Reklama

Reklama

Recenze (10)

H34D 

všechny recenze uživatele

Působivá sonda do nejnižší sociální vrstvy drogových trosek a života na ulici. S dokumentaristickými základy působí seriál velmi věrohodně, až syrově, nic si nepřibarvuje a to ani v rámci televizního zefektivnění (z čehož vyplývají možná slabší, resp. nudnější místečka, ale takhle to prostě chodí). Není divu, že takto vyobrazený život na ulici posloužil i jako kvalitní základ pro pozdější a preciznější mistrovské dílo The Wire. To se však na rozdíl od The Corner více specializuje na chod "ulic" z hlediska společenského systému a procesů v něm, The Corner je taková osobní i osobitá záležitost několika postav... Za asi nejpodstatnější sdělení seriálu považuju jasné poukázání na to, že projít detoxem je snadné v porovnání s následným znovuzačleněním se do společnosti a běžného života. člověk musí najednou odolávat veškerému okolí, vymanit se z dosavadního života a všeho, na co byl zvyklý. Navíc v případě dealování i zapomenout na to, jak mu rukama procházely stovky dolarů denně a přijmout ponižující práci za 6$ na hodinu a neustále se snižovat před povýšenými pohledy okolí... 8/10 ()

kareen 

všechny recenze uživatele

The Wire jsem neviděla, zato Treme od těch samých tvůrců ano, takže jsem měla celkem představu do čeho jdu, alespoň co se stylu týče. Což znamená, že je to přesně tak civilní, syrové, téměř polodokumentárně natočené, jak jsem očekávala, což ještě umocňuje fakt, že se jedná o pravdivou story s autentickými jmény, jejichž praví nositelé (alespoň někteří) se dokonce staví na krátký pokec na konci minisérie. The Corner mě od začátku vtáhl do všedního života jedné chudé černošské čtvrti v Baltimoru, jejíž drtivá většina obyvatelstva se budí každé ráno s jedinou utkvělou myšlenkou, kde seženou peníze na dnešní dávku, zatímco jejich dospívající potomci postávají na rohu, prodávají drogy a snaží se pro ně najít tu nejlepší skrýš, pro případ časté policejní razie. Zmařených lidských životů je tu nepočítaně, ale nikdo se nad tím nijak zvlášť nepozastavuje ani nic nehrotí, protože tak to prostě chodí a lepší to nebude. Tohle není o žádném gangu nebo podsvětí, tady se jedná o obyčejné lidi, kteří se vinou prostředí nebo i vlastních špatných rozhodnutí, dostali do velké mizérie, ze které je téměř nemožné se vyhrabat, přestože se o to někteří z nich snaží. Jako třeba Fran, její bývalý manžel Gary a jejich šestnáctiletý syn DeAndre, k jejichž silnému rodinnému příběhu jsem si postupně našla cestu, stejně jako k nim samotným. Nejvíc jsem asi soucítila s nezištným dobrákem Garym a moc jsem mu přála, aby se z toho všeho dostal a odjel někam hodně daleko. Jenže jak sám podotkl, v každém městě je nějaký ten roh...bohužel. ()

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Nějakou dobu před tím než David Simon napsal jeden z nejlepších televizních seriálů všech dob, zužitkoval své novinářské zkušenosti z baltimorských ulic v tomto hraném "dokumentu" o závislosti na tvrdých drogách a hořkých důsledcích jejich dlouhodobého užívání. A i přes místy strojené vystupovaní některých účinkujících je to zručně natočený a velice nepříjemný pohled do tváře lidských slabostí. ()

Gothar 

všechny recenze uživatele

The Corner je dobrý seriál/dokument, ale nedosahuje kvalít The Wire. Chýbala mi tu nejaká postava s ktorou by som sa mohol naplno stotožniť. Dej plynie pomaly, najviac sa mi páčili posledné 2 diely, pretože v nich sa toho udialo viac. Najlepší bol záver posledného dielu, kde sa ukázali aj skutocní ľudia, podľa ktorých príbehov bol seriál natočený. Ak niekoho daná téma zaujíma, tak je to vhodný seriál na uvedenie do sveta v ktorom sa odohráva The Wire, ale nie je to povinnosť. 80 % ()

Maura 

všechny recenze uživatele

Zatial co The Wire priniesol viacvrstvovy pohlad na drogy a institucionalnu korupciu, The Corner si vystaci s komornou dramou priamo z ulice. K tomu pridal zaver, ktory priklincuje k stolicke. Funguje to. ()

Coffei 

všechny recenze uživatele

Ještě jsem sice nedokoukal, ale tenhle seriál ve mě vyvolává velice zvláštní pocit, který se těžko popisuje. Když zpětně hodnotím, tak se mi možná líbí i víc než právě The Wire, tahle prespektiva totiž Wire dost chyběla. RIP DeAndre ()

mirushbiatch 

všechny recenze uživatele

Predchodca jedneho z mojich najoblubenejsich serialov The Wire so skvelymi hercami,ktory som zhltol ako ryba navyjak.Zaver poslednej casti bol presne taky,aky si fanusik filmu ako takeho moze priat -silny.Skvela Khandi Alexander,ktora ma predtym silno zaujala v Treme,ako aj ostatni herci,realisticke,drsne,true story ako ma byt.Opat tlieskam David Simon... ()

JimmyMcNulty 

všechny recenze uživatele

"Není těžší práce, než bejt drogově závislý." Corner se samozřejmě nevyhne srovnání s dokonalejším Wire. Na rozdíl od Wire se zabývá problematikou drog pouze z pohledu drogově závislých. A vůbec to není na škodu. Tím, že je to jenom o feťácích, tak působí depresivněji než Wire. Především závěr je velmi silný. Tvůrci se chytře rozhodli kvůli poměrně malému prostoru šesti epizod rozvinout do hloubky pouze pár postav a to se jim bezezbytku povedlo. Postavy jako DeAndre, Fran, Curt, Blue a hlavně Gary by se neztratily ani ve světě Wire. Dokonce je vidět, že některé postavy sloužily více či méně jako předloha pro pozdější postavy ve Wire. Vůbec všichni herci odvedli bezvadnou práci. Jako neobjektivní fanoušek Wire musím hodnotit 5 hvězdičkami (objektivně spíše 4). Vždyť tento seriál mi po letech umožnil vrátit se na Feyette Street, nasát tu atmosféru plnou stříkaček, fetu a špíny. V neposlední řadě musí každý fanoušek Wire vrnět blahem při pohledu na všechny staré tváře z Wire. Díky! A díky HBO, které se nebojí takovéto minisérie točit. ()

CassidyXXX 

všechny recenze uživatele

Tenhle mini seriál je syrovej a opravdovej náhled do nejšpinavějšího černošskýho ghetta, hlavně do komunity heroinovejch smažek. Ta atmosféra naprostýho feťáckýho zmaru a hnusu na člověka z obrazovky opravdu dolejhá. Ale je to při tom zábavný sledovat, žádný ubulený depresivní psychodrama. Tohle by mohli pouštět na školách jako prevenci. ()

Reklama

Reklama