George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sedm.1

Naprosto ultimátní jízda a kultovní movie, něco takového se prostě musí vidět, jen o tom kecat nemá smysl. Neuvěřitelně stylová, nápaditá a kulervoucí zábava od prvních vteřin, kdy film nabere ďábelské tempo, které nepoleví až do závěrečných titulků, postavy s naprostým přehledem házejí nehoráznou hlášku za hláškou, každá z nich je navíc neskutečně výrazná a nezapomenutelná zároveň, což ovšem platí zároveň i o většině scén z této ze řetězu utržené podívané, no a když se děj přesune na místo jménem Titty Twister, slova o dokonalé zábavě pak dostávají zcela nový rozměr, tady se Quentin s Robertem odvázali tak šíleným způsobem, že člověk musí tyhle dva blázny jednoduše zbožňovat. Krom perfektního děje je ovšem nutno vyzvednout i skvělou atmosféru, špičkový vizuál, lahůdkový hudební doprovod a samozřejmě fantastický casting, luxusní Clooney, pošahaný Quentin, o kterém si ovšem i nadále myslím, že by se měl hraní opravdu spíš vyhýbat, fakt mu to nejde, dále Keitel, Marin (ten mě tu ve své trojroli bavil obzvláště hodně), Trejo, Savini, to jsou prostě všechno tak výrazní borci, že je zkrátka fantazie pozorovat, jak se dokáží rozdovádět. A samozřejmě nesmím zapomenout na Salmu, ty vole, to je mazec, uf, připadal jsem si při jejím vystoupení jak nějakej náctiletej pubertoš, ale vůbec se za to nestydím, je to prostě bohyně. Co bych vytkl, jsou možná jen krapet slabší efekty, především co se tedy masek, respektive přeměny lidí na upíry týče, ale to jen drobňoučký škraloupek, na tomto jinak dokonalém nářezu, který vážně nemá obdoby! BOMBA! ()

blueskin

První půlka filmu je skoro na pětku, druhou považuju až na pár ojedinělých světlých momentů za ztrátu času a nic na tom nezmění ani roztomilý kukuč Juliette Lewis, ani geniální herectví Harveyho Keitela. ()

misstake

Jestliže za a) milujete tarantinovy scénáře, za b) nemůžete si pomoct, ale pro upíry máte slabost, za c) nelpíte na konvenčím pojetí upířin spjatém s hrady v mlžném oparu a tajemnou atmosférou, tak nemáto ce řešit a Od soumraku do úsvitu je pro vás jasnou volbou. ()

hudryhudry

Devět z deseti milovníků béčkových krváků by vám jistě doporučilo právě tento film, neboť v něm neleznete vše, co máte rádi. Poměrně poklidný rozjezd, rodinku na dovolené a partičku povedených grázlů na útěku, kterým se „nečekaně“ zkříží cesty a závěr tak drsný, že by i smirkový papír záviděl. Ale vezměme to pěkně po pořadě. Jak film (nebo alespoň jeho část) bude vypadat napoví už jméno pana režiséra. Jméno Robert Rodriguez slibuje krvavá béčková jatka okořeněná tvrdými hláškami a suchým černým humorem. Třetí jméno v hereckém obsazení však napovídá, že tento film bude přeci jen v něčem výjimečný a moc bych se nedivil, kdyby byl vedle Robeta Quentin jako pomocný režisér dopsán, protože první část filmu jako by z oka vypadla některému z jeho děl. Georgie Clooney hraje skvěle a nebál bych se ho označit za jednoznačnou hereckou špičku současného Hollywoodu. Quentinova role je jako ušitá pro někoho s tak úchyláckým výrazem a fetišistickými sklony a proto Georgovy víc než zdatně konkuruje. Rodinka včetně nevěřícího pastora Harveyho je také perfektně ztvárněna a jako třešinka na dortu, okouzlující sexy upířice Salma, od které bych si lecjaké kousnutí nechal líbit. Tak to máme herecké obsazení, jedním slovem dokonalé, ale co děj? Jenom málo filmů je tak zvláštně natočených jako právě Od soumraku do úsvitu. Jako „muž dvou tváří“ z Batmana je i zde film rozdělen do dvou poměrně nesourodých polovin, které však dohromady dávají fascinující celek. První, „Tarantinovská“ konverzačka, skokově přechází v část druhou, upíří krvavé béčko, kde tečou hektolitry krve všech barev i konzistencí, latexoví upíři jsou trhání neohroženými hrdiny na kousky a naopak - a to vše dohromady tvoří pod taktovkou upíří kapely (která mimochodem hraje na kytaru z lidského trupu) opravdu nezapomenutelný cirkus. Klobouk dolů, jen málo kdo dokáže takovéto téma natočit s takovou nadsázkou a vtipem jako to dokázal právě Rodriguez, a proto jistě zaslouží náš obdiv. Viva Robert Rodriguez! ()

BluT

Paráda! Paráda! Tenhle film je naprostej masakr. S těma všema zombíkama/upírama to není úplně dotažený, ale jinak to má vážně koule. Kytarista kterej místo kytary hraje na lidský tělo bez údů a brnká na střeva nebo co to je, negr co v noci zabil celou jednotku Vietkongu, Quentin Tarantino, kterej hraje jako o život, pěkný holky (předtim než se změněj) a vůbec celý je to našláplý. Po druhém skouknutí nechávám pět hvězd a na konec komentu přidávám dva vykřičníky!! ()

LEATHERFAC

Vážení a milí přátelé...Tak musím souhlasit s většinou komentářů, že tento film je naprostá pecka až do chvíle, kdy se objeví na scéně první úpíros... Přijde mi to, jako kdyby v tu chvíli vzal režisérské otěže do rukou někdo jiný... Ti upíři se tam prostě vůbec nehodí a celý film úplně pokazili. Nezbývá než nevěřícně kroutit hlavou, jak může někdo takhle pokazit jeden z nejúžasněji rozjetých filmů vůbec... ()

Ondra16

Úchylák Tarantino, drsňák Clooney, hračička Rodriguez, svůdná Selma, výborná hudba, spousta pussy, zkurvená kapela a skvělý konec. Některé hlášky jsou skutečně kultovní, spojení Tarantina s Rodriguezem se mi dost libí a myslím, že upírská část filmu za tou gangsterskou nijak nezaostává, jen ji musíte brát trošku s rezervou. Třeba ze scény kdy Klátič leze tomu negrovi na záda přímo cítíte, jak se Rodriguez baví. Everybody be cool! ()

Rudinsky

Film, ktorý prejde toľkými spontánnymi a plynulými premenami, že som sa z chuti bavil na paródii takmer každého filmového žánru, napchatej do 108 minút plných šialeností a absurdít. Mendini a Etore Sotcass priniesli anti - dizajn, Marcel Duchamp postavil do stredu galérie pisoár, Rodriguez nakrúca filmy... ()

Roxan

Řekla bych, že první hodinu je to normální film s celkem zajímavou zápletkou. Dva bratři se po vyloupení banky a zabití několika rangerů a civilistů musí dostat přes hranice do Mexika. Herecké výkony Cloonyho a Tarantina by se dali ohodnotit jako velmi dobré. Ale tak nějak po 60 minutách se to zvrhne v typickou Rodriguezskou zabijačku, přehnaná monstra zabíjejí hlavní hrdiny jako mouchy a vévodí jim prodavač sekaček Danny Trejo. Tak to už je na běžného filmové fanouška moc, ale pokud máte rádi Rodrigueza monstra a přehnaně vyvrcholené záběry – tento film doporučuji:D ()

KoRner

Súhlasím, že časť s dvoma psychobratmi, ktorí sa chcú dostať s pomocou rodiny Harvyeho Keitela do Mexika je oveľa lepšia ako tá druhá, v ktorej je už len bezduché "kúl" zabíjanie upírov. Ak by som nevedel dopredu, že sa tam objavia upíri tak by som si to asi nedopozeral aj napriek humoru. ()

Schizeus

Pan R. Rodriguez, známý všem divákům béčkových hororů jako zvrhlý parchant, se ve FDTD předvedl jako pan režisér. Hned v prvních okamžicích vás určitě nadchne klasická změna titulků, která je s Rodriguezem úzce spjata. Příběh, který vypráví o dvou bratrech prchajících s kufříkem plým peněz do Mexika, nikde nevázne a od prvních scén dokáže diváka pořádně chytnout. Nejde o nic komplikovaného, což se dá jednoduše vyčíst z humorného scénáře G. Clooneyho, kterého, jak jinak než mistrovsky, doplňuje další zvrhlík Q. Tarantino. Komplikace přicházejí někde v polovině filmu, kdy můžete být buď skvěle naladěni a nebo zhnuseni výkony obou herců, které ještě doplní H. Keitel. Jakýsi Titty Twister, tím nemyslím obchodní komplot dnešní doby, se stává v čele se S. Hayek místem pro hodování upírů nebo zombies nebo co to vlastně je a hercům nezbývá nic jiného, než se dočkat úsvitu. Pokud jde o aktéry, nemám žádné výhrady, jsou přímo dokonalým a ukázkovým příkladem, jak se má role hrát. Kamera je bezchybná, malé a bezvýznamné detajly, které Rodriguez s Tarantinem sází do svých snímků, celek obohacují na pětihvězdičkový počin, avšak jedna se jim ztrácí za hudbu, která je do filmu občas vsunuta násilněji, než by si divák asi přál. Od soumraku do úsvitu bych rád doporučil všem, kteří mají problém s večerním spaním a hlavně lidem se zvrácenějším smyslem pro humor... ()

BlackTom

Z From Dusk Till Dawn je cítiť silný vplyv Quentina Tarantina na Rodriguezovu réžiu, čo však nie je výčitka, ale veľké plus. Bez zdanlivo absurdných dialógov (hádka na benzínke) a ešte absurdnejších situácii by to nebolo až také zábavné. Clooney tradične skvelý, no Robertov parťák Quentin ho ešte zatieňuje. Harvey Keitel a v prekvapivo veľkej roli aj Tom Savini, sú božskí, takže celkový dojem kazí len neuveriteľne odporná Juliette Lewis. Napriek malým chybičkám krásy je to však klenot svojho žánru a bohužiaľ aj otec dvoch neveľmi podarených pokračovaní. ()

xaver

Hodně ubohé. Někdy mám pocit, že scénaristi a režiséři obdobných filmů musí být úchylové, kteří si touto formou vynahrazují to, co si netroufnou dělat ve skutečnosti. ()

Mistickzz

Prvá polovica filmu je výborná, so skvelými Tarantiom a Clooneym v hlavných úlohách, skvelou atmosférou a humorom.No po nástupe upírov sa razom z filmu stáva komická fraška plná chaosu a čudných zombieupírov, ktorý ledva chodia. Dve nedávam len preto, že som sa aj tak miestami pekne bavil. 50% ()

korndaddy

Do Titty Twister bych klidně na pivko zašel a ani by mi nevadilo kdyby mi Salma tančila na stole. Jasně kdybych si skládal domino tak by mě to trochu sralo, ale co. A kdyby mě ještě k tomu pokousala a nechala mě jí dělat otroka. Byl bych v sedmém nebi. Kdo taky ne že jo?? ()

Chipsonator

První polovina filmu je skvělá gangsterka ze skvělým bratrským duem v podání George Clooneyho a Quentina Tarantina. Opravdu jsem se skvěle bavil, a kdyby se film držel celou stopáž toho žánru krimi, tak věřím že by dosáhl pěti hvězdiček. Ale krimi žánr trval jen do polovinu filmu, takže první polovina je za 80%. Druhá polovina filmu se zvrtla v bezduchou vyvražďovačku upíru ale zábavnou. Pravda je že masky upírů nebyly nic extra, ale to nijak nevadilo, i přesto jsem si tu vyvraždovačku užil. Takže druhá půle filmu má odemně 65%. A jelikož je matematika jasná, film jako celek si odemně odnáší 72,5% ()

simbaslon

Nikdy jsem si nemyslel, že se budu dívat na normální gangsterku která se v polovině promění v totální upírský masakr. Duo Rodriguez a Tarantino ukazují, že zkrátka žádné hranice v jejich filmech nejsou a divák se s tím musí vyrovnat. Mě se to povedlo na výbornou a celý průběh jsem si kardinálně užíval. A herecké duo Clooney - Tarantino je také nezapomenutelné. ()

purekritik

Bývalý služebník boží, schovávajíc se pod pultem v baru Titty Twister před všemi těmi stvůrami pekelnými, uvědomil si boží nepodmíněnost a znovu tak nalezl svou víru. Vyrobil si kříž z baseballky a brokovnice, vylezl ze svého úkrytu kázajíc přitom rčení 'ti kdož kráčejí v temnotách, musejí uzřít světlo' a ve jménu Ježíše Krista ustřelil prdel prvnímu z těch zkurvysynů. .....To je pořádnej biják! A zraje jako víno! ()

klukluka

Pro skoro 400 uživatelů je to jeden z jejich deseti nejoblíbenějších filmů. Vím, že jsem neviděl jinej film, sledoval jsem ho pozorně, nic jsem nepřehlídnul, ten odlišnej výslednej dojem je pouze naší (lidskou) vzájemnou jinakostí a pestrostí. A možná i tím, že řada z těch uživatelů už nějakej ten pátek nic nehodnotila, na nic dlouho nekoukala, ukončila svoje aktivity na ČSFD, případně ukončila svoji pozemskou pouť. Mně to přišlo celkem funny, s tím že nejlíp se u toho určitě bavili sami tvůrci. Aspoň doufám, že to tak bylo, protože jinak mi to vůbec nedává smysl. ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)