poster

Temné lesy (TV seriál)

 • Polsko

  W głębi lasu

 • anglický

  The Woods

Krimi / Thriller / Drama

Polsko, 2020, 5 h 9 min (Minutáž: 47–55 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vnimatkrasu
  ***

  Jména postav mi tu dělaly hrozný problémy. Přenést na diváka nostalgickou atmosféru bolavýho mladí zas dělalo problémy autorům. Cobenova předloha je přitom dobrá, včetně její pointy, a Grzegorz Damięcki je na charakterního hrdinu dobrej typ. Čili, ano, dá se to. Dá se z ingrediencí, který mám všechny svorně rád, uvařit polívka bez chuti.(30.6.2020)

 • lineker
  ****

  Polská stopa do dramatického krimi žánru, který rozhodně nepostrádá ambice, které z části i naplňuje. Minimálně po technické stránce, která se nebojí vybočit ze stereotypních rychlokolejí. Samotná story je možná až přílišnou snahou východoevropské produkce o napodobení světového krimi trendu. Tou špičkou pyramidy měla samozřejmě být zrůdná vražda mladých lidí která se paralelně řeší v hlavách zúčastněných i po pětadvaceti letech. Současné Polsko, korupce, vliv médií, moc vlivných jen odvádělo pozornost. Proč? Bohužel nakonec i to co mělo být tím hlavním, nosným bodem celého seriálu vyznělo svou pointou trošku do ztracena.(17.6.2020)

 • holka218
  ***

  Myslím, že tohle je první polský seriál, který jsem kdy viděla. Nebo si aspoň ostatní nevybavuji. Musím říct, že jsem čekala víc. Podle popisu seriál vypadal zajímavě, i když už jsem filmy a seriály s podobným tématem viděla. Jenže celý příběh je takoví nijaký. Děj je dost táhlý a nic moc se po celou dobu neděje. Stačily by tak tři díly. Konec je asi zajímavý, i když trochu ohraný, ale události v průběhu seriálu jsou dost předvídatelné. Naopak prolínání minulosti s přítomností je zajímavé a pohled jak na dospělé lidi, tak i na jejich dětství je skvělé. Jako kulisa je seriál dobrý, i když vám něco uteče, tak jste pořád v obraze.(18.6.2020)

 • Tosi
  ****

  Nakonec jsou z toho poctivý čtyři pecky a sám sebe plísním, že jsem mezi druhým a třetím dílem o kvalitách seriálu zapochyboval. Jen je potřeba v hlavě přehodit výhybku a nečekat mravenčí policejní práci. Záhadu zmizení čtyř dětí se tady po 25 letech snaží rozluštit truchlící chlápek, který chce pochopit záhadnou minulost a díky jeho výkonu i skvělý kameře, se ta nostalgie nakonec kurewsky povedla přenést i na diváka.(20.6.2020)

 • Pilda17
  ***

  Není to špatná kriminálka, rozhodně mohu pochválit skvělou kameru, herci jsou i celkem snesitelný, ale bohužel tomu chybí nějaký větší moment překvapení a nápad. Jak název napovídá "Temné lesy" a já bohužel tu temnotu nepocítil. Atmosféra není bohužel dobrá a při srovnání s naší "Pustinou" či německým "Dark" je o několik kroků zpátky. Rozhodně jde o stravitelnou záležitost, ale radostí skákat nebudu.(15.6.2020)