Životopisné drama zachycující osud obyčejného chlapce, který během 2. světové války bojuje jako velitel tanku. Po těžkém zranění se však již na frontu vrátit nemůže, ale rovněž nedokáže jen tak sedět v týlu, když jeho vlasti hrozí nacisté. Z obyčejného samouka se postupně stává uznávaný konstruktér, který ve věku 28 let navždy změní dějiny. Útočná puška AK-47 se díky své jednoduchosti a spolehlivosti stala legendou a Michailu Kalašnikovovi tak přinesla celosvětovou slávu. (překlad: FiRST) (sashazv)

rivah

Film věnován Kalašnikovovi a líči jeho život na frontě a pak v zázemí, rýsování a soustružení zbraně a její zkoušky. Je tam mnoho oficiálního či nabubřelého ilustrující jeho úspěchy....Standardní oslavný film muže a jím vynalezené zbraně, které se vyrobilo 200 milionů kusů.(50%) ()

Hellsniper

Nemám zájem se dívat na film, který bude proruský a oslavovat borce, který po čínském vzoru dnešních dní kopíruje německé vynálezce útočních zbraní ve II. světové válce. STG-44, německá pěchotní zbraň, kterou Kalašnikov zkopíroval a zjednodušil. A rusáci z něho udělali génia. Jeden můj kolega poznamenal, že ak47 není zkopírovaná a jde o odlišnou zbraň. Prvnotní určitě byla inspirace z st44, pak zjednodušení vnitřku... takže trvám pořád na svém... zkopírována a zjednodušená... ()

CaladanChmur

Je to hodně špatně udělané a možná s vyjímkou prvních scén s tankem i neskutečně hloupoučce a naivně.Kalašnikov je pojem,o tom žádná,ale evidentně jen co se týká konstruktérství.Jinak nebylo čím naplnit 110 minut.Film je patetický,přehrávaný a jediné co kooperuje s historickým aspektem,jsou jména,která v průběhu života a tudíž i filmu potkal.V podstatě 80% scén zbytečných až kontraproduktivních.Škoda,protože jméno Kalašnikov mělo neskutečný potenciál. ()

PaulCZE

Pokud se někomu natočí k jeho poctě film, mělo by to vypadat nějak takto. Poměrně neotřelé a postupně vygradované. ()

DJ Kritik

Výborne podaný životopis o človeku, ktorý od mladosti vymýšľal a zostalo mu to až do smrti. Nevzdával sa ani po značných neúspechoch a veril, tomu, čo robil. ()

pafka

Jestli film ma nejake plus, tak rozhodne z nej necpi propaganda Ruska, komunismu a podobnych zvracenin. Ovsem tam ma spokojenost konci. Nelakave, nezajimave, tvurci se z bodu A do bodu B dostanou jakymsi samospadem, ktery je dejove podprumerny. A nakonec se vam vubec nechce verit, ze by to vsechno tak slo v te dobe bez nejakych rudych kydu. Holt Rusove nejsou schopni a dlouho nebudou, si nalit ciste vino a rict svetu, ze to s temi bolseviky stalo pekne za hovno a zaplatbuh se sem tam objevil nekdo, kdo se touhle luzou nenechal zmasakrovat, nepremyslel jen knizkou KSSS a pouzival svuj vlastni mozek. Podprumer. ()

Mikecat

Typická ruská biografia, tento raz o to zaujímavejšia, že sa jedná o vynálezcu slávneho AK47. Zaujímavý príbeh, nenásilný, plný sklamaní a nádejí taký je ruský film. Pridal by som stopáž a rozvinul prvotné neúspešné testovanie prvého AKčka, ktoré je tu uvedené len okrajovo, takisto výroba zbraní mohla byť detailnejšie nakamerovaná. Vzťah s Olgou do Ktorej sa Jurij zabuchol ide len okrajovo, v jednej postelnej scéne uvidíme len Olgin chrbát a Jurijaovu hruď. Tak či tak si film 4* zaslúži za herecké výkony, ukážku chudoby a života vo vojnovom Rusku a tiež nie ľahkej až tŕnistej cesty vynálezcu, kamera pri záverečných testovačkách už bola výborná. ()

jjjerry

Za hodně dlouhou dobu skvělý ruský film. Celkem realistický, žádné přehnané zápletky. Ukázka ruského vedeni, byrokracie a chudoby. Příjezd svérazného generála mě hodně bavil, dodalo tomu realičnost. ()

Raziel811

Naši východní "bratři" poslední dobou umí točit vcelku zajímaví filmy a to dokonce různých žánrů. Akční Balkánská hranice, hororový Kolskaja sverchglubokaja, ndávný Sputnik a nyní životopisný Kalašnikov. Každý film má něco do sebe a pro středoevropana i "kouzlo" vizuálu, který je nám blízký.  Nemám iluze, že tady je dost příběh poladěný, ale to nemění nic na zajímavosti tématu a příjemnému zpracování. Střídmá stopáž a minimum hluchých míst ukazuje, že i na východ od nás jsou šikovná lidé a zajímavé příběhy. ()

Chicharron

Film mně příjemně překvapil. Řada ruských filmů z posledních řekněme 20 let je obtížne koukatelná a stravitelná, ať už pro jejich rozvleklost či "ruský" patos nebo těžko uvěřitelný scénář na pokraji ruských bajek. Toto není případ filmu o tvůrci jedné z nejděsivějších moderních zbraní minulého, tohoto a dost možná i přístího století. Film není dlouhý, slušně odsýpá, hluchých míst je minimum, herec je sympaťák, divák je rychle vtažen děje a může sledovat cestu mladého konstruktéra sovětským byrokratickým šimlem až na samý vrchol, kdy na Kalašnikovův "avtomat" je postupně přezbrojena celá Rudá armáda. Ve filmu chybí vysvětlení, jak moc se Kalašnikov inspiroval designem německé StG-44, zajímavé jsou vojenské testy zbraní a jejich schopnosti střílet v mokru či masivním znečistění pískem v polních podmínkách a překvapivé bylo také uznání staré papalášské struktury Děgťarjeva, že Kalašnikovova konstrukce útočné pušky je prostě lepší než ta jeho. ()

McGuffin

Kalašnikov je o úspěchu v práci, o podnikání ve válečném průmyslu, příběh s notoricky známým koncem. Vypravěči Alexej Borodačjov, Sergej Bodrov a Anatolij Usov ve snaze zabránit nudě historku pojali jako sportovní, soutěžní. Jenže i ty jsou nudné, jakmile vyhlásíte závody, vždy se najdou účastníci a vždy někdo vyhraje a někdo prohraje. Jako Kalašnikov. (Nevěříte, že Kalašnikov opravdu závodí? Jsou to vlastně dostihy, nesoutěží majitelé, ale posílají závodit své koně.) Autorům stačí se po skončení závodů poohlédnout po zajímavé postavě a mají příběh. Myslí si. Jako diváka mě taková vyprávění delší pěti minut, děsí. Pokud si je zaplatí majitel vítězného koně, dvojnásob. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Vestor

Překvapivě slušný film. Na to, že je to ruský válečný film, obsahuje poměrně málo patosu, ale možná je to i tím, že válka jako taková se tam vyskytuje spíše okrajově a jsou rozebírány život konstruktéra a zákulisí vývoje zbraní v SSSR. Velmi povedená je kamera a vizuál celkově. Pro technické nadšence se zde vyskytuje spousta slavných jmen zbraňových konstruktérů. ()

nomak

Zacatek ok, pak se to dost zhorsilo, nejak vypadlo, kopirovani STG44, bez ktereho by ak 47 asi nevznikl, dost patosu a dalsich sracek srazi film maximalne na 3 hvezdy. ()

sgt.krtek

Michail Kalašnikov si určitě takovou pozornost zaslouží, to je jisté, neb jeho výtvor mají i některé státy na vlajce či mincích. Nicméně obával jsem se že to bude čistě propagandistický film který ukazuje ruské konstruktéry jako čaroděje. A ono to tak skoro je... prvné část, kdy se snaží vykoumat lepší samopal zabere témě 3/4 filmu a pak najednou voalá na stole leží AKčko... To že vychází z Stg 44, SKS atd. o tom neni ani zmínka... O jeho pozdějších záležitostech taky kde nic tu nic. Dle mého dost promrhaný potenciál který jméno Kalašnikov nese. ()

KingMayk

Prekvapivo veľmi slušný počin. Miestami je scenár trochu deravý a pri dialógoch niečo chýba. Príbeh, ma ale vtiahol a je snahou zmapovať život a ukázať nástrahy nevzdelaného Sovietskeho človeka, ktorý musel čeliť a odolávať problémom počas vojny, odporom svojich nadriadeným a systému, až napokon svojou ťažkou prácou a hlavne nezlomnou mysľou a povahou dokázal, že je možné sa vyrovnať (resp. aj poraziť) špičku vtedajších Sovietskych zbraňových konštruktérov... ()

ezop1012

Životopis Kalašnikova som neštudoval ani nečítal, neviem nakoľko sa zhoduje s reálnym Kalašnikovom, ale dajme tomu, že to tak bolo, ako je to vo filme. Treba sa pripraviť na trocha pátosu, ale nie je ho tam veľa, čakal som, že sa bude točiť okolo nápadu návrhu zbrane, okolo myšlienky, ako k nej autor prišiel, to sa tu nedeje je to skôr o dôležitých etapách Kalašnikova. @rasistik - nie je to kópia nemeckej StG 44, nebudem to tu rozpisovať, naštuduj si to detailne, potom zistíš, že je to ďaleko lepšie riešenie, ako mala StG 44. ()

wollfy

Ano i rusové umí točit. A jsou hrdí na svůj národ. Vlastenectví z filmu jen kape. Zajímavé osudy nevzdělaného talentu, který se musel coby samouk a buran protloukat přes všelijaké papaláše. Film je i dost sebekritický. A rozhodně shovívavý k němcům. I přes ty hnusy co agresivní německý národ napáchal se tu o nich nijak kriticky nemluví. Jsou to prostě nepřátelé a mají lepší zbraně tak se od nich poučíme a vymyslíme ještě lepší. Krásné záběry, hezký příběh, dobré herecké výkony. ()

R...

Východnú kinematografiu si síce nejdem, no toto ma zaujalo a oplatilo sa dať tomu šancu. V jednoduchosti je krása čo potvrdil aj tento film, ktorý je zaujímavý od začiatku do konca so sympatickou hlavnou postavou a pútavým dejom o vynálezcovi najznámejšej zbrani na svete. Výborná oddychovka. ()

OtokPag

KDYBY byl Michail Kalašnikov Američan, tak by si užíval solidní prachy, takhle si užil život v uznání a s metálama na hrudi . Pěknej film, závěrečný potlesk vojáků byl až skoro dojemný, dávám 🏅🏅🏅🏅🏅 ()

KT83

Tak nějak stravitelná ruská kinematografie, bez totálního důrazu na propagandu a s větším důrazem na autentičnost a uvěřitelnost příběhu. Na konci jsem si říkal, že také stačilo během 2. světové války velmi málo a ani legendární zbraň AK 47 by nebyla vynalezena. Příběh Michajla Kalašnikova jsem nijak neznal a byla to pro mě zajímavá podívaná. 3,6 ⭐. ()