Kolo času

(TV seriál)
  • USA The Wheel of Time
Trailer 1

Epizody(8)

Kolo času se odehrává v epickém fantasy světě a sleduje osudy Moiraine (Rosamund Pike), členky neuvěřitelně mocné ženské organizace zvané Aes Sedai, která přijíždí do městečka Dvě řeky. Odtamtud se vydává na nebezpečnou cestu křížem krážem světem s pěti mladými vesničany, z nichž jeden je – jak praví proroctví, Znovuzrozený drak... ten, který buď zachrání, nebo zničí lidstvo. (Prime Video)

Trailer 1

• Vesnička, ve které najdou útočiště Rand (Josha Stradowski) a Mat (Barney Harris), stojí v bývalém lomu Velká Amerika. (DerfelCadarn)
  • Rosamund Pike při pobytu v České republice navštívila s rodinou i Český Krumlov, o kterém prohlásila: „Přísahám, že jsem v životě neviděla opilejší lidi než na jedné z loděk. Muži, kteří si stoupli a okamžitě spadli na hubu. Jeden z lodi vypadl, kompletně se vymáchal v bahně a pak se vyškrábal zpátky a bahnem zašpinil i holky,“ vyprávěla Rosamund, jejíž děti, které byly z výletu nadšené, si prý od té doby hrají na opilce. (HawkeyP)
  • Jedna z lokací, kde se v Česku natáčelo, je i lom Homolák v Českém krasu nedaleko Karlštejna. (Andy.)