Temné lesy

(seriál)
Trailer 1

VOD (1)

Epizody(6)

Sestra varšavského státního zástupce před 25 lety záhadně zmizela. Díky právě objevenému tělu má novou naději zjistit, co se tenkrát stalo. (Netflix)

Trailer 1

vnimatkrasu

Jména postav mi tu dělaly hrozný problémy. Přenést na diváka nostalgickou atmosféru bolavýho mladí zas dělalo problémy autorům. Cobenova předloha je přitom dobrá, včetně její pointy, a Grzegorz Damięcki je na charakterního hrdinu dobrej typ. Čili, ano, dá se to. Dá se z ingrediencí, který mám všechny svorně rád, uvařit polívka bez chuti. ()

Vyhy

1. série - 80 % No, tak to jsem vážně nečekal. Poláci to rozjeli. I když se nejedná o nic temného, maximálně tam byl temný stín v lese, je to vlastně skvělá detektivka. Promyšlené postavy, zajímavý příběh, který udrží pozornost do samotného konce. Vyváženost mezi flashbacky a přítomností. Možná bych natáhl poslední díl a víc si pohrál s koncem, spousta linek byla až moc rychle vyřízena. Jo a pustil jsem si to s dabingem, abych si to více užil - nic proti :) Spokojenost, vážně! Víc takových. ()

Mlle

Přepálený, rozkouskovaný příběh. Sám o sobě by mohl být dobrým námětem z černé kroniky, ale způsob, jakým ho pojala režie, mu odnímá veškeré napětí, drajv, návaznost i logiku. Všechny díly jsem si pustila jen proto, že jsem byla zvědavá na rozuzlení, ale stálo mě to dost přemáhání. Herci jsou sympatičtí, ale nedá se poznat, jestli jsou dobří, protože jejich postavy se seriálem procházejí bez jakéhokoliv výrazu. Z kamenných tváří jen tu a tam ukápne umělá slza. Což je vzhledem k šílenosti hlavní zápletky, jakkoli utopené v civilnosti prostých, ale dlouhých záběrů na to, jak se nikde nic zvláštního neděje, dost cynicky absurdní. ()

Dudek

W głębi lasu rozhodně není seriál, který by dokázal zaujmout v první minutě, ale rozhodně se o to snaží. Používá k tomu dva zcela odlišné avšak provázané příběhy. Zpočátku se soustředí zejména na děj odehrávající se v první polovině 90. let. Důvod je jasný, teenegři a retro kolorit je pro diváka mnohem atraktivnější, než složitější dějová linie ze současnosti. Postupně se však důraz přesouvá na pátrání varšavského prokurátora po pravdě a vlastní sestře. Rozhodně se nedá říct, že by bylo všechno z počátku přehledné, ale jednotlivé střípky do sebe postupně zapadají a divák se tak nestává jen svědkem vyřešení všech zločinů, ale zároveň více proniká do vztahů mezi postavami. ()

Pilda17

Není to špatná kriminálka, rozhodně mohu pochválit skvělou kameru, herci jsou i celkem snesitelný, ale bohužel tomu chybí nějaký větší moment překvapení a nápad. Jak název napovídá "Temné lesy" a já bohužel tu temnotu nepocítil. Atmosféra není bohužel dobrá a při srovnání s naší "Pustinou" či německým "Dark" je o několik kroků zpátky. Rozhodně jde o stravitelnou záležitost, ale radostí skákat nebudu. ()

• Keď sa v deji presunieme do roku 1994, keď mladý Pawel čaká Lauru pred jej panelákom, zreteľne vidieť, že na bytovke sú plastové okná, čo v roku 1994 nemohlo byť. (Stillborn83)