George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Dr_Nai

Je fakt, že po odhalení upírů v baru Titty Twister, se film mění spíš na krvavou komedii (což je způsobeno především směšným/bizardním pohybem a vzhledem upírů + hlášky), ale za mě dobrý.. Tarantino se na Richieho Gecka hodí perfektně, to snad ani nehrál=D ()

Krastom

Za mě George Clooney roli záporňáka zahrál buďto podprůměrně a nebo je to rozený kladný hrdina. Daleko věrohodnější byl Quentin Tarantino v roli psychopatického pošuka. Nečekal jsem nic menšího, než pořádný masakr! Překvapil mě pistolník s coltem nainstalovaným v rozkroku, to byla vážně pořádná hlína! Podobná, jako zbraň místo nohy v Planetě Teror, nebo testy samopalů ve filmu Jackie Brown. To jsou přesně ty pošahaně-geniální scény, díky kterým zbožňuji filmy od Tarantina. ()

CampaHD

Mám na túto zmes divnôsť slabosť. Mám to rád, hlavne prvú polovicu. Potom už len poteší akcia a Los Lobos. 90% ()

quido.morava

I když film beru s patřičnou dávkou nadsázky, která je v záměru obou filmových géniu zřejmá, čeho je moc, toho je příliš. Mám pocit, že se Rodriguez i Tarantino moc rozjeli, a to tak, že měli co dělat, aby to zastavili. Oba mají na víc. ()

Elam

Ani se nechce věřit, že tomuto filmu je už 20 let.. Vlastně už je to klasika. Scénáristicky to žádný hlavolam není, ono je to celé vlastně taková hovadina, ale funguje to skvěle. A vidět Clooneyho, jako upírobíjce a ještě s koňskou dávkou černého humoru, stojí fakt za to. Jenom těch hlášek je tam, ( na Tarantina), trochu poskromnu, škoda..70% ()

DavidAAAA

První část téměř pětihvězdičková, ale od chvíle, kdy zemře Tarantino, jde o naprostý odpad. Putování vrahounů spolu s pastorovou rodinkou do Mexika je zábavné a skvěle vymyšlené, ale bitka s upírama je ubohá a uspávající. I jako parodie trapný. ()

andy60

První polovina skvělá - gangsterská road movie s množstvím vtipů a hlášek, kterou ovšem dokonale pohřbí druhá upírská polovina. Tu žánrovou změnu nechápu. Obě poloviny mohli fungovat výborně samostatně, tak proč se to snažit naroubovat do jedné slátaniny? ()

SatanHell

Tak tento film milujem.Je vtipný,akčný sexy (Salma Hayek).Dobrý dej,ktorý nenudí....Proste tento film milujem!!! Jediné čo ma mrzí je,že keď som to videl v 90 rokoch na VHS,tak v Titty Twister hrala hudba od Morbid Angel (pri premene na upírov) ,v TV tam už hralo niečo iné! :( ()

PsychedelicQ

Miluji filmy od Quentina Tarantina, stejně tak mě baví George Clooney, ale tenhle film mě zklamal. Stále nechápu, jak jsem druhou polovinu filmu (zmasakrování všech upírů) vydržela až do konce. ()

Jackal07

Já to mám naopak, první půlka zajímavá, ale místy nudná. Od nástupu Salmy na scénu (boží) se to rozjede a Rodriguez ukazuje, proč ho milujeme (tenhle film nebo Desperado) a když to přeženě, tak nemáme rádi (pozdější Spy Kids). ()

Dakota1978

Geniální spojení akčního, komediálního a upírského žánru v sebeparodujícím příběhu, který nemá za cíl nic jiného, než pobavit sám sebe a diváka. Báječný casting a jednoduchý scénář dohromady vytváří podívanou, u které jsem se ani na chvíli nenudil. Nezapomenutelná taneční scéna s krásnou upírkou Salmou Hayek a velkým hadem je dokonalá. ()

PanIncognito

Jedinečná jízda, byť mám raději tu první část. Scénář je totiž báječně matoucí. V první hodině nabízí kriminálku, kde George Clooney báječně hraje gaunera. A v druhé části upíry... ta je dost hnusná a hrubá. Ta neurvalá zábava je ovšem skvělá a bez problémů funguje. :) (viděno s 2. dabingem) ()

Wiceman

Musím říct, že jsem ještě neviděl film, kde by mi byl George Clooney tak sympatickej. I přesto že hraje pěkný sráče. Na svýho bráchu v podání Quentina Tarantina však nemá. To je korunovanej sráč a ještě k tomu všemu pěkně zvrhlej motherfucker. Začátek filmu člověka naladí na správnej road trip se zdrhajícíma kriminálníkama do Mexika, ale poté, co tam dojedou už se to zvrhne v pěkně ujetej komediální horor se spoustou nechutností. Masky upírů jsou naprosto perfektní a potkat na živo bych je asi nechtěl. Střílící suspenzor motorkáře Toma Saviniho je už pak jen třešnička na dortu. Nicméně je to tak moc ujetý, že za pět hvězd bych si připadal divně, takže jen lepší 4* ()

davidhilario

Výborné béčko s výtečně stupňovaným dějem. To, co se zpočátku tváří jako absurdní gangsterka (odjezd od vybuchujícího obchodu) využívající Tarantinovské motivy, ale i techniky, se později proměňuje v úsměvný slasher plný neotřelých nápadů jako zbíječky s kůlem, revolveru mezi nohama, nebo svěcené vody v kondomech a ve stříkající pistoli. Nechybí ani dvojí obsazení Cheeche Marina a poslední brakový záběr zveličující magnitudu celého titty twisteru a toho, co za ním stojí. Výrazný přechod mezi vážnou a komickou částí filmu lehce narušuje jeho celkovou koherenci, nicméně zároveň navozuje příjemnou nejistotu z toho, co přijde, a především v druhé části pak film výtečně graduje. ()

realPochy

Vůbec jsem neměl tušení do čehu jdu. První polovina fillmu byla dokonalá a napětí se stupňovalo. Pak už ale nastala menší fantasmagorie, jako kdyby si filmy Van Helsing, Constantine a Desperado podaly ruce. ()

jumptheshark

Než se objeví upíři, tak je to téměř geniální tarantinovka ve stylu Pulp Fiction. Od příjezdu do baru Titty Twister se z toho stává zábavné hororové béčko, ale pořád béčko... Nicméně je to velká sranda, příležitostný herec Tarantino vystřihnul sadistického úchyla Richieho perfektně (až mi bylo líto, že ho odrovnali tak brzo). Nezapomenutelná hudba... Váhám mezi pěti a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec se přikláním k těm čtyřem. Zajímalo by mě, jak by film pokračoval, kdyby nebylo návštěvy onoho upírského baru... ()

Tonula

Do momentu, kdy se banda opilců začne proměňovat v jakási monstra a upíry, to bylo zajímavé. Potom už je to jen jedna z mnoha podobných slátanin. I když se mi Salma Hayek líbila, je to už příliš pod čarou. Za tu první část maximálně 3*, za zbytek 1*, takže výsledek je průměr těchto hodnot. Nic moc. ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)