Outsider

• USA The Outsider
Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 9 h 29 min (Minutáž: 49–60 min)

Tvůrci:

Richard Price

Předloha:

Stephen King (kniha)

Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Cynthia Erivo, Bill Camp, Mare Winningham, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vazquez, Jeremy Bobb, Marc Menchaca (více)

Epizody(10)

Desetidílný seriál Outsider, inspirovaný stejnojmenným bestselerovým románem Stephena Kinga, sleduje policejního detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn), který se pustí do vyšetřování vraždy jedenáctiletého Frankieho Petersona, jehož zohyzděné tělo bylo nalezeno v lesích Georgie. Tajemné okolnosti obklopující tento děsivý zločin přimějí Ralpha, stále truchlícího nad nedávnou smrtí vlastního syna, aby do případu zapojil netradiční soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou (Cynthia Erivová). Doufá, že její nadpřirozené schopnosti pomohou vysvětlit nevysvětlitelné. (HBO Europe)

Bilky

Veľmi zlý casting. Je mi na grc z toho ako sa tvorcovia snažia byť korektný a všade musí byť afroameričan aj homosexuál 😣 --- Kingova predloha bola za 70% lebo záver bol ako pri väčšine jeho diel slabinou. Aj preto tento seriál nemal veľa šancí keďže už predloha bola zvoraná. Napriek tomu prvé 3 časti dokázali udržať diváka v napätí no potom to už išlo dole vodou... 66% ()

Sefik

Jednu hvězdičku za autora předlohy, kterého řadím v oblíbenosti na 1. místo. Knihu jsem četl a byla výborná. Bohužel natahovaný a nudný seriál s hlavním nehercem Benem Mendelsohnem, který by si měl místo do studia zajít na logopedii a odpornou Cynthia Erivo, která ztělesnila Holly. Proč tam nebyla Justine Lupe z Mr. Mercedes? ()

Dejf4

Strašně těžké na hodnocení. První polovina je výborná. Temná a hutná atmosféra, výborné dialogy, komplexní a celkově řemeslně na výši. Ale od druhé poloviny to začne ztrácet svoje kouzlo. Přibydou zbytečné rozhovory, děj začne být lehce předvídatelný a především natahovaný. Celkově se velmi intenzivní první polovina zcela vytratí a začneme se točit v kruhu. K tomu si přičtěte finále, které je zcela béčkové a místy až vyloženě hloupé. A posílá to celý seriál do průměrných čísel. 6/10 ()

prochyn

Začíná to dobře ale časem se to mění v nudnou nepřehlednou srágoru. To si můžete strčit někam. Třeba do píči. ()

argo.smile

Po skončení seriálu som bol mierne sklamaný z konca, čakal som väčšie zodpovedanie otázok ... Je to seriál na jedno pozretie, druhý x v opakovaní by som to nedal lebo atmosféra je tu iba na jedno použitie. Neviem či bude druhá séria alebo nie ale každopádne si chcem zadovážiť knihu pretože v nej to vraj ešte pokračuje. Konečný verdikt je jednorazové slabšie 4*. ()

hony23

Začátek je velmi nadějný, jenomže s přibývajícím časem se začnou objevovat nevysvětlitelné věci, senzibilové a přízraky a vy začnete tušit, že tento příběh nebude mít žádné racionální vysvětlení. Nejsem fanouškem nadpřirozena, ale pokud přistoupíte na hru tvůrců a budete to brát jen jako pohádku pro dospělé, dostanete solidní seriál. ()

bonovox

Výborné ale nie dokonalé, taký je najnovšie spojenie adaptácie Kinga s HBO. Prvá polovica je výborne podaná hlavne z hľadiska navodenia tiesnivej atmosféry tá druhá však dokonalý dojem postupne ničí. Hlavne vyvrcholenie je najslabším článkom príbehu aj so zbytočným twistom v potitulkovej scéne. Herci s hlavne hudba top. ()

Blejzr

První polovina seriálu naprosto fantastická!! Druhou půlku buď dělal někdo jinej a nebo byli úplně sjetý.. přišerný co s tím udělali.. za druhou půlu tak 1*... ()

Kenji

Do takej šiestej časti to malo našliapnuté na totálnu pecku. V každej jednej časti momenty z ktorých ma mrazilo. Neskutočná atmosféra, do toho tá podprahová hudba, zimomriavky. Sériový vrah, nejaké to tajomno, predsa len ide o Kingovku. Keď tajomno opadlo, tak to s atmoférou išlo rýchlo do kytek. Tam by som to skrátil o dve časti, osem by úplne stačilo. Posledná časť, nuž, posledná časť. Vačšina ľudí je z nej minimálne rozladená. Priznám sa, ja tiež. Oceňujem, že sa s tým King ( ak je to natočené verne podľa knihy ) nesral a šlo to dolu ako v GoT. Ale aj tak. Do šiestej časti aj desať hviezd z piatich, celkovo však 4/5* ()

rigby

Pozitivní ohlasy kolem tohoto nového seriálu mě nalákaly k jeho shlédnutí. Prvních několik dílů jsem byl docela spokojen a liboval jsem si ve vývoji děje s trochou tajemna. Ale pak se to nějak zlomilo a zbývající díly byly zaplněny jen nudnými hovory. Na konci posledního dílu pár povinných výstřelů a zbyl jenom značně rozpačitý pocit. ()

zodiak217

Definitivne najlepší seriál roka 2020 a jeden z najlepších aké som kedy videl. Úžasná kamera, dejová prepracovanost kedy sa posúvate každou epizódou ďalej a ďalej a pritom stále nemáte tušenie ako to skončí. Charakterova prepracovanost a tie dejové zvraty. Tento seriál vás jednoducho nepusti a budete chcieť vidieť aj niekoľko epizód v rade. Jednoducho toto je level. Absolútne doporučujem. Ak by som mohol dam aj 10 hviezdiciek, že vznikol tak dobrý a kvalitný seriál. ()

Saxos

Kingovi je potřeba prijít na chuť, protože jeho styl je hodně specifický. Seriálový Outsider je zbytečně roztáhlý. Ve chvílích, kdy to chtělo pořádně zatlačit na pilu, šumí nuda. Klady: přesto dobrá atmosféra; perfektní music která mě udržela do konce. Zápory: dlouhé. Závěr: moc nadšený jsem nebyl, čekal jsem víc, škrábající bubák zklamal. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ještě více Kinga

Ještě více Kinga

14.07.2020

Knihy a příběhy Stephena Kinga jsou v Hollywoodu v posledních letech extrémně populární. Snad žádný jiný autor nedostává takovou péči, jako právě King. A nyní byly oznámeny hned tři nové adaptace.… (více)