Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

Oliwander

K CZ produkci jsem často skeptický a s oblibou si stěžuji na špatný scénář či herecké výkony, ale u toho filmu musím smeknout klobouk. Velmi mile mě překvapil ve všech směrech - scénář, herecké výkony, kamera, prostě všechno musím vychválit. ()

Natalia_Budz

Jde mi těžko přiznat ale musím - tento film je jeden ze střípků které mně začínají utvrzovat v tom, že opět začínáme točit kvalitnější filmy (Ač v moderním kabátu).  Člověk ví, že my netočíme scifi a podobné filmy na spíš - americký způsob. My točíme věci na reálném obrazu který znám zažil/žije nebo minimálně zná od někoho každý. Ale k věci - mělo to vtip,hlubokou myšlenku a kvalitní herecké výkony - Já toho Hoffmana prostě můžu, on prostě umí... ať je postava arogantní,násilná nebo jinak špatná (tady ale i drzá v dobrém slova smyslu) tak mu to věřím. Čermák, Švehlík a Pechlák taky skvělý! Klidně bych na to do kina zase zašla. :-) Chtěla jsem vytříbit svou nejoblíběnější scénku ale to nejde... je jich víc. ()

macco33

Určité zklamání. Poté, co jsem viděl 77 %, jsem čekal trochu víc. Smutné bylo, že jsem se poprvé zasmál asi tak po hodině filmu, když Pechlát (pokud to tedy byl on) zpíval hity zpěvaček minulé éry v babských hadrech. Za klad považuji to, že nakonec nebylo všechno hepy. Ale knížky PH určitě číst nebudu, ani kdyby přestal hýkat. ()

Stepka.T

*Letní kino Hranice 2021* Bylo to zábavný, herci mě bavili, smála jsem se i nahlas a od té doby mám občas nutkání si představovat, co by se stalo, kdyby se ten či onen člověk najednou svlékl do naha. Nicméně ke konci pokulhával příběh, některé věci přestaly dávat smysl a závěrečné scénky společného pečení palačinek byly jak z reklamy na Jupíka. ()

Elio

Tak to vypadá, že jsem v menšině, ale... já nevím. V první části jsem myslela, že jsem se spletla a omylem jsem místo na komedii přišla na film pána, který je tak trochu šovinistické prase. Pardon za ty výrazy, ale co čekat od české komedie, že. Smutné ale je, že druhá polovina filmu byla vážně povedená. Spolu se zvratem, který přišel, film začal nabírat na obrátkách a na kvalitě, ale to bylo bohužel už dost pozdě. Odcházím z kina a vlastně nevím, o čem ten film měl být. Byly to fantazie nadrženého sexistického režiséra? Bylo to drama ze života? Byla to hloupá česká komedie? Já prostě nevím. Pravděpodobně šlo o pokusný autentický náhled na život českého muže, ale u mě ten film úplně neuspěl. Prostě asi nejsem cílovka. Každopádně, pokud jste se bavili, je to dobře. Já k tomu nějak nenašla sílu. ()

Luckyboy

Letní kino, ne lehká, ale spíše lehce odlehčená komedie o chlapech, k jejichž životům a problémům se věkově blížím. Takže jako člena cílovky mě to bavilo, protože spoustu věcí z filmu vidím kolem sebe dnes a denně. Akorát to není tak veselé. ()

garry

Čtyři hvězdy. Pokud se krize středního věku léčí tím, že všechno kolem sebe rozmlátíte tak dobrý. Konec nebyl moc komediální. Naštvání z Travesty. Ne není to legrace. Je to násilím vnucovaná ideologie. ()

Karlos8

Komedie? Pokud ano, tak hodně hořká. Nevím, přišlo mi to jako smíchat pivo a víno dohromady. Taky z této kombinace nic dobrého nevzejde. Na druhou stranu, kdo zná (má přečteného) Patrika Hartla, tak ví. Hlášky jsou průměrné, nejvíce potěšily scény s holými zadky. Pokud si něco odnést, tak zkusit udělat zítra to, čeho se nejvíce bojíme. ()

Blazis34

Některé pasáže byly již ohrané, ale některé naopak velmi kreativní a originální. Herecké obsazení i výkony na jedničku. Prostředí Prahy také dobře vystiženo. Nejvíce se divák bavil u plnění výzev. Celkově hodnotím za průměrné tři hvězdy - 55%. ()

honzic

Celkem dobrá komedie, bohužel založená hlavně na nevkusných, vulgárních a nemravních motivech. Hodnocení: 65 % ()

jemine

Levný a nepříliš vkusný film plný klišé, banalit a trapností, bůhvíproč nahrazujících  nejen dobrý, nýbrž jakýkoliv humor. Škoda. ()

Hora1000

Čekal jsem to horší, ale celkem jsem se bavil i když chvílemi jsem měl chuť přetáčet. Nejsem holt asi úplně cílovka těhlech zjdnodušených komedií pro "všechny". A to že spolu zřejmě většina lidí neumí komunikovat mi přijde spíš divné než vtipné. ()

ZHODNOTITEL

Neustále opakující se motivy jenom zasazené do jiného pracovního prostředí. Kdyby byl film o tom, o čem je uváděn v obsahu, možná by to byl i dobrý film. Ale komedie typu Šéfové na zabití to nakonec nebyla. Jen nudná, už stokrát omletá, vztahovka. ()

Zoltar78

Tak tohle bylo velmi milé překvapení! Český film se zase jednou vytasil. Vůbec bych do toho Patrika neřekl, že natočí takhle dobrej film. Já mu vlastně nemám moc co vytknout. U českého filmu zázrak! Naposledy mě podobně nadchly snad jen “Vratné láhve”, ale to už je 15 let zpátky. No hrozně mi to sedlo.. hlavně tou hořce úsměvnou náladou.. člověk má možnost se zamyslet, ale přitom se nepřestává bavit.. prostě výborný! ()

wowylgu313

Povedená česká komedie. Super a super obsazení!  Těšil jsem se na tuhle komedii a mé očekávání bylo téměř naplněno. Závěr filmu si na okamžik dokonce pohrál a emocemi. Není to na dokonalých 5 hvězd ale čistokrevné 4 hvězdy zaslouženě. Více takových komedií které není potřeba v půlce vypnout a nebo si na konci říct proboha proč ... ;) ()

Brock

Taková pěkná komedie by to byla, kdyby se tam nesralo to zbytečný, ale naprosto zbytečný a účelový kámodrámo :) O debilních zvucích (rádoby soundtrack - nemyslím songy) a nočních můrách ani nemluvim... ()

Parabot

Ženy v běhu pro muže. Pominu-li gender fluidní typologii lidí a budu-li se držet oldschoolového bipolárního členění populace, je film s horším názvem než Tři billboardy kousek za Ebbingem Missouri takovou pánskou odpovědí na prakticky jeden z mála subžánrů, které se v ČR točí - ženské vztahové komedie. O to víc mě překvapilo, že jsem se vlastně i bavil. Při scénách, které byly zamýšleny jako humorné, jsem ani znechucením neprotahoval obličej. A to považuji u českého filmu 21. století jako skutečnou metu. Asi proto, že prokreslenější charaktery byly ty, se kterýma se nějak dokážu ztotožnit. A černého Petra v podobě jednoduchých, plochých pasívních, hloupějších a ryze iracionálních karikatur skutečných osob si tentokrát vytáhnul dámský ansámbl. Film jednoznačně táhne nahoru hlavní herecké kvarteto. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+