Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

Fr

,,JÁ VÁS NAUČÍM, CO JE TO ZTRÁTA“....... /// Když R.de Niro přečetl všechny knihy, pustili ho z vězení. Jeho posláním je teď vysvětlit svýmu bejvalýmu obhájci, že zatajovat důkazy se nemá. Votrávenej pes a další povedený kousky teď budou u Bowdenů na denním pořádku. Podaří se překazit plány číhajícího šílence, kterej donutil mluvit lidi neexistujícím jazykem? MYS HRŮZY – příští exit! Zajímavej thriller, vyjímečnej díky obsazení, zajímavý kameře a hereckýmu partu R.de Nira. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Všude mně vítaj jako ,,žlutou zimnici“. 2.) Knihu ,,The Executioners“ od Johna Dann MacDonalda číst nebudu. 3.) Thx za titule ,,superpimp“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Subjektiv

Mys, poslední výběžek pevné země, za ním číhá již jen hlubina hrozící vše pohltit, dál již ustoupit nelze... A před psychopatem, který je posedlý pomstou, jenž se před ničím nezastaví, ani před kamerou, kterou hned v prvních záběrech projde jak rozjetý tank, před tím, zdá se, lze jedině ustupovat... Před jeho hrůznou sečtělostí, před vyznáním, slibem a smyslem života, které si nechal vytetovat na tělo. Před jeho znalostí právního systému s níž dokáže realizovat své záměry, aniž by na něj směla dopadnout ruka zákona, před Dantovým peklem, které přináší... Robert de Niro předvádí jeden z nejcharakternějších bezcharakterů. Promlouvá chytře a vtipně, až by se jeden smál a nechal v sobě budit obdiv, nebýt toho děsu - tak pěkně se tyto dvě věci v určitých chvílích slévají do nepříjemného a přece příjemného rozporu v diváckých pocitech. Však stupňování hrůz a démoničnosti Maxe Cadyho, jež zákonitě v takovém filmu přichází, přináší nakonec i částečné odpoutání diváka, který si začne až příliš silně uvědomat, že je to jen film a říkat si: "Nevěřím, nevěřím. A vůbec, co jste říct chtěli, už řečeno bylo a teď už se nebojím, když je to jen jako." ()

novoten

Že umí Scorsese vytvářet napětí, to je dávno známá věc. Horší je, že Nick Nolte a Jessica Lange si tady vybírají regulérně slabou chvíli a všechno tak stojí na bedrech soustředěného démona De Nira. Právě ve stínu jeho pomalého znervózňování nenáviděného advokáta působí závěrečná katarze na lodi klišoidně a zbytečně ukřičeně. ()

tron

„Spoznáš, čo je to strata.“ Pre mňa určite jeden z najdrsnejších, najmrazivejších a najnepríjemnejších stalkerovských trilerov. Ukážkovo vystupňovaný scenár. S pribúdajúcimi minútami je to skutočne PLNOKRVNÝ HOROR, o ktorom radšej ani nechcete vedieť, ako skončí, lebo viete, že happyend to asi nebude a ak aj áno, budú postavy postriekané krvou a traumatizované až do konca svojich životov, takže je otázne, či je to happyend. Scenár neobsahuje snáď ani jeden zbytočný dialóg, desivá atmosféra od prvých sekúnd. Obludne gigantická hudba, znejúca skoro vždy, keď je geniálny De Niro v zábere. Výborná výprava, strhujúce finále na rieke, nezabudnuteľné scény (kino, bitka na ulici, ucho, pokec so skúseným súkromným detektívom, ktorý oproti Cadymu vyzerá ako neškodné Macko Uško) a prekrásne zahrané úlohy Nicka Nolteho, strašidelne potetovaného De Nira, Juliette Lewis a Joea Don Bakera. Tohto filmu som sa bál už ako chlapec. Bojím sa ho dodnes. A v kinách po celom svete si to zjavne užili i diváci (rozpočet 35 miliónov, tržba 1O3). Akože jasné, na prvý pohľad je snímka plná nelogických hovadín, ale väčšina z nich je v skutočnosti uveriteľná, napr. mnohé nešťastné pokusy o zastrašenie/likvidáciu Maxa Cadyho pramenia z jeho ustavičného podceňovania, jeho ženská obeť sa bojí svedčiť atď. ()

B!shop

Tak tohle byl hodne dobrej thriller. Scorsese se docela verne drzi originalu, ale zaroven si sceny odvypravi po svem a vetsinou lip. Hned se de v podstate na vec, zadny velky zdrzovani a film v docela rychlym tempu smeruje ke konci na Mysu hruzy. Hudba je lepsi nez v originale, kamera je vic atmosfericka a celkove je film drsnejsi. Co je ale nejvetsi plus tohohle filmu, jsou herci. Nick Nolte sice ze zacatku nic moc, ale po case se slusne rozjede, potesi ucast Mitchuma a hlavne Pecka. Jenze taky tu je naprosto dokonale odpornej a zapornej Robert De Niro, ten byl fakt naprosto uchvatnej, asi jedna z jeho nej roli. A i kdyz konec je krapet odlisnej od originalu, je lepsi a je to fakt nejlepsi cast filmu. Presto by mohl bejt ale film krapet kratsi a kdyz neni De Niro na scene, tak to misty vazne, takze jen 4*. ()

Slasher

Pořádný thriller staré školy. De Niro je zvíře a tady podraženýho, vysekanýho a sečtělýho psycho-kriminálníka řadím do jeho nejpůsobivějších rolí, psychologický teror a snaha se vzájemně přechytračit zábavná, atmosféra vypjatá až lehce znepokojivá. Stylová žánrovka, Peck & Mitchum zde výborná pocta, starý Cape Fear si s odstupem času určitě taky dám. ()

movie

Tenhle film je monstrum! Ta hudba, styl, tetování a rudé slipy Maxe Cadyho. Věčná klasika. Včera sem si dal po tolika letech opakování a tohle je prostě nutnost. C A P E F E A R! ()

Boss321

Spojení Martina Scorsese a Roberta De Nira nemůže dopadnout špatně! Max Cady je po 14 letech propuštěn z vězení a nemůže se dočkat až se pomstí svému tehdejšímu advokátovi Samu Bowdenovi, který zatajil důležitý důkaz. Robertu De Nirovi to v roli Maxe neuvěřitelně sekne a už první pohled na jeho namakané a pokérované tělo dává tušit, že to bude nezapomenutelný zážitek. Advokáta Sama hraje Nick Nolte, jeho menželku Jessica Lange a jejich dceru Juliette Lewis, která ukázala, že je to obrovský talent (Rozhovor De Nira a jí na "hodině dramatu"). Film má slušnou atmosféru, obvzláště ke konci. Za vyzdvihnutí určitě stojí i hudba, která dodává patřičné grády. Originál jsem neviděl, ale už jenom kvůli De Nirovi mi něco říká, že tohle je lepší..... ()

Kulmon

Martin Scorsese je holt pan režisér. Navíc jeho dvorním hercem není jen tak někdo, ale Robert De Niro (kterého v poslední době vystřídal Leonardo DiCaprio). A tohle spojení funguje. Mys hrůzy je geniálně stupňovaná atmosféra strachu, která prostě nemá chybu. Advokát, který před lety porušil všechny kodexy a zatajil důkaz ve prospěch svého klienta, který si odseděl 14 let a teď se chce pomstít. Doporučuji sledovat v noci! ()

Jara.Cimrman.jr

"Víš, jak se má bojovat nečistě. Je to tvá práce." Nechci být obhájce zmetků, před kterými bych musel zatajovat důkazy v jejich prospěch. Asi proto jsem se špatně učil. Jenže pan Bowden byl svědomitým studentem a za chyby se platí. Pan Cady mu to jistě vysvětlí - s doutníkem v puse, zrcadlovkami přes půl obličeje a neskutečnou drzostí. Ne že bych se pana Cadyho bál, ale asi bych na něj nežaloval, kdyby mi vyhrožoval, kouřil pod nosem v kině, zabíjel psa nebo znásilňoval rodinu. Samozřejmě kecám. Šel bych do něj tvrdě a ... nevyhrál bych. Ale já jsem práva nestudoval, tak ať si to pan Bowden vyžere sám. Já si to vždycky užiju. ()

H34D

Opět a zase mě Robert De Niro přesvědčil, že je tím nejlepším hercem této Zemičky - maximálni charizma, účelná odpudivost a slizkost, temná síla, ale přesto ho divák nemůže čistě nenávidět, protože cítí, že prostě "něco na tom jablku je" a touží ho vidět v "akci". Scorsese předvádí svou typickou režii, která sic v podstatě bezchybná a velice přesná, co se žánrového filmu týče, jinak ale příliš nevyčnívá z jeho zajetých kolejí... Atmosféra s přibývajícími minutami houstne a příběh rovnoměrně a nenápadně graduje od trochu vlažného úvodu až po očekávané a patřičně hutné finále. Výborná práce a naprosto uspokojivý film. 8/10 ()

xxmartinxx

Všechny klady i zápory Scorseseho filmů na hromádce. Schématické a odhadnutelné vyprávění oproti vynikajícímu stupňování atmosféry a skvělému zvládnutí herců. Přesně na hranici 4 a 5 hvězd. ()

dobytek

Když se v jednom filmu sejdou Robert De Niro a Martin Scorsese, tak očekávám, že to bude něco extra. Mys hrůzy moje očekávání ovšem ani zdaleka nenaplnil. Originál z roku 1962 jsem neviděl, ale vsadil bych se, že se to originálu hodně podobá. Když se kouknu na nějakej thriller z toho přelomu 50. a 60. let, je to obvykle naprostá píčovina (viz cokoliv od Hitchcocka). Podle mě je to podrpůměrnej (chvílema až stupidní) thriller, kde to skvělej De Niro zachraňuje aspoň tak, abych dal ty průměrný 3 hvězdičky. ()

Melies

8 / 10 Scenár je trápny ako špenát v zuboch na prvom rande, no o to zarážajúcejší je fakt, že Mys hrôzy je skutočne dobrý film, plný hnevu a vášne - čo je Scorsese ako z učebnice. A ak sa k tomu pridá slizký Robert DeNiro, snobský Nick Nolte, hysterická Jessica Lange a zmätená Juliette Lewis, nejde inak než odporučiť. ()

Shit

Původní film sem sice neviděl, ale i remake je fakt slušný psycho. Robert De Niro v jedný ze svých naprosto nejlepších záporných rolí fakt exceluje, z něho de strach i když jenom sedí v autě a když ještě zvýší hlas, tak bych si to nechtěl s Noltem vyměnit, kór když tim zvýšeným hlasem řiká jeho rozsudek. Nicméně příběh mi nepřišel nijak zvlášť originální, ale všechno to krásně zakryje pěkně hustá atmosféra a dobrá hudba ()

Dadel

Prvních 100 minut budí dojem, že film natočil Alfred Hitchcock. Posledních 20 minut budí dojem, že film natočil Filip Renč. Málem mi zkazily dojem z filmu. První film, ve kterém mi nevadil Robert de Niro. ()

choze

Tenhle film jsem dlouho nemusel, ale teď koukám, že je to solidní thriller se správně démonickým (i komickým) De Nirem i vynikající Juliette Lewis. Všechny ty noirové kamerové kejkle mi přišly poněkud přepálené a i nějaké to klišé se najde (zabitý pes), ale je to slušně zajímavá a napínavá podívaná. ()

Dudek

Tak takhle nějak si představuji OPRAVDOVÝ thriller. Cape Fear má všechno, co od něj divák čeká. Krom povinné zajímavé zápletky a smypatických postav však nabízí ještě mnohem víc. Martin Scorsese přesně ví, čím zapůsobit a přesto nebo právě proto, že neporušuje hranice žánru zůstává divák přikován k obrazovce až do samotného konce. Začne to vlastně celkem normálně, ale nenechte se zmást, Cape Fear vám ukáže, co znamená ona gradace děje. Postavy nepostrádají vývoj, ba dokonce každou chvilku se dozvídáme více o jejich niterných pocitech, mění se zcela logicky, poodkrývají své pravé Já. Stejně je na tom i příběh, zpočátku nevinné vyhrožování se pomalu mění až se dostaneme do nervy drásajícího finále. Každá minuta tu má divákovi co nabídnout. A herci? Ano, i ti jsou báječní, ale kdo čekal něco jiného? [TOP 19/14 86%] ()

Gilmour93

Kdepak Mel, DeNiro je ten pravý "Mad Max!“ Jediné nedostatky ve Scorseseho poctivém thrilleru bych viděl v poněkud okatě studiovém konci a v přehnaně afektovaná J.Lange, která občas naruší precizní herecké výkony všech zúčastněných. Září především J.Lewis v roli nejisté lolitky, sloužící jako nástroj sladké pomsty potetovaného kriminálníka, co měl spoustu času naučit se číst. Být jejím tatínkem místo Nolteho, řešil bych to ukázkou pár fotografií ze spisu, zobrazujících Maxův láskyplný vztah k něžnému pohlaví.. Jakmile si automechanik Cady začne za jízdy prohlížet podvozek Bowdenovic vozu, vždycky si vzpomenu na parodii Cape Fear v Simpsonech (ďábelský Levák Bob). ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)