Temné lesy (TV seriál)

• Polsko

W głębi lasu

The Woods

Krimi / Thriller / Drama

Polsko, 2020, 5 h 9 min (Minutáž: 47–55 min)

Jména postav mi tu dělaly hrozný problémy. Přenést na diváka nostalgickou atmosféru bolavýho mladí zas dělalo problémy autorům. Cobenova předloha je přitom dobrá, včetně její pointy, a Grzegorz Damięcki je na charakterního hrdinu dobrej typ. Čili, ano, dá se to. Dá se z ingrediencí, který mám všechny svorně rád, uvařit polívka bez chuti.(30.6.2020)

Polská stopa do dramatického krimi žánru, který rozhodně nepostrádá ambice, které z části i naplňuje. Minimálně po technické stránce, která se nebojí vybočit ze stereotypních rychlokolejí. Samotná story je možná až přílišnou snahou východoevropské produkce o napodobení světového krimi trendu. Tou špičkou pyramidy měla samozřejmě být zrůdná vražda mladých lidí která se paralelně řeší v hlavách zúčastněných i po pětadvaceti letech. Současné Polsko, korupce, vliv médií, moc vlivných jen odvádělo pozornost. Proč? Bohužel nakonec i to co mělo být tím hlavním, nosným bodem celého seriálu vyznělo svou pointou trošku do ztracena.(17.6.2020)

Myslím, že tohle je první polský seriál, který jsem kdy viděla. Nebo si aspoň ostatní nevybavuji. Musím říct, že jsem čekala víc. Podle popisu seriál vypadal zajímavě, i když už jsem filmy a seriály s podobným tématem viděla. Jenže celý příběh je takoví nijaký. Děj je dost táhlý a nic moc se po celou dobu neděje. Stačily by tak tři díly. Konec je asi zajímavý, i když trochu ohraný, ale události v průběhu seriálu jsou dost předvídatelné. Naopak prolínání minulosti s přítomností je zajímavé a pohled jak na dospělé lidi, tak i na jejich dětství je skvělé. Jako kulisa je seriál dobrý, i když vám něco uteče, tak jste pořád v obraze.(18.6.2020)

Nakonec jsou z toho poctivý čtyři pecky a sám sebe plísním, že jsem mezi druhým a třetím dílem o kvalitách seriálu zapochyboval. Jen je potřeba v hlavě přehodit výhybku a nečekat mravenčí policejní práci. Záhadu zmizení čtyř dětí se tady po 25 letech snaží rozluštit truchlící chlápek, který chce pochopit záhadnou minulost a díky jeho výkonu i skvělý kameře, se ta nostalgie nakonec kurewsky povedla přenést i na diváka.(20.6.2020)

Není to špatná kriminálka, rozhodně mohu pochválit skvělou kameru, herci jsou i celkem snesitelný, ale bohužel tomu chybí nějaký větší moment překvapení a nápad. Jak název napovídá "Temné lesy" a já bohužel tu temnotu nepocítil. Atmosféra není bohužel dobrá a při srovnání s naší "Pustinou" či německým "Dark" je o několik kroků zpátky. Rozhodně jde o stravitelnou záležitost, ale radostí skákat nebudu.(15.6.2020)