Reklama

Reklama

Temné lesy

(seriál)
Trailer 1

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Sestra varšavského státního zástupce před 25 lety záhadně zmizela. Díky právě objevenému tělu má novou naději zjistit, co se tenkrát stalo. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (68)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Cobena sa tentokrát chytili Poliaci a chceli byť iní, než ich britskí alebo španielski kolegovia. No a iní síce sú, ale o niečo menej presvedčiví. Temné lesy sú mierne rozťahané, občas v nich hapruje logika, čo by nevadilo, ak by bol dej natoľko napínavý, že by to každému bolo jedno. Ak si hutnosť deja porovnám napríklad so šesťdielnym francúzskym Hvozdom, nedá sa skonštatovať nič iné, len že Temné lesy by boli skvelým celovečerákom, prípadne trojdielnou minisériou. Ale v rámci doplňovania si Cobenovských adaptácií odporúčam a čas strávený s týmito postavami neľutujem. 70% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Normálně Poláci nechybují, ale zde mě to vůbec nebavilo. Námět, který ve své jednoduchosti je vyprávěn nesmírně složitě. Nijaká atmosféra, nezajímavé postavy, celkově jak kdyby to snad ani netočili Poláci. To, v čem jsou standardně tak skvělí, tady dost ztroskotalo. Nezajímavá teen detektivka s devadesátkovým feelingem, která vypráví příběh ve dvou časových rovinách, kde jedna je ta teen oldschool, která doslova nudí a druhá v současnosti, která je pro změnu zmatená a absolutně nezajímavá. ()

Reklama

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Není to špatná kriminálka, rozhodně mohu pochválit skvělou kameru, herci jsou i celkem snesitelný, ale bohužel tomu chybí nějaký větší moment překvapení a nápad. Jak název napovídá "Temné lesy" a já bohužel tu temnotu nepocítil. Atmosféra není bohužel dobrá a při srovnání s naší "Pustinou" či německým "Dark" je o několik kroků zpátky. Rozhodně jde o stravitelnou záležitost, ale radostí skákat nebudu. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Temné lesy sráží dolů naprosto chabé vysvětlení na konci, které dává tomhle ze začátku solidně vypadajícímu seriálu řádně na frak. Atmosféra a hlavně ta z roku 1994 je výborná, ale to je asi tak jediné, co bych kromě krásných holek a místy strašidelně atmosféry vyzdvihl. Zbytek je jen chaotická změť, která se tváří naoko vážně, ale při bližším prozkoumání zjistíte, že za moc nestojí. Dva a půl a Znaki (zatím) odkládám na neurčito. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

W głębi lasu rozhodně není seriál, který by dokázal zaujmout v první minutě, ale rozhodně se o to snaží. Používá k tomu dva zcela odlišné avšak provázané příběhy. Zpočátku se soustředí zejména na děj odehrávající se v první polovině 90. let. Důvod je jasný, teenegři a retro kolorit je pro diváka mnohem atraktivnější, než složitější dějová linie ze současnosti. Postupně se však důraz přesouvá na pátrání varšavského prokurátora po pravdě a vlastní sestře. Rozhodně se nedá říct, že by bylo všechno z počátku přehledné, ale jednotlivé střípky do sebe postupně zapadají a divák se tak nestává jen svědkem vyřešení všech zločinů, ale zároveň více proniká do vztahů mezi postavami. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Keď sa v deji presunieme do roku 1994, keď mladý Pawel čaká Lauru pred jej panelákom, zreteľne vidieť, že na bytovke sú plastové okná, čo v roku 1994 nemohlo byť. (Stillborn83)

Reklama

Reklama