Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

Velmi silný a strhující zážitek odehrávající se v jedné telefonní budce. Film má blízko k Pohřben zaživa, kde táhne celý průběh jeden představitel. Colin Ferrell byl perfektní a jeho výkon byl opravdu k pokoukání. Z nízkorozpočtového snímku udělal J. Schumacher vynikající podívanou dotáhnutou do konce. psychóz ní 80 minutová extáze bez přestávky, že jsem po celou dobu skoro nedýchal.(7.2.2012)

Jeden člověk, jeden psychopat, jedna telefonní budka. Jeden excelentní psychothriller. Z podobných filmů by si měli brát příklad čeští tvůrci, neustále remcajcí nad nedostatkem financí. V životě by mě nenapadlo, že film odehrávající se z 95% v telefonní budce může být takhle napínavý – od začátku do konce – a navíc neustále překvapující něčím novým. Tohle rozhodně není pouze o tom, jestli ho nakonec sejme, či nikoliv. 90% Zajímavé komentáře: Marigold, Turiec, numi, Nick Tow, hudryhudry, evilive666, tragos, Cimr, Freelance(25.7.2005)

Perfektní thriller. Co se všechno se dá natočit na jedné ulici a jak grandiozne se to dá pojat. Collin Farrel odvedl super výkon beznadějného chlapíka, kterému na drátě rozkazuje šílenec s odstřelovačkou. V některých místech přímo strašidelná bezmoc. Možná tomu prospěla i velmi krátká stopáž, nevím jestli by Schumacher vydržel natahovat napětí další půlhodinu.. (Kiefer Sutherland předvádí šílenství hodné Jokera..) btw. Joeli,Joeli jak to ty děláš, že jednou natočíš takovou zhovadilost jak Batman a Robin a jindy něco tak perfektního? 5 hvězd(21.7.2009)

V závěru filmu už scénář zřejmě nevěděl kudy kam, a tak se zničehonic stalo něco, co se mohlo stát úplně kdykoliv, a bylo to tak uspěchané a prostě divné, že mi to Telefonní budku trochu pokazilo. Nicméně ta předešlá hodina se povedla a rozhodně bych nechtěl, aby mé špatné svědomí mělo hlas pochechtávajícího se Kiefera Sutherlanda.(5.7.2016)

Schumachere, Schumachere. Když se chce, tak to jde. Perfektní thriller odehrávající se na metru čtverečním, s občasným výletem před budku. Colin Farrell ukázal, že je v současné době největší nadějí Hollywoodu. Takový přesvědčivý výkon a změnu hlavního představitele jsem ještě v žádném filmu neviděl. IMHO se Colin na roli připravoval telefonováním do budky před oknem a sledoval zděšené výrazy a projevy náhodně vybraných jedinců, kteří od té doby stejně jako Stu už nikdy nebudou zvedat cizí hovory. Jeho nejlepší film. Kdo neviděl, nechť napraví. Kdo viděl, nechť shédne po druhé. Kdo nechápe, pochopí. Kdo chápe, nezvedá cizí hovory a neodmítá darovanou pizzu.(15.1.2006)

• - Na stene neďaleko telefónnej búdky možno vidieť nasprejované dielo pouličného umelca Sheparda Faireyho, celosvetovo známe ako "Obey Giant". (GTS_PUNK)

• - Před natáčením se hlavní roli zajímali Jim Carrey i Will Smith. (don corleone)

• - Natáčanie snímky prebiehalo v New Yorku, kde sa dej filmu aj odohráva, a taktiež v Los Angeles. (Greenpeacak)