V hlavních rolích rozpustilé komedie Holky z kalendáře režiséra Nigela Cola (Saving Grace) hrají držitelky Zlatého globu Helen Mirren (Gosford Park, Pomsta) a Julie Walters (Billy Eliot, filmy o Harry Potterovi). Dvanáct svérázných členek váženého dobročinného spolku hledá nové možnosti, jak získat peníze na charitu. Tradičním zdrojem příjmů je každoroční kalendář spolku, ale tentokrát by ho chtěly udělat trochu jinak. Nechtějí se sice vzdát tradičních fotografií, ale konečnou podobu kalendáře všechny doslova šokují. Mezi pečenými dobrotami, jablečnými štrúdly a naaranžovanými květinami totiž ženy pózují - jak je pánbůh stvořil! Tenhle laskavý příběh vás rozesměje i dojme zároveň. (Warner Home Video CZ)

Damiel

70 % - Tenhle film je velmi zajímavou komedií či spíše komediálním dramatem, který se ale rozpadá na dvě poloviny. Ta první je brilantní, správně britsky suchá a echtovní, ta druhá se začne ředit do mainstreamových témat "morálka, čest, slušnost, rodina..." a přestává to být ono. Btw, tenhle příběh vznikl podle skutečné události, kdo vlastní DVD, může se o tom přesvědčit ve velmi zajímavém dokumentu. ()

Skip

Docela příjemná komedie, která sice neoplývá scénami útočícími na bránici, ale rozhodně to není žádná nuda, i když se člověk jen tak pousmívá. Nejde o žádné zásadní dílo v rámci žánru, ale to vůbec nevadí. ()

Aleee89

Musím říct, že na tenhle film jsem se předem docela těšila, navíc jsem ten den měla akorát náladu na nějakou nenáročnou zábavu, navíc s kvalitním obsazením, což byla jen třešnička na dortu. Helen Mirren jsem kdysi nějak nevnímala, ale dnes je mi sympatická a je to prostě paní herečka! Film je to velice příjemný. Sem tam smutný, jindy zase hodně veselý, ale pořád jsem z něj cítila jakousi lehkost, lidskost. Příběh je to hezký, dojemný, pěkně to ubíhalo, nenudila jsem se ani trochu. Není to úplně čistých osmdesát procent, ale když to zaokrouhlím... ()

Kuzlo

Príjemná komédia, ktorá nenápadne spôsobí, že sa budete musieť zamyslieť nad vžitovu morálkou a predsudkami. ()

Beagle

Hezky britský, trochu neprávem nedoceněný film. Obzvlášť pasáž okolo focení kalendáře je velmi vtipná ("Spodek neukážu, to je pohled, který jsem v životě rezervovala jen jednomu muži.- Manžel by se zlobil? - Kdo tady mluví o manželovi?" ) a Helen Mirren je velmi sexy. ()

kombajn

Pokud se nekomu libila Bila vdova, pak je to 5 hvezdicek :). Je to komedie, u ktere se muze bavit kazda generace. Helen Mirren i Julie Walters jsou naprosto skvělé. Film, který je natočený podle skutečné události a přitom nenudí. Smál jsem se docela často a to se mi ani u komedií zas tak často nestává... ()

carly

bolo to také milé britské. v jednom momente ma to dojalo skoro k slzám. a už za chvíľu som sa smiala. jednoducho skvelé ()

pakobylka

----- "Květiny z Yorkshire jsou jako ženy z Yorkshire ..." ----- O jednom dobročinném počinu, který začal žít vlastním životem. Pozitivně laděná, lehce úsměvná záležitost s dramatickými prvky, jejíž základ je PRAVDIVÝ. ()

Juto

Napriek tomu, že film nie je nudný a hranie hercov je temperamentné, je to v skutočnosti prekvapivo nežný film bez veľkého finále, čo je škoda. 6/10 ()

Eviator

I když je to mimo můj styl, tak jsem velice příjemně bavil, protože to co někdy holky z kalendáře vyváděli, to stojí za vidění... ()

lennyd

Chris a Annie patří k obyčejným ženám anglického venkova. Obě jsou také členkami Ženského klubu, kde se obě úspěšně nudí (historie pěstování brokolice není asi nejzábavnější téma). Bohužel manžel Annie se dozvídá, že má rakovinu, a po úporném boji svůj boj prohrává. Obě ženy chtějí pomoci v boji proti této nemoci, takže se rozhodnou se svými přítelkyněmi vydat kalendář aktů. Vzhledem, že jde o postarší dámy, je o skandál v anglických vodách postáráno... Vzhledem k tomu, že jde o film dle skutečné události (v současnosti je prý vydáván druhý ročník kalendáře), nelze hodnotit smysl jejich počínání (ani bouři zájmu, kterou svým činem vykonaly). Prostě to tak asi bylo. Částečně film připomíná starší snímek Do naha!... Docela jsem se bavil při scénách s focením (milé dámy se chtěly nechat fotit, ale nesnesly aby je kdokoliv (včetně) fotografa viděl)... Ale ten kalendář bych mít nemusel :) ()

Guzo

Po shlédnutí filmu jsem hodnotil mnohem výše než s odstupem času. Po pár dnech mi totiž utkvěl v paměti pouze nápad starých žen na originální kalendář, nic víc, nic míň. Jediné, co dodává filmu trochu šmrnc je pohled stárnoucích žen na svět z trochu jiného úhlu, než bychom čekali.. ()

solskjaer

No tak to jsem nečekal, na tento film jsem se kouknl v období naprostého filmového sucha a musím uznat, že jsem očekával naprostou kravinu o mladých krásých holkách. které prorazí do světa přes kalendář. CO jsem pak ale viděl to nemělo obdoby, velmi líbívý scénář s ještě lepší Julií Walters, plné anglického štiplavého humoru a velmi velmi zábavné. Zase jsem se jednou spletl - místo braku jsem viděl celkem solidní komedii při které jsem se opravdu bavil. Slabší 4 hvězdy. ()