George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

suicide

Překvapivě dobrý film, kde jeho větší část zabírá kupodivu ten "normálnější" děj. Ale i pak, když se film zvrtne v akční vyvražďovačku, jak to má Rodriguez s Tarantinem rád, divák nemá proč vypínat. A ten konec? Asi jediný možný, i když mohl být ještě více drsný, dokázal bych velmi dobře představit závěrečné "vtipné" překvapení. Ale jedno je jisté - ať byl konec jakýkoli, nebyl rozhodně americký. ()

topi

Když spojí síly Tarantino (scénář) a Rodriguez (střih a režie) tak není absolutně co řešit a kult je hned na světě. Skvělé herecké obsazení, ať už větších rolí (Keitel, Tarantino, Clooney, Levis) nebo malinkých roliček (Hayek, Trejo, Savini, Nicotero) dělá z tohoto filmu nehoráznou akční jízdu, plnou skvělých dialogů a výborných stříleček, nebo krásné maskérské práce tria Berger, Kurtzman a Nicotero. Super!! Tenhle film mám hodně hodně rád a vždycky se u něho perfektně pobavím. Zajímavostí určitě je, že námět napsal Robert Kurtzman, tvůrce speciálních efektů. ()

movieband

Rodriguezovská ptákovina Tarantinovských rozměrů. Dva zloději, jeden řekněme slušný a druhý perverzní prase. Jeden z nich je Tarantino, zkuste uhádnout, který. Nápad zasadit upíry do zaprášeného kamioňáckého baru je pro Rodrigueze typickým, kde je R-ko využité, jak nejlíp to pan režisér dokáže. Občasný vtip, krev, charismatický Clooney, nádherná Salma Hayek a tři prdele upírů v jednom baru. Pohodový výplach, co za svůj čas stojí. 74% ()

Gorehound

Stále skvelá kultovka. Clooney je charizmatický hajzel, Juliette Lewis nevinná aj sexy, tanček Salmy Hayek úchvatný. Perfektné je cameo Toma Saviniho, rozpálené mexické prostredie a geniálne sú masky a gore efekty. Dialógy a záverečný záber na pyramídu sú čerešňou na torte. Nekorektná zábava, akej podobnú by nám trebalo aj do dnešných čias. ()

YURAyura

Vyborni: Harvey, Savini, Lewis, nekteri upiri. Dobri: Cloony, Tarantino, Hayek, nekteri upiri, scenarista. Nic moc: reziser a Mechiko ;]]] ()

Hadža

Pohled Taranttina pres prostrelenou ruku je nezapomenutelny a pohled na Šelmičku Hayek taky neni k zahozeni..... ()

type_B

Druhá půlka filmu je dost praštěná a připomněla mi seriály typu Příběhy ze záhrobí. Bitka s upíry je navíc děsně nudná. Rozhodně to není film, na který bych se chtěl - i jako milovník béček - podívat znovu. ()

stration

Škoda, že si film neudržel napětí a preciznost první půle i ke konci, který je spíš reklamou na trikařskou společnost než parádní Tarantinovkou se skvělou režií Roberta Rodrigueze. Ještě se musím zmínit o zajímavé roli Herveyho Keitela a dokonalý přerod a vyspění Juliette Lewisové. "A teď zabijem tu posranou kapelu!" ()

MATADOR

Pořád jsem si říkal, kam tohle může směřovat. Pak přišel mexický bar a bylo jasno, byl jsem udiven a bavilo mě to, ale ne zase natolik, abych o tom říkal, že to je svým způsobem kult. Možná bych ocenil ještě druhý film s možnou alternativou, bez barového překvapení! ()

Derek

dobrá čierno-humorná akčná komédia so slušnými akčnými scénami a vtipnými hláškami (c´mon pussy lovers!), ktorá určite nepatrí k vrcholom akčných filmov a ani filmov s upírskou tematikou, ale baviť sa u nej budete dobre. ()

JohnMiller

Spoločný film Quentina Tarantina a Roberta Rodriqueza. Ten prvý menovaný spísal scenár druhý to zasa zrežíroval. Film je zmes Gaunerov a desperada ktorý vyvrcholí v krutom masakre v zapadnutej mexickej krčme. Asi jediný film kde si Tarantino nezahral iba cameo , ale v podstate bol jeden s hlavných úloh. Zmes vynikajúcich hercov tento film dostáva do iného levelu Harvey Keitel, George Clooney, Salma Hayek troj rola Cheecha Marina potešila a ani Danny Trejo sa nenechal zahanbiť. Výborný gitarový soundtrack vlastne tu bolo všetko podľa môjho gusta. ()

AlistairMir

Já tenhle horor zbožňuju. George a Quentin spolu se zajmutou rodinkou čelí v jednom mexickém pajzlu doslova armádě upírů. Na pomoc se přidá pár místních drsňáků co tam zrovna popíjí a jde se na to. Výborné hlášky, spousta krve, první půlka filmu klasická Tarantinovka a druhá polovina sado maso. Nádherná Salma Hayek a její megarajcovní tanec co Vás dostane do kolen. Parádní hudba a všichni herci naprosto báječní v čele s opravdu fenomenálním Georgem. Pro mě nejlepší upírskej horor co kdy byl. "UŽ TO NENÍ TVŮJ BRATR KÁMO. TO JE OTÁZKA NÁZORU KÁMO A JÁ NA TEN TVŮJ SE*U" . ()

Kuzlo

Po dobre rozbehnutom začiatku, prišlo "Mexické" sklamanie na ktoré som nebol vôbec pripravený. Škoda, mohlo to byť aj lepšie. ()

Trevor

Od piatich hviezd ku trom...aj takto by sa dal ohodnodiť tento film, ktorého prvú Taratntinovskú hodinu zatieni druhá polovica filmu, ktorá je skôr komédiou ako hororom. Celkový dojem pokazia hlavne upírske masky a ich premeny z ľudí. Celkový dojem sa pohybuje na hranici 75%, celkové hodnotenie filmu na čsfd je výstižné. Časom sa dostanem hádam aj k pokračovaniam, avšak prvý diel nenadchol natoľko, aby som sa k tomu odhodlal hneď. ()

kajas

Nesmírně originální záležitost (díky upírům), od které jsem ale asi čekala více krve a více humoru. Snad kdyby to dělal Tarantino celé sám... ()

Fanucci

Začátek mne velmi chytnul...Parádní rozjezd. Scénu s Clooneym a probleskující mrtvou ženou v hotelovém pokoji dokonce považuji za geniální! Ale od momentu kdy se situace v Titty Twisteru zvrhne v bezduchá upíří jatka film přestává držet pohromadě. Chybí tmelící myšlenka, nápad, překvapení. Pokus o logické vysvětlení v závěrečném záběru z mého pohledu nic nezachránilo. Průměrný film - 3 hvězdy. ()

Vessper

No... možná jsem to mohl od Rodrigueze očekávat, ale stejně. První půlka je skvělá, ujetý Tarantino, drsný Clooney a sexy taneček Salmy. Jenže co se stane potom, je katastrofa. Nepovedení upíři vypadají jak voskové figuríny, akce je pomalá a trapná. Tím myslím házení kondomů se svěcenou vodou, vrtačka s obřím kolíkem, ty roztažené držky upírů atd.. Ne, opravdu nepovedené. ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)