Ondřej je tvrdý obchodník a arogantní workoholik. V Praze vede velkou, úspěšnou firmu. Smyslem jeho života jsou peníze. Ondřej právě v Nebrasce dojednal životní obchod s bohatým investorem, který na okraji Prahy zafinancuje výstavbu luxusních rezidencí. Na cestě z Ameriky letadlo přelétána nad rezervací, kde právě probíhá pohřeb indiánského náčelníka. Duch indiána stoupající k nebi narazí do letadla a nedopatřením se vtělí do Ondřeje. A tento duch má o Ondřejově životě a jeho hodnotách rozhodně odlišné představy. Ráno doma Ondřeje probudí velmi neodbytný hlas v jeho hlavě. Hlas, který se rozhodl mu pomoci a změnit ho. Ondřej se však nezvanému návštěvníkovi nehodlá jen tak vzdát. Každodenní pracovní a rodinné problémy dostávají nový rozměr nejen pro Ondřeje, ale i pro jeho rodinu a kolegy. Mezi Ondřejem a duchem začíná neúprosný, divoký souboj plný situační komiky. (Bioscop)

bobstock odpad!

V našich končinách se moc finančně náročných snímků nevyplatí dělat. Bohužel do toho spadá rutina ve formě všech pokleslých komedií, co maj rádi muži či ženy a nebo zrovna Indián, kde se Rodenova nevtipná poloha absolutně neshledala s ničím, co by připomínalo humor či nostalgii po dávných dobách indiánských šamanů. Myšička si užil legitimní pohled na prsa Vici Kerekes a to je asi všechno. Rodena mám rád o to víc mi je líto, když se za tyhle zoufalý projekty platí v kině.. 10% ()

indiano

Film je určený hlavne vyznávačom indiánskej kultúry a spirituality,ktorí boli odkojení filmami Karla Maya,neskôr revizionistickými indiánkami ako Malý velký muž a Tanec s vlkmi. Ľudmi,ktorí žijú v symbiose s prírodou a nepodliehajú civilizácii bieleho muža. Sú to tzv euroindiáni https://indiancorral.cz/ a vyznávači living history. Belosi žijúci v kockatých betónových džungliach, nalepení na PC, oblbovaní západnou kultúrou. ktorí nerozoznajú stopy moriaka od medveďa tento film nikdy nepochopia...... ()

Brtniik

I přes to, že jsem si myslel, že hlavní roli hraje Ondra Vetchý (netuším, jak jsem na to přišel), nezkazilo mi to dobrý pocit. On pan Roden jak známo hraje jako bůh i když někdy podivné figury. Film má zajímavý námět, tedy pomineme-li, že v severských zemích se příroda respektuje tak nějak automaticky jelikož to tam řídí skřítci. Mám jen jedinou výhradu - hlas indiána bych si představoval poněkud charismatičtejší. To víte, mým prvním filmem byl Vinnetou a to byla nějaká důstojnost o tatíčkovi ani nemluvě. Mrzelo mě, že ke konci opustili báječný trik, kdy si indoš Karla "půjčil" a mluvil za něj - bylo to velmi působivé. Vica je pořád šik a zde big potvora! Myšička dle mého, žádný protiúkol. Až to bude v TV, z chutí na to o5 mrknu. Edit. Při scénách z indiánského tábora mi v uších znělo: ÁAAAAAA, sou fár tu jů aj mejd... ()

Olík

"Až bude pokácený poslední strom, až bude poslední řeka otrávená, až bude chycena poslední ryba, až česká kinematografie natočí další úplně zbytečný film, tehdy poznáme, že peníze se nedají jíst." ()

tranquill

"Jsi náčelník nebo hádavá žena?" Myšlenka tam byla, jen to zpracování zaostávalo. Takže jednou stačí. "Bude mi ctí, s vámi dnes křepčit." ()

rublik05

Na Indiána jsem se podíval čistě ze zvědavosti, a také kvůli Karlu Rodenovi. Prvně asi začnu klady. Snímek je poměrně slušně natočený, má občas takovou příjemně odlehčenou atmosféru, líbil se mi podmanivý hlas indiána, jakož i herecký projev Karla Rodena. Co se týká příběhu, ten je spíše jednodušší, na logiku se zrovna moc nehledí, snaha o nějaké hlubší poselství působí místy velice křečovitě. Humor je vcelku fajn, mohlo ho být ale podstatně více. Přišlo mi, že se tvůrcům nepodařilo tak nějak naplno využít potenciál daného námětu. Nemohu nezmínit také uši trhající dabing cizích herců, to je opravdu peklo. Indián se podle mě hodí především do programů komerčních televizí, tam bude mít jistě šanci zazářit, celkově se ale jedná o nevýraznou, skrz na skrz obyčejnou komedii, na kterou si vzpomenu jen z jednoho jediného důvodu, a sice že se v ní objevily holky z kapely The Agony, za což tvůrcům upřímně děkuji. 3/10. ()

E lan

Já nevím proč to všichni kritizují. Vůbec to není špatný film, Roden v dobrém rozmaru, Mišicka hraje klasiku a vůbec celé obsazení sedí velmi dobře. Scénář je také slušný, tak se celkově jedná o lehce nadprůměrnou záležitost. ()

Anianna

Koukala jsem kvůli Rodenovi, ale zdálo se mi to tak hloupé! Jak vidím z ostatních hodnocení, o nic jsem nepřišla, když jsem v polovině filmu přepnula. ()

ostravak30

Tak už mám za sebou všechny filmy Tomáše Svobody. Pravdou je, že po čtyřech dost typologicky podobných komediích je Indián zcela něco nového. A je to něco originálního i v rámci Česka. Už za to si zaslouží tři hvězdy. Indián totiž není jen laciná komedie, ale také se snaží něco říct. Kolik lidí žije hektický život a ani se nezastaví? Neužijí si běžných věcí, ale též kvůli práci a svému stylu života přicházejí o manželky nebo o dětství potomků? Ruku na srdce. Někdy je to těžké, pravda, ale také jsem rád, že vydělávám raději méně, ale za to mám více volného času. Na co peníze, když si jich nemůžete užít? I o tom je snímek, který nám tvůrci naservírovali. Pravda je, že Karel Roden je výborný a některé situace jsou trochu bizarní. Také způsob převtělení bych asi volil kapánek jiný. Na druhé straně sledujeme mnoho situačního humoru a také toho černého. Mě se Indián líbí už jen proto, že to v první řadě není hloupá komedie, ale má i jisté poselství. ()

Coliseum odpad!

Ten odpad je ryzí trest za to, že jsem nepochopil premisu, důvod a přesah toho, proč tohle dílo spatřilo světa světlo. Karle? Pokulháváš (kvalitativně a už i výběrem). ()

Klat

Napíši to jednoduše, myslím si, že ti nejbohatší a nejmocnější lidé světa, co se ho snaží řídit, by každý do jednoho měl mít, alespoň na chvíli svého indiána aby se náš svět mohl obrátit k lepšímu. Kdyby byl natočen americkými tvůrci a situován do tamního prostředí, asi bychom na to koukali jinak. Úsměvný příběh ano, komedie nikoliv... ()

PlysovyMacko

Veľmi odvážny a zaujímavý námet na český film. Hlavný hrdina začne počuť v hlave hlas indiána, ktorý mu svojimi radami pomôže usporiadať si všetky aspekty života. Film má pár vtipných momentov, ale zaznie aj pár múdrosti. Karel Roden zvládol netradičnú úlohu dobre. ()