V západním Manhattanu na 53. ulici stojí snad poslední uzavřená telefonní budka v New Yorku. Právě z ní den co den ve stejnou dobu telefonuje arogantní mediální manažer Stuart Shepard začínající herečce Pam. Poslední den před tím, než mají budku zbourat, se však stanou dvě zdánlivě nevinné věci, které samolibému muži převrátí život vzhůru nohama. Nejprve na dvířka telefonní budky zaklepe doručovatel s pizzou, kterou si Stu neobjednal, a vzápětí zazvoní telefon. Shephard udělá tu chybu, že automaticky zvedne sluchátko a tím zpečetí svůj osud. Kdosi neznámý, který však o něm ví překvapivě mnoho, mu začne vyhrožovat. Přesvědčí Sheparda, že pokud nebude poslouchat jeho příkazy, odstřelí ho snajpr, jenž ho má na mušce a hraje si s ním jako kočka s myší. Komorní thriller režíroval Joel Schumacher, v hlavní roli exceluje Colin Farrell. (HBO Europe)

Trailer

Recenze (1 233)

castor

Netvrdím, že jsem byl přikovaný k sedačce, nicméně tohle tepe nápady a tvůrčí jistotou. Jeden hlas, jedna telefonní budka a jeden nažehlený frajírek. Mediální konzultant Colin Farrell zvedne drnčící sluchátko pouliční budky a na problém je zaděláno. Na druhém konci se ozve hlas, od kterého záhy pochopí, že nejde o legraci. Pokud zavěsí – zemře. Brzy zjistíme, že Colin má jen pečlivě budovanou image, ale jinak je to lhář a podvodníček, v blízkosti budky navíc záhy zemře člověk, ovšem Colin z ní nemůže ven, ani přivolané policii vysvětlit, oč tu kráčí. Na místo dorazí média, jeho manželka i milenka a náš hošan dál ztrácí nervy. Joel Schumacher byl třída. Sice nás obdaroval i prezenty, o které jsme úplně nestáli, ovšem jeho Volný pád nebo 8 MM jsou nezapomenutelné fláky. Telefonní budka a její ďábelské tempo se k nim sympaticky přibližuje. Herci rozhodně jen rutinně nevydělávají na údržbu svých nemovitostí, i sebemenší štěk je fajn, samozřejmě všechno tlačí nahoru charismatický floutek Farrell. A je fajn, že tenhle kousek nepotřeboval žádný zúčtovací dovětek. ()

Dever

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. First Call ,2. Trapped ,3. Nypd ,4. The Rifle ,5. Confession ,6. Times Square ,7. Stu's Secret ,8. Publicist Talk ,9. Last Booth In NYC ,10. It's Me You Want ,11. Center Of Attention ,12. Telephone Users ,13. Is He Coming Out? ,14. Phone Vs. Gun ,15. Just Say The Word ,16. It Could Be Anyone, ()

gogo76

Najlepší Farrellov film.Oneman show a film,ktorý vám musí urobiť radosť.Farrell prakticky nezlezie z obrazovky a neopustí telefónnu búdku,no napriek tomu napätie môžme krájať.Vystrašený Farrell na jednom konci linky a neznáma hrozba na druhom.Svižná 80 min. stopáž,skvelá réžia,zvuk aj hudba,jednoducho film bez slabého miesta.Hovorí sa,že kvalita filmov Joela Schumachera je primo úmerná jeho rozpočtu.Má na konte naozaj excelentný Voľný pád(najlepší film M.Douglasa) a rovnako výbornú drámu 8MM s N.Cageom.Na druhej strane hovadiny za milióny dolárov ako Batman navždy,Batman a Robin alebo Fantóm opery.Nuž Joel,nič v zlom,ale prajem ti čo najmenší rozpočet pre tvoje filmy a pevne dúfam,že tú úpornú snahu pretavíš do ďalšieho nezabudnuteľného filmu. ()

Matty

Jeden člověk, jeden psychopat, jedna telefonní budka. Jeden excelentní psychothriller. Z podobných filmů by si měli brát příklad čeští tvůrci, neustále remcajcí nad nedostatkem financí. V životě by mě nenapadlo, že film odehrávající se z 95% v telefonní budce může být takhle napínavý – od začátku do konce – a navíc neustále překvapující něčím novým. Tohle rozhodně není pouze o tom, jestli ho nakonec sejme, či nikoliv. 90% Zajímavé komentáře: Marigold, Turiec, numi, Nick Tow, hudryhudry, evilive666, tragos, Cimr, Freelance ()

Viktooorka

film, se odehrává v budce.. řeknete si volovina, že?? také jsem si to myslela.. ale když je večer dlouhý.. všechno co máte doma už jste viděli.. a na poličce leží půjčený film, který jste dostala se slovy: "Až bude vhodná chvíle, jukni na to, stojí to za to." odhodláte se?? já jo.. a ono mě to vyrazilo dech :) thriller, kterýmu stačí k natočení převážně jedna ulice s jednou telefoní budkou a hercem, který umí hrát.. napětí by se dalo krájet, a i když je ten chlap vlastně mizera.. stejně chcete, aby záporák nevyhrál :) ()

• Události ve filmu se odehrávají v reálném čase. (novoten)

Související novinky

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor

07.12.2020

Matt Reeves má momentálně plné ruce práce s jeho Batmanem, který nakonec do kin (a zjevně i na streamovací službu HBO Max) dorazí až v roce 2022. Nicméně mezitím se tvůrce hodlá věnovat také produkci… (více)

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (více)