El Camino přímo navazuje na seriál Perníkový táta. Jesse Pinkman (Aaron Paul) je na útěku před policií. Jeho plán je utéct ze země a začít nový život. Na to potřebuje spoustu peněz, které nemá. Díky vzpomínkám na staré známé tváře si uvědomí, kde bude moci nějaké peníze najít. Jenomže to nebude tak snadné, jak se zdá. (HonzysKISS)

Gamekeeper77

O tom, jak se z přitroublý smažky stane fuckt hustej borec...Moc příjemný zakončení celýho příběhu s trochu pozvolnějším rázem, který Vás ale v žádným případě neuspí. Ai když akce tolik není, druhý setkání se svářečem je výživný natolik, že sem byl přežranej až do konce. Velká spokojenost. 82%. ()

Maniax

Breaking Bad v mých kruzích platí za skoro kultovní seriál, u kterého se dá najít jen velmi málo negativ, a i na těch se neshodnu s většinovým názorem. Je to jeden z mála seriálů ( když nepočítám komediální kousky), který jsem viděl dvakrát, a bavilo mě to podruhé stejně, jako poprvé. Pár let po skončení BB přišel spin-off Better Call Saul (i když by se to mělo jmenovat spíš Better Call Saul & Mike), který univerzum skvělým způsobem rozšiřuje a stále se těším na další a další řady. Proto, když jsem zjistil, že se chystá celovečerák, který má rozšířit Breaking Bad, byl jsem nadšený. Ale krotil jsem svůj hype do udržitelných mezí. A udělal jsem dobře. Nejde o to, že by El Camino byl špatný film. Je jen zbytečný. Strašně zbytečný. Nechápejte mě špatně, rád jsem se vrátil do toho prostředí. Rád jsem zase viděl, co dělá Skinny a Badger, flashbacky byly celkem příjemný a zobrazení toho pekla, co prožil Jesse jeho postavu prokreslily zas o trochu víc. Ale jen o trochu, a to dost pozdě. Všichni jsme věděli, že Jesse byl v hrozný situaci, že mu chybí Jane, že ho Walter emocionálně a psychicky naprosto zničil. To vše bylo v seriálu. Co nám tedy tvůrci naservírovali? Scény s naprosto odporným, psychopatickým a pravděpodobně mentálně retardovaným Toddem. Vtipný flashback s převaděčem. A samozřejmě flashback s vy víte kým. A byl, bohužel, stejně jako celý film – zbytečný. Až na skvělé scény s prohledávání bytu a pistolnickým duelem mi přišlo, jako by šlo o film, který není pokračováním BB. Chybělo mi tam to genius loci, ta napínavá atmosféra proložená ironií a humorem. Zkrátka to, co dělá BB tím, čím je. Takže ano, nenudil jsem se, bylo to příjemný, ale to je vše. ()

MikoZuko

Breaking Bad je seriál, který bude vždy mít speciální místo v mém srdci. Už od oznámení tohohle filmu jsme věděli, že se ho ujme Vince Gilligan, a tak jsem neměl strach, že by snad celý projekt měl skončit fiaskem. Dovoluji si říci, že jsme dostali všechno, co jsme si jen mohli přát. Ve filmu najdeme nostalgii, akci, chytré střihy, nádhernou kameru, skvělou práci s tempem a flashbacky a jednoduše to, co jsme měli tak rádi na původním seriálu. Ta atmosféra a způsob řešení jednotlivých záběrů prostě křičí Breaking Bad a mě osobně to hodně, ale opravdu hodně baví. Velmi důstojné a krásné zakončení seriálu, kde se pro jednou věnujeme Jessemu, postavě, která měla původně skončit s první sérií, ale nám všem přirostla k srdci. ()

jirin_cz

Jedna hvězdička jen z úcty k seriálu. Jinak naprosto zbytečné, bezvýznamné, nudné. Někdy mi i chvíli trvalo, zjistit v jaké časové lince jsem... ()

adamix

Do istej miery je to zbytočný film, pretože sa tam toho veľa neudeje, niektoré otázky zo seriálu ostanú nevypovedané a rozhodne to nemá seriálovú kvalitu, na druhú stranu aj Jesse potreboval svoj vlastný koniec. Jeho postavu som zbožňoval, zažil veľa útrap a bola s ním často aj sranda, ale tu som si ťažko zvykal na jeho vážnu stránku (aj som si vôbec zvykol?). Občasné cameá potešia. Sú obstarnuté, moc toho nevypovedia a s pribratým Plemonsom to trochu nedomysleli a to tam má ako naschvál dosť dlhú stopáž. Až na pár svetlých momentov (scéna v predajni, duel) je to skôr bieda, ako úžitok. Je to veľká škoda pre fanúšika najlepšieho seriálu na svete a musím uznať, že hlavný protagonista si zaslúžil lepší odchod, zásadnou chybou bola pravdepodobne sedemročná prestávka, druhou nenápadivý scenár. Zanechám po sebe slabé 3*. ()

Mkartaylas56

Nenucený, ale zato (po vzoru BB) kvalitně natočený fan servis, jenž nám znovu a naposledy přivedl dohromady známé tváře a který na důstojné notě uzavírá Jesseho příběh a i když se nese v mnohem poklidnějším duchu oproti seriálu, tak to rozhodně nebylo na škodu a já si jen a čistě vychutnal poslední okamžiky ze světa Breaking Bad. 70% ()

0verseer

"I was thinking about that thing you said about the universe. Going where the universe takes you? Right on. It's a cool philosophy." "I was being metaphorical, it's a terrible philosophy. I've gone where the universe takes me my whole life. It's better to make those decisions for yourself." Pre fanúšikov seriálu (a že ich nebolo málo) ide o viacmenej povinnosť, pre ostatných film nemá zmysel, keďže na seriál prakticky nadväzuje a v značnej miere počíta s nostalgiou. Jesse si určite pokračovanie zaslúžil a Aaron Paul samozrejme nemal problém utiahnuť prakticky celý film na svojich bedrách. Postavou číslo jedna v seriáli však bez diskusií bol Walter White a napriek tomu, že si strihol takpovediac povinné cameo, bez neho tomu podobne ako v Better Call Saul chýba punc dokonalosti. Sakumprdum je to však ukončenie príbehu druhej ústrednej postavy pôvodného seriálu, ktorý sme chceli a nakoniec ho aj dostali. Takže napriek tomu, že mi sánka (až na westernový duel) nepadla ostávam po záverečných titulkách spokojný... ()

MyrnaAlec

Překvapilo mě, že to byla místy dost komedie. Nakonec mi došlo, že ztrátu dramatické linky nemohli nahradit jinou. Takže už vím, že je Jasse na Aljašce. Dost mě rušilo, že herec hrající blba Toda byl od pohledu o dost starší než v době natáčení seriálu, působil tedy jako nová postava. ()

mrclTV

Na to, že sa tu za dve hodiny stalo menej ako behom bežnej epizódy Breaking Bad to je stále celkom dobré. Ako dodatočná bodka za serialom sa celkom hodí. ()

Grondal

Hmm, toto išlo mimo. Od ukončenie Breaking Bad ubehlo nejakých 8 rokov a ja už si vôbec nepamätám v akom stave a situácií bol Jesse Pinkman na jeho konci. Toto má zrejme za následok, že tento filmový epilóg na mňa pôsobil ako záverečná epizóda seriálu, kde mi predchádzajúcich x dielov ušlo a teda aj keď postavy poznám, nejaký emocionálny zásah sa nekoná. Film očividne spolieha na napojenie na originálny seriál (resp. ešte niečo iné) a teda nebuduje konzistentný dejový oblúk a teda v niektorých momentoch som doslova strácal pozornosť. Dúfam, že niektoré linky sa riešili v príbuzných seriáloch, lebo keby nie, tak by som musel ísť s hodnotením ešte nižšie, pretože tá najzaujímavejšia linka s postavou Jesseho Plemonsa, bola uťatá v strede a už sme sa k nej nevrátili. V tomto bode musím dúfať. V každom prípade film bol natočený zručne a niektoré scény (najmä súboj ala divoký západ) pobavili. Predpokladám, že zážitok z tohto filmu sa môže škálovať podľa toho, koľko si pamätáte z pôvodného seriálu, tak držím palce, aby ste na tom boli lepšie ako ja. ()

Zeker

Dobrý dej, hlavný hrdina, prostredie a prekvapil ma aj dobre natočený koniec filmu... Názov môže znieť hocijako, ale je to dobrý thriller a skvelá dráma. Má to aj akčné scény, napríklad, keď Aaron Paul dával všetkým hlavy XD. Do tohto filmu by sa hodil nejaký dobrý herec ako záporák, napr. James Franco alebo Tyrese Gibson. ()

Honzimir67

6,5/10 - Kdybych pominul to, že je to pokračování BrBa, tak je to sakra nudnej film. Tohle je prostě snímek, kde se spoléhá na to, že k postavám už máte jakousi citovou vazbu a tudíž není třeba žádný pořádný set up a vše se tak nějak rozjíždí už hned od začátku. Příběh je takový ledabilý a tvoří jakousi všehochuť, ale samozřejmě cením nápady, které se nedaly čekat a alespoň byl děj poměrně zajímavý. Konec byl dost očekávatelný, ale myslím si, že jsme dostali to, co jsme vlastně i všichni chtěli. Výsledkem je tedy na danou situaci v příběhu poměrně povedené prodloužení endingu, který by mohl být dost obyčejný. Takže po zhlédnutí BrBa byl tenhle film zábavný. ()

Cermicek

Za mě stejně geniální plnohodnotný pokračování nejlepšího seriálu všech dob! Tohle bylo za odměnu pro všechny fanoušky❤️! Dokonale vystavěný a odvyprávěný příběh Jesseho po událostech posledního dílu BB, který si všichni fanoušci, ale především samotná postava zasloužila! Opět bravurně napsané, s nečekanými zvraty až po samotné rozuzlení. Všechny postavy opět perfektní Aaronem počínaje. Málokdy se mi stalo, že bych s někým tak soucítil, tak jako s Jessem (při scéně míření zbraní na Todda, nebo zkoušení odolnosti jistícího zařízení se mi upřímně chtělo brečet..tohle bylo skutečně na scénáristickýho Oscara!). Nejvíce bych ale chtěl vyzdvihnout Jeseeho Plemonse aka Todda - tak perfektně zahranýho záporáka už jsem dlouho neviděl! Kdyby čsfd přidalo kolonku v nejoblíbenějších bad-asses - určitě by byl v top 5! ()

shaacul

Příjemný double díl po letech, který uzavřel, některé otevřené konce. Nakonec se sešlo víc ex-BB než jsem čekal.Pro fanoušky nutnost, která potěší, ale úplně WOW už to není. ()

spoock

Zbytecna tecka za serialem. Podle me rozplyzne silny zaver, ktery byl mnohoznacny a jsou okamziky, kdy doslovnost skodi. Nicmene. Dobre jsem se bavil, ale podruhe si uz to nedam. No, snad nejake dozvuky BB jeste muzeme ocekavat v Better Call Saul. ()

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster