Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

89% - No tak zase jednou překvapení. Už ve Volném pádu Schumacher ukázal, že je na tento druh thrilleru skutečným mistrem. Zde je sice jinak originální zápletka trochu sci-fi, ale její perfektní zpracování si získalo mé vysoké hodnocení. Výborné herecké výkony, skvělá kamera, promyšlený střih, k tomu správně znervózňující hudba... a velký očistec v budce. Sice to místy mělo mouchy, kdy jsem úplně nepochopil Stuovo jednání, a že ve mě film kromě napětí žádné větší emoce nevyvolal, ale možná to bude tím, že jsem takovou odyseu v budce ještě nezažil :o)(17.3.2006)

"Vidíš ty turisty s videokamerami? Ti doufají, že tě rozstřílí a oni si to natočí. Neboj, díky nim se bude policie chovat, jak nejlíp umí." Já jsem člověk přející a tak každému namyšlenému PR bourákovi přeju, aby strávil hodinovou terapii s odstřelovačem v telefonní budce. Normalizaci světa by to dost pomohlo. Asi proto jsem byl od začátku na straně vědoucího zabijáka a arogantnímu Stuovi jsem při hledání své upřímnosti přál koupel ve vlastním potu a sevřené půlky zadnice. Já jsem si to prostě užil, ale to poučení, že nemám zvedat zvonící telefon v budce jsem nepotřeboval. Nezvedal jsem ho předtím a nezvednu ho ani teď.(16.11.2018)

Zatímco někteří lidé u psychiatra sedí nebo leží na gauči, PR agent Stu stojí a ještě k tomu v telefonní budce.. Originální nápad, přesvědčivý Farrell, přiměřená stopáž a Schumiho lepší režisérské Já. Nebylo by hezké, kdyby si každý jednou za život v rámci upřímnosti ke svým bližním postál se sluchátkem u ucha v prosklené zpovědnici s telefonním seznamem a na mušce v tu chvíli jediného Pána Boha Kiefera Sutherlanda učinil zpověď..? „Isn't it funny? You hear a phone ring and it could be anybody. But ringing phone has to be answered, doesn't it?“(1.9.2008)

Na rovinu, po přečtení několika vět v TV programu jsem nevěřil, že děj filmu mě udrží celých 80 minut v pozoru. Oběť si povídá se sniperem v telefonní budce. To nebude fungovat. Chyba lávky. To jsem si uvědomil už po deseti minutách, kdy jsem nebyl schopen odklonit svůj zrak od obrazovky. Thriller, který nám ukaže rozklad suveréního mladíka na ustrašenou trosku, která si uvědomí všechny svoje chyby. Prostě skvělé a Collin? To je pan herec!(16.11.2009)

Pro někoho je Joel Schumacher člověk, co skoro pohřbil filmového Batmana, tento režisér má však na kontě i pár dobrých kousků.Telefonní Budka s Colinem Farellem je takový malý psychologický thriller, odehrávající se na jedné ulici v NY. A v tom je také to kouzlo. Výborný námět dokázali tvůrci i chytlavě přenést do filmu a výsledkem je solidní žánrovka, která rozhodně neurazí a třeba i na samotný konec ohromí...90%(18.7.2014)

• - Natáčanie snímky prebiehalo v New Yorku, kde sa dej filmu aj odohráva, a taktiež v Los Angeles. (Greenpeacak)

• - Scéna, kdy Stu (Colin Farrell) vše přizná, se natočila na jeden záběr a hned první verze se použila. (don corleone)

• - Scéna, kdy je Pamela (Katie Holmes) zabraná při jídle v restauraci byla natočená během pauzy a herečka o tom nevěděla. (don corleone)