Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

Rindi

Po delší době kvalitní česká komedie, u níž člověk nemusí kroutit hlavou nad stupidními dialogy a prvoplánovými rádoby "fóry". Bravo Patrik Hartl! ()

pupopony

Viděl jsem již podruhé a vlastně se mi to líbilo méně a méně. Komedie to určitě nebyla. Herci zahráli velmi dobře, ale režie se mi moc nelíbila. POZOR SPOILER Dost scén a příběhů bylo hodně přehnaných, nerealistických - chlap který už nechce další dítě, ale manželce se rodí jedno dítě za druhým, další chlap, který odpouští stále další a další nevěry manželce do té doby, dokud se její milenec nezabije, další chlap, který žije s maminkou a je voják, ......  K zamyšlení to bylo, ale ... ()

vlcekmirek

Čermák, Pechlát, Švehlík fajn, jsou to výborní herci, dokonce se našlo dost vtipných scének, ale logika trochu pokulhává. To mi chcete říct, že jen proto, aby si ostatní přiopilí kámoši neřekli, že jsem sráč, tak hodím za hlavu šanci na novou práci a zajištění rodiny s třemi dětmi a čtvrtým na cestě? To jako by fakt někdo udělal bez toho, aby si rovnou neběžel vyřídit papíry na hlavu? Tomu snad nevěří ani autoři a jestli se skutečně někdo takový najde, tak mám pro něj novinku: Ty nejsi SRÁČ. Ty jsi úplný debil. ()

breci

Nebyť tupých scén kde pobehuje nahý muž v škôlke alebo kde kravaťák rozbíja kanceláriu golfovou palicou... dám určite päť hviezdičiek. Tieto fragmenty filmovej úbohosti mi na tvári nechtiac spôsobujú výraz vyoranej myši a pýtam sa sám seba: "To vážne?" Neviem prečo mali tvorcovia filmu potrebu sprzniť inak celkom fajn životný odkaz. Aspoň mne sa páči byť varovaný pred prežitím života v tupote a práve keď z toho bludného kruhu chcete ísť von, tak už môže byť neskoro. Posledný dojem je ale podstatná zložka hodnotenia. K sentimentálnejšiemu záveru hrala pieseň "Odešel jednoho rána vzpomínky ty s sebou vzal chyběla jen slavobrána a vůbec nikdo neplakal. Odešel jednoho rána." a ja ten smutnokrásny pocit jednoducho milujem. ()

EricNor

Docela se mi to líbilo. Dialogy chlapů jsou povedený a zábavný. Ale ty ženský dialogy a postavy Hartlovi prostě nejdou. Navíc ty ženský hrajou hrozně. Konkrétně Boková a Kolesárová. Kolářová a Z. Norrisová naopak docela ujdou. Jen pořád nechápu to množství Sloven v Českých filmech nebo to možná chápu. "We are the stars" je strašná píseň. ()

eoj

Tohle se nedalo, zkoušel jsem to. Během půl hodiny filmu jsem 2x vypnul a 2x tomu později dal šanci, ale 3x a dost. Odkoukáno cca 30 minut. ()

Milonak

Ano, je to prvoplánové, místy dost šroubované, ale konečně mě něco, co se u nás vydává za  komedii pobavilo. Dobří herci a hlavně celkem dost zábavných momentů. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+