Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

film, se odehrává v budce.. řeknete si volovina, že?? také jsem si to myslela.. ale když je večer dlouhý.. všechno co máte doma už jste viděli.. a na poličce leží půjčený film, který jste dostala se slovy: "Až bude vhodná chvíle, jukni na to, stojí to za to." odhodláte se?? já jo.. a ono mě to vyrazilo dech :) thriller, kterýmu stačí k natočení převážně jedna ulice s jednou telefoní budkou a hercem, který umí hrát.. napětí by se dalo krájet, a i když je ten chlap vlastně mizera.. stejně chcete, aby záporák nevyhrál :)(2.4.2009)

Schumacher opäť uzrel režisérske výslnie a to zaslúžene. Jeden z najkvalitnejších thrillerov na minimálnom priestore a s minimálnymi kulisami za minimum peňazí, to je, páni, umenie. So skvelým Farrellom a veľmi sa mi páčil a prekvapil Forest Whitaker, ktorého som si už predtým všimol v pár snímkoch. Navyše vďaka minutáži je všetko skvelo rýchle a neočakávané, ale vôbec nie prekombinované. Je len škoda, že u filmov podobných typov s podobným koncom sa asi pokračovania nedočkáme. Ale asi je to aj dobre. 100%.(23.5.2006)

4 500 000 obyvatel pravidelně volá z telefonní budky. také stu shepard, který je velmi pracovitý a dokáže nemožné. i díky tomu, že umí lidi hezky zmanipulovat. a pak mu do budky donesou pizzu. a zazvoní telefon. a když zvoní telefon, tak se musí zvednout. no a pak následuje něco, jako zlej sen. jen se zněho né a né probudit. fracek farrel odhaluje své nitro, duši, ponižuje se před miliony lidí a vyřvává se ze svýho černýho svědomí. a nakonec se uvolňuje. kdo znás by to nepotřeboval. třeba znovu nalézt svoji upřímnost.(12.2.2006)

Manipulace, stylizace, dramatizace, provokace. V minimalistické hříčce režiséra, kterému budiž největším nepřítelem tučný rozpočet. Telefonní budka je filmovým důkazem, že stačí mít dráty vysokého napětí napnuté na ploše několika metrů čtverečních- dokonalá hra na vraždu se obejde bez bondovských udělátek, turistických lokací i nepřátel s tváří ruského zabijáka. Stačí mít postavu, která si pro zábavu pořádá Soudný den u utrženého sluchátka a hraje si s irským floutkem Farrellem, sofistikovaně cynický scénář a buňky, které onu zvědavost dostatečně ocení. Zvedněte to. Budete možná litovat. Ale to riziko za to stojí.(18.6.2009)

Jo jako bylo to dobry, o tom zadna, tvl, jen trochu zastaralej koncept, ze jo, urcite se z toho dalo vytriskat vic, hodit to trosku do toho moderniho kabatku a nejaky ty hajtek ficurinky a slo by to, no, napinavy to bylo, no, ale jak rikam, nemuseli stat hodinu a pul v takovy konzerve, no... Odesláno z mého iPhone.(31.10.2013)