Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

Na rovinu, po přečtení několika vět v TV programu jsem nevěřil, že děj filmu mě udrží celých 80 minut v pozoru. Oběť si povídá se sniperem v telefonní budce. To nebude fungovat. Chyba lávky. To jsem si uvědomil už po deseti minutách, kdy jsem nebyl schopen odklonit svůj zrak od obrazovky. Thriller, který nám ukaže rozklad suveréního mladíka na ustrašenou trosku, která si uvědomí všechny svoje chyby. Prostě skvělé a Collin? To je pan herec!(16.11.2009)

Najlepší film Colina Farella, najlepší film Joela Schumachera a strhujúci konverzačný thriller nabitý napätím od úvodných až do záverečných titulkov, hoci väčšinu času prakticky neopustí prostredie telefónnej búdky a záporák Kiefera Sutherlanda si vystačí takmer výlučne s charizmatickým hlasovým prejavom. Malý veľký film.(6.4.2011)

I po dvou desítkách projekcí stále vynalézavý, chytrý a napínavý thriller, kde Joel Schumacher, omezen rozpočtem i natáčecími dny, nechává nést celou tíhu děje na vymazleném dialogu dvojice Farrell - Sutherland, za což patří největší díky Larrymu Cohenovi, kterému se sice na papír zatoulaly i nějaké ty chybky a logické otazníky, ale ta vtipná sociální kritika, společně s vyhrocením celé zápletky, to spolehlivě utáhne na celé sedmdesátiminutové ploše.(28.2.2009)

Malý Veľký thriller Joela Schumachera. Minutážov krátky, scenáristicky jednoduchý, ale atmosfericky mimoriadne mocný snímok. Skvele zvládnutá hlavná úloha, v podaní Colina Farrella, a svižná réžia, robia z neho päť hviezdičkový film. Už nebude pre mňa najlepším Schumacherovým dielom "Voľný pád" z roku 1993, odteraz je to práve jeho "Telefónna búdka". *****(16.9.2008)

Zatímco někteří lidé u psychiatra sedí nebo leží na gauči, PR agent Stu stojí a ještě k tomu v telefonní budce.. Originální nápad, přesvědčivý Farrell, přiměřená stopáž a Schumiho lepší režisérské Já. Nebylo by hezké, kdyby si každý jednou za život v rámci upřímnosti ke svým bližním postál se sluchátkem u ucha v prosklené zpovědnici s telefonním seznamem a na mušce v tu chvíli jediného Pána Boha Kiefera Sutherlanda učinil zpověď..? „Isn't it funny? You hear a phone ring and it could be anybody. But ringing phone has to be answered, doesn't it?“(1.9.2008)

• - Natáčanie snímky prebiehalo v New Yorku, kde sa dej filmu aj odohráva, a taktiež v Los Angeles. (Greenpeacak)

• - Komparz, který se natáčení zúčastnil, nedostal scénář, takže většina reakcí, které se pak dostavily, jsou reálné. (don corleone)

• - Scéna, kdy Stu (Colin Farrell) vše přizná, se natočila na jeden záběr a hned první verze se použila. (don corleone)