John Garrity (Gerard Butler) s manželkou Allison (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem se vydávají na nebezpečnou cestu, aby našli útočiště, před obrovskou kometou rychle se blížící k Zemi. Uprostřed děsivých zpráv o tom, že města po celém světě jsou ničena úlomky komety, naši protagonisté bojují s rostoucí panikou a bezprávím, které je obklopuje. Budeme svědky zběsilého útěku do bezpečí. Podaří se jim najít poslední úkryt před globální apokalypsou a najít nový bezpečný domov? (Vertical Entertainment)

Enceladus

Rodinná dráma, ktorá sa odohráva popri rozpade spoločnosti sľubovala zážitok. Dokonca mi ani nevadilo, že sa jednalo o klišé, kedy rozhádaní rodičia zabudnú na krivdy minulosti aby zachránili vlastné choré dieťa, kedže herecké výkony boli miestami až nadštandardné, skvelo zvládnuté a film šľapal drvivú väčšinu času. Bohužiaľ, keď som kráčal do kina namotaný na zánik ľudstva a absolútnu skazu planéty, bol som v konečnom dôsledku sklamaný. Až na niektoré zostrihané animácie z Youtube (vrátane kráteru Darvaza v Turkmenistane...) boli niektoré snímky skazy spracované veľmi zaujímavo. Škoda, že boli možno tak 3. Hlavne v posledných hodinách a minútach pred dopadom bol sled udalostí pozliepaný z toľkých náhod, až to vyznelo komicky. Za mňa priemer, ktorý nevyužil naplno svoj potenciál... ()

KOOHA

Proc nekdo furt cpe dukaty na takovy sroty a depresivni filmy. Ale furt elity chtej, aby se snizila populace lidstva ()

Hartigan

Jako by si ze mne dvě hodiny jenom někdo dělal prdel. Hnusné triky, papírem šustící dialogy, hromady patosu, logika nikde, emoce na nule, a extrémně přehrávající Morena Baccarin (nekompromisně nominace na Zlatou malinu) jako třešnička na dortíku. Většina butlerovek se úspěšně zapomene do týdne, tentokrát se bude jednat pouze o hodiny. ()

gazogazo

Nefunguje to ani jako katastrofický film, ani jako survival. A nebyly prachy asi, takže půlka je o hovnu a půlka ve tmě. ()

Johny M.

Sympaťák Butler, jedna z nejlepších a nejkrásnějších (a nejnedoceněnějších?) hereček současnosti Morena Baccarin, můj oblíbenej žánr a i přes hromadu klišé, je jeden z nejlepších filmů tohohle na filmy chudýho roku, na světě. 4,5* ()

Vabr

Moc jsem se těšil zajít na film do kina, ale bohužel to jaksi nevyšlo. Chci pro všechny velmi zdůraznit, že 1 hodina a 15 minut je ve filmu zlomovým bodem, protože do té doby je všechno fakt hodně super, film je dobře napínavej, mrazivej, úvod, kdy hlavní postavě přijde nouzová zpráva je skvělej, je tu dost meteoritů a krutých zvratů. Úplně jsem si říkal, že to vede na plný čáře před ostatními katastrofickými filmy a že tímhle nadupaným tempem dám 5 hvězd. Bohužel po té 1h a 15min to sklouzne o dost dolů a film je nudný a nenápaditý. Do té doby na nás valil různé nečekané zápletky a zvraty, které byste v apokalyptických filmech nečekali, ale pak se mi zdá, že scény s meteority nejsou moc akční, postavy nejsou ničím ohrožené a jednoduše to není vůbec zajímavé. Jediné, co je ve zbytku filmu ještě fajn, je scéna, kdy přilétávají letadlem na zem, ale jinak nic. Neřekl bych, že to děcko s cukrovkou bylo tak klišé. To, že potřebují inzulín tam ani necpali, takže nevidím moc problém. K tomu děcko vypadalo vzhledově normálně (ne jako v jiných filmech, kde vypadají nechutně a nemůžu se na ně ani dívat) a taky se chovalo normálně. Co mi dále než zbytek filmu vadilo, byl konec, kde místo scén, kde se vyhlazují, hroutí a ničí různá města a místa, násilně naflákli scény jeho, manželky a syna. To mi hodně vadilo, protože jsem celej film čekal na to, až uvidím rozpadající se města a místo toho to vyplní nějakými jejich nicneříkajícími záběry. Pak už to na mě působilo až moc jako rodinnej film. Popravdě na mě trochu film působil, jak kdyby se neodehrával po celým světě. Za to i dost můžou chybějící scény, o kterých jsem už povídal. Teď bych se chtěl bavit o chybách, které tu byly, bez spoilerů. Nevidím chybu v tom, že se ten kluk z auta neodepl. Prostě byl zmatenej a všechno bylo tak vypjatý. Nedává smysl, že hlavní postava strká ruce do hořícího auta, aby zachránila nějakýho cizího člověka. Za prvý, to auto hořelo a za druhý padaly meteority, takže by se ani neměl odvážit udělat něco takovýho. Působilo to, jak kdyby si chtěl hrát na správnýho hrdinu. V Grónsku mají někteří cestující tričko. Já neříkám, ať tam jsou v zimních bundách, to nikdo nečekal, ale aspoň si mohli něco na sebe dát, k tomu jim nevycházela z držky pára. Po 9 měsících to V ŽÁDNÝM PŘÍPADĚ nebude venku po celosvětové zkáze meteoritů bezpečné! WTF?! Co to má znamenat? To mohli úplně vystřihnout! Já to vidět fakt nepotřeboval. Když už tak 9 let, ale v žádným případě 9 měsíců! Otřesná chyba! Ta je z nich největší. VYHODNOCENÍ: STÁLE NEJLEPŠÍ KATASROFICKÝ FILM ()

Kingjiri

Takovej jinej katastrofickej fim, kterej se víc než na katastrofu samotnou (a s tim související akci, výbuchy nebo spustešenou zemi po katastrofě) zaměřuje na chování lidí, který bojujou o holej život. Na jednu stranu bylo fajn vidět vcelku reálný chování postav, žánýho vyloženýho superhrdinu, kterej všechno vyřeší (a všechny zachrání) a větší množství "záporáků" než dobráků (dle hesla "Zoufalí lidé dělaji zoufalé činy."). Na druhou stranu byla stopáž pro tohle psychologicko-thrillerový pojetí katastrofickýho bijáku místama docela dlouhá a ději scházel větší spád. A co si budeme povidat, aspoň trochu tý přehnaný akce do tohohle žánru prostě patří, takže mě její absence docela mrzela. Ale abych byl fér, je třeba uznat, že za skromnejch 34 mega se toho na plátno podařilo dostat vcelku dost. Třetí silnější hvězda za neotřelý pojetí příběhu a fajn casting. ()

bararich8

Něco ve stylu 2012, avšak bez tak epických demoličních scén, pár jich tu je, ale ne tak megalomanských. Gerard tu má zase jednu slušnější roli a rodinka má vyloženě štěstí v neštěstí. Plus se do posledních dnů Země stihne nacpat nějaké to manželské drama. Jinak ale musím uznat, že se to snažilo odtrhnout od těch klasických klišé, takže to nepůsobilo úplně tak stupidně jako obvykle. Lepší 3* ()

Dogfish

Tyhle ty katastrofické filmy Amikům jdou. Armagedom, Drtivý dopad a další filmy jak doje*at Zemi. Vyberou pár lidí, kteří mají přežít při konci života po dopadu komety. Chlapce pak odmítnou, protože je má cukrovku. OK. No a pak tam pustí hafo lidí, kteří tam přijedou na vlastní pěst. Trochu divné. ()

Stíba

Fúú, proč má někdo potřebu vměsnat tak zbytečně absurdní věci do jinak dobře vymyšleného a poskládaného scénáře? Filmu to zbytečně škodí a jinak zajímavý a celkem napínavý příběh to dost sráží. Je to jako pěst na oko, která váž vždy usadí a vytrhne z vtáhnutí do děje. Škoda, šlo z toho dostat víc. ()

tomik99

Nejsem úplně fanda katastrofických filmů, protože se vlastně jedná o neustále to samé a stokrát viděné v jiných filmech. A v případě „Greenlandu“ tomu není jinak. Znovu tady máme nějakou nevyhnutelnou událost, která zpustoší Zemi. Tuctovost právě již několikrát viděného na nás dýchá snad z každé scény. Do toho tady máme srdcervoucí rodinné drama, za které by si nemusel stydět ani Steven Spielberg. Ve finále se ale na to docela dobře kouká a pár drobných zvratů především v polovině filmu tu je (i když ve finále nemají žádnou váhu a důsledek na výsledný děj). Morena Baccarin je z celého filmu nejlepší. Její vžití do role starostlivé matky jsem jí fakt věřil. ()

ViktorS

Je to taký, čo sa týka atmosféry, realistickejšie vyzerajúci katastrofický film o hrozbe zániku sveta. Zo špeciálnymi efektami síce mohol byť o niečo lepší, ale jeho dramatické podanie ma držalo v napätí až do konca. Určite tomu pomáhali aj slušné herecké výkony hlavných, ale aj vedľajších postáv. ()

Razzor_82

Průměrný katastrofický film o americké rodince, která podniká záchranou cestu do úkrytu před sršící kometou a já vsadím svůj dům i se psem, že se tam dostane. Waugh moc tlačí na pilu v citlivých scénách a snaží se udělat dojem podkresem hudby. Vše jsem jakoby už někde viděl. Butler a Baccarin bych to po herecké stránce i věřil ale to by nesmělo být napěchované sentimentem a klišé. Všemu chybí málo akčních scén. Spoiler. Vrcholem je pak východ z úkrytu, kdy po 9.měsicích mají všichni stejnou vizáž.  5/10 ()

anitae

Blíží se konec světa a John s rodinou má to štěstí, že může přežít, ale vše zkomplikuje diabetes jeho syna.  Boj o přežití, cesta do krytu, stále další a další komplikace, různí lidé. Nenadchne, neurazí. ()

Dolby.130

Každý má na to svoj názor ale za mna celkom slušný katastrofický film. Ako nič mimoriadne ale celkom dobrý film. Možno som aj čakaj od katastrofického filmu, že úkazu viac katastrofy ale oni radšej ukazovali utekajúcich a vrieskajucich ľudí a trochu mi to tak vadilo preto som dal dolu jednu hviezdu a aj má sklamalo, že za cely film (spojler) ani raz neukázali pohľad na kométu z vesmíru. Ale tak čo už no film bol napínavý až dokonca a efekty nesklamali. Fanúšik katastrofických filmov si tu nájde svoje netreba film odpísať treba mu dať šamcu ako som mu dal ja a celkom sa mi páčil. Boli aj horšie katastrofické filmy a tu to má výhodu že hrajú tu známi herci ktorý film ťahajú slušne. 4*. ()

Likan7

Ono je to těžký. V současné situaci prakticky katastrofické filmy nevznikají. Komorních dramat tu máme plno, takže pochopte moje překvapení, když v klasickém vrtání co si pustit narazím na Greenland. Už nějaký ten měsíc jsem podobný film neviděl, takže mi minimálně prvních 40 minut přišlo velmi sympatických. Nastínění rodinných problémů je klasika, do toho nějaká ta katastrofa a furt opuchlý, ale i furt sympatický Butler, který se snaží dostat svou rodinu do bezpečí. Na začátku je tempo zběsilé, a já si na to bohužel zvykl, protože druhá třetina filmu je jedno velký utrpení. Řeší se vztahy, postavy padají z jedné absurdní situace do druhý (pár, co unesl syna byl už dost přes čáru) a já se naštval, protože minimálně půl filmu koukám na road movie a hledání jeden druhého. Že je za 2 dny konec světa jen tak mimochodem..chápu, že se někde musí ušetřit a nedostanu destrukci jako v Drtivém dopadu jako Armageddonu, ale jsou možnosti (a film je občas využije), jak tu apokalypsu ukázat alespoň televizními zprávami atp. Jenže ani toho se moc nedočkám. Abych jen nenadával, ty 2 hodiny mi na jedno podívání utekly jako voda (nespíš právě díky chybějící konkurenci), Morena je furt bohyně a Gerardovi prostě člověk fandí. Závěr je sice dost utažený za vlasy a někdy úplně pitomý (za XY hodin to spadne, máme před sebou XY hodin cesty, ale ještě se vysprchujeme, umyjeme a pokecáme s dědou), ale jak říkám. Katastrofické filmy teď prakticky nejsou, takže jsem si tuhle blbinu celkem užil. ()

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

15.06.2021

Loňský katastrofický spektákl Greenland: Poslední úkryt měl kvůli zhoršující se pandemické situaci jen málokdo šanci nakonec vidět v kinech, ale nyní se zdá, že thriller o rodině hledající úkryt před… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět