V hlavních rolích rozpustilé komedie Holky z kalendáře režiséra Nigela Cola (Saving Grace) hrají držitelky Zlatého globu Helen Mirren (Gosford Park, Pomsta) a Julie Walters (Billy Eliot, filmy o Harry Potterovi). Dvanáct svérázných členek váženého dobročinného spolku hledá nové možnosti, jak získat peníze na charitu. Tradičním zdrojem příjmů je každoroční kalendář spolku, ale tentokrát by ho chtěly udělat trochu jinak. Nechtějí se sice vzdát tradičních fotografií, ale konečnou podobu kalendáře všechny doslova šokují. Mezi pečenými dobrotami, jablečnými štrúdly a naaranžovanými květinami totiž ženy pózují - jak je pánbůh stvořil! Tenhle laskavý příběh vás rozesměje i dojme zároveň. (Warner Home Video CZ)

Hopper

Keď nič iné, vidieť, že prvky britského filmu sa podarilo prepašovať, aj keď nie je to úplna bomba. Kde-tu prebleskne poriadne čierny humor ktorý je však vystriedaný o čosi neskôr americkou moralitkou, potom sa autorom prekvapivo podarí vyhnúť klišé, ale čo je problém: najmä od polovice filmu sa začína tempo značne spomaľovať a uberá to filmu na šarme. Všetci predstavitelia majú charizmu (a to nielen tí hviezdni), ktorej sa určite darí udržať level zábavy o hviezdičku vyššie ale na úplny top to nestačí. ()

sona123

Do kina bych na to nešla, doma jako "vata" dobrý. Přišlo mi to ale docela ploché, film ničím nevybočuje, snad kromě Helen Mirren, na kterou se dobře dívá. Dialogy, herci a herečky, prostředí, příběh - všechno je tuctové a očekávané. Očekávání také bylo splněno. ()

cherita

Kdyby striptéři z Do naha byli seriózní dámy v letech, vypadali by nejspíš jako Holky z kalendáře. Jenomže tyhle penzistky mají pro svoje obnažování kapku vážnější důvod, a tím pádem to není taková legrace. Což je škoda, protože celý ansámbl ženského klubu nemá problém získat si divákovy sympatie, hlavně ze začátku. Ale závěrečná pravda o tom, že sláva dokáže zničit přátelství i rodinu, už nemá takovou sílu jako plánování celého projektu a překonávání počátečních rozpaků. ()

alambert

"Tvoje akty jsou v Telegraphu, drahá. Podala bys mi prosím slaninu?" xD První část, po to vydání kalendáře, je perfektní. Pak už to ale prudce slábne, spíš až bředne... ()

anitae

Milý příběh, který potěší všechny holky, Členky dobročinného spolku dokáží sehnat peníze na charitu prodejem netradičního kalendáře. ()

andosdre

Velmi příjemný a vtipný britský film se skvělým hereckým obsazením-Helen Mirren,Julie Walters.Děj je nápaditý a humor je inteligentní.Ideální jako odpočinkový film.... ()

DadysGirl

Takovýhle filmy jsou přesně pro mě... Trpký, hořký a zábavný a sladký... vše v jednom... Doufám, že si ve zralejším věku dokážu udělat ze sebe srandu, koukat na věci s nadhledem a budu mít jiskru jako hlavní hrdinky... :) a to i přes to jaké vám život udělí lekce... ()

Uesbe

Tento malý-velký film nemá chyby. Skutočný príbeh, malebné prostredie anglického vidieka a mrte žien v zrelom veku odhodlaných k hocičomu v mene dobrej veci. A tak išli s koláčmi a kožou na trh. ()

iz67

Tohle je asi jeden z mála sentimentálních filmů, kterému jsem dal 80%. Ale přišlo mi, že tady ten sentiment funguje. Tak proč si ho nedat. ()

Renie42

Film měl šťávu, humor a výborný nápad, jak pomoci nemocnici. Několik odvážných žen středního věku se svlékli pro kalendář. Krásný anglický film nepodobný těm americkým bijákům. ()

subic

286.000 liber z prodeje kalendáře aneb britské čarodějnice dobyly Hollywood. Film podle skutečné události, celkem vybraných 578.000 liber, otevření oddělení na léčbu leukémie, to je jistě chválihodné. Starší holky z dobročinného farního spolku se zhostí propagace léčby rakoviny a když se to podá zábavnou formou, tak z toho vznikne takovýhle film. Dal bych i 4 hvězdy, kdyby to bylo trochu kratší, místy je to opravdu utahané a prvních 45 minut je takových celkem nudných s očekáváním, když už to přijde, než to přijde a začne se fotit. A ani skvělá Helen Mirren to nezachrání. ()

Tominni

Milá britská komedie, která ukazuje příběh svérázných členek dámského klubu, které se rozhodnou, že pořídí sofa do nemocnice, kde zemřel na leukémii manžel jedné z nich a způsob je trochu sympaticky rebelský, ale zastavit se nedají. Je to takový film na nedělní odpoledne, u kterého si příjemně odpočinete. ()