V době útoku na americkou ambasádu přijíždí do Hongkongu na dovolenou losangeleský detektiv James Carter. Jeho přítel, zdejší policejní inspektor Lee, se domnívá, že explozi má nejspíše na svědomí gang Rickyho Tana. Večer jdou společně do nočního podniku, který patří Tanovi. Zatímco Lee pátrá v zákulisí, Carter se dobře baví. Lee zahlédne v klubu obávanou gangsterku Hu Li. Pokusí se ji pronásledovat, ale žena unikne. Krátce nato se stává cílem útoku hongkongská policejní stanice. Lee se domnívá, že Carter zahynul v troskách. Ten se pustíl do pronásledování Rickyho Tana až k jachtě, kde se právě začíná večerní párty. Dostane se na palubu a seznámí se tam s Isabellou, milenkou amerického milionáře Reigna. Pak narazí na přítele, který na loď tajně pronikl. Jsou zajati a předvedeni před Tana. Chce, aby mu Lee pomohl opustit město, je však náhle zastřelen Hu Li. Rozzlobený policejní náčelník odvolá detektiva z vyšetřování a přikáže mu, aby Cartera dovezl na letiště a posadil do nejbližšího letadla směrem do Spojených států. Muži se dohodnou, že budou pokračovat v pátrání. Než se jim podaří případ uzavřít, čeká je ještě řada životu nebezpečných situací, nečekaných zvratů a překvapení. (TV Nova)

korbitch22

Ultimátní nátěr, vtipnější, akčnější, svižnější, příběhově daleko rozmanitější, než první díl.Nechápu menší hodnocení, úplně stejný problém je se sérií francouzkých filmů Taxi.Jednička průměrná zábava a druhý díl naprosto nabušenější ve všech ohledech a přesto má míň procent...facepalm!To samé platí i o dabingu, u tohodle dílu sem se tlemil od začátku dokonce a užívál si tu parádní akci, jako bonus neskutečně sexy bitch Ziyi Zhang.Nejlepší díl série, nejlepší Ratnerův film vůbec.95%. ()

anais

Tucker se k Jackiemu prostě nehodí. Fakt, že ten černoch pořád mluví vtipný není... Tam, kde by Jackiemu stačil výmluvný pohled, Tucker začíná žvanit a člověk čeká až se mu konečně podaří nějaká dobrá hláška. To takový Owen Wilson je svou neagresivní, klidnou komikou Jackiemu mnohem blíž. Za příklad nechť poslouží třeba scéna, kdy si Jackie myslí že Tucker zemřel a poslouchá v autě písničku....Nejdřív pláče, a divák neví co si má myslet (k tomu se dostanu o něco níže), načež si začne prozpěvovat a jeho obličej začne tak nějak sluníčkovsky tát...a je z toho povedený vtip bez jediného slova... Chan sice není nijak geniální herec, ale ve srovnání s Chrisem Tuckerem jsou jeho výrazové prostředky téměř neomezené. Co se scénáře týče, není tu nic, co by vás překvapilo, snad až na absolutně nepochopitelnou scénáristickou odbočku Tuckerovi domnělé smrti... Divák totiž ví, že Tucker u výbuch bomby přežil a žvaní už o pár bloků dál, jenže jackie to neví...a tak si trochu popláče a ... a za pět minut se s Tuckerem zase setká...Jackieho to překvapí, ale pro diváka je tato odbočka úplně zbytečná, jelikož ceou dobu ví, o co de... A ještě na jednu věc si postěžuji - proč na konci není žádná velká bitva...tedy něco, co i u těch nejslabších Jackieho filmů vždy ospravedlní předchozí "děj"... ()

honajz

Bohužel to není tak kompaktní jako první díl, i humor je zpočátku hodně hrubozrnný, ale pořád se to dá, i když to Chris jen tak tak utáhne. Jackie Chan tentokrát mám pocit jen paběrkuje. ()

Roman.Ticka

Nebylo to špatné, ale blbiny z jedničky se spíš opakovaly než eskalovaly. K tomu stejný styl humoru, bitek, zápletky, takže žádné extra surprise. Ale opakovaně stejně se dobře bavím u jejich tandemových lítaček, padaček, šokových zvratů a balancu na hraně mezi životem a smrtí. Tyhle scény jsou dobré a můžu je vidět furt dokola. No a Chrisův výkop levou nohou je taky bomba, to je jasné.♥ Rasistické řeči mi v jeho podání vůbec nevadí, naopak: "Nechci, aby mě přepadnul bohatej běloch." ()

MM11

Skromnější pokračování Křižovatky smrti. Jackie Chan opět zachraňuje mnohé, Tucker už začal silně trapnit a opravdu jsem doufal, že když "......", tak zůstane mimo hru o něco delší dobu. Sice jsem to už psal, ale tihle dva mají silnější potenciál a nebýt Ratnera, mohli se k němu přiblížit. Na jeden večer Vás to asi neurazí, ale proč dělat z takového střílení do prázdna hned trilogii? ()

HellFire

Pryč je kouzlo prvního dílu. Mezi Jackiem a Chrisem už to tolik nejiskří a Chris mi začínal lézt svou ukecaností na nervy. Jediným plusem je tak spousta lokací a Jackieho kousky. ()

eraserhead666

Říct černochovi v čínském baru, aby se ztratil v davu je fakt kulervoucí fór. Dvojka mě baví mnohem více než jednička, kam ta se na tohle hrabe. Chanovi lítaj nohy asi stejně rychle jako Tuckerovi huba, k tomu skvělá Zhang Ziyi a Roselyn Sanchez. ()

Bauer

Po zdařilé Křižovatce smrti přichazí díl druhý a já jsem rád, že si tvůrci usmysleli, že natočí pokračování. Akčnější, svižnější, a zábavnější film, který má i lepší scénář než díl předchozí, tak těmito slovy by se dal tento kousek vyjádřit. Chris Tucker už mi lezl méně na nervy a kdykoliv se objevil na plátně tak jsem se chtěl smát, protože to co předvádí je nezapomenutelné a velmi vtipné. Jackie Chan předvádní více bojového umění, které je neuvěřitelné. Dále potěšila přítomnost krásné Roselyn Sanchez. Určitě lepší než jednička a já se těším na díl třetí!! ()

becki_tu

Druhý díl Křižovatky smrti není o nic horší než ten první, ale chybí mu moment překvapení. První díl vyčerpal většinu nápadů a druhý díl tak neměl pořádně co nového nabídnout. I tak jde o slušnou zábavu, která nezapomíná ani vtipně odkazovat na milníky americké historie, viz Tuckerovo "I have a dream.." v casinu. Obvyklé nepovedené scény na závěr opět potěšily. 70% ()

JASON_X

Rush Hour 2 je minimálně stejně skvělý film jako jednička, což u nejrůznějších dvojek vůbec nebývá pravidlem. Je v něm taková spousta skvělých momentů, že se musí vidět několikrát, aby ho divák celý důkladně vstřebal. Několik nezapomenutelných vedlejších postav (jako třeba negročínský kung-fu restauratér nebo oděvní homoprodavač) korunuje má oblíbená čínská diblice a ďáblice Zhang Ziyi. Tenhle film považuju za poslední velký majstrštyk Chanova vrcholného období. ()

ScarPoul

Druhý diel Rush Hour sa nesie v štýle pokračovaní. Teda je tam viacej akcie, viacej vtipov a viacej miest kde zavítajú naši hrdinovia. Samozrejme není to dokonalé a oproti jednotke, dvojka zaváňa mienym pátosom. To ale na veci nič nemení a stále ide o celkom pohodovú akčnú komédiu, ktoréj by som opäť mohol vyčítať veľa vecí ale je to úplne zbytočné, pretože všetko záleží na tom či takéto filmy môžete alebo nie. Ja ich možem a mám rád. Tucker ako obvykle neznesitelný ale už som si na neho dáko zvykol a jackie chan tu opäť predvádza svoje kreácie, ktorému veľmi závidím. Ja kebyže sa tak obracám tak som hneď o desať kilo ľahší. Potešila ma účasť Zhang ziyi, ktorá patrí medzi moje oblúbenkine. Takže aj keď je jednotka trocha lepšia , dvojka veľmi nezaostáva a dá sa na nu pozerať. ()

Lacike

Dvojka je vypravnejsia akcnejsia a zabavnejsia, ale napriek tomu nie je lepsia. Zapletka je chatrnejsia. Tvori ju len krehka nit na ktoru navesali mnozstvo akcnych a komedialnych scen a len akotak dava zmysel. Tentokrat film uplne postrada napätie a ani na chvilu sa o hlavnych hrdinov nebojite. Cely cas citite, ze to v pohode zvladnu. Bitiek je tentokrat ovela viac, ale uz nie su take tvrde ako v jednotke a viac su zamerane na humor. Nastastie su stale v kvalitnom HK style, takze som s nimi spokojny. Tentokrat sa dockame aj nejakeho pôsobiveho kaskaderskeho kusku, ale ocividne v nom vystupuju uz len kaskaderi a Jackie a Chris sa nasledne predvadzaju len pred zelenym pozadim. Hlavne pri jednom Jackieho pade cez okno z prveho poschodia na zem mi bolo luto, ze to namiesto Jackieho predvadzal kaskader. Holt vek nezastavis a Jackie sa uz takych sialenosti ako volakedy nepusta. Hlavnou devizou filmu je ale humor. Film ma cely cas neskutocne pohodovu naladu, ktoru dokaze preniest aj na divaka. Miestami ma udivovalo mnozstvo rasistickych vtipov, ktore by dnes uz pravdepodobne nepresli. Asi je v poriadku pokial sa postuchuje cernoch s aziatom. Holt ale my bieli musime drzat hubu. Z cameo vystupov ma prekvapil kung-fu cernoch Don Cheadle, ktoreho som si uz nepamätal. Vysledkom je stale dostatocne kvalitne pokracovanie, ktore sa oplati vidiet. Az mi je luto, ze ma tak kratku stopaz. 7/10. ()

Terva

Tucker je idiot, který má plnou hubu rasismu. Jacki Chan je chudák, že s ním musí hrát. CITÁT - Už mě štvou ty tvoje kecy. Isabella ( Roselyn Sanchez ) je kočka. Rvačky Jackiho Chana jsou parádní a choreograficky perfektně sladěné. Film je sranda, ale Tuckerovi řeči někdy lezou na nervy. Závěrečné titulky jsou opět ve znamení nepovedených záběrů. ()

Ouwen

Hlášky jsou lepší, ale celkově mi dvojka přišla utahanější. Akční scény nejslabší z celé série. Sérii prospívá změny lokací a hlavní duo neztrácí nic ze svého půvabu. ()

JohnCZ

Solidní pokračování režijně i herecky zhruba na úrovni jedničky jen s o dost slabším námětem. Ono to taky o něčem vypovídá (a tím nemyslím svou chabou paměť), když druhý den už ani nevím, o čem že to vlastně bylo. Ale nenudil jsem se, Tucker je srandovně otravný a Jackie je sympaťák každým coulem. Vystřižené scény jsou ale ještě o třídu lepší, než celý film. ()

Torision

Zase vidím hodnocení 65% a musím se zarazit. Vždyť je to hustý akční krimi minimálně na úrovni Smrtnonosnejch zbraní !!!!! ()

corpsy

Je to prakticky to isté ako predchádzajúca časť, len veľkolepejšie. Hlavných hrdinov netreba predstavovať a tak sa snímok hneď vrhne do akcie. Vydarený film. ()