Reklama

Reklama

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

  • Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Trailer 2
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Hrají:

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)
(další profese)

Obsahy(1)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

(více)

Recenze (636)

verbal 

všechny recenze uživatele

Jakožto naprosto vhodná charakteristika tohoto škvárku se mi celou dobu projekce honily hlavou slova Mika Pattona, kterými na koncertech skupiny Faith No More obvykle uváděl plíseň Midlife crisis: „This one is for all with hemorrhoids tonight“. Prostě prvoplánově kýčovitá kokotinka o partičce hemoroiďáků, kteří dělají pičoviny, aby je tolik nebolely a aby je tolik nebolelo ani to, že s nimi dvacítky chtějí píchat už jen za prachy. Ovšem kokotinka, kterou se vcelku podařilo udržet mimo přitroublou trapnost tuzemské produkce pásových oparů, i mimo zoufalého prostituta Langmajera, a obsadit čtyřmi fajnovými, sympatickými opravdovými herci, tudíž vám to, kluci, to řitní krvácení, poruchy erekce ani zvětšující se temenní lysinu a kouty nijak zvlášť nezhorší. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Absolutně jsem to nečekal, ale opravdu lituju toho, že nemůžu dát vyšší hodnocení. Tohle jen jeden z mála příkladů, kdy je film jelpší než kniha, která je více banální a připomíná spotřební literaturu, snímek ty současné, pořád stejné a odnikud nikam se potácející české filmy moc nepřipomíná. Má postavy, co nepřipomínají karikatury, děj, který někam směřuje, únosný humor a hlavně díky vynikajícím hercům (Hofmann, Švehlík), vyniknou i vážné situace, čehož se v knize nedočkáte. Kdyby film byl o chloupek lepší a neměl určité okamžiky, které připomínají výše zmiňované spotřební komedie a hrubě se odklánějí od knižní předlohy (Šampónův poslední úkol), mohl by Patrik Hartl, kterému jsem po skoro desetileté režisérské pauze moc nevěřil, být spokojen mnohem více. 70%. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já jsem hlavně rád, že jsem taky konečně cílová skupina nějakýho filmu a asi i proto mě to moc sedlo. Je tam humor, ale tak akorát, jinak jsem v mnohém všem čtyřem chlapům rozuměl. Patrika Hartla mám rád, ostatně jeho smích má opravdu nakažlivý účinek a se Studiem Dva mu rovněž fandím. Casting povedený, velmi zajímavě obsazený i opravdu hodně vedlejší role, je vidět, že Patrik je u herců oblíben. Titulní čtevřice jsou všechno sympaťáci a ještě ke všemu dobří herci, takže v tomto ohledu na kvalitku, ale já jsem hlavně nadšen, že jako chlap mám film u kterýho si můžu dát kdykoli pivko a popřemýšlet o mých krizích, o vztazích, o životě. Super díky, Patriku. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Vzťahovka, ale z chlapského pohľadu, celkom príjemná, miestami vtipná, nechýbajú tradičné české (a slovenské) kozy. Ku koncu sa to celé akosi rozpadne, ale výsledný dojem v pohode. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Konečně po dlouhé době česká komedie, která je upřímná, vtipná, zábavná, chytrá, s námětem, který si klidně párkrát zopakujete a s bandou herců, kteří se naprosto perfektně sešli. Patrik Hartl se bál na Instagramu zbytečně. Tohle je jednoznačně hodně povedená záležitost, která snad nemůže urazit nikoho. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA ║ Tržby Celosvetovo $4,405,143▐ Komédia v Česku povýšila na vyšší stupeň, no to asi ťažko. Ďalšia zbytočná kravina plná trápnych scén a prach úbohých výziev. Prílišná trapošina na silu. ktorú si asi len ťažko užijete. /40%/ ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Chlapská komedie pro ženy? Patrik Hartl dokáže občas trefně pojmenovat mužské pocity a suverénní herci táhnou výsledek nahoru, přesto se v jádru jedná o další ze sexistických a přízemních tuzemských povídaček. Více zde. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Další český maskult, tentokrát s vynikajícím castingem, čímž ale výčet předností končí. Genderově reverzní Sex ve městě. Česká kinematografie je zoufale unifikovaná - mezi natáčením reklam a české mainstreamové komedie není zásadní rozdíl...rezignace na jakékoliv umělecké hodnoty, přesahy, originalitu, hlavně že je z toho ,,vejdělek"... ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Začátek byl rozpačitý, ale jak se začali sázet, tak mě to začalo bavit. Bohužel pak to ztratí tempo a vyšumí do ztracena. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„A KDO TO PORUŠÍ JE SRÁČ…“   Konečně film o chlapech a (snad) pro chlapy (jakože bysme mu mohli rozumět…). Navíc je takovej normální (scénář, herci mluvěj jako lidi…), a stejně, jako je zajímavý obsazení hlavních postav, baví mě, kolik si tady štěkne známejch herců. Hartl jako režisér překvapil… Bohužel na víc hvězd to není. Vono toho v tom filmu víc není…      /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsal Patrik Hartl, neznám. 2.) Miluju výzvy!  ///                  PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších českých filmů (Komedii) za poslední roky. Skvělé postavy, krize čtyřicátníků, vtipné, dojemné, zábavné i skvěle zahrané. Za sebe doporučuji. Film na úrovni i námětem a hlavně se zde mihne asi 50 českých známých herců, což sakra potěšilo. Hoffman opět nejlepší. 8/10. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Sestava užvaněných a věčně nespokojených chlapíků, kteří by rádi, aby jim všechno a všechny spadly do klína na straně jedné. Na té druhé smutná sestava žen, které si dovolují po mužích občas něco chtít. A když vizuálně nebo očekáváním od života náhodou vybočují z řady, dobrovolně čekají v koutě nebo se rovnou doprošují. Patrik Hartl si možná píše a točí erotické nebo životní touhy a cíle, ale výsledek je tak nepříjemně toxický, že se mu raději budu vyhýbat obloukem. Autorova masová oblíbenost v balíku předložených skoro-hodnot je pro mě slušně děsivá, ale v rámci agresivních dvacátých let bohužel i mnohé vysvětlující. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Ráno jsem onanoval, abych odevzdal vzorek spermatu. Dopoledne jsem pak jako nějakej uslintanej zoufalec civěl na prsa studentkám u boxovacích pytlů. Odpoledne jsem se styděl na urologii, protože při poslední návštěvě jsem uroložku neúspěšně pozval na rande hned potom, co mi strčila prst do zadku." Z toho plyne, že by se maminky dohazovačky neměly ptát dospělejch synků, co dělali celej den, když mají zrovna den pravdomluvnosti. Vůbec ta pravdomluvnost byla skvělá a nahota byla ještě lepší. Opravdu jsem se bavil, když Prvok zpívala, Šampón souložil s přísadou do polívky, Tečka vysvětloval rukojmí stupeň svý nadrženosti a Karel ničil firmu pravdivými výroky do televize. Konec mi úplně nesedl, ale parta týpků, kteří si dokazujou, že na to pořád maj, mě hrozně bavila. ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Dvouhodinová misogynie, ve které nikdo neumí milovat, truchlit, natož se omluvit. Nápodoba kamarádství, která ale však nen kritikou doby, ale jejím věrným odrazem. Smutný megahit, ve kterém se všichni snaží a casting je jeden dlouhý flex, přesto je to poněkud prázdná podívaná. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

V posledních dvou dnech jsem kromě tohohle filmu viděla taky Bábovky. A ty mě tak nějak přinutily přidat Prvokovi a spol. hvězdičku navíc, protože ten rozdíl je prostě obrovskej. Fajn, občas mě ten humor míjel, ale jinak jsem si to vcelku užila. Dobrá parta, charismatickej Hofmann... klidně si to dám zas a znovu a těším se na další Patrikův počin. Víc než na ten knižní. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Hartl je prostě frajer. Sebemenší štěk dokázal obsadit známým ksichtem, který by všude jinde chtěl mít jméno na plakátu. Škatulka komedie je pro jeho čtyřnásobnou krizi středního věku skutečně malá a právě schopnost zahrát občas i vážnější notu vynáší snímek vysoko nad lokální průměr. ()

ditrue 

všechny recenze uživatele

| 65% | Docela překvapení, jak až moc jsem se bavil v první polovině filmu. Skoro to vypadalo až na 4*, ale bohužel druhá půlka a hlavně finále to nedokázalo potvrdit. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Není to sice vyloženě trapné, ale vtipné nebo nějak zajímavé rozhodně taky ne. Povrchní, uondané. Měl jsem problém to dokoukat v televizi, dát za to dvě kila v kině si nedokážu představit. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Muži na tahu za ideály z dob studií, jenže „nebýt sráč“ nyní naráží na dříve neznámý limit zodpovědnosti k blízkým i k sobě.. Kombinace třeskutého, sexismem uleptaného humoru Kolečkova typu a dramatu ve stylu Soukromých pastí, kterému k životnosti bolestně schází plastičnost ženských postav. Nějak extra mi nesedla, teda kromě Lenky Filipové kašmírované zepelíny.. ()

Související novinky

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Vypadá to, že babí léto je za námi a teplé počasí se s námi letos už definitivně rozloučilo, takže pokud hledáte způsob, jak trávit chladnější podzimní večery, máme pro vás pár tipů na filmy a… (více)

Reklama

Reklama