Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

Sany33

Príbeh: David si po tragickej nehode, ktorú prežil ako jediný uvedomuje, že je nedotknuteľný a za celý život mu nebolo nikdy fyzicky ublížené a nikdy nebol ani chorí. Nechce si to pripustiť aj napriek tomu, že mu do života vstúpi Elijah, ktorý je jeho protikladom snaží sa ho o jeho moci presvedčiť všetkými možnými praktikami. Herecké obsadenie: Mať vo filme mená ako Bruce Willis  či Samuel L. Jackson museli by ste byť veľmi veľké režisérske drevo aby ste to dokázali domrviť. Našťastie po fenomenálnom "Šiestom zmysle" M. Night Shyamalan stále neprichádza o vietor z plachiet a servíruje melancholický príbeh začiatku jedného neobyčajného super hrdinu. Prevedenie: Veľmi ma zaujalo upriamenie diváka na farebné anomálie, ktoré boli vždy v danom zábere dôležité a vykresľovali krásne príbeh. Rovnako sa mi páčil aj štýl plynutia príbehu, kedy divák nemá pocit, že ho režisér tlačí niekam kam nechce ísť. Pocity: Jediný zmiešaný pocit som mal z konca. Moment prekvapenia sa dostavil ale oproti pomalému odkrývaniu príbehu bol rýchli koniec akoby z iného filmu. A možno to bol zámer aby sa tempo filmu zmenilo a dalo bodku za dobrým príbehom. To asi vie iba režisér. Pridaná hodnota: Predchodca filmov o superhrdinoch s vynikajúcim hereckým obsadením. 81% ()

cross

Dřív, než jsem vůbec viděl film samotný, dokonale jsem poznal jeho hudbu a četl jsem spousty oslavných materiálů. Bohužel, nyní jsem trochu zklamán. Atmosféra a zpracování JE výborné, o tom není pochyb, ale ve výsledku mi Vyvolený připadne pouze jako nadprůměrná podívaná... ()

Právnička

Ze čtveřice Shyamalanových thrillerů (Šestý smysl, Znamení a Vesnice) je Vyvolený jasně nejlepší. Nemám téměř co vytknout... prostě filmy s překvapivým koncem u mě vedou. ()

ganz

Výborný film, který měl bohužel nedotažený konec ( příliš rychlé, mohlo mnohem více šokovat). Komorní atmosféra mě dostávala a místy komiksová kamera taky. Myslím si že tento počin bych v režisérově tvorbě zařadil hned za šestý smysl, ne-li na stejnou příčku. ()

jitrnic

To byla ale veliká hloupost, myslím, že Shyalaman nedokázal ani tímto ani žádným dalším filmem překonat svůj debut, většinou se snažil vařit podle podobného receptu, ale už nikdy se mu nepovedlo najít ty správné ingredience, ani Vyvolený se nemůže Šestému smyslu rovnat. ()

svobik

Napodruhé jsem konečně prohlédl - ano, ten film JE geniální. Což ale nemění nic na tom, že Shyovy filmy mě po obludném Stalo se přestaly zajímat. ()

Guzo

Šestý smysl tu opravdu čiší každým okamžikem, nejen díky Willisovi (i když nejspíš stejně hlavně kvůli němu), ale také díky jeho vztahu se synem. Opět je zde vyobrazeno jisté mystično, které ale není úplně tak nemožné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Když se nad tím člověk zamyslí, proč vlastně by se něco takového nemohlo dít, že? Jak sakra všichni ti lidé vymýšlejí komiksy s různými hrdiny, kde na to berou inspiraci? A přesně tak by to mělo být u filmů podobného ražení, měly by trošku vyvstat nějaké otázky, které jsou za normálních okolností nemyslitelné. A ten konec.. Skvělé. ()

Gallagher

Pro mě nejlepší Shyamalan. Zápletka originálnější a zajímavější než Šestý smysl a Samuel L. Jackson ve své druhé nejlepší roli v kariéře. Škoda, že s tímto snímkem prakticky uzavřel režisér své řemeslo. Od Vyvoleného sleduji jeho filmy pouze z povinnosti. ()

Eso_pwned

Po delší době jsem si uvědomil, že si to zaslouží 5*. Když se nad tím zamyslím tak je to jako celek geniální a Shyamalan je kabrňák. Od roku 2004 je Shymalan uplně k ničemu. ()

mirec88

Úžasný film. Veľmi ma prekvapil, dostal som viac ako som čakal. Mne osobne sa páči viac ako Šiesty zmysel. Mal úžasnú pokojnú atmosféru a páčilo sa mi to spojenie s komiksovým filmom, hoci to vôbec nebol štandardný film podľa komiksu. Shyamalan ma veľmi milo prekvapil a vyšvihol sa. ()

šerminator

70%, protoze jedine co jsem u tohodle filmu necitil, byla nuda. Na druhou stranu, porad mam z nej rozporuplne pocity. V podstate tam neni zadny pribeh, zadna pointa. Nenei zde zadna podstata filmu. Film pusobi jako mýdlová bublina - krásný zajímavý, ale prázdný. Ovsem film jako celek pusobi dost dobre. Celkova ponurost a pomalost snimku hodne slusi. Hudba je taky dost podmaniva v tech pravych momentech. Jednodusse - chybi tomu snimku hlubsi pribeh._____ Zajimavy komentar Marigold ()

Kali4

Jeden z filmů, u nichž je důležitá každá vteřina záznamu. Co záběr, to vlastní význam, hloubka a intenzita prožitku. ()

Kosmik 1

Vyvolený mě odrovnal hned při první projekci. Jsem zvědavý, co se mnou udělá při druhé... a třetí...a další opakované projekci. Mistrovské dílo a já se řadím spíš mezi tu první skupinu, tedy k těm, co jsou tímto filmem spíše pohlceni. Bruce Willis mě zase jednou velmi mile překvapil. Tahle role na něho prostě čekala a on si ji dokonale užil. Nádherná podívaná. Elijah: "Víš, jak se pozná padouch, Davide? Je to opak hrdiny a většinou bývají oba přátelé, Davide, tak jako jsme my dva!" ()

Avari.73

Asi můj nejosobnější film, co jsem viděl a to nejlepší od šéfkuchaře z Indie. Shyamalan vytvořil perfektní dílo myšlenkové dokonalosti, kde nám ukazuje, že vše má svůj smysl, každý z nás je tu za určitým účelem a "hraje" svou roli. Willis i Jackson jsou výborní, stejně tak ostatní herecké osazenstvo, ale skutečná sílá snímku vychází ze scenáře a režie. Howardova hudba je neméně podmanivá. Tohle je na jasných pět hvězd. Propracovanost na každé úrovni. Indův tvůrčí vrchol. ()

Autogram

Bruce Willis sa nevie zaradiť a hľadá svoj zmysel bytia a hľadá a hľadá a hľadá... Komiksová myšlienka sa môže páčiť milovníkom komiksov, ale ja som až do polovice filmu čakal, že sa to zvrtne na paródiu Willisových schopností spasiť svet, ktoré predvádzal od Die Hard až po Armageddon. Pri činkovej scéne sa mi dokonca zdalo, že sa paródia naplní. V kreslenom komikse by to vyznelo určite celkom ináč, vo filme trochu smiešne. Menej smiešne to už bolo s pištoľou v kuchyni, to je pre mňa najsvetlejší okamih filmu, skutočné naplnenie žánru thriller, škoda že jediné. Záver prekvapil, ale nie až tak, aby som urobil na dve minúty veľké ÓÓÓ, ako sa to podarilo v Šiestom zmysle. A nedá sa mlčať o pokazenom slovenskom aj českom preklade názvu, keď sa to už báli preložiť ako Nerozbitný, tak Nezraniteľný mohol byť celkom fajn názov. ()

Ichabod

Tenhle film dokonale prezentuje schopnosti Shyamalana. Fantastická práce s kamerou, promyšlená kompozice, kde s nadšením si divák užívá každý záběr. "Nejpomalejší" a přesto nejlepší super hrdinský film všech dob, při kterém mrazí. I před tímhle dílem se v mých očích musí Watchmen (coby komiksová dokonalost) sklonit. Také po Matrixu pro mne osobně jedno z nejzásadnějších filmových děl, co mne dodnes drží u toho hltat nové filmy a psát to sem. Tady mne Shyamalan totálně zarazil do křesla. Dlouho rozdýchávaná záležitost s fantastickým koncem. Howardowa hudba opět naprosto geniální.Film o kterém bylo možné hovořit s chutí i roky po kinopremiéře. ()

TheRoller

Komiksy nie sú moja parketa, tento film to potvrdil. Ono to je v podstate o niekoľko dekád slabší The Sixth Sense, ktorý nemá tendenciu nudiť len vďaka úžasnému Bruceovi Willisovi a svoju prázdnotu sa snaží zakryť prekvapivou pointou, ktorá síce prekvapí, ale Šiesty zmysel to proste nie je. Najlepší moment: Bruce je superhero v praxi. ()

LizianShaw

Skvělý flm, který ačkoli byl natočený v roce 2000, dost skvěle si podává superhrdinskou tématiku. Vůbec jsem nevěděl, že se staré komiksy dají psychologicky analyzovat. Všemu úžasně kraluje Samuel L. Jackson, kterého je ve filmu velmi málo, ale každou vteřinu dává najevo svou úžasnou přítomnost. A k tomu naprosto krásný nečekaný konec. 95% P.S. Film sice nemá superhrdinu, ale Bruce Willis se docela podobá dc hrdinovi Spectre. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda