Reklama

Reklama

Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (288)

movie 

všechny recenze uživatele

Úžasný snímek, kde téměř žádná hudba a vynikající Schumacherova režie nádherně umocňuje atmosféru výcvikového tábora.Kromě toho sníme stojí i na geniálním hereckém výkonu Colina Farrella, ze kterého po celou dobu nespustíte oči!Už chápu proč se Schumacher zahazuje se sračkami jako Batman a Robin nebo České spojka - prostě pro to, aby mohl točit filmy, jako je tenhle (respektive aby si na ně mohl vybrečet honoráře)! ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Táborem tygrů Joel Schumacher opět potvrzuje, že největší divadla dokáže sehrát s malými kašpárky - snad je tomu tak proto, že poloprázdný měšec ho nesvádí k překombinovanosti a nasazování diváckých atrakcí. Ale....Je mi až trapné to vyslovit, ovšem tento snímek naopak trpí značnou jednopduchostí, především v charakterech postav (všichni jsou učebnicové výlupky určitých archetypů a není těžké odhadnout, jak se budou časem vyvíjet), nevyjímaje samotného Bozze, který - ač je Collinem Farrelem skvěle zahrán - představuje spíše ten prostší typ rebelujícího frajera a málokterý divák se k němu dokáže upnout. Zamrzí to, ale vzhledem k ostatním kvalitám filmu jde o nedostatek odpustitelný. ()

Reklama

Haluzz 

všechny recenze uživatele

Válečný film bez války. Vietnam bez Vietnamců. Joel si mezi Batmanem a Budkou našel čas na povedený, skoro až komorní drama. Colin Farrel, kterému byl tenhle film dobrým startem do kariéry hraje vojína Rolanda Bozze, hajzlíka, nasírače velitelů i vojáků, který nepotřebuje válku a nechce zabíjet, ale je tu. Potom tu máme i další, povedené postavičky. Hlavní nepřítel, kamarád, sympatický černý seržant atd... Akce není mnoho, příběh a charaktery jsou vystavěny hlavně na dobrých dialozích, nasnímaných, někdy až příliš dokumentárně a syrově . A Colin je kus. Čtyři hvězdy ... ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Film s velmi intenzivní atmosférou, skorodokumentární kamerou hlavně ve scénách rvaček a výcviku. Film tak macho, až jsem měla pocit, že si válečný výcvik v testosteronovém prostředí hrdinové - přes proklamovaný strach a odpor - ve skutečnosti užívají. Zvláštní film, který se zprvu jeví jako protiválečný, ale ve skutečnosti oslavuje mužskou soudržnost a odhodlání splnit povinnost, kterou jim vláda napsala v povolávacím lístku. /25. 8. 12./ ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Nejak ma táto, akože myšlienková "fajtovačka" rádobého hrdinu, ktorý oponuje všetkým a všetkému mimo jeho ideály - minula. Asi som sa "prebojoval" do filmového stereotypu. Poslednú dobu (neviem, čo mi šmykol "remeň") som siahal na samú vojnovačku, a tak ma zrejme už tie "očakávané" deje v rámci žánru nijak nedojímali. "Končím, prepínam .. ", je čas na "Jozefínu Mutzenbacher". ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • Pro dosažení větší autenticity se režisér Schumacher rozhodl natáčet na 16mm film místo pro Hollywood typičtějšího 35mm. Snímek díky tomu také částečně působí, jakoby byl skutečně natočen v 70. letech, do kterých je situován jeho děj. (Teabag)
  • Slovo "fuck" je ve filmu vysloveno dvěstě sedmdesát šestkrát. (Bakllazaan)
  • Colin Farrell za svůj hvězdný výkon získal cenu pro nejlepšího herce od Bostonské společnosti filmových kritiků. (JARDAHONDA)

Reklama

Reklama