Reklama

Reklama

Epizody(6)

Kolo času se odehrává v epickém fantasy světě a sleduje osudy Moiraine (Rosamund Pike), členky neuvěřitelně mocné ženské organizace zvané Aes Sedai, která přijíždí do městečka Dvě řeky. Odtamtud se vydává na nebezpečnou cestu křížem krážem světem s pěti mladými vesničany, z nichž jeden je – jak praví proroctví, Znovuzrozený drak... ten, který buď zachrání, nebo zničí lidstvo. (Prime Video)

(více)

Diskuze

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Gubi23

Gubi23 (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Jsem fakt zvědavý, jak tohle bude fungovat, snad ví, co dělají. Taky si nejsem jistý tím, jak rozšiřují Logainovu linku, i když myslím, že zrovna on by zasloužil dostat víc času, spíš v pozdějších knihách než teď ale dle mého názoru. Jinak Daniel Greene už nepatří mezi moje favority úplně, ale ve WoT se fakt vyzná a jeho názory jsou určitě zajímavý, vždycky rád kouknu.

Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

Rafe Judkins a Rosamund Pike dali včera Q&A a podľa odpovedí robí hudbu Lorne Balfe a prvá séria bude zaberať čiastocne prvú, druhú a tretiu knihu, ale zároveň budú časti z prvej knihy aj v druhej sérií.

na příspěvěk reagoval Gubi23

Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

Gubi23

Nevedel som ako lepšie opísať Elayne bez prezradenia mena ale tak blood and bloody ashes, uhádol si :D a teraz si skrížim ruky pod prsiami, uhladím si sukne, zaťahám za vrkoč a idem natešene čakať na 19. Novembra :)

Gubi23

Gubi23 (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Elayne? :D Co jsem četl, tak to vypadá, že celý Caemlyn přesunuli do druhé série, takže si budeme muset počkat, jinak Thom taky není nikde moc vidět, jsem zvědavý, co s ním udělají. A rád slyším, že je to nakonec 8 epizod, těch 6, jak se objevovalo, se mi zdálo fakt málo, zvlášť když tam dávají části z 2 i 3. A taky se mi zdá dobré to týdenní vydávání (s výjimkou prvních tří, které jsou najednou), bude to mít větší diskuzní potenciál a snad se i hype víc nakumuluje. 

na příspěvěk reagoval Ingtar2

Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

Gubi23

Súhlasím vyzerá to fantasticky. Najmä ten Myrddraal :D Extrémne som zvedavý na ďalšie postavy - napríklad na "človeka s kozím mliekom ktorému sa nič nemôže stať" alebo na "Týpka s dýkou". Ale na to si budeme musieť počkať na ďalší trailer... Mimochodom, prvá séria bude mať 8 častí. Ale hlavne - Nyneivino Yeet veľmi potešilo :D

na příspěvěk reagoval Gubi23

Gubi23

Gubi23 (hodnocení, recenze)

Překonává očekávání, řekl bych. "Usměrňování" vypadá líp, než jsem čekal, Tar Valon je nádherný, i když Bílou věž bych čekal vyšší, myrddraalové jsou cool, herci dost sedí, zvlášť Egwene, Rand a Mat se mi líbí a kostýmy nejsou nejhorší. Jsem optimista. 

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Ingtar2

Ingtar2

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

Pokúsim sa predísť hanlivým komentárom na prvú sériu - prvý diel knižnej série vyšiel v roku 1990, kedy si americký fantasy trh žiadal knihy typu Pána Prsteňov. Nimi sa teda Robert Jordan inšpiroval. Ostatné diely sa už od tejto šablóny značne odkláňajú.

Jaeger

Jaeger (hodnocení, recenze)

no, ad obsah... ja by som sa na tu Moiraine Damodred veľmi nefixoval... :)

 

3 AM Code

3 AM Code (hodnocení, recenze)

Natáčí se v ČR, kde už Amazon má pro fantasy zázemí, protože tu dělal(á) Carnival Row.

Kolo času spisovatele Roberta Jordana je epická fantasy o 14 hutných dílech (3 poslední za něj dopsal Brandon Sanderson poté, co Jordan zemřel). Je to už dost dávno co jsem prvních pár dílů tehdy jako čerstvou fantasy četl. Upřímě to bylo dost roztahané - čož naznačuje i ten šílený počet knih.

Nicméně svět a mytologie kterou Jordan vytvořil je velmi zajímavá a Amazon má možnost se vyvarovat knižní zdlouhavosti a naopak z toho vytěžit slušnou fantasy. Takže uvidíme.

Reklama

Reklama