Láska je dar a stojí za to o ni bojovat... Čtrnáct let strávil Danny Flynn v belfastském vězení. Vešel do něj jako devatenáctiletý mladíček za atentát, jehož se s ostatními členy IRA zúčastnil, vychází z něj jako dospělý muž, který ztratil nejkrásnější roky svého života a už nechce páchat násilí. Jenže z Irské republikánské armády se nevystupuje. A rozum – i rozumní lidé – Dannymu radí: Odjeď pryč! A pak je tu Maggie, dívka, kterou tehdy miloval, na kterou myslel celých těch čtrnáct let a která teď před ním stojí skutečná. Jenže to není tatáž Maggie. Je vdaná, má syna a muže ve vězení. A irská žena, jejíž muž sedí ve vězení, je posvátná, nedotknutelná. Toho, kdo by se o ni pokusil, čeká kulka do hlavy. O důvod víc, aby Danny odešel někam daleko. Ale Danny nechce odejít. Tady je doma, a tady chce teď žít. (Česká televize)

Marcus.das

No tak nevim, bylo to o dost slabsi nez Ve jmenu otce, ale zase na druhou stranu zadny odpad to taky nebyl. Takovy prumer, a to se tyka vseho-herci, kamera, rezie...ze vseho nejmin me ale chytnul scenar. Kdyz to teda vsechno zhodnotim, tak jsem na slabsich 3* ()

han.ci

Hodně jsem se přemáhala, abych to viděla do konce, přijde mi, že film je to poměrně náročný, já teda moc nepochopila scény s IRA. Líbila se mi akorát romantická část děje s Emily Watson ()

Doutas

Těžko bychom hledali méně sportovní „sportovní drama“ než je Boxer, který navzdory svému názvu není až tak o boxu. Úplně zde chybí klasická šablona sportovních filmů „prohraný zápas – trénink - vyhraný zápas“ a film má žánrově mnohem blíže k psychologickému dramatu nebo k politickému thrilleru. Boxer Danny Flynn (Daniel Day-Lewis) se zapletl s teroristy z IRA, za co si ve vězení odkroutil dlouhých 14 let. Po svém návratu na svobodu už nechce mít s IRA nic společného a se svým bývalým trenérem otevřou tělocvičnu, kde učí boxovat katolické i protestantské děti. Danny se také znovu setkává se svou bývalou láskou Maggie (Emily Watson), dcerou Joa Hamilla (Brian Cox), umírněného vůdce IRA, který se snaží zprostředkovat mír. Maggie je však již provdaná za dalšího teroristu, který si také odpykavá dlouholetý trest v britském vězení. Jejich snahy o sblížení jsou narušovány nejen Dannyho vyrovnáváním se z návratu na svobodu, ale i ostatními členy organizace, kteří dohlížejí na počestnost manželek svých uvězněných spolubojovníků. Danny se díky svému boxování a nesektářské tělocvičně stane mediální tváří katolicko-protestantského usmiřování, což je ale v rozporu se zájmy radikálního křídla IRA. Už jen z této nabyté synopse je znát, že moc místa pro samotné boxování ve filmu nezbývá. Všechny hlavní postavy jsou výborně obsazené a Daniel Day-Lewis a Emily Watson (ale i Brian Cox a Gerard McSorley v roli radikála Harryho) podávají výtečné výkony. Boxer je neprávem opomíjený film (ve své době byl sice nominován na tři zlaté glóby, ale ani jednu nominaci neproměnil), který si svou kvalitou v ničím nezadá se známějším a rovněž výborným Sheridanovým dílem Ve jménu otce. ()

kubilov

Boxerský film ještě nikdy nebyl tak politicky laděný, jenže když k sobě scény v ringu a v ulicích dobře ladí, tak proč ne? Nepřátelské prostředí nábožensky i politicky polarizovaného Belfastu, do kterého se po 14 letech ve vězení vrací bývalý radikál z IRA, jehož jediným cílem je znovu začít boxovat, poskytuje spolu se zápletkou okolo bývalé přítelkyně dostatečně zajímavý děj, který samozřejmě opět povyšuje na vyšší úroveň herec kategorie nejvyšší, Daniel Day-Lewis, jehož filmová partnerka Emily Watson se také ukázala ve velmi dobrém světle. Po prvním shlédnutí za 4*, ale nevylučuji, že příště dám dalšímu irskému dítěti pana Sheridana rovnou plnou palbu. ()

mrclTV

Film mal dosť pomalý rozbeh, dobrú polhodinu za veľa nestál, ale vykľula sa z neho dosť kvalitná dráma. V poslednej dobe som nejaký mäkký, všetko sa mi páči, je to s prehľadom za 4*. (dokonca aj Star Wars epizóde IX som dal 3*, a to je čo povedať. :D). ()

Pete

Film je zvláštní kombinací třech nesourodých elementů: teroristů z mafiánské IRA, boxu, a osudové zakázané lásky. Půtky mezi katolíky a protestanty mě nezajímají, ale zde dokázali tvůrci přenést emoce i na nás nezainteresované. Box tam je navzdory názvu pouze ve třech zápasech na pár minut, ale nasnímaný a zahraný je pěkně. Co je tu však překvapivě zpracované nejlépe, a příběhově dominuje, je cudný a přesto hluboký milostný vztah mezi Lewisem a Watson. A je to právě jejich precizní herectví, co pozvedá toto celkem střídmé drama do nadprůměru. Sheridanova soustředěná režie dokáže udržet divákovu pozornost, příběh v první polovině odkrývá karty pěkně pomalu a postupně, ale za mě je to z irské trilogie jeho spolupráce s DDL nejslabší kus. Přesto skoro 4* ()

ostravak30

Terry George se válečným a politickým tématům věnuje po většinu kariéry. A první tři filmy se týkaly právě IRA. Při jednom se potkali i s režisérem Jimem Sheridanem. Film Boxer je více o lásce mezi Dannym a Maggie a tak trochu o boxu. IRA tu sice také funguje, ale zástupně řekl bych. A o situaci v tehdejším Irsku nám to mnoho neřekne. Na to jsou asi lepší jiné filmy. Hlavně se tvůrci tak trochu věnovali od všeho kousek a podle toho to vypadá na spletenec vztahů, lásky a boxu. ()

DooFooS

Výborné herecké výkony a silná nosná myšlenka příběhu z něj dělá těžký materiál, u kterého jsem vše ostatní odložil a v klidu i napětí se díval, jak to vše dopadne. ()

gotham

Naprosto fantastický film, přesně podle mého gusta ! Není tam ani jediná scéna či věta navíc, je zde nádherně znázorněný hnusný, šedý a špinavý Belfast, kde vládne chaos, strach a terorismus. Stejně mimořádně vynikající film z prostředí IRA jako Krvavá neděle od Greengrasse, který je však více dokumentární a zachycuje spíše boj, zatímco Boxer je příběh o jednom člověku propuštěném z vězení. Je to převážně politicko-romantické drama, kde není příliš krve a války, ale z té atmosféry přímo mrazí. 100% ()

Idealista

Civilně pojatý snímek vyprávějící příběh o boxerovi , který patřl k "zlým hochům" z IRA . A jak to už bývá po propuštění z basy chce sekat dobrotu . Překvapivě to zas není tak lehké . No co řict - takových filmů je spousta . A tento se celkem povedl ale nic světoborného to není . Jo a s tím boxem hodně šetřyli . ()

vlada-xxx

Lewis-nejen skvele hraje, ale i slusne boxuje,coz je v boxerskych filmech docela vzacnost.Atmosfera je na jednicku.Spousta kvalitnich hereckych vykonu. ()

PTuranyi

Nie je to športový film, akoby napovedal názov. Po filme "V mene otca" je to ďalší silný film riešiaci vyostrenú situáciu v Severnom Írsku, ktorú môžeme sledovať na pozadí príbehu boxera Dannyho Flynna. Produkcia je kvalitná a hoci sa nesnaží vytvoriť napätie za každú cenu, príbeh má dostatok momentov, aby vzbudil emócie. Vzťah medzi Dannym a Maggie nie je ako Rómeo a Júlia, ale je tu miesto pre vášeň a súboj medzi povinnosťou a láskou, na ktorom je postavená ich osobná dráma. Daniel Day-Lewis s Emily Watson ju hrajú veľmi dobre. Druhou stranou príbehu sú súboje medzi frakciami IRA, ktorá sa správa ako klasická mafia, od ktorej sa líši len tým, že jej nenávisť je obrátená proti celej skupine obyvateľov. Tu sa tiež podarilo vykresliť dobre vzťahy aj charaktery postáv, v ktorých svoje herecké prednosti ukázal hlavne Gerard McSorley a Brian Cox. 75% ()

Ponocnej

No aspon jeden film kde box vypada (alespon trochu) jako box a neni predstaven jako agresivni sport pro naproste vypatlance, rovnez nabozenske otazky jsou v tomto filmu dobre polozeny ()

Antiquus

Ústřední příběh za pět hvězdiček nestojí, což ale tentokrát nevadí, protože film je spíš o zachycení atmosféry v Belfastu, což se podle mě povedlo. Trochu vadí ta nelogičnost se zavřeným manželem Emily Watsonové, o kterém sice všichni mluví, ale nakonec se na něj všichni vykašlou a zapomenou (včetně synka, který o něm do té doby mluvil v každý druhý scéně) a na konci filmu se o něm radši taktně pomlčí. Hezká hlavní melodie: Gavin Friday - In the Shadow of a Gun. ()