ukrojí. ()

Bart16

Dodnes nejlepší americký film Jackiho Chana.Tehdy se zdálo,že Brett Ratner je talentovaný režisér a Cris Tucker nový komediální talent.Byl jsem tehdy hodně naivní. ()

BLADER

Výborná akčná buddy komédia s dokonale nesúrodou dvojkou policajtov, ktorí ale čoskoro ukážu, že majú na to, postaviť sa hrozbe a bojovať. Vtipmi naprataný film so skvelou akciou, ktorá je na toľko oldschoolová, že som si spomenul aj na klasiky žánru, ktoré mám veľmi rád. Oddychový film, nič viac, ale pobaví, to mi teda verte. ()

Acrobat

jedna z mala akcnych komedii ktoru si pozriem. tento film ma jednoducho dokaze prijemne pobavit, tak sobotu....po futbale....ked som unaveny....a popijam teply caj...:) ()

ER

Panečku,tak ukecaného chlápka jsem už dlouho nezažil. Sám bych mu párkrát jednu fláknul.Ano, tohle funguje.Protiklady-jeden užvaněný a náfuka, co chodí pozdě,druhý asiatsky málomluvný,spolehlivý a umí kung fu. K tomu partička zloduchů,všudy přítomná FBI a únos. A přesně, jak jednoduše to vypadá, tak to i funguje.Nepopadáte se smíchy za břicho,ale bavíte se velmi dobře. A nakonec, když se objeví na scéně "ten ukecaný" (Ch.Tucker),jste zvědaví na to,co zase ze sebe vychrlí, co zvorá. K tomu ještě zakoulí dost vypouklými bulvami.....no nezabili byste ho? A z druhé strany mu J.Chan zdařile sekunduje se svými bravurně zvládnutými kung fu scénami (je radost se dívat na ukázky náročnosti i na pohled banálních scén vždy na konci filmů s J.Ch.). Vše natočeno ve svižném tempu, s výbornou kamerou,slušnou hudbou. ()

Moiraine

Další film, který má u mě smůlu v tom, že jsem ho neviděla v době, kdy se tu objevil, ale až s velkým časovým odstupem. Jackieho Chana mám ráda, Chris Tucker mi v originálním znění lezl neuvěřitelně na nervy. Jinak se jedná o klasický buddy movie, který sice nepřináší nic originálního ani nového, ale pořád se jedná o celkem slušnou zábavu, na kterou se ráda za čas znovu podívám. ()

ZnalecH

Číňan a černoch nám připravili podívanou, na kterou jen tak nezapomeneme. Převládá akce a vtipné scénky, ale je tam i příběh, čehož si cením. ()

neo93

Skvělá akčně-komediální show. Dlouho dobu se mi tento film vyhýbal, ačkoli spojení Jackie Chan a Chris Tucker společně vystupující v Křižovatce smrti, je mně dobře známo. A musím uznat, že to je opravdu zábavná podívaná. Dát dohromady tak nesourodou dvojku, jako jsou ti dva, byl výborný nápad. Americký černošský policajt, který pusu nezavře ani na minutu a navíc pracující sám bez parťáka a na straně druhé, čínský detektiv, rozvážný a klidný člověk, přijíždějící poprvé do Spojených států s jasným cílem najít dceru čínského diplomata. Zní to možná trošku otřepaně, ale docela to funguje. Kombinace přirozeného komického talentu Tuckera a precizní bojová obratnost Chana dodává filmu potřebnou jiskru. Velmi svižný a téměř stále bavící snímek, který odcípá jedna báseň. ()

rublik05

Zábavná akční jízda napěchovaná humorem a akčními scénami, jejíž ústřední dvojice hlavních herců je naprosto šílená, a to nejen svým chováním, ale i trefnými dialogy. Tucker je prostě komik každým coulem, huba mu jede prakticky nepřetržitě, čímž krásně doplňuje zamlklého, ale fyzicky zdatnějšího Chana. Společně se tak starají o slušně natočené a provedené akční scény, trousí jednu hlášku za druhou, takže o zábavu opravdu není nouze. Záporáci rovněž ujdou, naproti tomu příběh nepřináší zhola nic nového, spíše jen recykluje již několikrát viděné klišé. Celý film je tak spíše postaven na svižném tempu, slušně natočené akci a spoustě hláškách, což nakonec vynahrazuje i ten jednodušší příběh. 7/10. ()

Nix

Křižovatku smrti mám rád. Prvně, když jsem to viděl, tak jsem se opravdu zasmál a ani po opětovných shlédnutí mne to nenudilo. Chris je tu takový ten, co nikdy nezavře pusu a skvěle sekunduje Jackiemu, jejich chemie funguje a některé scény jsou fakt mé oblíbené. Příběh je jednodušší a ano, i tady Jackie kope grázly hlava nehlava. A jako vždy na konci záběry z nepovedených scén. ()

TSZ

Relativně únosná buddy komedie, kde exploze vypadají efektně, Jackieho rvačky mají šmrnc a drajv a kdyby u toho nebyl Chris Tucker (na zabití, ale ne tím sympatickým způsobem) tak by to určitě dostalo nějaký ten bodík navíc. ()

Stanix

Pamatuju se jak jsem kdysi dávno na tohle koukal a bavilo mě to a to včetně Tuckerových vtipných kidů. Bohužel dneska už je vidím jenom jako kidy. ()

LuNaj

Pohodový film během kterého můžete úplně vypnout a užít si jak pořádné frky (Tucker), tak nějaké ty souboje (Chan). Křižovatka patří do té sorty filmů, na které se můžete dívat vícekrát a přesto vás nebudou nudit. ()

Crupier

Jedna z nejlepších Jackie Chanových komedií, kde si do noty padl se svým skvělým parťákem Kenem Leungem a spolu řeší případ unesené holčičky velmi netrčadičním způspbem. 4* pro Jackieho za nepochopitelné bojověkomediální scény a 4* pro Kena za úžasný zpěv, tanec a humor. ()

Renie42

Dlouho jsem se tak nenasmála a Jackie mě nezklamal. Jen tam byla jedna vada na kráse, ten černoch. Nesednul mi tam, párkrát tam Jackieho ztrapňoval, ale asi to k tomu filmu patří, aby tam byl jeden blbej a druhej chytrej. Těším se na další pokračování. A dost dobrý byly nepovedené záběry v titulcích, to nemělo chybu. ()

Peter-1307

Tomuto filmu nechýba to čo je pre filmy Jackieho Chana povestné a to humor a akcia. A je ich skutočne nadostač. Je to vlastne dnes už klasika z jeho filmografie, ktorého tu skvele dopĺňa, čo sa týka humoru Chris Tucker. "Huba" mu teda ide prekliate rýchlo, minimálne rovnako rýchlo ako sa predvádza v akčných scénach Jackie. ()

Chris Hemsworth vs. australští striptéři

Chris Hemsworth vs. australští striptéři

12.05.2019

Chris Hemsworth (Thor) a Tiffany Haddish (Night School) si zahrají netradiční policejní dvojku v akční buddy komedii Down Under Cover, ve které se vydají po stopě záhadných lupičů kasin. Těmi by… (více)

Akční klasiky míří do televize

20.12.2012

Remake Nedotknutelných hledá hlavní duo

Remake Nedotknutelných hledá hlavní duo

18.11.2012

Francouzský megahit, který celosvětově utržil přes 400 milionů dolarů (z nichž 10 mu stačilo na pozici nejúspěšnějšího neanglicky mluveného filmu v USA za letošní rok), byl od začátku odsouzen na… (více)