Telefonní budka

Phone Booth

Telefónna búdka

Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2002, 81 min

Schumacher opäť uzrel režisérske výslnie a to zaslúžene. Jeden z najkvalitnejších thrillerov na minimálnom priestore a s minimálnymi kulisami za minimum peňazí, to je, páni, umenie. So skvelým Farrellom a veľmi sa mi páčil a prekvapil Forest Whitaker, ktorého som si už predtým všimol v pár snímkoch. Navyše vďaka minutáži je všetko skvelo rýchle a neočakávané, ale vôbec nie prekombinované. Je len škoda, že u filmov podobných typov s podobným koncom sa asi pokračovania nedočkáme. Ale asi je to aj dobre. 100%.(23.5.2006)

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. First Call ,2. Trapped ,3. Nypd ,4. The Rifle ,5. Confession ,6. Times Square ,7. Stu's Secret ,8. Publicist Talk ,9. Last Booth In NYC ,10. It's Me You Want ,11. Center Of Attention ,12. Telephone Users ,13. Is He Coming Out? ,14. Phone Vs. Gun ,15. Just Say The Word ,16. It Could Be Anyone,(14.5.2011)

Nepříliš domyšlený thriller se skvělým Colinem Farrellem v prakticky jediné významné roli. Všichni ostatní včetně Kiefera s uhrančivým hlasem dělají jen takové křoví výborné herecké exhibici. Joel Schumacher natočil film, který dovede diváka strhnout, ale pokud se onen konzument zamyslí, nastává problém. Mě osobně by fakt nebavilo sbírat ty nevystřelené náboje po podlaze pokoje potom, co děsně psychologicky zacvakám (co pět minut) závěrem pušky:) Podobně jako Jossie jsem asi očekával něco víc, takže ode mě jen 60%.(4.3.2007)

Joel fakticky uplietol z hovna bič, ktorým diskrétne vyšvácal pár neujasnených a oveľa viac zazobanejších súperov. V skromnej minutáži zvládol uhrať duel plný kropají potu, nabitých pušiek, bezradných posunkov a jednej pokrkvanej povesti. S čím si vystačil (?), alebo inak v hlavnej úlohe uradujú=>zašlá telefónna budka kúsok od "Time Square", výrazný ksicht rebelanta/anjela (Colin Farrell), nefalzetový hlas snaživca/odpísanca (Kiefer Sutherland) a nezastaviteľný švung v duchu "PIP" súbežného objasňovania, ktorého rýchlosť a úspešnosť náležite vystihuje práve menovec z Formule 1-M. Schumacher. Temer za 5.(5.1.2011)

Největší možná koncentrace napětí, potu, úzkosti, strachu a zloby v 72 perfektně vydestilovaných minutách intenzity, jež nedají vydechnout ani na sekundu z nich. Telefonní budka je o harmonii originálního a ve své jednoduchosti geniálního námětu, brilantní akční režie (svěží a neúnavně rychlé vyprávění, kamerové překryvy) a samozřejmě i úžasného hlavního představitele. Colin Farrell své postavě skutečně dodal třetí rozměr, jehož odhalení obrazovkám celého světa, představuje asi nejlepší moment jeho i Schumacherovy kariéry... Jedna z mých nedokonalých srdcovek. 10/10(12.7.2010)

• - Film byl natočen za 12 dní, z toho 10 dnů se točilo v budce. (don corleone)

• - Natáčanie snímky prebiehalo v New Yorku, kde sa dej filmu aj odohráva, a taktiež v Los Angeles. (Greenpeacak)

• - Scéna, kdy je Pamela (Katie Holmes) zabraná při jídle v restauraci byla natočená během pauzy a herečka o tom nevěděla. (don corleone)