Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

KIEFER RULES! Hlavní hvězdou v tomto invenčním thrilleru pro mně není skvělý Colin Farrel, ale naprosto dokonalý hlasový projev Keifera Shuterlanda. Nechtěl bych to vidět dabovaný. A taky by mně zajímalo, jak to s tímhle filmem vyřeší videodistributoři při převodu na VHS formát. Schumacher totiž widescreen rozděluje na několik částí-okének, ve kterých vidíme souběžně běžící děj z různých míst. Není to sice nic nového, ale mně tenhle způsob často používaný v 60.letech hodně baví.(24.8.2003)

Mohla bych možná filmu udělit plný počet bludišťáků, kdyby v budce trčel Clive Owen:-). Mohla bych snad popřemýšlet o páté star, ikdyž v budce zabírá prostor Šulin Farrell (nakonec je v roli namyšleného frajera přirození/ý, nemusí nic předstírat), ale to by musel tenhle thriller v závěru přitvrdit a vyhnout se klišé. (SPOILER) Jo, správně, kulka precizně umístěná do čela nad tu Colinovu arogantní tlamičku by mě maximálně uspokojila. Thrillery mají vzbudit napětí a to jde dost blbě, pokud fandíte neviditelnému záporákovi - takže za sebe hodnotím "pouhými" 75%. A proč to má, OMG, nálepku "mysteriózní" - kdo ji pořád tak štědře rozhazuje kouskům, co nemají s tajemnem a nadpřirozenem vůbec nic společného?(9.11.2010)

Moooc dobře si pamatuji, jak jsem stál před programem kina a váhal, zda-li mi telefonní budka stojí za tu cestu do kina, protože jsem zaslechl od známého, že se opravdu 95 % filmu odehrává v budce. Nakonec jsem nešel, ale po zhlédnutí DVD doma jsem litoval. Výborný thriller doslova nabitý emocemi postavou Colina Farrella, který to zahrál opravdu excelentně.(16.2.2009)

Největší možná koncentrace napětí, potu, úzkosti, strachu a zloby v 72 perfektně vydestilovaných minutách intenzity, jež nedají vydechnout ani na sekundu z nich. Telefonní budka je o harmonii originálního a ve své jednoduchosti geniálního námětu, brilantní akční režie (svěží a neúnavně rychlé vyprávění, kamerové překryvy) a samozřejmě i úžasného hlavního představitele. Colin Farrell své postavě skutečně dodal třetí rozměr, jehož odhalení obrazovkám celého světa, představuje asi nejlepší moment jeho i Schumacherovy kariéry... Jedna z mých nedokonalých srdcovek. 10/10(12.7.2010)

No zas tak dobry, aby to melo takle vysoky hodnoceni, mi to neprislo. Nez se Colin dostane do budky, tak je to trochu opruz, ale nastesti je v ty budce behem nakejch peti minut a pak zacne slusny buzerovani. Problem je, ze zatimco cim dal tim vice zoufalej Colin se neokouka, tak reci snipera zacnou bejt postupne stereotypni. A zaver filmu byl vicemene slusnej, akorat tak trochu nelogickej a navic tak nak neni jasna motivace toho snipera. Jeste, ze ma film jen 80 minut, uz takle je to jen tak tak a krapet delsi stopaz by film znicila. Nicmene takle se jedna o napinavej film se skvelym Farrellem.(17.2.2007)