Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

Jeden člověk, jeden psychopat, jedna telefonní budka. Jeden excelentní psychothriller. Z podobných filmů by si měli brát příklad čeští tvůrci, neustále remcajcí nad nedostatkem financí. V životě by mě nenapadlo, že film odehrávající se z 95% v telefonní budce může být takhle napínavý – od začátku do konce – a navíc neustále překvapující něčím novým. Tohle rozhodně není pouze o tom, jestli ho nakonec sejme, či nikoliv. 90% Zajímavé komentáře: Marigold, Turiec, numi, Nick Tow, hudryhudry, evilive666, tragos, Cimr, Freelance(25.7.2005)

• CANNIBAL

U tohoto filmu bych uvítal remake. Vyústění zápletky se mi zdá značně slabé a záporák se objeví příliš krátce. Může se přeci skrytý objevovat i průběžně, ne? Taky chybí pořádná honička, když už to všechno praskne, vč. pořádného 'attacku' policejního komanda. Pokud jde o výkon herce Colina Ferrella, tak ten ač se sice snažil, v určitých záběrech do toho mohl rozhodně dát emočně ještě víc. Nějaký 'vzrůšo' v podobě psycho-afektu s mlácením telefonního sluchátka, by neuškodilo. Závěrem musím také podotknout, že v originále padá příliš jedno (143krát) ohrané sprosté slovo. Takže summa summarum, tenhle film je tak akorát dobrý, pouze na jedno shlédnutí a to já vysoko nikdy nehodnotím.(29.3.2015)

Najlepší film Colina Farella, najlepší film Joela Schumachera a strhujúci konverzačný thriller nabitý napätím od úvodných až do záverečných titulkov, hoci väčšinu času prakticky neopustí prostredie telefónnej búdky a záporák Kiefera Sutherlanda si vystačí takmer výlučne s charizmatickým hlasovým prejavom. Malý veľký film.(6.4.2011)

V závěru filmu už scénář zřejmě nevěděl kudy kam, a tak se zničehonic stalo něco, co se mohlo stát úplně kdykoliv, a bylo to tak uspěchané a prostě divné, že mi to Telefonní budku trochu pokazilo. Nicméně ta předešlá hodina se povedla a rozhodně bych nechtěl, aby mé špatné svědomí mělo hlas pochechtávajícího se Kiefera Sutherlanda.(5.7.2016)

Největší možná koncentrace napětí, potu, úzkosti, strachu a zloby v 72 perfektně vydestilovaných minutách intenzity, jež nedají vydechnout ani na sekundu z nich. Telefonní budka je o harmonii originálního a ve své jednoduchosti geniálního námětu, brilantní akční režie (svěží a neúnavně rychlé vyprávění, kamerové překryvy) a samozřejmě i úžasného hlavního představitele. Colin Farrell své postavě skutečně dodal třetí rozměr, jehož odhalení obrazovkám celého světa, představuje asi nejlepší moment jeho i Schumacherovy kariéry... Jedna z mých nedokonalých srdcovek. 10/10(12.7.2010)

• - Komparz, který se natáčení zúčastnil, nedostal scénář, takže většina reakcí, které se pak dostavily, jsou reálné. (don corleone)

• - Michael Bay zvažoval režírování filmu. Když se setkal se scénáristou a producenty, první věc, na kterou se zeptal, byla: "Tak jak ho dostanem z tý budky?" Režie se nakonec ujal Joel Schumacher. (Teebo)

• - V jednej vystrihnutej scéne si zahral aj Jared Leto. (Greenpeacak)