Epizody(6)

hanca.uh

Na začátku mi to připomnělo moje oblíbené Sedmilhářky......:-)), tady je méně postav a jedna dějová rovina, která dozrává a jasně odhaluje jeden závěr. Za mě spokojenost a aspoň nějaká radost v této blbé době, kdy je nám odepřeno kino:-(((( ()

revere

Bylo to napínavé, třetí až pátá epizoda mne vtáhla, rozuzlení v závěru pak bylo jedním velkým zklamáním. Sledoval jsem díl za dílem v čekávání nápaditého finálního zvratu, s konečnou přímočarostí příběhu by mne smířilo, kdyby katalyzoval nějaký vývoj charakterů a vztahů jeho postav. Nic z toho se nenaplnilo. Vysvětlení mi přišlo z psychologického hlediska velmi nevěrohodné. Explicitní scéna odhalení byla hloupá a zbytečná. ()

Feacher

Tahle série se mi hodně líbila. Nejen kvůli perfektním hereckým výkonům, ale i příběhem. Velmi dobrá hra s psychologií postav... zkrátka jsem od toho nemohl odtrhnout oči a hltal jsem díl za dílem. Asi proto, že v každém díle se vždy objevilo něco šokujícího, co Vás na další díl navnadí. Z příběhu pouze tedy moc nechápu, proč Grace odpovídala od začátku na otázky detektivů takovým zvláštním nepřímým způsobem, nikdy třeba neřekla, co mezi ní a obětí proběhlo na té akci... možná to lze připsat psychickému stavu, ale kdoví... Líbilo se mi také, že až téměř do konce není jasné, kdo to nakonec udělal a ač jsem měl od druhého dílu favorita, netrefil jsem se :). Určitě doporučuji, 100%! ()

PeDe

Spiloery . . Fajna jednohubka, Hugh Granta som takmer nikdy nemusela (takmer = okrem Love actually) ale toto zahral vyborne, uverila som mu nevinu (chudak, ved mu dajte pokoj). A aj vinu (fuuuuuuj, to co spravil, sviniar jeden?). Nicole uz pomaly ale isto botoxuje aj co netreba, ale o tom potom (tie pery, ze??). No ale..vydareny kusok, najskor take ze zabil? nezabil? zabil? nezabil? Veri mu? Neveri mu? A nakoniec sice trosku odflaknute prevedenie poslednych desiatich minut (za to ta hviedza dolu) ale uznavam, dobre vystavane, ze ta zvedavost ma hryzla cely cas. ()

TheKleofa

Výborné. Jako právník jsem ocenila vhled do soudní síně a do myšlení nejlepších advokátů. Námět žádná sláva, ale zahrané výborně - když pominu voskovou figurínu Kidman, která bohužel "díky" estetickým zákrokům ztratila svou největší hereckou devizu a nedokáže už obličejem vyjádřit absolutně žádnou emoci. Je docela průser, když ani při detailním záběru na obličej divák netuší, zda hlavní hrdinka prožívá vztek, radost, lítost, štěstí či překvapení...málem jsem za to stáhla další hvězdičku. ()

Dusty56

Zajímavý thriller. Má to dobrý nápad, dobré zpracování a hvězdné obsazení. Bavilo mě to celou dobu, byl jsem dost přesvědčený, kdo to udělal, proto musím říct, že mě docela šokovalo, když jsem se dozvěděl pravdu. A zde je právě ten nejslabší bod seriálu - závěr. Vymyšlený byl skvěle, ale prostě to provedení odflákli. 80% ()

motyka52

Na jedné straně skvělý Hugh Grant. Na straně druhé velmi neskvělá Nicole Kidman, která se třeba o nějaké výrazy snaží, ale divák to neví, protože přes botox nejsou vidět. Příběh zaujme, s divákem si to hraje, ale nepřehání se to absurdna. Na začátku páté epizody jsem byl přesvědčen, že mám viníka, ale nakonec se ukázalo, že nemám, což přičítám tvůrcům k dobru. Kdyby se vyházelo několik výplňových scén, možná by to bylo jen na pět epizod, ale zato o poznání intenzivnějších. Celkově ale spokojenost, udrží to pozornost až do konce. A závěrečný souboj právniček je výborný, i když zprvu vypadá, že bude na jednu bránu. ()

doubravkaa

Bylo to tak slibný, těšila jsem se na každej díl a byla fakt napjatá. Kdyby konec byl podle mého gusta, dala bych 5 hvězd. Protože to vlastně bylo víc psychologické než detektivní, jsem nakonec kapku zklamaná a srazilo mi to 2 hvězdy dolů. ()

nela_h

Nejsem moc velký fanda seriálů, ale tenhle mě chytl, jen pár dílů, každý napínavý, žádné zbytečné natahování a perfektní herecké výkony... co víc od seriálu chtít ()

Gattolino

Bohužel zklamání. Všechny předchozí díly dobře nastartovaly možnost překvapivého, nečekaného a přitom logického vyústění. Ale přitom přišel na závěr nenápaditý, divný, z hlediska stavby příběhu nemotorný konec. Psycholožka by za 17 let společného života musela opravdu vědět, že Jonathan není schopen vraždy. Hádka mezi ním a Elenou byla zbytečná, křečovitá a nevěrohodná. Vyústění, že Jonathanovi "ruplo v hlavě" je nejlacinější variantou, k níž se autoři příběhů uchylují z nouze Ještě fakt, že lékař zabil matku vlastního dítěte, je divný. Magoři, blázni, úchylové, to jsou všechno hodně neprofesionální a otřepané závěry. Tolik z literárního hlediska stavby příběhu. Daleko elegantnější by bývalo bylo, kdyby se zjistilo, že pro Miguela byla Elena macechou a Miguel ji viděl s milencem, a protože bezmezně miloval otce, v rozhořčení by macechu zabil. A že Jonathan ze strachu z obvinění ukryl kladivo. Zprvu skvělý thriller bohužel prokoučoval svůj potenciál. ()

r140xx odpad!

Po posledním dílu marně přemýšlím o čem to bylo. Jestli máš dobrýho právníka, tak zvládneš cokoliv? ()

janka007

Pět dílů super, poslední z toho dělá tuctovou selanku, bohužel. I tak velký nadprůměr. Je hodně poučné vidět skvělého herce Granta vedle velmi průměrné Kidmanové. Je sice mega nádherná, ale herecky šedý průměr, kdyby ji hezky neoblékli a neučesali, nemusela by tam být. ()

Debreno

Bohužiaľ, vyzerá to nádejne, nakoniec ale zostane pachuť z premarneneho času....teda nie úplne, výkony niektorých hercov boli kvalitne, obzvlášť ma prekvapil Grant, ktorého nemám dobre zašlatuľkovaného. Problémom je scenár (alebo samotná predloha, a niekto tu dokonca písal, že seriál je lepší ako kniha, takze asi išlo o veľký brak). Áno, je pravda, že detektívny žáner sa často používa na dokreslenie tej pravej pointy (Paul Auster), ale väčšinou je každému úplne zrejmé, že nie je až tak podstatné, kto je tajomný zločinec. Vedieť to v predstihu v tejto sérii, tak vás už ďalej nezaujíma, a vzhľadom na to, že sa kvôli koncu tvári ako psychologicky thriller a nie detektívka, ide o veľký nepodarok. Autori to totižto urobili naopak, vedú vás cestou detektívky a samotné postavy vás až tak nezaujímajú, sú nedostatočne vykreslené, nevyužité, a vás len zaujíma, kto to dopekla urobil. Avšak to, čo sa tvorcovia pokúšali spraviť, potrebovalo oveľa viac práce, pretože detektívka by mala byť pri príbehu s podobnou pointou len na dokreslenie atmosféry, niečo, čo pokojne môžeme odstrániť (napr. tým, že budeme poznať vraha na začiatku) a nie naopak. Takže pripravte sa na potenciálne sklamanie. ()

aznaho

Taková nahodnocená psychologická nuda. Táhne se to ja hovězí vejvar. Nikola je upe nepřirozená a Hugh je nedůvěryhodnej. Po prvním díle to padá a padá a padá... ()