Z islandského městečka až do finále Eurovize... Je rok 1974 a malý Lars Erickssong v nedávné době přišel o matku a odměřený otec (P. Brosnan) chlapci moc podpory neposkytuje. Když se ale u nich doma schází přátelé, aby sledovali finále Eurovize, kde soutěží také skupina ABBA, Lars při jejím hitu Waterloo nečekaně ožije. Vezme si pak do hlavy, že v Eurovizi zvítězí a tohoto snu se Lars (W. Ferrell) drží i dnes, společně se stejně potrhlou kamarádkou z dětství Sigrit (R. McAdamsová). Vystupují jako popové duo Fire Saga, ale bez větších úspěchů zpívají pouze v jejich rodném malém rybářském městečku Húsavíku. V tu dobu se pořádá výběr soutěžících do Eurovize za Island a prezident tamní televize má o výběru kandidáta jasno. Na papíře však podle regulí musí být kandidátů dvanáct, a při zcela náhodném losování soutěžících do počtu, se na listině objeví také Fire Saga. Když během nominace dojde na jejich číslo, stane se z něj kvůli Larsovi jedna velká fraška a oba pak zdrceně na molu pozorují luxusní loď, na níž se baví ostatní soutěžící. Strašlivé neštěstí na lodi způsobí, že jediným kandidátem do Eurovize za Island zůstane Fire Saga… (Česká televize)

PTuranyi

Tento film sa dá pozerať minimálne dvoma spôsobmi. Prvým je komédia o hudobníkovi snažiacom sa získať cenu Eurovízie. Z tohto pohľadu je všetko v poriadku a je to celkom zábavné. Druhý je ľúbostný príbeh a komédia o vzťahu krásnej ženy a čudáka plný klišé. Produkcia je výborná, ale postupne však začína prevažovať druhý pohľad, tlak na prízemný americký humor sa stupňuje a klišé sa vŕši na klišé. Takže pôvodná zábava a originálna karikatúra Eurovízie sa postupne mení na naivný príbeh Superstar. ()

Slack

Nooo. Na to, že je to netflix, nebola tá hudobná zložka úplne márna. A verím tomu, že ak by to bolo robené v inom štúdiu, kde by neboli také obrovské obmedzenia (hlavne tá korektnosť) bol by to o triedu alebo dve lepší film. Farrell je už pre takúto rolu starý. V rámci žánru Hudobná Romantická Komédia lepší priemer. ()

HMTD

Jako fanoušek Eurovize jsem čekal, že film bude jen obrovský parodující průšvih, ale kupodivu příjemně překvapil. Odráží některé prvky Eurovize a myslím, že by nutně nemusel od této soutěže lidi kteří ji neznají odrazovat. Přeci jen málo kde se najde tak pestrobarevná paleta účinkujících a stylů, no a po té co už jsme v Eurovizi viděli by se tam ani Fire Sága nevyčnívala. ()

Sidenius

Willa Ferrella obecně nemám jako herce vůbec rád, ale tenhle film je strašně nechutně a o ničem úchylnej nooo stejně jako Eurovize :) Je to fakt neskutečná blbost protkaná recyklovanou melodií notoricky známých věcí že se člověk párkrát i zasměje. tzn. 2x ()

KuceraJohny

To byl dobrej joke. Ne upřímně musím říct že příjemný film na večerní sledování. Není to nijak světoborné dílo a ani nejlepší komedie, ale špatný to taky není. Je to takový napůl inspirativní film a napůl ztřeštěná komedie. Což zamezilo tomu aby byl film mnohem výš. Kdyby se tvůrci vydali pouze jedním směrem asi by to bylo mnohem zajímavější, ale na druhou stranu nebyl by to film, kteýrm tento film měl být. Takže za mně spokojenost. Nic víc jsem od filmu ani nečekal. Také nechápu jak se můžu v každém filmu do Rachel McAdams "zamilovat". To už nemůže být dobře napsanými rolemi to zkrátka musí být v ní že pokaždé dokáže na chvíli ukrást moje srdce. ()

bublinka4

Původně jsem tomu dala jenom dvě. Fakt. Ale viděla jsem ten film v červenci, a je listopad a pořád jedu Lion of Love, jako by to mělo být naposled a dneska večer vážně uvažuju, že si to pustím ještě jednou. Tak si říkám.. že si to ty tři hvězdičky snad i nakonec zaslouží. Koneckonců, ačkoliv je to přece jenom trochu sranec (co si budem) je to milý film s pár solidníma a pár fakt dobrýma vtipama a je tam Dan Stevens, který byl jako vždycky úplně boží. Tři hvězdy. Howgh! ()

tulrika

Eurovision je blbost. Mohli trochu víc tlačit na pilu a ukázat větší parodii. Ale vypnula jsem mozek a zasmála se. Některý ty blbý písničky si i broukám. Takže za mě pohodově strávený večer s filmem. ()

JB001

Písničková soutěž Eurovize není rozhodně můj šálek kávy. První a poslední písnička, která se mne nějak dotkla, bylo Waterloo od Abby. Jinak je mi ta soutěž šumafuk. K filmu jsem tudíž přistupoval s velkým despektem, ale byl jsem mile překvapen. Skvělá komedie na letní večer. A Will Ferrel s Rachel McAdams mne pobavili mnohem víc než svého času Bradley Cooper s Lady Gaga. Povedených gagů je ve filmu spousta včetně hlasování Česka a závěrečná diskvalifikující písnička se mi taky docela líbila... ()

alisek87

Už jen kvůli Willovi dávám čtyři hvězdy, fajn komedie, člověk se zasměje a song jaja ding dong vám prostě bude znít v hlavě ještě pak dlouho. :) ()

Pythonator

No, těšil jsem se na další Ledově ostří, ale tady jsem se moc Ferrellových úchyláren nedočkal. Nepodával si trapné televizní přihřáté soutěže o popovém skřehotání, jak by měl. Nebyla to ani tak parodie na tyto cirkusy, ale bohužel spíše pocta. A to odmítám skousnout, zkdyž by se z takové látky dala dělat daleko větší bžunda. Kdybych patřil mezi tu masu konzumentských chudáků, kterým nevadí elektronické pazvuky vydávané za hudbu, tak bych dal hned pět hvězdiček. Kvalita hudebních příspěvků ve filmu je totiž paradoxně daleko výše než ve skutečných soutěžích. Hudebně to tedy tvůrci rozhodně neposrali a věrně podali nálož čísel, z nichž právě Fire Saga se vám musí zalíbit (když si odmyslíte místy nějaké ty elektronické pazvuky). Samozřejmě, že se objeví i nějaký ten trapný raper, takže obrázek o takové soutěži je naprosto věrný. Bohužel podobné popové srance nebaštím, takže dávám maximálně za tři, vzhledem k návalům nevolnosti, které na mě přijdou vždycky, když nějaký šašek ve třpytivém kostýmu začne poskakovat při něčem, co má být jakože hudba. A to ještě jedna hvězdička je jen za tu jednu typicky Ferrellovskou scénu s útokem elfa, bez které by ten film byl už úplně na hovno. Tedy nebyl, protože pořád je tu naprosto úžasná Rachel a ten sympatický úchyl Ferrell, které by doposud snad nikdo do jednoho filmu jako pár nespojil - a to je na tom to boží. ()

I.ball

Je to velice milá komedie téměř bez záporných postav. A i ten jediný nepřející nakonec sklapne. Will Ferrell se mi vždy líbí ve vedlejších rolích víc než jako hlavní hrdina, ale v tomto filmu byl snesitelný. Možná proto, že se neuchýlil ke svým již tradičním nízkým a fekálním vtipům. Ba naopak, docela věrohodně ztvárnil postavu muže ve středním věku překonávajícím veškerá úskalí, která mu život připravil, aby nakonec dosáhnul svých snů, i když mu museli pomoci elfové. Co ovšem musím vyzdvyhnout, je hudební stránka. Byť převážně tzv. "europop", což je z podstaty věci pochopitelné, zvuk je opravdu kvalitní a finálový song dua Fire Saga si mile rád pustím ještě hodněkrát. Je to taková typická muzikálová píseň plná emocí vyvěrajících na povrch, která vás vezme za srdce, když ji necháte. Určitě 75%. ()

Frameline

Zahoďte předsudky vůči soutěži Eurovize. Tenhle film je zábavou nejen na období karantény. Příběh o snu zúčastnit se světové pěvecké soutěže je vyprávěn s velkým vtipem a nadsázkou, přitom kultovní Eurovizi nijak neshazuje. Oba hlavní představitelé hrají a zpívají výtečně v rámci daného žánru, zákulisí velkolepého eventu je zábavně zachyceno do jemných detailů. Vedle milostného příběhu snímek nabízí několik témat - od vytrvalosti jít za svým snem přes marnivost populární hudby až po prázdný, i když srdečný život v zapadákově. Určitě doporučuji. Výborný soundtrack! ()

Gelaos

Pocta a zároveň i výsměch skutečné Eurovizi se vší její kýčovitostí, výstředností a uměleckou (ne)kvalitou. Příběh je šablonovitý, s hluchými místy a nemálo nepovedenými vtipy, ale film odzbrojuje právě záměrnou absurditou a optimistickou naivitou. Herci si to užívají - Ferrell je svůj, McAdams rozkošná, Brosnan zmateně charismatický a Stevens jako homo-rusák vynikající. Hudební čísla se také povedla (zejm. parodie na finské Lordi) a finální Húsavík je Oscarový favorit. Přestože film objektivně zázrak není, tak na truc vůči některým kritikům i přecitlivělým muzikálům typu Bla Bla Land si přisadím: 5 hvězdiček. ()

ztracenyDen

Jsem rozpolcen. Chvílemi vtipné i chytré, ale během chvíle zcela dementní a zbytečné. Ale jsem rád, že jsem to viděl a doporučuji to. ()

vobrn

Začněte s nulovým očekáváním. Ideální sledování s partnerem/kou. Příjemná parodie umělé Eurovision spojená s dojákem. A neuvěřitelnou gradací. Zapomeňte na negativní svět Covidu a sociálních sítí. A na umění. Tohle je čistá lidová zábava. Občas ji potřebujeme všichni. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů